9/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2008 р. Справа № 9/13
Господарський суд Івано-Франківської області у складі суду: судді Фанди Оксани Михайлівни при секретарі судового засідання Олейняш Еліні Михайлівні розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом Приватного підприємства "Адокса", вул. Івана Миколайчука, 26/75, м. Івано-Франківськ,76018
до відповідача Івано-Франківської міської рада, вул.Грушевського,21, м. Івано-Франківськ,76000
про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки
За участю представників сторін:
Від позивача: Ружицький Віталій Миколайович, ( довіреність б/н від 04.02.08 року)
Від відповідача: Буджак Віктор Миколайович - головний спеціаліст юридичного відділу, ( довіреність № 1059/05-17/07 в від 18.07.06 року)
СУТЬ СПОРУ: Заявлено вимогу про визнання права приватного підприємства «Адокса» на розроблення (складання) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва крамниці з баром на вул. Івана Миколайчука, 16 - А в м. Івано-Франківську.
Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задоволити. В обгрунтування заявлених позовних вимог представник позивача зазначив наступне. Відповідно до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22 грудня 2006 року № 559 приватному підприємству "Адокса" було надано дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт (дозвіл на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки) для будівництва крамниці з баром на вул. Івана Миколайчука, 16-А, м. Івано-Франківськ.
На виконання вищевказаного рішення органу місцевого самоврядування приватне підприємство «Адокса»виконало проектно-пошукові роботи в повному обсязі та отримало усі необхідні матеріали погодження місця розташування земельної ділянки.
27 березня 2007 року позивач через дозвільний центр звернувся до Івано-Франківської міської ради із заявою № 1224 про затвердження матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. До вказаної заяви було додано копії всіх необхідних висновків та заключень компетентних органів.
Представник позивача вказав, що на сьогоднішній день Івано-Франківська міська рада в порушення ч. 5 ст. 123 ЗК України не приймала жодних рішень стосовно заяви приватного підприємства «Адокса»від 27 березня 2007 року № 1224.
Представник позивача зазначив, що всі роботи із попереднього погодження приватним підприємством «Адокса»виконані.
Висновки всіх служб є позитивними, а також наявний позитивний акт вибору земельної ділянки для будівництва крамниці з баром на вул. Івана Миколайчука 16 -А в м. Івано-Франківську від 02 лютого 2007 року, який підписаний всіма членами комісії без жодних зауважень.
Із посиланням на ст. 123, 124, 151, 186 Земельного кодексу України, ст. 20, 22, 70 Закону України "Про землеустрій" та Порядок розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 677 від 26 травня 2004 року представник позивача вказав, що у відповідача відсутні будь-які підстави для відмови в затверджені матеріалів погодження місця розташування об'єкта та в наданні згоди на складання проекту відведення земельної ділянки.
Представник відповідача Івано-Франківської міської ради позовні вимоги заперечив та просив суд в їх задоволенні відмовити. В обгрунтування заявлених заперечень представник відповідача вказав, що відповідно до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22.12.2006 року № 559 позивачу дозволено проведення проектно-пошукових робіт, що дозволяє позивачу здійснювати заходи стосовно погодження вибору земельної ділянки для розміщення об'єктів та погодження місць розташування об'єктів.
Представник відповідача вказав, що для прийняття міською радою рішення про погодження місця розташування об'єктів, земельної ділянки, розмірів передбачуваних для відведення земельних ділянок та умов її відведення, а також надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки, позивачу необхідно звернутись до міської ради з відповідною заявою та надати висновки органів земельних ресурсів, природоохоронних територіальних органів виконавчої влади з питань лісового господарства і санітарно-епідеміологічних органів, органів містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, а також акт вибору земельної ділянки для розміщення об'єктів погоджений постійно діючою комісією з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів.
Представник відповідача вказав на відсутність доказів, які б підтверджували факт звернення приватного підприємства «Адокса»в установленому Законом порядку до Івано-Франківської міської ради з всіма відповідними документами необхідними для прийняття рішення. Крім того, як вказав представник відповідача, у позивача відсутній акт вибору земельної ділянки.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив, що відповідно до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 22 грудня 2006 року № 559 приватному підприємству "Адокса" було надано дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт (дозвіл на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки) для будівництва крамниці з баром на вул. Івана Миколайчука, 16-А, м. Івано-Франківськ.
На виконання вищевказаного рішення приватне підприємство «Адокса»виконало проектно-пошукові роботи в повному обсязі та отримало усі необхідні матеріали погодження місця розташування земельної ділянки.
27 березня 2007 року приватне підприємство «Адокса» через дозвільний центр звернулось до Івано-Франківської міської ради із заявою № 1224 про затвердження матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. До вказаної заяви було додано копії всіх необхідних висновків та заключень компетентних органів.
Докази звернення приватного підприємства "Адокса" підтверджуються відміткою дозвільного центру міського управління земельних ресурсів про прийняття пакету документів.
Порядком вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 427 від 31 березня 2004 року визначено механізм вибору юридичними особами земельних ділянок для розміщення об'єктів.
Приватним підприємством «Адокса»виконано всі роботи із попереднього погодження та отримано:
- погодження управління земельних ресурсів - висновок № 03-04-06/234 від 05 лютого 2007 року;
- погодження управління архітектури і містобудування - висновок № 2/3-3/75 від 24 січня 2007 року;
- погодження управління культури - висновок № 143/1-7/ в від 12 лютого 2007 року;
- погодження ДП "Культурна спадщина Прикарпаття" - висновок № 26/07-в від 30 січня 2007 року;
- погодження Івано-Франківської міської СЕС - висновок № 130 від 1З березня 2007 року;
- погодження державного управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області - висновок № 13 - 7/1145 від 16 березня 2007 року;
- погоджена схема генплану забудови території головним архітектором.
Судом досліджено вищевказані докази (наявні в матеріалах справи) та встановлено, що висновки всіх служб є позитивними, оформленими відповідно до вимог законодавства.
Порядок вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2004 року №427, визначає механізм вибору юридичними особами земельних ділянок для розміщення об»єктів.
Відповідно до п. 2 Порядку вибір земельних ділянок проводиться до початку проектування об»єктів.
Порядком вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 427 від 31 березня 2004 року визначено, що з метою проведення таких робіт проводиться комісійна робота, кінцевим результатом якої є акт.
П. 7 вищевквазаного Порядку встановлює, що акт вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів підписується головою і членами комісії, скріплюється печатками і разом з матеріалами, що використовувалися під час його складання, передається юридичній особі для подання до сільської, селищної, міської ради, районної, Київської чи Севастопольської міської держадміністрації з метою прийняття відповідного рішення.
В матеріалах справи наявний позитивний акт вибору земельної ділянки для будівництва крамниці з баром на вул. Івана Миколайчука 16 -А в м. Івано-Франківську від 02 лютого 2007 року, який підписаний всіма членами комісії без жодних зауважень та скріплений печаткою.
Дослідивши подані в матеріали справи докази, суд дійшов висновку про відсутність у відповідача будь-яких підстав для відмови в затверджені матеріалів погодження місця розташування об'єкта та в наданні згоди на складання проекту відведення земельної ділянки, враховуючи наступне.
Відповідно до п. 3 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.
Пункт 3 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 677 від 26 травня 2004 року вказує, що проект відведення земельної ділянки розробляється на підставі рішення сільської, селищної, міської ради, районної, Київської або Севастопольської міської держадміністрації, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок
Проект відведення земельної ділянки складається після подання всіх визначених чинним законодавстом документів щодо попереднього погодження місця розташування об”єкту і затверджується в установленому порядку після погодження його власником землі або землекористувачем та отримання позитивного висновку державної землевпорядної експертизи.
Пункти 3, 5 ст. 123 Земельного кодексу України вказують, що юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради. Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.
Пункт 6 ст. 123 Земельного кодексу України зазначає, що проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
Пункт 9 ст. 123 Земельного кодексу України вказує, що відмову органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду в установлений строк може бути оскаржено в судовому порядку. Рішення про відмову у наданні земельної ділянки в користування має містити мотивовані пояснення з посиланням на відповідні положення нормативно-правових актів, затвердженої містобудівної документації та документації із землеустрою.
Однак, всупереч вимогам земельного законодавства відповідачем не прийнято рішення по суті розгляду.
Ст. 19 Конституції України вказує, що правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 70 Закону України "Про землеустрій" спори, що виникають при здійсненні землеустрою, вирішуються судом.
Відповідно до п. 16 ст. 151 Земельного кодексу України у разі відмови власника землі або землекористувача, сільської, селищної, міської ради, органів державної влади у погодженні місця розташування об'єкта ці питання вирішуються у судовому порядку.
Відповідно до п. 17 ст. 151 Земельного кодексу України у разі задоволення позову щодо оскарження відмови власника землі або землекористувача, сільської, селищної міської ради, органів державної влади у погодженні місця розташування об'єкта рішення суду є підставою для розробки проекту відведення земельної ділянки.
За наведених обставин суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог. Позов підлягає задоволенню.
Судові витрати відповідно до вимог ст. 49 ГПК України слід відшкодувати позивачу з відповідача.
Керуючись ст. 19, 124 Конституції України, ст. 123, 124, 151 Земельного кодексу України, ст. 70 Закону України "Про землеустрій", Порядком вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2004 року №427, Порядком розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердлим Постановою Кабінету Міністрів України № 677 від 26 травня 2004 року, ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Визнати право приватного підприємства «Адокса», вул. Миколайчука, 26, кв. 75, м. Івано-Франківськ ( код 25073170) на розроблення (складання) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва крамниці з баром на вул. Івана Миколайчука, 16 - А в м. Івано-Франківську.
Стягнути з відповідача Івано-Франківської міської ради на користь позивача приватного підприємства «Адокса», вул. Миколайчука, 26, кв. 75, м. Івано-Франківськ ( код 25073170): 85 грн. - витрат по сплаті державного мита та 118 грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати позивачу після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя Фанда Оксана Михайлівна
повний текст рішення складено та підписано 18.03.08 року
Виготовлено в АС "Діловодство суду" Олейняш Е.М.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2008 |
Оприлюднено | 20.03.2008 |
Номер документу | 1451406 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні