ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 32/642 11.03.11
За позовом Упр авління виконавчої дирекції Фонду соціального страхуван ня від нещасних випадків на в иробництві та професійних за хворювань України у місті Ки єві
До Акціонерного то вариства «Райффайзен Банк Ав аль»
Про стягн ення 3097,63 грн.
Суддя Хрипун О.О.
Представники сторін:
Від Позивача Малярен ко С.О. - гол. спеціаліст
Від Відповідача Дубогрі й В.П. - предст.
Обставини справи:
Управління виконавчо ї дирекції Фонду соціального страхування від нещасних ви падків на виробництві та про фесійних захворювань Україн и у місті Києві звернулося до Господарського суду міста К иєва з позовом до Акціонерно го товариства «Райффайзен Ба нк Аваль»та просить зобов' я зати Відповідача списати з о собового рахунку ОСОБА_1 № НОМЕР_1 грошові кошти у розмірі 3097,63 грн.
Свої позовні вимоги Позив ач обґрунтовує наступним. По зивач провадив щомісячні стр ахові виплати потерпілій О СОБА_2 внаслідок трудового каліцтва. Згідно письмової з аяви потерпілої від 14.03.2002, страх ові виплати здійснювались на рахунок потерпілого № НОМЕ Р_2, відкритий у Відповідача . 23.11.2009 Позивач дізнався, що ОС ОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ла. Таким чином з 06.04.2009 по 23.11.2009 рок у включно, кошти у сумі 363,36 грн. б ули перераховані на поточний рахунок потерпілого, відкри тий у Відповідача безпідстав но та повинні бути повернені державі в особі Позивача.
Представник Відповідача у судовому засіданні подав з аперечення на заявлені позов ні вимоги в якому зазначив, що між управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального с трахування від нещасних випа дків на виробництві та профе сійних захворювань України у місті Києві та Акціонерним т овариством «Райффайзен Банк Аваль»немає договірних відн осин. Чинним законодавством не передбачено банківським у становам не надано повноваже нь та розпорядження рахункам и клієнтів у разі їх смерті. Ви моги щодо списання коштів по винні бути направлені безпос ередньо особі, яка на яку покл адено обов' язок списати кош ти, в даному випадку, це спадко ємці застрахованого, за наяв ності таких, або відповідна т ериторіальна громада в силу положень ст. 127 ЦК України.
Дослідивши матеріали спр ави, заслухавши пояснення пр едставників учасників судов ого процесу, Господарський с уд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
30.03.2009 постановою Позива ча № 2601/520/520/18 про призначення пот ерпілому перерахованої щомі сячної страхової виплати О СОБА_1 призначено страхову виплату потерпілому на вироб ництві, що компенсує відпові дну частину втраченого зароб ітку в розмірі 363,39 грн.
14.03.2002 ОСОБА_1. звернулася д о Позивача з заявою, в якій про сила належні їй страхові вип лати перераховувати на її по точний рахунок № НОМЕР_2, я кий відкрито у Відповідача. Н а виконання вказаної заяви П озивачем здійснювались стра хові виплати на зазначений р ахунок потерпілого.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1. по мерла, що підтверджується св ідоцтвом про смерть від 05.04.2009, н алежно засвідчена копія яког о додана до матеріалів справ и.
За твердженням Позивача, Ві дділенням Фонду на особистий рахунок ОСОБА_1 в Банку пі сля її смерті були зайво пере раховані грошові кошти в сум і 3097,63 грн.
Спір виник з причини того, щ о Відповідач не повернув Поз ивачу страхові виплати, які б ули перераховані Позивачем п ісля смерті громадянки ОСО БА_1
Як вбачається з виписки по р ахунку ОСОБА_1..,що наданий Відповідачем, станом на дату розгляду справи грошові кош ти зняті в повному обсязі, при чому відповідно до заяви на в идачу готівки № 95 від 07.11.2009 ОСО БА_3 по праву спадщини знято 906,74 коп. та закрито рахунок.
Відповідно до статті 317 Циві льного кодексу України (далі - ЦК України) саме власникові належать права володіння, ко ристування та розпоряджання своїм майном.
Згідно з частинами першою т а другою статті 321 ЦК України п раво власності є непорушним; ніхто не може бути протиправ но позбавлений цього права ч и обмежений у його здійсненн і; особа може бути позбавлена права власності або обмежен а у його здійсненні лише у вип адках і в порядку, встановлен их законом.
Відповідно до пункту 11 част ини першої статті 346 ЦК Україн и право власності припиняєть ся у разі припинення юридичн ої особи чи смерті власника.
Статтею 1216 ЦК України визнач ено, що спадкуванням є перехі д прав та обов'язків (спадщини ) від фізичної особи, яка помер ла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно з ст.1219 Цивільного ко дексу України не входять до с кладу спадщини права та обов 'язки, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, зокрем а право на відшкодування шко ди, завданої каліцтвом або ін шим ушкодженням здоров'я.
Відповідно до ст. 1227 Цивільно го кодексу України суми заро бітної плати, пенсії, стипенд ії, аліментів, допомог у зв'язк у з тимчасовою непрацездатні стю, відшкодувань у зв'язку з к аліцтвом або іншим ушкодженн ям здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкод авцеві, але не були ним одержа ні за життя, передаються член ам його сім'ї, а у разі їх відсу тності - входять до складу спа дщини.
Згідно з ст. 33 Закону України «Про загальнообов' язкове д ержавне соціальне страхуван ня від нещасного випадку на в иробництві та професійного з ахворювання, які спричинили втрату працездатності»у раз і смерті потерпілого право н а одержання щомісячних страх ових виплат (пенсій згідно з п ідпунктом "д" пункту 1 частини першої статті 21 цього Закону) мають непрацездатні особи, я кі перебували на утриманні п омерлого або мали на день йог о смерті право на одержання в ід нього утримання, а також ди тина померлого, яка народила ся протягом не більш як десят имісячного строку після його смерті.
З наведених норм вбачаєтьс я, що страхові виплати потерп ілій на виробництві ОСОБА_1 , що компенсують Відповідну частину втраченого заробітк у, в розмірі 363,39 грн. нерозривн о пов'язані з особою ОСОБА_1 .., її спадкоємці мають право л ише на ті виплати, які належал и та були здійснені Позиваче м за період життя ОСОБА_1 , а ті суми, які були сплачені П озивачем вже після смерті О СОБА_1. підлягають повернен ню Позивачу за рішенням суду .
Відповідно до ст. 1071 Цивільно го кодексу України грошові к ошти можуть бути списані з ра хунка клієнта без його розпо рядження на підставі рішення суду, а також у випадках, вста новлених договором між банко м і клієнтом.
Як встановлено судом 30.03.2009 по становою Позивача № 2601/520/520/18 про призначення потерпілому пер ерахованої щомісячної страх ової виплати ОСОБА_1 приз начено страхову виплату під час її працездатності, що ком пенсує відповідну частину вт раченого заробітку, в розмір і 363,39 грн. На виконання заяви по терпілої на виробництві від 14.03.2002, страхові виплати здійсню вались на рахунок потерпілої № НОМЕР_2, відкритий у ВАТ «Державний ощадний банк Укр аїни». ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1. померла, що підтв ерджується свідоцтвом про см ерть від 05.04.2009.
За твердженням Позивача, Ві дділенням Фонду на особистий рахунок ОСОБА_1 в Банку пі сля її смерті були зайво пере раховані грошові кошти в сум і 3097,63 грн.
Відповідно до виписки з рах унку ОСОБА_1 № НОМЕР_2, н аданих Відповідачем, після с мерті ОСОБА_1 станом на мо мент звернення Позивача до с уду залишок грошових коштів на рахунку відсутній.
Враховуючи викладене, суд в ідмовляє в задоволені позовн их вимог про списання з особо вого рахунку ОСОБА_1 № НО МЕР_2 грошових коштів у зв'яз ку з їх відсутністю.
Керуючись ст. ст. 32-34, 44, 49, 82-85 Гос подарського процесуального кодексу України, Господарсь кий суд міста Києва
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Рішення набирає законної с или після закінчення десятид енного строку з дня його підп исання та може бути оскаржен е у порядку та строки, визначе ні Господарським процесуаль ним кодексом України.
Суддя О.О.Хрипу н
Дата підписання рішення: 21.03.2011
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2011 |
Оприлюднено | 08.04.2011 |
Номер документу | 14623818 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Хрипун О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні