15/22-63
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
18.03.08 р. № 15/22-63
за заявою прокурора Калінінського району м. Донецьку в інтересах держави в особі Міністерства вугільної промисловості України, відкритого акціонерного товариства „Донецькшахтобуд” дочірнього підприємства Державної холдингової компанії „Донбасшахтобуд” м. Донецьк
до відповідача державного підприємства Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств м. Макіївка
про стягнення заборгованості на загальну суму 319862,33 грн.
Суддя К.В. Богатир
До господарського суду Донецької області надійшла позовна заява прокурора Калінінського району м. Донецьку в інтересах держави в особі Міністерства вугільної промисловості України, відкритого акціонерного товариства „Донецькшахтобуд” дочірнього підприємства Державної холдингової компанії „Донбасшахтобуд” м. Донецьк до державного підприємства Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств м. Макіївка про стягнення заборгованості на загальну суму 319862,33 грн.
Розглянувши заяву прокурора Калінінського району м. Донецьку в інтересах держави в особі Міністерства вугільної промисловості України, відкритого акціонерного товариства „Донецькшахтобуд” дочірнього підприємства Державної холдингової компанії „Донбасшахтобуд” м. Донецьк, яка надійшла до суду 17.03.2008 р. за вх. № 02-38/2346 та додані до неї документи, суд дійшов до висновку, що вказана заява підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав:
Повноваження і функції прокурора в судовому процесі визначені Конституцією, Законом України „Про прокуратуру” та Господарським процесуальним кодексом України, згідно з якими прокурор як самостійний учасник судового процесу має право звертатися до господарського суду з позовними заявами в інтересах громадянина і держави. В останньому випадку державу уособлює орган, уповноважений здійснювати функції держави у спірних правовідносинах. Статтею 2 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у позовній заяві прокурор самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Так, відповідно до пункту 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 08.04.99 р. № 3-рп/99 зі справи за конституційним поданням Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень статті 2 Арбітражного процесуального кодексу України під поняттям „Орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах”, зазначеним у частині другій статті 2 Арбітражного процесуального кодексу, потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.
Згідно частини 2 статті 29 Господарського процесуального кодексу України у разі прийняття господарським судом позовної заяви, поданої прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача.
Згідно ст. 54 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити найменування (для юридичних осіб) сторін; їх місцезнаходження (для юридичних осіб); ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб).
Однак, у позовній заяві прокурор Калінінського району м. Донецьку вказує тільки найменування позивача - Міністерство вугільної промисловості України, але відсутні будь-які дані щодо його місцезнаходження та його ідентифікаційного коду. У зв'язку з чим, суд немає можливості повідомити позивача про дату та час проведення засідання суду.
На підставі викладеного суд вважає, що позивач не виконав вимог ст. 54 ГПК України, а саме не зазначив у позовній заяві місцезнаходження позивача - Міністерства вугільної промисловості України та його ідентифікаційний код.
Згідно пункту 2 статті 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не вказано поштової адреси сторони.
Оцінивши представлені в суд позивачем документи, керуючись статтями 2; 29; 54; пунктом 2 статті 63 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву прокурора Калінінського району м. Донецьку в інтересах держави в особі Міністерства вугільної промисловості України, відкритого акціонерного товариства „Донецькшахтобуд” дочірнього підприємства Державної холдингової компанії „Донбасшахтобуд” м. Донецьк до державного підприємства Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств м. Макіївка про стягнення заборгованості на загальну суму 319862,33 грн. повернути без розгляду разом з доданими до неї документами.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в установленому Законом порядку після усунення допущеного порушення.
Додаток: заява з доданими документами, всього на 84 аркушах, конверт.
Суддя Богатир К.В.
пом. судді Ліпова Л.О.
тел. 381-91-18
Надруковано 2 примірники
1- позивачу
2- господарському суду Донецької області
пом. судді Ліпова Л.О.
тел. 381-91-18
Надруковано 2 примірники
1- позивачу
2- господарському суду Донецької області
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2008 |
Оприлюднено | 25.03.2008 |
Номер документу | 1464562 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Богатир К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні