Постанова
від 21.01.2011 по справі 2а-16302/10/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА



  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 21 січня 2011 року           08:40           № 2а-16302/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді  Шейко Т.І. при секретарі судового засідання  Деруга Н.О.  розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

 Державна податкова інспекція у Солом'янському районі міста Києва

до

 Товариство з обмеженою відповідальністю "Систем-Елеганс"

про

 визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації та припинення юридичної особи

встановив:

Державна податкова інспекція у Солом’янському районі м. Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Систем Елеганс», в якому просила : - визнати недійсним запис про проведення державної реєстрації ТОВ «Систем Елеганс»від 22.05.2009 р. №10731020000013370  через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; - припинити юридичну особу ТОВ «Систем Елеганс».

У судовому засіданні Позивач уточнив позовні вимоги і просив визнати недійсним запис про проведення державної реєстрації ТОВ «Систем Елеганс»від 22.05.2007 р. №10731430001013370  через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; - припинити юридичну особу ТОВ «Систем Елеганс»

Позовні вимоги мотивовані посиланням на вирок Шевченківського районного суду м. Києва від 03.11.2008 по справі №1-1138/08, яким визнано винним ОСОБА_1, який, отримавши згоду ОСОБА_2 зареєстрував ТОВ «Систем Елеганс». ОСОБА_2 призначена директором вказаного підприємства, проте господарської діяльності не здійснювала. Оскільки, на думку позивача, було відсутнє вільне волевиявлення ОСОБА_2 на укладення правочину, є підстави для скасування запису про проведення державної реєстрації ТОВ «Систем Елеганс»через порушення закону, які не можна усунути та припинити  юридичну особу ТОВ «Систем Елеганс».

Відповідач у судове засідання не з’явився, поштове повідомлення, що направлялось на юридичну адресу відповідача, повернулось з відміткою „за зазначеною адресою не знаходиться”.

Третя особа, Солом’янська районна у місті Києві державна адміністрація заперечувала проти задоволення позовних вимог. В обґрунтування своїх заперечень посилалась на норми Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців», якими чітко визначений порядок та умови, за яких здійснюється державна реєстрація юридичних осіб чи фізичних осіб –підприємців та умови, за наявності яких державний реєстратор відмовляє у державній реєстрації. ТОВ «Систем Елеганс»було зареєстроване у відповідності з нормами вказаного Закону.

Третя особа, залучена судом до участі у справі, ОСОБА_2, в судове засідання не з’явилась, про причини неявки не повідомила, хоча належним чином попереджалась про дату, час та місце судового засідання.

Суд, заслухавши пояснення представника Позивача, третьої особи –Солом’янської районної у місті Києві державної адміністрації, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Систем Елеганс»зареєстроване Солом’янською районною у місті Києві державною адміністрацією 22 травня 2007 року, про що здійснено запис за №10731430001013370.

05.06.2007 р. товариство отримало Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість за №100044427.

З матеріалів справи вбачається, що відповідно до Статуту ТОВ «Систем Елеганс»засновником та директором товариства є ОСОБА_2.

Звертаючись до суду з позовними вимогами про скасування запису про проведення державної реєстрації ТОВ «Систем Елеганс»через порушення закону, які не можна усунути, Позивач посилався на вирок Шевченківського районного суду м. Києва у справі №1-1138/08, яким визнано винним ОСОБА_1.

Так, з вироку Шевченківського районного суду міста Києва вбачається, що ОСОБА_1, «…використовуючи важке матеріальне становище ОСОБА_2, запропонував їй за разову матеріальну допомогу зареєструвати підприємство в м. Києві, переконавши її в законності та правомірності своїх дій. Після цього ОСОБА_1  забезпечив явку ОСОБА_2 в м. Київ, де невстановлена слідством особа підготувала статутні документи, необхідні для реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю «Систем-Елеганс», і, отримавши згоду ОСОБА_2 на реєстрацію підприємства, 22.05.2007 року у денний час в Солом’янській районній Державній адміністрації м. Києва зареєстрували ТОВ «Систем-Елеганс» (код ЄДРПОУ 35159369), юридична адреса: м. Київ, Чоколівський бульвар, 19. Після чого ОСОБА_2, яка відповідно до установчих документів, була призначена  на посаду директора ТОВ «Систем-Елеганс», відкрила розрахунковий рахунок в банківській установі Філія АКБ «Імексбанк»у м. Києві…».

З наведеного вироку суду, вбачається, що ОСОБА_2 надавала свою згоду на реєстрацію ТОВ «Систем-Елеганс», особисто була присутня у державного реєстратора Солом’янської районної у місті Києві державної адміністрації, особисто підписувала установчі документи та особисто відкривала рахунок у банківській установі.

Відповідно до статті 42 Конституції України, кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Підприємницька діяльність особою може здійснюватись як безпосередньо, так і шляхом створення та участі у суб’єктах господарювання.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи є визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути.

Приймаючи до уваги вищенаведені факти особистої участі ОСОБА_2 та наявної її згоди на реєстрацію підприємства, у суду відсутні підстави для висновку про неправомірність вчинення запису за №10731430001013370 про проведення державним реєстратором реєстрації ТОВ «Систем-Елеганс»22.05.2007 р., відповідно, відсутні підстави для скасування такого запису, оскільки порушень закону, допущених при створенні юридичної особи, суд не вбачає.

За таких обставин, суд відмовляє позивачу в задоволенні позовної вимоги визнати недійсним запис про проведення державної реєстрації ТОВ «Систем Елеганс»від 22.05.2007 р. №10731430001013370  через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути.

Разом з тим, у судовому засіданні було встановлено, що ТОВ «Систем-Елеганс»за своєю юридичною адресою не знаходиться, господарської діяльності не здійснює, до податкового органу не звітує з липня 2009 року, що є підставою для задоволення позовної вимоги щодо припинення юридичної особи –Товариства з обмеженою відповідальністю «Систем-Елеганс».

Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»передбачено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський   облік, складати  звітність  про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання  у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов’язані з утриманням об’єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).

Частиною 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»передбачено, що підставою   для   постановлення   судового   рішення  щодо припинення юридичної особи є неподання протягом  року  органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

В силу п. 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

          Відповідно до ч. 1 ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

          Статтею 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

          Згідно зі ст. 239 Господарського кодексу України до таких санкцій віднесено, зокрема, скасування державної реєстрації та ліквідація суб’єкта господарювання.

          Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 Господарського кодексу України.

          Скасування державної реєстрації (припинення юридичної особи) позбавляє суб’єкта господарювання статусу юридичної особи і є підставою для вилучення його з державного реєстру. Суб’єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.

          Судові витрати по справ відсутні.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

                                                     ПОСТАНОВИВ:

        Позов Державної податкової інспекції у Солом’янському районі м. Києва  задоволити частково.

Припинити юридичну особу –Товариство з обмеженою відповідальністю «Систем Елеганс»код ЄДРПОУ 35159369.

В решті позову відмовити.

          Після набрання постановою законної сили направити її Державному реєстратору Солом’янського району м. Києва для вчинення дій щодо внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

          Постанова набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

          Постанова може бути оскаржена за правилами та у строки, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

            

Суддя                                                                                                Т.І. Шейко

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.01.2011
Оприлюднено20.04.2011
Номер документу14930735
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-16302/10/2670

Ухвала від 22.11.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Шейко Т.І.

Ухвала від 22.08.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Рибченко А.О.

Ухвала від 20.08.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Рибченко А.О.

Ухвала від 23.12.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Бившева Л.І.

Ухвала від 27.08.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Рибченко А.О.

Постанова від 21.01.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Шейко Т.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні