18/52
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.03.08 Справа№ 18/52А
Господарський суд Львівської області в складі
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
при секретарі судового засідання Колтун Ю.М.
у відкритому судовому засіданні в м.Львові
розглянуши справу за позовомПрокурора Пустомитівського району Львівської області, в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області
доПриватного підприємства (надалі ПП) „Ритм-Стиль”
простягнення суми заборгованості
з участю прокурора Макогон Ю.І.
представників:
від позивача –Слоновський Р.З. –головний спеціаліст (довіреність за №8192/06 від 29.01.2008 року);
від відповідача –Хомуляк С.М.,
В С Т А Н О В И В :
що Прокурор Пустомитівського району Львівської області звернувся до господарського суду в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області з адміністративним позовом про стягнення з ПП „Ритм-Стиль” 9024 грн. 68 коп. заборгованості по страхових внесках на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування.
Позовні вимоги мотивовані тим, зокрема, що 9024 грн. 68 коп. заборгованості підтверджується поданими відповідачем звітами за жовтень-грудень 2007 року та січень 2008 року, рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахуванням пені. Також, позовна заява мотивована нормами Закону України „Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року (з наступними змінами та доповненнями), Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальникими та застрахованими особами внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1.
Позивач завою за №3037/06-12 від 18.03.2008 року просить стягнути з відповідача 5819 грн. 68 коп., оскільки інша сума боргу сплачена підприємством.
Прокурор зменшені позовні вимоги підтримав, просить їх задоволити.
Представник позивача в судовому засіданні зменшені позовні вимоги підтримав з наведених вище міркувань, просить їх задоволити.
Представник відповідача зменшені позовні вимоги визнав.
Заслухавши прокурора та представників сторін, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд виходив з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України “Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003 року, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, зокрема, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Як вбачається з Розрахунків суми страхових внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування відповідачем обрано загальну систему оподаткування.
Пунктом 4 частини 2 статті 17 цього ж Закону передбачено, що страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
В матеріалах справи наявні Розрахунки суми страхових внесків на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування за жовтень-грудень 2007 року та січень 2008 року, в рядку 8 яких визначено загальну суму страхових внесків, зокрема, за жовтень 2007 року –6348 грн. 92 коп., за листопад 2007 року –2250 грн. 00 коп., за грудень 2007 року - 1980 грн. 19 коп. та за січень 2008 року –1619 грн. 20 коп.
Згідно п.6 ст.20 згаданого Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
У відповідності до вимог ч.8 та ч.9 ст.106 згаданого Закону, на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу, а за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Рішенням за №62 від 31.01.2008 року до відповідача було застосовано штраф в розмірі 15 грн. 38 коп. та нараховано пеню у розмірі 3 грн. 71 коп. за несвоєчасну сплату страхових внесків.
Рішенням за №63 від 31.01.2008 року, також на відповідача було накладно штраф в розмірі 8 грн. 42 коп. та нараховано пеню в сумі 1 грн. 89 коп. за теж саме порушення.
Відповідно до ч.3 ст.106 згаданого Закону, органом Пенсійного фонду були надіслані вимоги про сплату боргу, копії яких наявні в матеріалах справи, і які були отримані відповідачем в підтвердження чого позивачем надано повідомлення про вручення поштових відправлень.
Відповідачем не подано доказів в спростування вимог позивача, зокрема доказів в підтвердження повної сплати суми заборгованості по страхових внесках на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування.
А тому, станом на час розгляду справи в господарському суді, заборгованість відповідача в сумі 5819 грн. 68 коп. залишається непогашеною та згідно ст.106 цього ж Закону вважається простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка).
У відповідності до вимог ст.106 згаданого Закону, орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
За наведених обставин, господарський суд вважає що позов підставний і обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160, 162, 163, 167, 258 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Приватного підприємства „Ритм-Стиль”, яке знаходиться за адресою: Львівська область, Пустомитівський район, с.Лисиничі, вул.І.Франка,62, (код ЗКПО 32923182) на користь Управління Пенсійного Фонду України у Пустомитівському районі Львівської області, що знаходиться за адресою: Львівська область, м.Пустомити, вул. Шевченка,13, (код ЄДРПОУ 22371429) 5819 грн. 68 коп. заборгованості по страхових внесках на загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій, пені.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
4. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Мартинюк В.Я.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2008 |
Оприлюднено | 09.04.2008 |
Номер документу | 1510698 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні