Рішення
від 27.04.2011 по справі 50/147
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА



 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  50/147

27.04.11

За позовом     відкритого акціонерного товариства "Виробничо-наукове підприємство

                       "Укрзооветпромпостач"

до                     відкритого акціонерного товариства "Київзооветпостач"

про                  стягнення 497 810,78 грн.

Суддя   Головатюк Л.Д.

Представники :

Від позивача:    не з’явився

Від відповідача: ОСОБА_1 (дов. № 20 від 21.03.2011)

В судовому засіданні 27.04.2011 на підставі ст. 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини рішення суду.                                     

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд господарського суду м. Києва передані вимоги відкритого акціонерного товариства "Виробничо-наукове підприємство "Укрзооветпромпостач"  до відкритого акціонерного товариства "Київзооветпостач" про стягнення заборгованості за поставлений товар в розмірі 497 810,78 грн.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 01.03.2011 порушено провадження у справі № 50/147 та її призначено до розгляду на 21.03.2011.

У судове засідання 21.03.2011 прибули представники сторін та дали пояснення по справі.

Відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, для оцінки та дослідження доказів, в судовому засіданні 21.03.2011 року оголошено перерву до 25.04.2011 року.

Керуючись принципами розумності та законності та у зв’язку з тим, що 25.04.2011 вихідний день,  ухвалою господарського суду м. Києва від 19.04.2011 розгляд справи призначено на 27.04.2011.

В судове засідання 27.04.2011 з’явився представник відповідача  та надав суду додаткові пояснення по справі, відповідно до який визнає заявлені позовні вимоги.

Представник позивача в судове засідання 27.04.2011 не з’явився, про поважні причини неявки суд не повідом, хоча про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представника відповідача, господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.

Відповідно до частини 2 статті 509 Цивільного кодексу України зобов’язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки (частина 1 статті 11 Цивільного кодексу України).

Як встановлено частиною 2 статті 11 Цивільного кодексу України однією з підстав виникнення цивільних прав та обов’язків є договори та інші правочини.

Також у відповідності  до положень ч.1 ст.181 Господарського кодексу України допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлення.

Судом встановлено, що за усною домовленістю між відкритим акціонерним товариством "Виробничо-наукове підприємство "Укрзооветпромпостач"  та відкритим акціонерним товариством "Київзооветпостач", на замовлення останнього, в період з 01.01.2010 по 01.09.2010 позивачем було поставлено відповідачу ветеринарні препарати на загальну суму 497 810,78 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи видатковими накладними,  який був отриманий останнім, про що свідчать підпис уповноваженої особи відповідача, а також належним чином оформлені довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей.

Вищевказані видаткові накладні та довіреності приймається судом у якості належного доказу передачі  товару відповідачу  та прийняття його останнім.

Проте, відповідач в порушення вимог чинного законодавства та домовленостей між сторонами, не виконав взяті на себе зобов’язання по оплаті поставленого товару.  Таким чином, на дату звернення позивача з позовом до суду заборгованість відповідача перед позивача за отриманий товар становить 497 810,78 грн.

Судом встановлено факт наявності порушень відповідачем взятих на себе господарських зобов’язань.

Отже, внаслідок укладення договору між сторонами згідно ст. 11 ЦК України, виникли цивільні права та обов’язки. Оскільки між сторонами по справі склалися господарські правовідносини, то до них слід застосовувати положення ГК України як спеціального акту законодавства, що регулює правовідносини у господарській сфері.

У відповідності до ст.ст. 202, 203, 205, 206 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори). Зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства. Правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Усно можуть вчинятися правочини, які повністю виконуються сторонами у момент їх вчинення, за винятком правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, а також правочинів, для яких недодержання письмової форми має наслідком їх недійсність.

Суб‘єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов‘язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов‘язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться (стаття 193 Господарського кодексу України).

Зазначене також кореспондується зі ст.ст.525, 526 ЦК України відповідно до яких зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

У відповідності до ст.610 ЦК України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

За своєю правовою природою, відносини, що склалися між сторонами відповідають положенням договору купівлі-продажу.

Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно зі ст.ст. 662 та 663 ЦК України продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу. Продавець повинен одночасно з товаром передати покупцеві його приналежності та документи (технічний паспорт, сертифікат якості тощо), що стосуються товару та підлягають переданню разом із товаром відповідно до договору або актів цивільного законодавства. Продавець зобов'язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу.

У відповідності до ч.1 ст.692 ЦК України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо строк (термін) виконання боржником обов’язку не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь –який час. Боржник повинен виконати такий обов’язок у семиденний строк від дня пред’явлення вимоги.

Відповідно до ст. ст. 33, 43, 34 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості за поставлений товар в сумі 497 810,78 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 49 ГПК України, з відповідача на користь позивача стягуються понесені позивачем витрати по сплаті держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.

На підставі викладеного, керуючись Цивільним Кодексом України, ст.ст. 33, 34, 49, 64, 75, 82, 83, 84, 85 ГПК України, суд-

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Київзооветпостач" (03040,                  м. Київ,  вул. Васильківська, 16; код ЄДРПОУ 00727148) з будь-якого рахунку (виявленого державним виконавцем під час виконання судового рішення) на користь відкритого акціонерного товариства "Виробничо-наукове підприємство "Укрзооветпромпостач" (03040, м. Київ,  вул. Васильківська, 16; код ЄДРПОУ 23524007) основний борг в сумі 497 810 (чотириста дев’яносто сім тисяч вісімсот десять) грн. 78 коп.,  державне мито в сумі 4 978 (чотири тисячі дев’ятсот сімдесят вісім) грн. 20 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп.

3. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.       

5. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

6. Копію рішення розіслати сторонам.

          

Суддя                                                                             Головатюк Л.Д.                                                      

Дата підписання рішення  04.05.2011  

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.04.2011
Оприлюднено10.05.2011
Номер документу15126392
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —50/147

Ухвала від 06.09.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 09.08.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Рішення від 27.04.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головатюк Л.Д.

Ухвала від 19.11.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головатюк Л.Д.

Ухвала від 18.10.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 04.10.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 30.08.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 20.07.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Ухвала від 14.07.2010

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чеберяк П.П.

Постанова від 23.12.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Головатюк Л.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні