Постанова
від 12.07.2006 по справі 15/188/06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

15/188/06

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  

"12" липня 2006 р. Справа №  15/188/06

                           м. Миколаїв

За позовом: Приватне орендне підприємство ”Маяк”, Снігурівський район

До відповідача: ДПІ у Снігурівському районі Миколаївської області, м. Снігурівка

                                                                             Суддя  Середа О.Ф.

      Секретар судового засідання Карцев М.С.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача: Рижий В.Ф.

Від відповідача: Лопатишкіна С.Ю.

СУТЬ СПОРУ: про визнання частково недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Приватне орендне підприємство ”Маяк” (надалі –позивач) звернулось до суду з позовною заявою про визнання частково недійсним та скасуванні податкового повідомлення-рішення, прийнятого Снігурівським відділенням Жовтневої міжрайонної ДПІ (реорганізована в ДПІ у Снігурівському районі, надалі - відповідач).

Відповідач позовні вимоги не визнає повністю з підстав, викладених у відзиві.

Під час вирішення спору відповідач надав клопотання про заміну первісного відповідача - Снігурівське відділення Жовтневої міжрайонної ДПІ, на ДПІ у Снігурівському районі Миколаївської області у зв'язку з проведеною реорганізацією.

Суд клопотання відповідача задовольнив.

Розглянувши матеріали справи, надані докази та заперечення, вислухавши представників сторін, суд встановив наступне.

Відповідачем по справі була проведена документальна перевірка підприємства позивача з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.10.02 р. по 31.03.04 р., про що складений Акт перевірки від 21.08.04 р № 127/23.

Зокрема, в Акті перевірки відповідач зазначив, що позивач порушив вимоги п. 1 ст. 3акону України ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, оскільки в касу підприємства прийнято без застосування реєстратора розрахункових операцій по прибутковим ордерам 22214 грн. за продаж продукції яка не є продукцією власного виробництва.

За результатами перевірки відповідач прийняв спірне податкове повідомлення-рішення від 26.08.04 р. № 0000582301/0, яким визначив позивачу податкове зобов'язання за платежем штрафна (фінансова) санкція в розмірі 126070 грн. Фінансова санкція нарахована у п'ятикратному розмірі в сумі 111070 грн. за порушення законодавства про патентування.

Позивач оскаржує податкове повідомлення-рішення лише в частині нарахування фінансової санкції в розмірі 111070 грн.

Суд вважає вимоги позивача щодо оскарження спірного податкового повідомлення-рішення обґрунтованим, виходячи з наступного.

В Акті перевірки зазначено, що позивач порушив п. 1 ст. 3 Закону України ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, в якому вказано, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

На обґрунтування зазначеного, відповідач вказує, що позивачем в касу підприємства були отримані грошові кошти від реалізації металобрухту.

Судом встановлено, що металобрухт був реалізований внаслідок ліквідації основних засобів підприємства, а саме, аміачних баків, алюмінієвих ємкостей та лагерів ВРХ відділень № 3 та № 4. Демонтаж та розробка проводились власними засобами, про що був складений акт. Отримані готівкові кошти від реалізації металобрухту були оприбутковані в касу підприємства з оформленням відповідних документів. (аркуш справи 31 –47).

Відповідно до ст. 1 Закону України ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами –суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Тобто, Закон чітко визначає, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Поняття «товар»стосовно торгівельної діяльності є певним активом, що придбається спеціально для подальшого продажу. Термін «товар»визначається через поняття «торгівельна діяльності», яке сформовано у Порядку заняття торгівельною діяльністю та правил торгівельного обслуговування населення та в Указі Президента України ”Про місцеві податки та збори” як ініціативна, самостійна діяльність юридичних осіб та громадян із здійснення купівлі чи продажу товарів споживання з метою отримання прибутку.

Позивач по справі не є торгівельним підприємством відповідно до статутних документів, що підтверджується висновками Акту перевірки. Знищені основні засоби (аміачні баки, алюмінієві ємкості, лагеря ВРХ) використовувались підприємством позивача в процесі вирощуванням зернових культур та під час розведення великої рогатої худоби. Вони не придбались позивачем з метою купівлі та продажу для отримання прибутку.

Підпунктом 8.2.1. п. 8.2. ст. 8 Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств” визначено, що під терміном ”основні фонди” слід розуміти матеріальні цінності, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку протягом періоду, який перевищує 365 календарних днів з дати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей, та вартість яких перевищує 1000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом.

З вищезазначеного можна зробити висновок, що основні фонди позивача не є продуктом праці, а також продукцією власного виробництва, що виробляється та/або реалізується суб'єктами підприємницької діяльності через оптову та роздрібну торгівлю, тобто не є товаром, призначеним для торгівлі. Таким чином, дія Закону України ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” не поширюється на операції з продажу основних фондів, що належать підприємству і використовуються для виробництва товарів, виконання робіт, послуг.

Такий висновок підтверджується у листі ДПА у Миколаївській області від 20.07.05 р. № 4340/10/31-114 на запит позивача по справі стосовно правильності проведення господарської операції. Зокрема в листі зазначено, що реалізація металобрухту від ліквідації власних основних засобів не відносить до розрахунків за товари (послуги), а тому дія Закону України ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” не поширюється на такі розрахунки. В даному випадку лист відповідача, згідно ч. 1 ст. 9, п. 4 ст. 8 та п. ”г” п.п. 4.4.2. п. 4.4. ст. 4 Закону України ”Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” є –податковим роз'ясненням.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 55, 158-163, 186 КАС України, господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У зв'язку з проведеною реорганізацією замінити первісного відповідача - Снігурівське відділення Жовтневої міжрайонної ДПІ, на ДПІ у Снігурівському районі Миколаївської області.

Позов задовольнити повністю.

Визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 26.08.04 р. № 0000582301/0, прийняте Снігурівським відділенням Жовтневої міжрайонної ДПІ в частині визначення податкового зобов'язання за платежем штрафна (фінансова) санкція в розмірі 111070 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного орендного підприємства ”Маяк” (Миколаївська область, Снігурівський район, с. Горохівське, код ЄДРПОУ 00857464) 85 грн. держмита.

Виконавчий лист видати позивачу після набрання постановою суду законної сили.

Строки і порядок набрання постановою суду законної сили та її оскарження передбачені статтею 186 КАС України.

                                             

м. Миколаїв

    

Суддя О.Ф.Середа

                        

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення12.07.2006
Оприлюднено27.08.2007
Номер документу154481
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/188/06

Постанова від 26.10.2006

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Поліщук Л.В.

Постанова від 12.07.2006

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Середа О.Ф.

Рішення від 06.06.2006

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Колодій Н.А.

Ухвала від 14.06.2006

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Середа О.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні