9/189-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
У Х В А Л А
"17" квітня 2008 р. Справа № 9/189-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Шевчекно М.С., розглянувши справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка, м. Нова Каховка Херсонської області
про стягнення 13783,09 грн.
За участю представників сторін
від позивача - Польська А.О. юрисконсульт дов. № 29/08 від 09.01.2008р.
від відповідача: не прибув
Суть справи: позивач звернувся до суду із позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача 13783,09 грн. боргу по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд
в с т а н о в и в:
Позивач - УПФУ в м. Нова Каховка 18.03.2008 р. звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відкритого акціонерного товариства "Приладобудівний завод "Сокіл" (відповідач) заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій в сумі 13783,09 грн. Дану позовну заяву позивачем заявлено за правилами Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалою господарського суду Херсонської області від 19.03.2008 р. провадження у справі було порушено.
Згідно положень ст.ст. 4-2, 4-3 Господарського процесуального кодексу України правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обгрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.
При дослідженні матеріалів справи 9/189-08 судом встановлено, що даний спір є адміністративним та не підлягає вирішенню за правилами Господарського процесуального кодексу України, що підтверджеється також і судовою практикою судів адміністративної юрисдикції.
Так, відповідно до ч.2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Кодекс адміністративного судочинства України визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.
Згідно ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Положеннями ст. 3 КАС України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції-переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином, даний спір має публічно-правовий характер і на нього поширюється дія КАС України. Враховуючи суб'єктний склад в оспорюваних правовідносинах та положення п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, відповідно до якого, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами КАС України.
Отже, даний спір підлягає вирішенню за правилами КАС України.
Відповідно до положень п.1 ч.1 ст. 80 ГПК України, господарський суд припиняє провадження по справі, якщо: спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
В даному випадку спір є адміністративним та не підлягає вирішенню за правилами Господарського процесуального кодексу України.
Одночасно суд роз'яснює, що позивач не позбавлений права звернення до суду з даним позовом в порядку, встановленим КАС України.
З огляду на викладене, на підставі п.1 ч.1 ст. 80 ГПК України суд припиняє провадження по справі №9/189-08.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 80, ст. 86 ГПК України суд,
у х в а л и в:
1.Розгляд справи №9/189-08 припинити.
2. Ухвалу надіслати сторонам по справі.
Суддя С.В. Ребриста
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2008 |
Оприлюднено | 25.04.2008 |
Номер документу | 1563478 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Ребриста С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні