Справа № 2-885/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
09 червня 2009 р. м. Дніпродзержинськ
Заводський районний суд м. Дніпродзержинська у складі: судді Похвалітої С. М., при секретареві Цинської О.В.,
за участю:
- позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю Юридична фірма «Днілросервіс» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні з роботи та стягнення моральної шкоди, -
встановив:
Позивач звернувся до суду із позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Дніпросервіс» про стягнення заборгованості по заробітній платі, компенсації за затримку заробітної плати, стягнення моральної шкоди. Свої вимоги вона мотивувала тим, що вона працювала на підприємстві відповідача. 31 жовтня 2008 року вона була звільнена за ч. 1 ст. 36 КЗпП України. Після її звільнення з нею не була проведена виплата всіх сум, що належить їй. На даний час з нею також не проведений повний розрахунок, тому, вона звернулась до суду та прохає стягнути з відповідача заборгованість по заробітній платі з серпня по жовтень 2008 року в сумі 3 776 грн. 07 коп., середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 2 977 грн. 54 коп. та моральну шкоду в розмірі 1 500 грн.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, наведені у позові, але в ході судового розгляду справи надав суду письмову заяву, в якій уточнив позовні вимоги та оскільки підприємство відповідача в частково розрахувалось з нею по заробітній платі, прохала стягнути з відповідача заборгованість по заробітній платі з серпня по жовтень 2008 року в сумі 2 351 грн. 07 коп., середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні з 01 листопада 2008 року по 22 квітня 2009 рік в розмірі б 685 грн. 42 коп. та моральну шкоду в розмірі 1 500 грн.
В судове засідання представник відповідача не з’явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив. Зі згоди
позивача суд ухвалює заочне рішення відповідно до ст. 224 ЦПК України.
Вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи, письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 18 травня 2004 року по 31 жовтня 2008 рік працювала на підприємстві відповідача ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Дніпросервіс»» та 31 жовтня 2008 року була звільнена за ч. 1 ст. 3б КЗпП України, що підтверджується копією трудової книжки позивача серії БТ-ІІ № 4101177 (а.с. 13), та відповідно до наказу № 2 від 18.05.2004 року, та наказу № 38 від 31.10.2008 року (а.с. 12).
В судовому засіданні встановлено, що дійсно відповідачем при звільненні позивача, з останньою не був проведений розрахунок всіх сум, що належать їй від ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Дніпросервіс»», що вбачається з наданою довідкою від 31.10.2008 року № 47 (а.с. 3).
Відповідно до статті 43 Конституції України та ст. 23 Загальної Декларації прав людини, проголошено право кожного на працю, що включає в себе можливість заробляти собі на життя працею, яку людина вільно вибирає, чи на яку добровільно погоджується. В ч.7 ст. 4 3 Конституції України зазначено, що право на своєчасне отримання заробітної плати за працю захищається законом.
Так, на час звільнення позивача, а саме на 31 жовтня 2008 року, сума заборгованості по заробітній платі склала 3 77 6 грн. 07 коп., що підтверджується довідкою від 31.10.2008 року за № 47, виданої директором та бухгалтером ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю ««Юридична фірма «Дніпросерві, с»» (а.с. 3).
Оскільки, відповідно до вимог ст. 4 7 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, та до вимог ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільнені, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. У разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен у зазначений строк виплатити неоспорювану ним суму.
Крім того, відповідно до ч.5 п.25 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року за № 13 «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці», непроведения розрахунку з працівником у день звільнення або, якщо в цей день він не був на роботі, наступного дня після його звернення з вимогою про розрахунок є підставою для застосування відповідальності, передбаченої ст. 117 КЗпП України.
Оскільки відповідачем не був проведений кінцевий розрахунок при звільненні, відповідно до положень ст. 117 КЗпП України та в строки передбачені ст. 116 КЗпП України з вини відповідача ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Дніпросервіс»», тому вимоги про стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку, а саме з 01 листопада 2008 року по 22 квітня 2008 року, суд вважає обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Згідно до ст. 27 Закону України «Про оплату праці», порядок обчислення середньої заробітної плати працівника у випадках, передбачених законодавством, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року за № 100, середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.
Заробітна плата за останні два календарні місяці роботи
(повних), а саме вересня по жовтень 2008 рік позивача
ОСОБА_1 складає 2528 грн. 28 коп., з чого вбачається,
що середньоденна заробітна плата складає 56 грн. 18 коп., що
вбачається з довідок про середню заробітну плату позивача.
Таким чином, з ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Дніпросервіс»» підлягає стягненню 2 351 грн. 07 коп. - заборгованість по заробітній платі, 6 685 грн. 42 коп. - середній заробіток за весь час затримки розрахунку.
Відповідно до ст. 237-1 КЗпП України, відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
Тому, розглядаючи позовні вимоги позивача щодо відшкодування моральної шкоди, з урахуванням моральних страждань останнього внаслідок затримки з ним розрахунку, враховуючи принцип розумності та справедливості, суд вважає, що моральна шкода заподіяна позивачу буде відповідати
стягнення на його користь з відповідача в сумі 300 грн.
Оскільки, при подачі позовної заяви позивача було звільнено від сплати судових витрат у вигляді судового збору в розмірі 51 гривень 00 коп., та витрати з інформаційно-технічного забезпечення в розмірі 30 гривень, то суд вважає, що ці кошти необхідно стягнути з відповідача на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року за № 100, ст. ст. 24, 27 Законом України «Про оплату праці», ст. ст. 47, 116, 117, 237-1 КЗпП України, ст. ст. 88, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю Юридична фірма «Дніпросервіс» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні з роботи та стягнення моральної шкоди, задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю Юридична фірма «Дніпросервіс», адреса: м. Дніпродзержинс, ьк, пр-т Комсомольський, буд. № 14, каб. № 18, на користь ОСОБА_1:
• - 2 351 (дві тисячі триста п’ятдесят одна) грн. 07 коп. -суму заборгованості по заробітній платі;
• - б 685 (шість тисяч шістсот вісімдесят п’ять) грн. 42 коп.
середній заробіток за час затримки розрахунку при
звільненні з роботи;
300 (триста) грн. 00 коп. - суму моральної шкоди. Усього: 9 336 (дев’ять тисяч триста тридцять шість) грн. 4 9 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю Юридична фірма «Дніпросервіс», адреса: м. Дніпродзержинськ, пр-т Комсомольський, буд. № 14, каб. № 18, на користь держави:
• - ЗО (тридцять) грн. 00 коп. - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи;
• - 93 (дев’яносто три) грн. 36 коп. - витрати суму судового збору.
В силу ст. 367 ЦПК України рішення по справі в частині стягнення ‘ заробітної плати в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний термін заяви про
апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, шляхом подання у десятиденний строк з дня отримання його копії письмової заяви відповідача про його перегляд.
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2009 |
Оприлюднено | 07.06.2011 |
Номер документу | 15929800 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Похваліта С. М.
Цивільне
Перевальський районний суд Луганської області
Сініцин Едуард Миколайович
Цивільне
Перевальський районний суд Луганської області
Сініцин Едуард Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні