Б15/341-07
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.05.08р.
Справа № Б15/341-07
За заявою Приватного підприємства "ТСА", м. Дніпропетровськ
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ферріт-2005", м. Дніпропетровськ
про визнання банкрутом
Суддя Полєв Д.М.
Представники сторін:
від кредитора - не з"явились
від боржника - не з"явився
за участю: представника прокуратури Красногвардійського району м. Дніпропетровська Веснянко С.Г. за посвідченням №20
СУТЬ СПРАВИ:
Ухвалою від 20.11.2007 р. порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕРРІТ-2005»в порядку ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»за заявою Приватного підприємства «ТСА».
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 22.11.2007 р. боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура, ліквідатором призначено –ПП «ТСА».
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 29.12.2007 р. затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора ТОВ «ФЕРРІТ-2005», які свідчать про відсутність активів боржника, ліквідовано юридичну особу –ТОВ «ФЕРРІТ-2005», провадження у справі припинено.
24 квітня 2008 р. до господарського суду надійшло подання від 22.04.2008 р. прокурора Красногвардійського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Красногвардійської районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в якому прокурор просить суд переглянути за нововиявленими обставинами ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 29.12.2007 р. по справі № Б15/134-07, скасувати її, справу переглянути за правилами, встановленими Господарським процесуальним кодексом України.
Ухвалою суду від 25.04.2008 р. розгляд зазначеного подання призначений на 12.05.2008 р. об 11-00.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника прокуратури, суд –
В С Т А Н О В И В:
Обґрунтовуючи заявлене подання прокурор Красногвардійського району м. Дніпропетровська посилається на наступні нововиявлені обставини, що мають істотне значення для справи і не могли бути відомі заявникові.
07.04.2008р. з повідомлення ліквідатора ВАТ "ЛИВАРНИК" Плющової Н. О. прокурору Красногвардійського району м. Дніпропетровська стало відомо про факт наявності у ТОВ "ФЕРРІТ-2005" майна, а саме простих іменних акцій ВАТ "ЛИВАРНИК" номінальною вартістю 1 373 987,50 грн. Проте у ході здійснення ліквідаційної процедури ліквідатором зазначене майно виявлене не було, про що свідчить ліквідаційний баланс банкрута, складений ліквідатором, у зв'язку з чим вимоги всіх кредиторів у справі залишились незадоволеними.
В судовому засіданні представник заявника вимоги, викладені в поданні, підтримав в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно до ст. 112 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд може переглянути прийняте ним судове рішення, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами, що мають істотне значення для справи і не могли бути відомі заявникові.
До нововиявлених обставин відносяться матеріально-правові факти, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші факти, які мають значення для правильного вирішення спору або розгляду справи про банкрутство. Необхідними ознаками нововиявлених обставин є, по-перше, їх наявність на час розгляду справи, по-друге, те, що ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи. Нововиявлені обставини за своєю юридичною суттю є фактичними даними, що в установленому порядку спростовують факти, які було покладено в основу судового рішення.
Відповідно ст. 113 Господарського процесуального кодексу України, судове рішення господарського суду може бути переглянуто за нововиявленими обставинами виключно за заявою сторони, поданням прокурора не пізніше двох місяців з дня встановлення обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення.
Статтею 29 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що прокурор бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, порушену за позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду для представництва інтересів громадянина або держави. З метою вступу у справу прокурор може подати апеляційне, касаційне подання, подання про перегляд рішення за нововиявленими обставинами або повідомити суд і взяти участь у розгляді справи, порушеної за позовом інших осіб.
Затверджуючи ухвалою від 29.12.2007р. ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора ТОВ "ФЕРРІТ-2005", ліквідуючи юридичну особу –ТОВ "ФЕРРІТ-2005" та припиняючи провадження у справі про банкрутство господарський суд виходив з встановленого факту відсутності у боржника будь-якого майна, що підлягає включенню до ліквідаційної маси.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», акція –це іменний цінний папір, який посвідчує майнові права його власника (акціонера), що стосується акціонерного товариства, включаючи право на отримання частини прибутку акціонерного товариства у вигляді дивідендів та право на отримання частини майна акціонерного товариства у разі його ліквідації, право на управління акціонерним товариством, а також немайнові права, передбачені Цивільним кодексом України та законом, що регулює питання створення, діяльності та припинення акціонерних товариств.
Статтею 139 Господарського кодексу України передбачено, що майном визнається сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, виробляються чи використовуються у діяльності суб'єктів господарювання та відображаються в їх балансі або враховуються в інших передбачених законом формах обліку майна цих суб'єктів.
Як зазначається ч. 1 ст. 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом», усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси.
Частиною 1 ст. 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом»встановлено, що після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута. Відповідно до ч. 5 вказаної статті, продаж цінних паперів, що належать банкруту на праві власності, здійснюється відповідно до законодавства.
Згідно ч. 8 ст. 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом», кошти, які надходять при проведенні ліквідаційної процедури, зараховуються на основний рахунок боржника. З основного рахунку здійснюються виплати кредиторам у порядку, передбаченому статтею 31 цього Закону.
Як вбачається з реєстру власників іменних цінних паперів ВАТ "ЛИВАРНИК" станом на 18.02.2008р., у власності ТОВ "ФЕРРІТ-2005" знаходяться прості іменні акції ВАТ "ЛИВАРНИК" у кількості –5 495 950 штук, номінальною вартістю 1 373 987,50 грн. Зазначені акції відповідно до ст. 6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», ст. 139 Господарського кодексу України є майновим активом боржника та відповідно до ст.ст. 26, 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом»підлягають включенню до ліквідаційної маси ТОВ "ФЕРРІТ-2005" та подальшому продажу в порядку, встановленому законодавством.
У зв'язку з наведеним, з врахуванням приписів ст. 112 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приходить до висновку, що факт наявності у ТОВ "ФЕРРІТ-2005" майна у вигляді простих іменних акцій, яке не було виявлено ліквідатором в ході здійснення ліквідаційної процедури та не було враховано судом при винесенні ухвали від 29.12.2007р. є нововиявленою обставиною, яка має істотне значення для правильного розгляду справи про банкрутство, зазначена обставина існувала на час розгляду справи про банкрутство ТОВ "ФЕРРІТ-2005" та прийняття ухвали від 29.12.2007р., та не могла бути відома заявникові у той час.
Днем виникнення нововиявлених обставин слід вважати день, коли вони стали або повинні були стати відомі заявникові, про що, зокрема зазначено у п. 1.2. роз'яснень Президії Вищого господарського суду України № 04-5/563 від 21.05.2002 р. «Про деякі питання практики перегляду рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами».
Нововиявлені обставини, які стали підставою для перегляду ухвали від 29.12.2007 р., стали відомі заявникові 07.04.2008 р. з повідомлення ліквідатора ВАТ "ЛИВАРНИК" Плющової Н. О., отже звернувшись до суду 24.04.2008р. з заявою про перегляд ухвали суду від 29.12.2007р. за нововиявленими обставинами, заявником був дотриманий передбачений ст. 113 Господарського процесуального кодексу України двомісячний строк.
За таких обставин, ухвала господарського суду від 29.12.2007р. підлягає скасуванню, а справа згідно з приписами ст. 114 Господарського процесуального кодексу України –розгляду господарським судом за правилами, встановленими цим Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 4 ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував усі наявні майнові активи ліквідаційної маси, необхідні для повного задоволення кредиторів, він виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора.
Частиною 3 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що у разі виявлення майна відсутнього боржника ліквідатора має бути замінено за клопотанням кредитора арбітражним керуючим, про що господарський суд виносить ухвалу.
В судовому засіданні представником прокурора Красногвардійського району м. Дніпропетровська заявлено клопотання про призначення ліквідатором ТОВ "ФЕРРІТ-2005" арбітражного керуючого Рульова Сергія Михайловича (ліцензія АБ № 176128) та надана заява в порядку ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" про згоду останнього.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 31, 5, 26, 30, 32, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 86, 112, 113, 114 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Подання прокурора Красногвардійського району м. Дніпропетровська задовольнити.
2. Скасувати ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 29.12.2007 р. по справі № Б15/341-07 про затвердження ліквідаційного балансу та звіту ліквідатора та ліквідацію Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЕРРІТ-2005", м.Дніпропетровськ (ЄДРПОУ 33906786) за нововиявленими обставинами.
3. Продовжити строк ліквідаційної процедури до 12.11.2008р.
4. Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕРРІТ-2005»(ідентифікаційний код 33906786) арбітражного керуючого Рульова Сергія Михайловича, ліцензія АБ № 176128.
5. Зобов'язати арбітражного керуючого Рульова Сергія Михайловича, ліцензія АБ № 176128, здійснювати ліквідаційну процедуру у відповідності до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом».
6. Зобов‘язати арбітражного керуючого Рульова Сергія Михайловича, ліцензія АБ № 176128, у строк до 12.11.2008р. подати на затвердження господарському суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс згідно з вимогами ст. 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Суддя
Д.М. Полєв
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2008 |
Оприлюднено | 28.05.2008 |
Номер документу | 1639275 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні