7/124-07
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(8-0412) 48-16-02
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" квітня 2008 р. Справа № 7/124-07
Житомирський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Майора Г.І.
суддів: Будішевської Л.О.
Горшкової Н.Ф.
при секретарі Щепанській Т.П. ,
за участю представників сторін:
від позивача: Беседа М.І., довіреність №9/70 від 31.03.08р., Борщевський М.Й., довіреність №9/145 від 05.07.07р.,
Павлов С.С., довіреність від 25.02.08р.,
від відповідача: Безверхній Н.А. - директор,
Порхун С.Н., довіреність №49 від 31.03.08р.,
розглянувши апеляційну скаргу Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", м. Вінниця
на рішення господарського суду Вінницької області
від "14" січня 2008 р. у справі № 7/124-07 (суддя Мінєєва Н.В.)
за позовом Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", м. Вінниця
до Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона №3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", м. Вінниця
про скасування рішення загальних зборів та визнання недійсними змін до установчих документів,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Вінницької області від 14.01.2008 рокуу справі №7/124-07 відмовлено у позові Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" до Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона № 3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" про скасування рішення загальних зборів трудового колективу від 17.03.2005 року та визнання недійсними змін до установчих документів (а.с.155-159, т.4).
Не погоджуючись з прийнятим рішенням Вінницьке обласне виробниче об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" (далі - "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД") звернулося до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вищевказане рішення та прийняти нове, яким позов задовольнити з підстав, викладених у скарзі (а.с.2-8, т.5) та уточненнях до неї (а.с.49-50, т.5).
Вказує, що трудовий колектив самовільно привласнив майновий комплекс МПМК-3 загальною вартістю згідно статутного фонду на суму 635 000,00 гривень, чим порушив право власності та корпоративні права "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" оскільки, майно за МПМК-3, як за унітарним підприємством закріплювалося на підставах господарського відання, що підтверджується бухгалтерськими документами - річними звітами МПМК-3 на протязі 1969-1980 років, режим управління якого визначений в п.1 ст.136 ГК України, яка передбачає, що право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами
Вважає, що прийнявши таке рішення, господарський суд першої інстанції всебічно та в сукупності не з'ясував та не проаналізував явні і безспірні докази відносно підставності (обгрунтованості) пред'явленого позову, зробив юридично невірні, поверхові та однобічні висновки щодо відмови у задоволені позовних вимог, чим незаконно позбавив позивача правової можливості на справедливий, законний судовий розгляд у захисті своїх протиправно відібраних прав на власність та на управління унітарним підприємством.
В судовому засіданні представники позивача підтримали доводи апеляційної скарги в повному обсязі.
Відповідач - Колективне підприємство "Міжрайонна пересувна механізована колона №3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" (далі - КП "МПМК-3") в письмовому відзиві на апеляційну скаргу та його представники в судовому засіданні заперечили проти доводів апеляційної скарги.
Вважає, що надані позивачем статутні документи не підтверджують правонаступництва позивача стосовно створеної згідно рішення виконкому Вінницької обласної Ради депутатів трудящих №39 від 20.01.59р. Вінницької обласної міжколгоспної будівельної організації "Облміжколгоспбуд", а відповідно при таких обставинах суд не мав правових підстав приймати до уваги нормативні документи розроблені обласним кооперативно-державним об'єднанням по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" (протокол зборів засновників №28 від 05.01.1998р.) та Вінницьким обласним виробничим об'єднанням по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" (рішення правління від 28.07.2000р.) стосовно порядку розпаювання та реорганізації міжколгоспних організацій.
Зазначає, що посилання апелянта на докази 1969-1980р.р. та статутні документи "Облміжколгоспбуду" за період 1969-2005р.р. при відсутності доказів правонаступництва позивача за Вінницькою обласною міжколгоспною будівельною організацією "Облміжколгоспбуд" вірно не прийнято до уваги судом та є свідченням законності висновку суду стосовно того, що наявні в справі документи не дають можливості встановити юридичні факти, що свідчили б про існування між позивачем та відповідачем правовідносин, які б надавали позивачеві повноваження щодо його права на майно відповідача.
Просить рішення господарського суду Вінницької області залишити без змін, а апеляційну скаргу Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" - без задоволення.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши доводи апеляційної скарги, розглянувши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню виходячи з такого.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції вказав, що позивачем не надано доказів на підтвердження участі у створенні та збереженні майна відповідача.
Також зазначив, що суд не взмозі достеменно встановити юридичні факти, які б свідчили про існування між позивачем та відповідачем правовідносин, які б надавали позивачеві повноваження щодо адміністративного управління відповідачем, розпорядження його майном.
Крім того, позовні вимоги, як-то випливає із змісту позову, обгрунтовані порушеннями саме трудового колективу, тоді як в якості відповідача зазначено КП МПМК-3.
З цими висновками суду першої інстанції колегія суддів не погоджується з огляду на таке.
17.01.1959р. згідно рішення зборів уповноважених районних міжколгоспних рад створено Вінницьку обласну міжколгоспну будівельну організацію "Облміжколгоспбуд" та затверджено її положення.
Згідно пункту 3 Положення Вінницької обласної міжколгоспної будівельної організації "Облміжколгоспбуд" від 20.01.1959р. та на підставі рішення Ради Вінницької обласної міжколгоспної будівельної організації "Облміжколгоспбуд" від 14.10.1968р. Правління "Облміжколгоспбуд" прийняло Постанову про організацію будівельно-монтажного управління Вінницького "Облміжколгоспбуд" від 25.12.1968р. №61, якою за рахунок пайових внесків колгоспів області створило Будівельно-монтажне управління Вінницького "Облміжколгоспбуд".
19.03.1976р. згідно частини "а" пункту 2 та пункту 3 Положення "Облміжколгоспбуд" від 20.01.1959р. Правління "Облміжколгоспбуд" прийняло Постанову №66, якою перетворено Будівельно-монтажне управління Вінницького "Облміжкодгоспбуд" у Вінницьку пересувну механізовану колону №3 "Облміжколгоспбуду".
В 1979 році Правління "Облміжкодгоспбуду" затвердило Будівельно-фінансовий план ПМК-3, згідно якого "Облміжкодгоспбуд", як вищеспояща організація виділив на будівництво бази ПМК-3 грошові кошти, що підтверджується витягом із річних звітів (форми №3 СМУ Облагробуду (МПМК-3 Облагробуду) про створення, формування та рух статутного фонду на протязі 1969-1980р.р.
02.01.1986р. Виконавчим комітетом Вінницької обласної ради народних депутатів прийнято рішення №6, яким створено Обласне кооперативно-державне об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" на базі будівельно-монтажних організацій і підприємств об'єднання "Облміжкодгоспбуд", трестів "Облміжкодгоспбуд", "Вінницясільбуд Мінсільбуду УРСР" і "Спецсільгоспмонтаж" облсільгосптехніки та передано новоутвореному об'єднанню "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", у структурі якого знаходилося ПМК-3.
21.11.1991 року в зв'язку зі зміною виробничих відносин на Зборах уповноважених представників організацій-засновників згідно протоколу №П-2/01-19 прийнято рішення про створення на базі Обласного кооперативно-державного об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" - Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД".
18.12.1991 року рішенням Ленінської районної ради народних депутатів м. Вінниці №349 зареєстровано Вінницьке обласне виробниче об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", в структурі якого, згідно Статуту "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", знаходилося ПМК-3.
14.04.1993р. за погодженням Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", рішенням Замостянської районної ради народних депутатів м. Вінниці №173 зареєстровано Міжрайонну пересувну механізовану колону №3 (МПМК - 3) Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" за рахунок пайових внесків колгоспів області.
10.02.1994р. Всеукраїнська Рада колективних сільськогосподарських підприємств, керуючись Указом Президента України "Про визначення переваг часток державного майна, яке приватизується та кооперативного майна підприємств "Украгромбуд" від 06.07.1993р. №244/93 постановила про розпаювання та реорганізацію міжгосподарських підприємств.
05.01.1998р. збори засновників Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", згідно з Постановою Всеукраїнської Ради колективних сільськогосподарських підприємств від 10.02.1994р. №1/4, вирішили провести паювання міжгосподарських організацій "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", реорганізувати міжгосподарські підприємства, що розпайовані в господарські товариства та наділити об'єднання "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" правом управління часткою майна об'єднання в створених господарських товариствах.
28.07.2000р. на виконання вказаного Протоколу засновників, Правління "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" прийняло рішення, яким встановило порядок реорганізації та ліквідації юридичних осіб - міжгосподарських організацій Об'єднання.
25.12.2003р. в зв'язку невиконанням прийнятих рішень про розпаювання та реорганізацію, Рада "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" прийняла рішення, яким зобов'язала керівника МПМК-3 провести збори працівників трудового колективу по реформуванню підприємства у товариство з обмеженою відповідальністю в термін до 31.03.2004р.
17.03.2005р. відбулися Збори трудового колективу МПМК-3, згідно Протоколу №1, якими вирішено привести статут підприємства у відповідність до вимог чинного законодавства та реорганізувати МПМК-3 у товариство з обмеженою відповідальністю.
Із змісту ст.56 ГК України та ст.8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців" вбачається, що суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу. Установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. Підписи засновників (учасників) або уповноважених осіб на установчих документах повинні бути нотаріально посвідчені.
Рішенням про утворення МПМК-3 є статут. Прийняття статуту передбачено ст.57 ГК України, текст статуту затверджується власником майна (засновником) суб'єкта господарювання чи його представником.
Відповідно до частини 3 пункту 5.1 статті 5 Статуту (в редакції 1991 -1995 років) майно, що знаходиться на балансах структурних підрозділів, належить їм на праві господарського відання. Вони не можуть відчужувати це майно та вийти із складу об'єднання без його згоди. Майно, закріплене за структурними підрозділами, відображається на їх балансах і включається в зведений баланс об'єднання.
Пункт 5.2 Статуту визначає, що Об'єднання є власником: майна структурних підрозділів. Пункт 5.1 Статуту вказано, що майно, яке знаходиться на балансах структурних підрозділів, належить їм на праві господарського відання.
Право на майно учасників об'єднання підтверджується в пункті 4.1 Статуту МПМК-3 редакції (1993р. №173) управління мехколоною здійснюється відповідно до статуту на основі поєднання Облагробуду уповноваженого органу власника щодо господарського використання свого майна та самоврядування трудового колективу.
З наявних у справі матеріалів вбачається, що відповідач створений рішенням "Облміжкодгоспбуду" правонаступником якого є "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", починаючи з 1969 року по 1993 рік являвся структурним підрозділом "Облміжкодгоспбуд" з правами юридичної особи.
В новій редакції статуту 2005року КП МПМК-3, передбачено:
п.1.1 Колективне підприємство "Міжрайонна пересувна механізована колона №3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництві "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" створено у 1969р. на базі будівельно-монтажного управління №З об'єднання "Облміжколгоспбуд", як організація агропромислового комплексу, що входила до складу обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", якому була безпосередньо підпорядкована.
Попередня редакція Статуту МПМК - 3 передбачає:
п.1.3 статуту ПМК №3 (1993року) Мехколона є генпідрядною будівельною організацією агропромислового комплексу, відноситься до організацій колективної власності (колгоспно-кооперативної) форми власності. Безпосередньо підпорядкована Вінницькому обласному виробничому об'єднанню по агропромисловому будівництву «ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД».
В своїй діяльності керується даним статутом, рішеннями: зборів уповноважених представників організацій-засновників об'єднання, правління і наказами та розпорядженнями голови правління, чинним законодавством.
Така редакція Статуту 2005 року, є незаконною, оскільки рішення про вихід зі складу "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" уповноваженим на те органом не приймалося, крім того, МПМК - 3 є унітарним підприємством "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", яке згідно ч.4 ст.63 ГК України, створюється одним засновником, який виділяє необхідне для того майно, формує відповідно до закону статутний фонд, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи, безпосередньо або через керівника, який ним призначається, керує підприємством і формує його трудовий колектив на засадах трудового найму, вирішує питання реорганізації та ліквідації підприємства.
В новій редакції статуту 2005 року КП МПМК-3, передбачено:
п. 4.1 Власністю підприємства є майно і фінансові ресурси, створені, придбані або ті, що перейшли у власність Підприємства у зв'язку з настанням умов передбачених
законодавством.
Майно Підприємства є власністю трудового колективу Підприємства і складається з основних фондів та обігових коштів, а також; інших цінностей, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.
Попередня редакція статуту МПМК - 3 передбачала:
п.2.1 статуту МПМК №3 (1993року) закріплені за Мехколоною основні фонди і оборотні кошти створюють статутний фонд, розмір якого відображається на балансі і належить мехколоні на праві господарського відання.
В новій редакції статуту 2005 року КП МПМК-3 передбачено:
п.6.1 вищим органом самоврядування Підприємства є загальні збори (конференція) трудового колективу. У період між: зборами працівників управління справами виконує директор, який обирається загальними зборами.
Попередня редакція Статуту МПМК - 3 передбачала:
п.4.1 статуту МПМК №3 (1993року) управління мехколоною здійснюється відповідно до статуту на основі поєднання прав облагробуду уповноваженого органу власника щодо господарського використання свого майна та самоврядування трудового колективу. Мехколона самостійно визначає структуру управління та встановлює штати. Пункт 4.2. передбачає, що начальник мехколони призначається і звільняється з посади головою правління об'єднання.
В новій редакції статуту 2005 року КП МПМК-3 передбачено:
п.7.1 реорганізація і ліквідація Підприємства провадиться з ухвали загальних зборів працівників.
Попередня редакція статуту МПМК - 3 передбачає:
п.4.1 Статуту МПМК №3 (1993року) реорганізація і ліквідація мехколони проводиться за рішенням правління облагробуду, або судових органів.
Як вбачається з нової редакції статуту КП ПМК-3, трудовий колектив МПМК-3 позбавив "ВІННИЩЮБЛАГРОБУД" права вирішувати питання реорганізації МПМК-3, при цьому, своїм рішенням згідно протоколу №1 від 17.03.2005р. самовільно прийняв рішення про його реорганізацію, без вказівки правонаступництва права "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" на належне йому майно.
Рішення про вихід зі складу "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" уповноваженим на те органом не приймалося, крім того, МПМК-3 є унітарним підприємством "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", яке згідно ч.4 ст.63 ГК України, створюється одним засновником, який виділяє необхідне для того майно, формує відповідно до закону статутний фонд, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи, безпосередньо або через керівника, який ним призначається, керує підприємством і формує його трудовий колектив на засадах трудового найму, вирішує питання реорганізації та ліквідації підприємства.
З викладеного порівняльного аналізу витікає, що трудовий колектив самовільно привласнив майновий комплекс МПМК-3 загальною вартістю згідно статутного фонду на суму 635000,00 гривень, чим порушив право власності "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", оскільки майно за МПМК-3, як за унітарним підприємством закріплювалося на підставах господарського відання, що підтверджується бухгалтерськими документами - річними звітами МПМК-3 на протязі 1969-1980 років, режим управління якого визначений в п.1 ст.136 ГК України, яка передбачає, що право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
Стаття 37 Закону України "Про сільськогосподарську кооперацію" передбачає, що кооператив (об'єднання) може реорганізовуватися в підприємства інших форм господарювання за рішенням загальних зборів (засновників) у порядку, визначеному статутом. З моменту реорганізації кооператив (об'єднання) припиняє свою діяльність.
У разі реорганізації кооперативу (об'єднання) всі його права та обов'язки переходять до правонаступників.
Таким чином, з викладеного вбачається, що рішенням Загальних зборів трудового колективу та новою редакцією Статуту КП ПМК-3, порушено майнові права Облагробуду та його учасників, безпідставно скасовано організаційно-правову форму МПМК-3, як унітарного підприємства Облагробуду, протиправно припинено режим господарського відання закріпленого майна, незаконно привласнено трудовим колективом право власності на майновий комплекс та підприємство МПМК-3 загальною вартістю згідно статутного фонду на суму 635 000,00 гривень.
21.04.2005р. після проходження державної реєстрації вказаних змін до установчих документів МПМК-3, КП МПК-3 перереєструвало раніше належне їй на праві господарського відання майно у приватну власність колективу КП ПМК-3 (Свідоцтво про право власності на будівлі та споруди № 443 від 21.04.2005р.).
Пункт 1 статті 321 ЦК України передбачає, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст.12 ГПК України господарським судам підвідомчі:
1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім:
спорів про приватизацію державного житлового фонду;
спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов;
спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін;
спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів;
інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів;
2) справи про банкрутство;
3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції;
4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.
Аналізуючи вимоги позивача в частині скасування рішення загальних зборів трудового колективу КП МПМК-3, викладеного у протоколі №1 від 17.03.2005 року, враховуючи приписи ст.12 ГПК України, ст.16 ЦК України та зміст позовної заяви, колегія суддів дійшла до висновку, що позивач фактично ставить вимогу саме про визнання недійсним рішення загальних зборів трудового колективу підприємства, що і підтвердив в уточненнях до апеляційної скарги від 21.04.2008 року. Тому вимоги позивача в цій частині розглядалися у контексті вищевказаних норм закону.
Однією із позовних вимог позивача є вимога про надіслання судового рішення у день набрання ним законної сили державному реєстратору у м. Вінниці для внесення запису про судове рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи - КП МПМК-3.
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 31 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" у разі постановлення судового рішення щодо скасування рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу про внесення змін до установчих документів юридичної особи, або про визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи суд у день набрання законної сили судовим рішенням надсилає його державному реєстратору для внесення запису про судове рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.
Державний реєстратор у строк, що не перевищує двох робочих днів з дати надходження судового рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, вносить до Єдиного державного реєстру запис щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо інше не встановлено судовим рішенням, та в той же день повідомляє органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування про внесення такого запису.
Отже, оскільки діючим законодавством обумовлений порядок скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, вимоги позивача в цій частині є безпідставними і задоволенню не підлягають.
Оскільки загальні збори є органом колективного підприємства, то їх рішення слід розцінювати як рішення самого КП МПМК-3, а не колективу підприємства. Тому Колективне підприємство "Міжрайонна пересувна механізована колона №3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" є належним відповідачем у справі.
Враховуючи вищевказане, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" підлягає частковому задоволенню, а рішення господарського суду Вінницької області від 14.01.2008 року скасуванню в частині відмови у позові про визнання недійсним рішення загальних зборів трудового колективу Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона №3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", викладеного в протоколі №1 від 17.03.2005р. та в частині визнання недійсним статуту Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона №3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" в редакції 2005р. з прийняттям нового рішення про задоволення позову в цій частині.
Керуючись ст.ст.101,103-105 Господарського процесуального кодексу України, Житомирський апеляційний господарський суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", м. Вінниця задовольнити частково.
2. Рішення господарського суду Вінницької області від 14 січня 2008 року у справі №7/124-07 скасувати.
Прийняти нове рішення.
"Позов задовольнити частково.
Визнати недійсним рішення загальних зборів трудового колективу Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона №3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД", викладене в протоколі №1 від 17.03.2005р.
Визнати недійсним статут Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона №3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" в редакції 2005р.
В решті позову відмовити."
Стягнути з Колективного підприємства "Міжрайонна пересувна механізована колона №3 обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" (м. Вінниця, вул. Івана Гонти, 90, код ЄДРПОУ 05454036, п/р 260073015064 в УСБ м. Вінниці, МФО 302010) на користь Вінницького обласного виробничого об'єднання по агропромисловому будівництву "ВІННИЦЯОБЛАГРОБУД" (м. Вінниця, вул. Архітектора Артинова, 46, код ЄДРПОУ 03087409, п/р 26005300000073 в ВФ АКБ "Форум" м. Вінниці, МФО 302816) 42,50 грн. - за подачу позовної заяви, 59,00 грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та 21,25 грн. - за подачу апеляційної скарги.
3. Справу №7/124-07 повернути до господарського суду Вінницької області.
Головуючий - суддя: Майор Г.І.
судді:
Будішевська Л.О.
Горшкова Н.Ф.
Постанова підписана 05.05.2008 року.
Віддрук. 4 прим.:
1 - до справи;
2 - позивачу;
3 - відповідачу;
4 - в наряд
Суд | Житомирський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2008 |
Оприлюднено | 28.05.2008 |
Номер документу | 1643178 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні