3/281-11/216
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
21.06.11 Справа № 3/281-11/216
УХВАЛА
Львівський апеляційний господарський суд у складі суддів:
головуючий суддя Бонк Т. Б.
судді Бойко С. М.
Марко Р. І.
при секретарі судового засідання Н. Чорній
за участю представників сторін:
від прокурора –не з'явився
від позивача – Горбань О. В. –представник
від відповідача (апелянта) – не з'явився
розглянув апеляційну скаргу Виробничо-торгово-господарського об'єднання концерну «Сімекс», м. Львів
на рішення господарського суду Львівської області від 09.08.2005 р.
у справі № 3/281-11/216
за позовом Прокурора Личаківського району м. Львова в інтересах держави в особі Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Львів
до відповідача Виробничо-торгово-господарського об'єднання концерну «Сімекс», м. Львів
про стягнення 3 659 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Львівської області від 09.08.2005 р. у справі № 3/281-11/216 задоволено позов прокурора Личаківського району м. Львова в інтересах держави в особі Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, з Виробничо-торгово-господарського об'єднання концерну «Сімекс», м. Львів стягнуто 3 652 грн. штрафних санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів у 2002 році.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 08.11.2006 р. дане рішення залишено без змін, апеляційна скарга Виробничо-торгово-господарського об'єднання концерну «Сімекс», м. Львів без задоволення.
Постановою Вищого господарського суду України від 24.07.2007 р. частково задоволено касаційну скаргу Виробничо-торгово-господарського об'єднання концерну «Сімекс», м. Львів, постанову Львівського апеляційного господарського суду від 08.11.2006 р. скасовано, справу передано до Львівського апеляційного господарського суду для виконання вимог розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення»КАС України.
Розглянувши наявні у справі матеріали, давши належну оцінку доводам та запереченням, які містяться в апеляційній скарзі, врахувавши постанову Вищого господарського суду України від 24.07.2007 р., заслухавши пояснення представника позивача у судовому засіданні, колегія суддів апеляційного господарського суду дійшла висновку, що провадження по апеляційній скарзі у справі слід припинити, а апеляційну скаргу задоволити частково з наступних підстав.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», державне управління в галузі забезпечення соціальної захищеності інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, Міністерством охорони здоров'я України та органами місцевого самоврядування.
Згідно п.п. 1, 9 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 р. № 1434, Фонд соціального захисту інвалідів є урядовим органом державного управління, який діє у складі Міністерства праці та соціальної політики України та підпорядковується йому.
Для реалізації покладених на Фонд соціального захисту інвалідів завдань за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України утворюються територіальні відділення Фонду в межах граничної чисельності його працівників.
Відповідно до покладених на нього завдань Фонд соціального захисту інвалідів здійснює контроль за своєчасним перерахуванням сум штрафних санкцій, що надходять від підприємств, установ і організацій за недодержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів (п.п. 3 п. 4 Положення).
Пунктом 11 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 р. № 1767, передбачено, що у разі несплати підприємствами, установами організаціями, які не забезпечують нормативу робочих місць, штрафних санкцій в установлений термін відділення Фонду вживають заходів щодо їх стягнення в судовому порядку.
Таким чином, Фонд соціального захисту інвалідів та його відділення є органами державної влади, які у правовідносинах з підприємствами (об'єднаннями), установами та організаціями, зокрема, у зв'язку із застосуванням штрафних санкцій, передбачених ст. 20 Закону, реалізує владні управлінські функції, а право відділень Фонду на звернення до суду у відповідних відносинах визначено в законодавчому порядку.
Отже, даний спір є публічно-правовим і на нього згідно ст.ст. 4, 17 КАС України, поширюється юрисдикція адміністративних судів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
При цьому, згідно п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України, суб'єктом владних повноважень є, зокрема, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Наведене свідчить про те, що даний спір не може бути предметом розгляду у господарському суді (за правилами ГПК), а належать до компетенції адміністративного суду.
Позов у цій частині прийнятий до розгляду господарським судом Львівської області та розглянутий по суті підставно за правилами ГПК України, оскільки рішення прийнято до вступу в дію КАС України.
Разом з тим, відповідно до п. 7 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, після набрання чинності цим Кодексом апеляційні скарги (подання) у таких справах, подані і не розглянуті до набрання чинності КАС України, розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. Таким чином, при вступі в дію норм КАС України, тобто з 01.09.2005 р., апеляційний суд повинен був би припинити провадження в справі в цій частині за правилами ГПК України та відкрити апеляційне провадження за нормами КАС України, що ним зроблено не було, та відповідно стало підставою для скасування постанови апеляційного суду постановою Вищого господарського суду України від 24.07.2007 р.
Проте, відповідно до абз. 4 п. 6 розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення»КАС України (в редакції Закону України від 06.10.2005 р. № 2953-ІУ), після початку діяльності апеляційного адміністративного суду апеляційні скарги в адміністративних справах, подані до відповідних апеляційних господарських судів, передаються цими судами до апеляційного адміністративного суду, якщо апеляційне провадження в справі ще не відкрито.
За повідомленням Державної судової адміністрації України (газета «Урядовий кур'єр»від 24.03.2007 р. № 53, стор. 14) розпочав діяльність з 02.04.2007 р. Львівський апеляційний адміністративний суд.
Таким чином, в апеляційного господарського суду відсутні підстави на даний час для розгляду даної справи по суті за правилами ГПК України, оскільки такий спір підвідомчий адміністративному суду.
З наведеного, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційне провадження у справі за позовом Прокурора Личаківського району м. Львова в інтересах держави в особі Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Львів до Виробничо-торгово-господарського об'єднання концерну «Сімекс», м. Львів про стягнення 3 652 грн. штрафних санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів у 2002 році підлягає припиненню на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України у зв'язку з непідвідомчістю господарському суду.
Проте, оскільки з 02.04.2007 р. розпочав діяльність Львівський апеляційний адміністративний суд, що позбавляє можливості апеляційний господарський суд відкрити апеляційне провадження в даній справі за правилами КАС України, на виконання вимог п. 6 розділу VІІ «Прикінцеві та перехідні положення»КАС України дана справа підлягає передачі для розгляду до Львівського апеляційного адміністративного суду, оскільки подана ВТГО Концерну «Сімекс»апеляційна скарга з додержанням відповідних вимог і правил підсудності, встановлених ГПК України, залишиться не розглянутим по суті, що є порушенням норм процесуального права.
Керуючись ст.ст. п. 1 ч. 1 ст. 80, 99, 103 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Провадження у справі за апеляційною скаргою Виробничо-торгово-господарського об'єднання концерну «Сімекс», м. Львів на рішення господарського суду Львівської області від 09.08.2005 р. припинити.
2. Справу направити за підвідомчістю до Львівського апеляційного адміністративного суду.
3. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуючий суддя Бонк Т. Б.
Суддя Бойко С. М.
Суддя Марко Р. І.
Повний текст постанови виготовлений 23.06.2011 р.
Суд | Львівський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2011 |
Оприлюднено | 29.06.2011 |
Номер документу | 16486493 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Скрутовський П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні