5020-7/177
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
Іменем України
РІШЕННЯ
"20" травня 2008 р. справа № 5020-7/177
За Товариства з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи”
позовом (99040, м. Севастополь, вул. Ген. Хрюкіна, 12, кв.71)
до відповідача Державного підприємства „Севастопольське досвідне
лісомисливське господарство”
(99043, м. Севастополь, вул. Новикова, 60-а)
про зобов'язання укласти договори між ДП „Севастопольське досвідне лісомисливське господарство” та ТОВ „Кордон Мекензи” „Про умови ведення мисливського господарства” та „Про організацію взаємовідносин між землекористувачем та користувачем мисливських угідь”,
Суддя Ілюхіна Г.П.
Представники:
Від позивача - Трофімова Г.І., представник, довіреність б/н від 13.05.2008;
Від відповідача - не з'явився,
Суть спору:
07.05.2008 (вх.№1047) Товариство з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи” звернулось до господарського суду міста Севастополя з позовною заявою до Державного підприємства „Севастопольське досвідне лісомисливське господарство” про зобов'язання укласти договори між ДП „Севастопольське досвідне лісомисливське господарство” та ТОВ „Кордон Мекензи” „Про умови ведення мисливського господарства” та „Про організацію взаємовідносин між землекористувачем та користувачем мисливських угідь”, з посиланням на статтю 22 Закону України „Про мисливське господарство та полювання”, статтю 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, рішення сесії Севастопольської міської Ради V скликання від 08.04.2008 № 4029.
Відповідач в відзиві на позов (вх.№8041) позовні вимоги не визнав по мотивам, викладеним в ньому, основні з яких полягають в тому, що мисливські угіддя надані відповідачу на підставі рішення сесії № 1016 від 19.12.2001, а відповідно до частини другої статті 22 Закону України „Про мисливське господарство та полювання” мисливські угіддя надаються на строк не менш ніж на 15 років; на цей час відсутні підстави для укладення договорів про умови ведення мисливського господарства та договору про організацію взаємовідносин між землекористувачем та користувачем мисливських угідь; просить в задоволенні позову відмовити (арк.с.27).
Відповідач явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечив, надав клопотання (вх.№8042) про розгляд справи у відсутність його представників (арк.с.28).
Справа розглядається за наявними матеріалами в порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України, оскільки відсутність представника відповідача не перешкоджає розгляду спору по суті, так як матеріали справи в достатній мірі характеризують правовідносини сторін і позивачем надані докази, що підтверджують обставини, якими обґрунтовані позовні вимоги.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд, -
в с т а н о в и в:
З`ясовані наступні обставини:
01.09.2007 вих.№1001 ДП „Севастопольське досвідне лісомисливське господарство” як місцевий орган спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в області мисливського господарства та полювання направило на адресу Севастопольської міської Ради Подання про надання в користування ТОВ „Кордон Мекензи” мисливських угідь для ведення мисливського господарства, відтворення та розведення диких тварин, розташованих на підвідомчій Севастопольській міській Раді та Севастопольській міській державній адміністрації території, загальною площею 6156 га, що складає 10,4% від загальної площі мисливських угідь м. Севастополя, строком на 25 років з 01.01.2008, зазначивши відповідні межі ділянки (арк.с.8).
01.09.2007 вих.№ 1004 ДП „Севастопольське досвідне лісомисливське господарство” надав Лист-Узгодження про добровільну відмову від використання мисливських угідь площею 6156 га на користь ТОВ „Кордон Мекензи” з 01.01.2008 для ведення мисливського господарства, відтворення та розведення диких тварин в порядку статті 22 Закону України „Про мисливське господарство та полювання” (арк.с.9).
08.04.2008 Рішенням Х сесії Севастопольської міської Ради V скликання № 4029 „Про надання ТОВ „Кордон Мекензи” в користування мисливських угідь, розташованих на підвідомчій Севастопольській міській Раді території” надано ТОВ „Кордон Мекензи” в користування на 25 років мисливські угіддя загальною площею 6156,0 га, розташовані на території м. Севастополя в межах, визначених схемою; зобов'язано ТОВ „Кордон Мекензи” укласти в місячний термін з моменту набрання чинності цим рішенням Договір з ДП „Севастопольське досвідне лісомисливське господарство” про умови ведення мисливського господарства та про відносини з іншими землекористувачами (арк.с.10-11).
14.04.2008 позивач направив відповідачу проекти Договорів про умови ведення мисливського господарства та про відносини з іншими землекористувачами (арк.с.14-21).
05.05.2008 вих.№57В ДП „Севастопольське досвідне лісомисливське господарство” листом відмовило позивачу в укладенні наданих ним Договорів з тих підстав, що у відповідача відсутній оригінал або належним чином засвідчена Севастопольською міською Радою копія Рішення про передачу мисливських угідь позивачу; мисливські угіддя надані відповідачу на підставі Рішення № 1016 від 19.12.2001 в порядку статті 22 Закону України „Про мисливське господарство та полювання” –строком на 15 років (арк.с.12).
Спір виник в зв'язку з тим, що позивач вважає відмову відповідача в укладенні Договорів „Про умови ведення мисливського господарства” та „Про організацію взаємовідносин між землекористувачем та користувачем мисливських угідь” такою, що суперечить діючому законодавству.
Правовідносини сторін регулюються статтями 179, 181, 184, 187 Господарського кодексу України, статтями 638-647 Цивільного кодексу України, статтями 4, 21, 22 Закону України „Про мисливське господарство та полювання”, статтею 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.
Згідно зі статтею 179 Господарського кодексу України, майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями.
Кабінет Міністрів України, уповноважені ним органи виконавчої влади можуть рекомендувати суб'єктам господарювання орієнтовні умови господарських договорів (примірні договори), а у визначених законом випадках - затверджувати типові договори.
Укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі, зокрема, типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Статтею 181 Господарського кодексу України встановлено, що господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками.
Відповідно до статті 184 Господарського кодексу України, укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.
Згідно статті 187 Господарського кодексу України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Аналогічні положення містяться в статтях 638-647 Цивільного кодексу України.
Відповідно до статті 4 Закону України „Про мисливське господарство та полювання”, державне регулювання у галузі мисливського господарства та полювання здійснюють Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузі охорони навколишнього природного середовища, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх повноважень, а також їх місцеві органи. Органам місцевого самоврядування цим Законом та іншими законами України можуть бути надані окремі повноваження органів виконавчої влади у сфері державного регулювання мисливського господарства та полювання.
Статтями 21, 22 Закону України „Про мисливське господарство та полювання” встановлено, що ведення мисливського господарства здійснюється користувачами мисливських угідь.
Не допускається користування мисливськими тваринами та ведення мисливського господарства без оформлення відповідних документів у встановленому цим Законом порядку.
Умови ведення мисливського господарства визначаються у договорі, який укладається між місцевими органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання і користувачами мисливських угідь.
Форма договору встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі охорони навколишнього природного середовища.
Для потреб мисливського господарства користувачі мисливських угідь мають право у встановленому порядку, за згодою власників або користувачів земельних ділянок, будувати на мисливських угіддях необхідні будівлі та біотехнічні споруди, вирощувати кормові культури, створювати захисні насадження, проводити штучне обводнення, здійснювати інші заходи, пов'язані з веденням мисливського господарства, які не суперечать законодавству та інтересам власників або користувачів земельних ділянок.
Відносини між власниками або користувачами земельних ділянок і користувачами мисливських угідь регулюються відповідними договорами.
Мисливські угіддя для ведення мисливського господарства надаються у користування Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за поданням місцевого органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання, погодженим з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі охорони навколишнього природного середовища, а також власниками або користувачами земельних ділянок.
Мисливські угіддя надаються у користування на строк не менш як на 15 років.
Площа мисливських угідь, що надаються користувачеві, повинна становити не менше 3 тисяч гектарів, але не більше ніж 35 відсотків від загальної площі мисливських угідь Автономної Республіки Крим, області та м. Севастополя.
Переважне право на користування мисливськими угіддями мають:
- власники та постійні користувачі земельних ділянок;
- користувачі мисливських угідь, які продовжують строк користування цими угіддями.
Відповідно до статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питань регулювання земельних відносин відповідно до закону.
Згідно зі статтями 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Позивачем надані належні та допустимі докази, які підтверджують його право на укладення вищезазначених договорів. Договори по змісту і формі не суперечать діючому законодавству України. Позивачем дотриманий порядок укладення договорів, передбачений діючим законодавством України. Підстави для відмови в укладенні договорів з відповідачем відсутні.
Все вищеперелічене дає суду підстави для висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, правомірні та підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до статей 44, 49 Господарського процесуального кодексу України, суд покладає витрати позивача по сплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу на сторони порівну.
На підставі викладеного, керуючись статтями 179, 181, 184, 187 Господарського кодексу України, статтями 638-647 Цивільного кодексу України, статтями 4, 21, 22 Закону України „Про мисливське господарство та полювання”, статтею 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, статтями 33, 34, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Зобов'язати Державне підприємство „Севастопольське досвідне лісомисливське господарство” (99043, м. Севастополь, вул. Новикова, 60-а, ідентифікаційний код 00992266, відомості про поточні рахунки в матеріалах справи відсутні) укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи” (99040, м. Севастополь, вул. Ген. Хрюкіна, 12, кв.71, ідентифікаційний код 34751658, п/р № 26000945228441 в СФ АКБ УСБ, МФО 324195) в строк до 30.05.2008 договори в редакції позивача: „Про організацію взаємовідносин між землекористувачем та користувачем мисливських угідь”
„ДОГОВОР
об организации взаимоотношений между землепользователем и пользователем охотничьих угодий
г. Севастополь «14» апреля 2008г.
Государственное предприятие «Севастопольское опытное лесоохотничье хозяйство»именуемое далее по тексту ГП «СОЛОХ», в лице директора Нефедова Виталия Александровича, действующего на основании Устава с одной стороны, и
Общество с ограниченной ответственностью «Кордон Мекензи»в лице директора Беляева Дмитрия Викторовича действующего на основании Устава, с другой стороны, именуемое далее по тексту «Общество», исходя из взаимных интересов, руководствуясь ст.ст.21,24 Закона Украины «Об охотничьем хозяйстве и охоте»заключили настоящий договор о нижеследующем:
1. Предмет договора
1.1. Настоящий Договор регулирует взаимоотношения между ГП «СОЛОХ», как пользователем земельного участка площадью 6156 га, и Обществом, как пользователем охотничьих угодий площадью 6156 га, расположенных на данном земельном участке предоставленных ему для ведения охотничьего хозяйства Решением Севастопольского городского Совета № 4029 от 08.04.2008 г., сроком на 25 лет до 08.04.2033г. Карта-схема охотничьих угодий Общества с описанием их границ, относительно границ землепользования ГП «СОЛОХ», прилагается к настоящему Договору и является неотъемлемой частью (Приложение № 1 ).
2. Права и обязанности сторон
2.1. Общество, в границах, предоставленных в пользование охотничьих угодий, расположенных на землях ГП «СОЛОХ», имеет права:
2.1.1. Организовывать охоту для охотников, развитие охотничьего туризма.
2.1.2. Осуществлять необходимые мероприятия по охране и воспроизводству охотничьих животных.
2.1.3. Пользоваться охотничьими угодьями и государственным охотничьим фондом использовать охотничьих животных, в установленном законодательством Украины порядке.
2.1.4. Распоряжаться охотничьими животными, добытыми или приобретенными иным способом в законном порядке, и доходами от их реализации.
2.1.5. С письменного согласия ГП «СОЛОХ», в порядке, установленном законодательством возводить необходимые здания, биотехнические сооружения, строить вольеры для разведения охотничьих животных, устанавливать шлагбаумы, выращивать кормовые культуры, создавать защитные насаждения, проводить искусственное обводнение, осуществлять другие мероприятия, обусловленные потребностями охотничьего хозяйства.
2.2. Общество, в границах, предоставленных в пользование охотничьих угодий обязуется :
2.2.1. Вести охотничье хозяйство в соответствии с действующим законодательством Украины.
2.2.2. Использовать охотничьи угодья по назначенью, в соответствии с условиями предоставления в пользование, и условиями настоящего Договора.
2.2.3. Не допускать ухудшения экологического состояния окружающей природной среды соблюдать режим охраны животных и растений, занесённых в Красную книгу Украины, включённых в перечни видов животных и растений, подлежащих особой охране на территории Автономной Республики Крым.
2.2.4. Принимать все необходимые меры к предотвращению возникновения эпидемий, эпизоотии, осуществлять комплексные мероприятия по профилактике и борьбе с заболеваниями.
2.2.5. Осуществлять меры по выполнению общегосударственных и местных экологических программ по вопросам охраны окружающей природной среды.
2.2.6. В установленном порядке, в срок до 01.08.2002 г., вынести в натуре (на местности границы охотничьих угодий.
2.2.7. Незамедлительно информировать ГП «СОЛОХ»при возникновении угрозы ухудшений качества земель.
2.2.8. Незамедлительно принимать меры к устранению отрицательных факторов воздействия на окружающую среду.
2.2.9. Не допускать самовольного перенесения плодородного слоя земли и лесной подстилки
2.2.10. При проведении охоты и других мероприятий строго соблюдать правила противопожарной безопасности.
2.3. ГП «СОЛОХ»имеет право:
2.3.1. По мере необходимости, но не менее одного раза в три года, проводить проверку выполнения Обществом условий настоящего Договора, её производственной и финансовой хозяйственной деятельности в части организации и ведения охотничьего хозяйства, охраны воссоздания государственного охотничьего фонда.
2.3.2. В случае невыполнения или нарушения Обществом условий настоящего Договора, предупредить её о необходимости устранения нарушений в определённый срок.
2.3.3. В случае систематического невыполнения Обществом условий настоящего Договора, представлять в Севастопольский городской Совет материалы о прекращении Обществом права пользования охотничьими угодьями.
3. Особые условия
3.1. В случае возникновения необходимости в возведении Обществом зданий сооружений и других объектов, когда это так или иначе связано с непосредственным использованием земельного участка (его части), находящегося в пользовании ГП «СОЛОХ», или с ограничением (умалением) прав ГП «СОЛОХ», как землепользователя взаимоотношения между сторонами настоящего Договора регулируются соответствующими соглашениями, заключаемыми в каждом отдельном случае, которые должны по соглашению сторон предусматривать или совместное использование таких объектов, или осуществление Обществом в пользу ГП «СОЛОХ»мер компенсации характера.
4. Ответственность сторон
4.1. За нарушение условий настоящего Договора виновная сторона возмещает причинённые этим убытки, в том числе упущенную выгоду, в порядке, предусмотренном действующим законодательством.
5. Форс-мажорные обстоятельства.
5.1. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение обязательств, если это вызвано обстоятельствами чрезвычайного характера, независящими от воли сторон, возникшими после заключения настоящего Договора, которые стороны Договора не могла ни предвидеть, ни предотвратить разумными мерами (форс-мажор), а именно: стихийными бедствиями техногенными авариями, военными действиями, забастовками, локаутами или решениями государственных органов власти (управления), влекущими невозможность реализации Договора. Заинтересованная сторона обязана письменно уведомить вторую сторону о наступлении таких обстоятельств со ссылкой на официальный источник информации о них. Со дня такого уведомления срок исполнения соответствующих обязательств сторон приостанавливается срок действия форс-мажорных обстоятельств.
6. Разрешение споров
6.1. Стороны будут стремиться разрешать все споры и разногласия, которые могут возникнуть из настоящего Договора, путём переговоров и консультаций.
6.2. Стороны договорились о том, что при конфликте их законных интересов вытекающих из предметов настоящего Договора, приоритет имеют интересы первичного пользователя.
6.3. В случае если споры и разногласия не будут урегулированы путём переговоров, они подлежат разрешению в хозяйственном суде города Севастополя в соответствии с действующим законодательством Украины.
7. Прочие условия
7.1. Настоящий договор выражает волю и понимание сторон по всем упомянутым здесь вопросам, при этом все предыдущие обсуждения, обещания, представления и понимания Договора сторонами, все предварительные переговоры по нему, переписка, предварительные соглашения и протоколы о намерениях по вопросам, так или иначе касающимся настоящего Договора, если таковые имелись, теряют силу и заменяются настоящим Договором. Во всём остальном, что не предусмотрено настоящим Договором, стороны руководствуются действующим законодательством Украины.
7.2. Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания обеими сторонами действителен в течении срока, на который охотничьи угодья предоставлены Обществу Решением Севастопольского городского Совета № 4029 от 08.04.2008 г.
7.3. Договор составлен в двух экземплярах, из которых первый экземпляр получило Общество, второй - хранится в ГП «СОЛОХ».
7.4. Приложение № 1 «Карта-схема охотничьих угодий с описанием их границ относительно границ землепользователя ГП «СОЛОХ»», прилагается к настоящему Договору и является его неотъемлемой частью.
8. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи сторон
Государственное предприятие Общество с ограниченной ответственностью
«Севастопольское опытное «Кордон Мекензи»
лесоохотничье хозяйство» 99040, г. Севастополь, ул. Хрюкина, 12, кв. 71
ОКПО 34751658 СФ АКБ УСБ
МФО 324195 р/с № 26000945228441”,
та „Про умови ведення мисливського господарства”:
„Затверджено наказом Мінлісгоспу України
від 12 грудня 1996 р. N 153
Зареєстровано в Міністерстві м. Київ юстиції України
24 грудня'1996 р. за N 735/1760
ТИПОВИЙ ДОГОВІР
про умови ведення мисливського господарства
м. Севастополь 14.04.2008
Державне підприємство „Севастопольське дослідне мисливське господарство” м. Севастополь, 99043, вул. Новікова, 60-а в особі директора Нефедова Віталія Олександровича, що діє на підставі Статуту підприємства з одного боку,
та Товариство з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи” м. Севастополь, 99040, вул. Ген. Хрюкіна, 12, кв. 71 в особі директора товариства Беляєва Дмитра Вікторовича, що діє на підставі Статуту товариства з другого боку,
уклали цей Договір про наведене нижче.
1. Предмет Договору
1.1. Рішенням Севастопольської міської Ради V скликання від 08квітня 2008 року № 4029 надано Товариству з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи” сроком на 25 років терміном до "01" травня 2033 мисливські угіддя для ведення мисливського господарства загальною площею 6,156 тис.га, у тому числі: лісові угіддя 6156 га, польові 0 га, водно-болотні 0 га. Карта-схема угідь і опис меж додаються користувачем.
1.2. Чисельність мисливських тварин в угіддях, наданих в користування, станом на "01" травня 2008 р. становить:
Вид тваринЧисель-ність, гол.Вид тваринЧисельність, гол.Вид тваринЧисельність, гол.
Зубр-Єнотов.собака-Кіт лісовий-
Лось-Куниця лісова-Рись-
Олень благ.85Куниця кам'яна-Заєць-русак43
Олень плям.-Норка європ.-Кріль дикий-
Козуля163Норка америк.-Білка-
Кабан69Тхір лісовий-Бабак-
Лань-Тхір степовий-Бобер-
Муфлон-Перегузня-Нутрія вільна-
Ведмідь-Горностай-Ондатра-
Вовк-Борсук8Хохуля 8
Лисиця8Видра-
-
Лебеді-Сіра куріпка-Рябчик-
Гуси-Кеклик-Дрофа-
Качки-Перепілка-Стрепет-
Лиска-Глухар-Кулики -
Фазан-Тетерук-Голуби-
2. Права і обов'язки сторін
2.1. Товариство з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи" має право:
у встановленому порядку, за згодою власників або користувачів земельних ділянок, зводити у мисливських угіддях необхідні будівлі і біотехнічні споруди, згідно діючому законодавству вирощувати кормові культури, створювати захисні насадження, проводити штучне обводнення, здійснювати інші заходи, пов'язані з веденням мисливського господарства, які не суперечать законодавству та інтересам власників або користувачів земельних ділянок. 2.2. Товариство з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи" зобов'язується:
а) використовувати мисливські угіддя відповідно до умов їх надання у користування та за призначенням;
б) вести мисливське господарство на закріплених за ним мисливських угіддях з дотриманням вимог Законів України „Про тваринний світ", «Про мисливське господарство та полювання», інших нормативно-правових актів у галузі охорони та використання тваринного світу, ведення мисливського господарства;
в) забезпечити мисливське впорядкування угідь в термін до 01.08.2008 г., та визначити в натурі межі цих угідь та відтворюваних ділянок, єгерських обходів тощо;
г) раціонально використовувати державний мисливський фонд, не допускати погіршення екологічного стану середовища перебування мисливських тварин внаслідок власної діяльності;
д) проводити первинний облік чисельності і використання мисливських тварин, вивчати їх стан та характеристики угідь, де перебувають дані тварини, і в установленому порядку подавати цю формацію органам, що здійснюють державний облік мисливських тварин та облік їх використання;
е) забезпечувати проведення комплексних заходів, спрямованих на охорону і відтворення мисливських тварин, збереження і поліпшення середовища їх перебування, щорічно вкладати кошти на дані цілі з розрахунку на 1 тис.га лісових угідь не менше 8, польових —6, водно-болотних —4 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
є) здійснювати охорону державного мисливського фонду, сформувати єгерську службу з розрахунку не менше одного єгеря на 7 тис.га лісових і 10 тис.га польових угідь, в термін до 31.05.2008 г., згідно з штатним розписом, який додається користувачем;
ж) дотримуватись режиму охорони видів тварин, занесених до Червоної книги України і до переліку видів тварин, які підлягають особливій охороні в межах наданих в користування мисливських угідь;
з) негайно інформувати природоохоронні органи, органи мисливського та лісового господарства, органи ветеринарної медицини, санітарно-епідеміологічної служби про виявлення захворювань тварин, погіршення стану середовища їх перебування, виникнення загрози знищення та випадки загибелі тварин, здійснювати комплексні заходи щодо профілактики і боротьби із захворюваннями;
и) самостійно припиняти використання мисливських тварин у разі погіршення їх стану та умов існування, зниження відтворюючої здатності та чисельності, виникнення загрози їх знищення, негайно вживати заходів до усунення негативних факторів впливу на тварин і середовище їх перебування;
і) виконувати інші обов'язки щодо охорони і використання об'єктів тваринного світу та користування мисливськими угіддями відповідно до чинного законодавства.
2.3. Державне підприємство „Севастопольське дослідне лісомисливське господарство" має право:
а) в міру необхідності, але не менше ніж один раз в три роки проводити перевірку виконання Товариством з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи” умов договору, його виробничої та фінансово-господарської діяльності в частині організації та ведення мисливського господарства, охорони та відтворення державного мисливського фонду;;
б) у разі невиконання або порушення Товариство з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи" умов договору, попередити його про необхідність усунення порушень у визначений термін або заборонити використання державного мисливського фонду терміном до 3 (трьох) років;
в) у разі систематичного невиконання Товариство з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи" умов договору подавати до Севастопольської міської Ради народних депутатів матеріали про припинення права товариства користування мисливськими угіддями.
2.4. Державне підприємство „Севастопольське дослідне лісомисливське господарство" зобов'язане :
а) надавати Товариству з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи" організаційну та методичну допомогу у веденні мисливського господарства, здійсненні мисливського впорядкування угідь;
б) сприяти у виділенні земельних ділянок для будівництва в мисливських угіддях необхідних будівель і біотехнічних споруд, вирощуванні кормових культур, створенні захисних насаджень та здійсненні інших заходів, пов'язаних з веденням мисливського господарства, які не суперечать законодавству та інтересам власників або користувачів земельних ділянок.
в) узгоджувати с ТОВ «Кордон Мекензи»міста туристичних стоянок, маршрути туристичних троп.
3. Відповідальність сторін
3.1. У разі невиконання умов цього договору сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Договір укладено у трьох примірниках, з яких перший отримав: Товариство з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи", другий зберігається: Державне підприємство „Севастопольське дослідне лісомисливське господарство", третій надсилається до Мінлісгоспу України.
Договір набуває чинності з моменту його підписання.
Підписи сторін
Государственное предприятие Общество с ограниченной ответственностью
«Севастопольское опытное «Кордон Мекензи»
лесоохотничье хозяйство» 99040, г. Севастополь, ул. Хрюкина, 12, кв. 71
ОКПО 34751658 СФ АКБ УСБ
МФО 324195 р/с № 26000945228441”,
У випадку невиконання відповідачем: Державним підприємством „Севастопольське досвідне лісомисливське господарство” (99043, м. Севастополь, вул. Новикова, 60-а, ідентифікаційний код 00992266, відомості про поточні рахунки в матеріалах справи відсутні) рішення суду днем укладення договорів в редакції позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи” (99040, м. Севастополь, вул. Ген. Хрюкіна, 12, кв.71, ідентифікаційний код 34751658, п/р № 26000945228441 в СФ АКБ УСБ, МФО 324195) вважати: 01.06.2008.
3. Стягнути з Державного підприємства „Севастопольське досвідне лісомисливське господарство” (99043, м. Севастополь, вул. Новикова, 60-а, ідентифікаційний код 00992266, відомості про поточні рахунки в матеріалах справи відсутні) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Кордон Мекензи” (99040, м. Севастополь, вул. Ген. Хрюкіна, 12, кв.71, ідентифікаційний код 34751658, п/р № 26000945228441 в СФ АКБ УСБ, МФО 324195) державне мито в сумі 42,50 грн. та витрати по сплаті інформаційно-технічного забезпечення судового процесу в сумі 59,00 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Г.П. Ілюхіна
Рішення оформлено і підписано
відповідно до вимог ст. 84 ГПК України
21.05.2008
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2008 |
Оприлюднено | 07.06.2008 |
Номер документу | 1687128 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Ілюхіна Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні