12/354-06
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2008 р. № 12/354-06
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого, суддісуддівКота О.В.,Воліка І.М.Шевчук С.Р.
розглянувши касаційну скаргуТовариства з обмеженою відповідальністю "Альфа-Дніпро"
на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 05.11.2007 р. та постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 13.12.2007 р.
У справі № 12/354-06
за позовом Приватного підприємства "Багатопрофільне мале приватне підприємство "Артан"
ДоТовариства з обмеженою відповідальністю "Альфа-Дніпро"
Простягнення 1 943 368 грн. 54 коп.
за участю представників:
позивача: не з'явились;
відповідача: не з'явились;
встановив:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області (суддя Жукова Л.В.) від 5 листопада 2007 року у справі № 12/354-06 призначено судову експертизу, проведення якої доручено Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз на час проведення експертизи зупинено провадження у даній справі.
Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 13 грудня 2007 року (судді Лотоцька Л.О., Бахмат Р.М.,Євстигнєєв) ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 5 листопада 2007 року залишено без змін.
ТОВ "Альфа" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу місцевого та постанову апеляційного господарських судів, оскільки ними при винесенні оскаржуваних судових актів порушено норми процесуального права.
Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши повноту встановлення господарськими судами обставин справи та правильність застосування норм процесуального права, колегія суддів прийшла до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Господарськими судами встановлено, що позивачем заявлено клопотання про призначення у справі судової експертизи, яке було задоволено та у зв'язку з цим зупинено провадження у справі.
Так, спір між сторонами виник на підставі договору від 1 червня 2005 року за № 21-С, відповідно до якого позивачем було виконано ряд ремонтно-будівельних робіт з використанням власних матеріалів.
Предметом розгляду даної справи є стягнення з відповідача –ТОВ "Альфа Дніпро" 1 943 368,54 грн. за виконання робіт на об'єкті "Універсальний склад по вул. Березинська,80 в м. Дніпропетровську".
Відповідно до ст. 41 Господарського процесуального кодексу України для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу. Учасники судового процесу мають право пропонувати господарському суду питання, які мають бути роз'яснені судовим експертом. Остаточне коло цих питань встановлюється господарським судом в ухвалі.
Згідно положень ст. 65 ГПК України з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя, зокрема, вирішує питання про призначення експертизи.
Оскільки, в матеріалах справи є документи, на підставі яких можна зробити висновок про розбіжності між сторонами щодо вартості виконаних позивачем робіт та використаних матеріалів та у зв'язку з тим, що при вирішенні господарського спору виникла потреба у роз'ясненні ряду питань, які потребують спеціальних знань,тому господарський суд цілком обґрунтовано прийшов до висновку про проведення експертизи.
В силу ч. 1 ст. 86 ГПК України якщо господарський спір не вирішується по суті, господарський суд виносить ухвалу.
Таким чином, процесуальне законодавство передбачає винесення ухвали при призначенні експертизи, проте не передбачає оскарження такої ухвали.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 79 ГПК України господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадку призначення судової експертизи.
Таким чином, зупинення провадження у справі у зв'язку із призначенням експертизи є правом суду, а не обов'язком.
Згідно чч. 4, 5 ст. 79 ГПК України про зупинення провадження у справі виноситься ухвала, яку може бути оскаржено.
Оскільки, господарські суди обґрунтовано прийшли до висновку про проведення судової експертизи, а тому правомірно зупинили провадження у даній справі.
Матеріали справи свідчать про те, що господарські суди в порядку ст. 43 ГПК України всебічно, повно і об'єктивно дослідили матеріали справи в їх сукупності і правомірно застосували норми процесуального права.
Разом з тим, касаційна інстанція зазначає, що оскарження ухвали про призначення судової експертизи не передбачено ст.41 ГПК України.
Виходячи з наведеного, судова колегія не вбачає підстав для скасування чи зміни оскаржуваних судових актів.
Керуючись ст.ст. 1115, 1117, 1119, 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Альфа-Дніпро” залишити без задоволення.
Ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 5 листопада 2007 року та постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 13 грудня 2007 року у справі №12/354-06 залишити без змін.
Головуючий суддя О. Кот
судді: І. Волік
С. Шевчук
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2008 |
Оприлюднено | 11.06.2008 |
Номер документу | 1701207 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Кот O.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні