Рішення
від 29.05.2008 по справі 19/331
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

19/331

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  

29 травня 2008 р.   Справа № 19/331   

Господарський суд Івано - Франківської області ускладі судді Максимів Т.В.

при секретарі судового засідання Гринюк О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом  ВАТ "Прикарпаттяобленерго"  в особі філії Івано-Франківського РЕМ,  

вул. Максимовича,7, м. Івано-Франківськ,76006

до відповідача  ВАТ "Івано - Франківський м"ясокомбінат",  вул.С.Петлюри,10, м.Івано - Франківськ,76000

про спонукання до укладення договору

за участю представників сторін:

від позивача:  Іванишин В.І.-юрист,, (довіреність № 829 від  23.03.07)

від відповідача:  Балобан В.,О-юрисконсульт, (довіреність № 6 від 28.01.08. )

Представникам сторін роз"яснено права та обов"язки, передбачені ст.20, 22 ГПК України.

Клопотань про здійснення технічної фіксації суду не подавалося.

СУТЬ СПОРУ: ВАТ "Прикарпаттяобленерго"  в особі філії Івано-Франківського РЕМ звернулось в суд із позовом до ВАТ "Івано - Франківський м"ясокомбінат" про спонукання до укладення договору №531 про встановлення засобів диференційного обліку електричної енергії та локального устаткування  збору і обробки даних у редакції запропонованій позивачем.                                  В обгрунтування своїх вимог представник позивача  в судовому засіданні посилається на постанову Національної  комісії регулювання  електроенергетики України "Про внесення змін до правил користування електричною енергією" від 17.10.05. №910 ( у редакції постанови НКРЕ від 12 жовтня 2006 року №1325),  згідно якої  суб"єкти господарювання, на яких поширюється дія Правил, зобов"язані привести комерційний облік на належних їм електроустановках у відповідність до вимог пункту 3.20 вищевказаних Правил.                    

                В судовому засіданні представник позивача пояснив, що на виконання вимог ПКЕЕ, позивачем вручено представнику  відповідача проект договору №531 про встановлення засобів диференційного обліку електричної енергії та локального устаткування збору і обробки даних. Однак, позивач безпідставно відмовляється від укладення такого договору.                                                     Представник відповідача  в судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, викладених у відзиві на позов, а саме  пояснив, що підприємством відповідача в 1999 році встановлено автоматизовану систему комерційного обліку електричної енергії, яка  за результатами мертрологічної  атестації відповідає вимогам нормативної документації. Дану  систему встановлено з дотриманням всіх нормативів, які  пред"являються до даного обладнання та  прийнято представником  ВАТ "Прикарпаттяобленерго" у відповідності до акта здачі-приймання від 30.06.99.

              Також представник відповідача пояснив, що 22.06.04. відповідачем здійснено чергову державну метрологічну атестацію автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії ІФЕ 101, що підтверджено свідоцтвом №С8.064-2004. Відповідач  вважає, що ним виконано всі умови передбачені п.3.20 Правил, на які посилається  позивач, тому підстав для укладення  вищевказаного договору немає.

              В судовому засіданні 03.04.08. представником позивача подано заяву про зміну позовних вимог. Обгрунтовуючи подану заяву, представник позивача пояснив, що зважаючи на те, що підприємством відповідача встановлено  автоматизовану систему обліку електроенергії, яка потребує модернізації та приведення її до норматино - технічних вимог,  то замість спонукання до укладення договору №531 про встановлення засобів диференційного обліку електричної енергії та локального устаткування збору і обробки даних,  слід спонукати до укладення договору №531 про модернізацію засобів диференційного обліку електричної енергії та локального устаткування збору і обробки даних.                                                                                 Враховуючи закріплений ст. 129 Конституції України принцип диспозитивності учасників судового процесу, зокрема, диспозитивний характер прав позивача, який визначений ст.22 ГПК України, щодо права позивача до прийняття рішення у справі змінити підставу або предмет позову, суд розглядає позов згідно поданої позивачем заяви.          

           Представник відповідача в судовому засіданні  13.05.08. заперечив проти вимог позивача та  пояснив, що систему локального устаткування збору і обробки даних, підприємством відповідача  вже встановлено, отже вважає вимоги позивача безпідставними. Також стверджує, що вказаний договір не може  бути укладеним сторонами, оскільки він не містить всіх істотних умов, які передбачені законодавством.                                                                      

           В судовому засіданні 29.05.08. представники сторін пояснили, що в результаті проведених  двосторонніх переговорів, вони дійшли до висновку, про те, що позовні вимоги потребують уточнень щодо предмету договору та зобов"язань споживача. Представниками сторін представлено суду проект  договору, укладення якого вони вважають  за доцільне.

     Розглянувши документи і матеріали, подані учасниками процесу та зібрані судом,  заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно  з"ясувавши всі обставини, на яких грунтуються  їх вимоги та заперечення, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.                                                                     Між ВАТ "Прикарпаттяобленерго" в особі філії Івано - Франківського РЕМ та ВАТ "Івано - Франківський м"ясокомбінат" 16.02.04. укладено  договір №531 про постачання електричної енергії.                                                                                                                                      Відповідно до умов укладеного між сторонами договору при виконанні умов вказаного договору, а також  при  вирішенні всіх питань, що не обумовлені даним договором, сторони зобов"язуються керуватися Законом України "Про електроенергетику", Правилами користування електричною  енергією, Правилами улаштування  електроустановок, Указами Президента України, Постановами Кабінету Міністрів України, Національної комісії регулювання електроенергетики України та іншим чинним законодавством.

      У відповідності  до положень пункту 3.20 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 17.10.05. №910 ( у редакції постанови НКРЕ від 12.10.06. №1325), окремі площадки вимірювання (крім загальнобудинкового розрахункового обліку багатоквартирних житлових будинків та населених пунктів) з приєднаною потужністю електроустановок 150 кВт і більше та середньомісячним  обсягом  споживання за попередні 12 розрахункових періодів 50 тис. кВт.год. і більше мають бути  забезпечені локальним устаткуванням збору і обробки даних у межах періоду, визначеного для встановлення зазначених засобів обліку відповідно до договору.                                                                          Відповідно до п.3 постанови НКРЕ "Про внесення змін до правил користування електричною енергією" від 17.10.05. №910 ( у редакції постанови НКРЕ від 12.10.06. №1325), суб"єкти господарювання, на яких поширюється дія Правил, зобов"язані привести комерційний облік на належних їм електроустановках у відповідніть до вимог пункту 3.20 Правил для :

         - площадок вимірювання з приєднаною потужністю електроустановок 550 кВт та більше протягом двох років від дати набрання чинності цією постановою;

          -  площадок вимірювання з приєднаною потужністю електроустановок від 150 кВт до 550 кВт протягом трьох років від дати набрання чинності цією постановою.

         Згідно додатку 5 до укладеного між сторонами договору №531 від 16.02.04. ВАТ "Івано - Франківський м"ясокомбінат" є споживачем  із приєднаною потужністю 800 кВт.

         Як вбачається із  матеріалів справи та пояснень представників сторін, на виконання вимог ПКЕЕ позивачем  вручено представнику  відповідача проект договору №531 про  встановлення засобів диференційного обліку електричної енергії та локального устаткування збору і обробки даних.

           В силу ч. 1 ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

                 Згідно ст. 627 ЦК України відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

             Згідно ч. 1 ст. 12 ЦК України особа здійснює свої цивільні права вільно, на власний розсуд.                                                                                                                                          Відповідно до приписів, які встановлено ст.180 ГК України  зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов"язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов"язкові умови договору відповідно до законодавства.                

         Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом  порядку та формі досягнуто  згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визначені такими за законом чи необхідні для  договорів даного виду, а також умови, щодо умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна  бути досягнута згода.

        Згідно ст. 187 Господарського кодексу України, спори, що виникають при укладенні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

       За наведених обставин, враховуючи дотримання сторонами вимог ст.ст. 179-181 ГК  України, а також те, що запропонований сторонами та відредагований в ході судового розгляду проект договору  №531 про модернізацію засобів диференційного обліку електричної енергії та локального устаткування збору і обробки даних не суперечить чинному законодавству та містить усі істотні умови, які є обов"язковими для даного виду договорів, а саме: зазначено відомості про електропередавальну організацію та споживача, визначено предмет договору, термін його дії, взаємні зобов"язання сторін, суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог позивача, а тому вищевказаний  договір   підлягає укладенню в судовому порядку.                                                                                                                                          Відповідно до ст. 84 ГПК України, у спорі про спонукання укласти договір в резолютивній частині рішення вказується умови, на яких сторони зобов"язані укласти договір з посиланням на поданий позивачем проект договору.

                    Відповідно до ст.49 ГПК України, судові витрати підлягають відшкодуванню позивачу за рахунок стягнення   з відповідача.

         На підставі викладеного, у відповідності до  ст. 124 Конституції України, ст.179-181, 187 ГК  України, Правил користування електричною енергією, керуючись ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України,  суд-

ВИРІШИВ:

позов задоволити.

Укласти між  ВАТ "Прикарпаттяобленерго"  в особі філії Івано-Франківського РЕМ,вул. Максимовича,7, м. Івано-Франківськ,76006  та ВАТ "Івано - Франківський м"ясокомбінат", вул.С.Петлюри,10, м.Івано - Франківськ,76000 договір №531 про модернізацію засобів диференційного обліку електричної енергії та локального устаткування збору і обробки даних на наступних умовах:                                                      

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

Проведення комплексу робіт по модернізації локального устаткування збору та обробки даних (ЛУЗОД) з метою приведення її до вимог чинної нормативно-технічної документації, а саме:

-    внесення змін в проектну документацію (технічне завдання та технічний проект) на ЛУЗОД ВАТ «Івано-Франківський м'ясокомбінат»запропонувавши технічні рішення, що дозволять системі виконувати функції передбачені чинною нормативно-технічною документацією;

- згідно прийнятих рішень виконати відповідні роботи щодо модернізації програмного забезпечення та засобів ЛУЗОД.

2. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ СТОРІН

2.1.          Споживач  бере на себе наступні зобов'язання:

?          Розробити та погодити з ВАТ ”Прикарпаттяобленерго” зміни до технічного завдання і проекту  на модернізацію локального устаткування збору та обробки даних (ЛУЗОД) з метою приведення її до вимог чинної нормативно-технічної документації у термін до 25.06.2008.

?          Провести комплекс робіт по модернізації локального устаткування збору та обробки  даних, з урахуванням змін внесених до проектної документації  та ввести в дослідну експлуатацію до 20.08.2008.

?          Впровадити ЛУЗОД в промислову експлуатацію до 20.09.2008.

2.2.          Електропередавальна організація бере на себе зобов 'язання:

?          Розглянути надані на погодження технічне завдання і технічний проект та, при відповідності їх нормативній документації, погодити у встановлені ПКЕЕ терміни.

3.  ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ

3.1. Сторони звільняються від  відповідальності за повне чи часткове невиконання обов'язків по цьому Договору, якщо це невиконання трапилось внаслідок форс-мажорних обставин, а саме: пожежа, землетрус та інші стихійні лиха, бойові дії та інші нездоланні перешкоди, які виникли після укладення Договору.

4.  ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

4.1. Порушенням Договору є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом цього Договору.

4.2. За порушення даного Договору Електропередавальна організація та Споживач несуть відповідальність згідно діючого законодавства України.

4.3. У разі порушення Споживачем  термінів виконання зобов'язань, передбачених п. 1.1 даного Договору,   Електропередавальна організація не несе відповідальності за прострочення терміну виконання зобов'язання, передбаченого п.1.2 цього ж  Договору.    

5. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ

5.1. Даний Договір вступає в силу з моменту підписання його сторонами і діє до                            31   грудня  2008 р.

5.2. Договір може бути розірваний достроково за погодженням сторін.

5.3. Цей Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із Сторін у разі істотного порушення цього Договору другою із Сторін.

6. РЕКВІЗИТИ СТОРІН

 Електропередавальна організація:

Споживач:

ВАТ “Прикарпаттяобленерго”

ВАТ «Івано –Франківський м'ясокомбінат»76005, м.Івано-Франківськ вул. Петлюри, 10

Філія Івано-Франківський  РЕМм. Івано-Франківськ

тел: 59-40-39код ЗКПО 00131564інд. подат.№001315609158№ свід.плат.ПДВ 12868009Поточний рахунок 26000301711847ІФ ЦВ «Промінвестбанку»МФО 336354 код 25683081  

код ЗКПО 00451636 інд. подат.№ 004516309150 № свід.плат.ПДВ 12867358 р/р 260010100011 в ТОВ КБ «Фінансова ініціатива», МФО 380054

Директор                                   В.В.Поліш

Директор                           В.Г.Стороженко

         Договір №531 про  модернізацію засобів диференційного обліку електричної енергії та локального устаткування збору і обробки даних   вважати  укладеним  між  ВАТ "Прикарпаттяобленерго"  в особі філії Івано-Франківського РЕМ та ВАТ "Івано - Франківський м"ясокомбінат" з дня набрання рішенням господарського суду законної сили.

      Стягнути з  ВАТ "Івано - Франківський м"ясокомбінат", вул.С.Петлюри,10, м.Івано - Франківськ,76000, код 00451636 на користь ВАТ "Прикарпаттяобленерго" в особі Івано-Франківського РЕМ, вул.Максимовича,7, м.Івано-Франківськ,76006, код 25683081 - судові витрати по сплаті державного мита в сумі 85,00 грн. та інформаційно-технічних послуг в сумі 118,00 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

 

                                                            рішення підписане 09.06.08

Виготовлено в АС "Діловодство суду"


  

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення29.05.2008
Оприлюднено21.06.2008
Номер документу1729373
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —19/331

Ухвала від 02.10.2009

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Окрема ухвала від 15.12.2010

Господарське

Господарський суд Луганської області

Косенко Т.В.

Рішення від 10.11.2008

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 22.09.2008

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 11.09.2008

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 01.09.2008

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Рішення від 29.05.2008

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Максимів Т.В.

Ухвала від 24.09.2007

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Безрук Т.М.

Рішення від 30.01.2008

Господарське

Господарський суд Донецької області

Дучал Н.М.

Ухвала від 22.01.2008

Господарське

Господарський суд Донецької області

Дучал Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні