Справа №1-212/09
ВИРОК
ІМЯМ УКРАЇНИ
15 липня 2009 р. м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
в складі: головуючого - судді Ціцак О.В., при секретарі Головей Н.В. з участю прокурора Петруня А.Л. захисника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, молдаван, громадянин Молдови, уродженець та мешканець Республіки Молдова, Хинчештського району, с. Буцень, з неповною середньою освітою, тимчасово непрацюючий, одружений, має на утриманні малолітню доньку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше в 2007 році судимий Ужгородським міськрайонним судом Закарпатської області за вчинення злочину передбаченого ч. 1 ст. 332 КК України до позбавлення волі строком на два роки з встановленням іспитового строку в два роки, паспорт громадянина Молдови для виїзду за кордон серії НОМЕР_1, виданий 24.08.2006 року
за ч.2 ст. 332 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Протягом листопада 2007 року, тобто в період іспитового строку встановленого Ужгородським міськрайоним судом, з метою систематичного вчинення умисних тяжких злочинів, повязаних з незаконним переправленням осіб через державний кордон України організував незаконне переправлення групи громадян Молдови в кількості 18 чоловік через державний кордон України.
Так ОСОБА_2, через своїх знайомих в Молдові підібрав групу громадян Молдови, які мали намір виїхати за кордон. Оскільки виїхати законним шляхом у громадян Молдови не було можливості, вони звязалися з ОСОБА_2 і домовилися з ним, що останній організує їхнє переправляння в країни Європи через державний кордон України за оплату в розмірі від 2 до З тисяч Євро.
Надалі, на початку листопада 2007 року ОСОБА_2, переслідуючи корисливий мотив, вирішив підібрати собі співучасника для реалізації свого злочинного наміру щодо організації незаконного переправляння громадян Молдови через державний кордон України. З цією метою, заздалегідь розробивши план скоєння злочину, він запропонував ОСОБА_5 незаконно переправити групу громадян Молдови через державний кордон України в Словаччину, при цьому пообіцяв заплатити за виконану роботу по 200 євро за кожну переправлену особу. На цю пропозицію, ОСОБА_5 погодився, після чого ОСОБА_2 повідомив, що більш детально про обставини незаконного переправляння групи він розповість при зустрічі, місце й час якої незабаром призначить.
16 листопада 2007 року, ОСОБА_2 зателефонував ОСОБА_6 і повідомив, що йому необхідно прибути в Україну до м. Чернівці.
18 листопада 2007 року ОСОБА_5 діючи за вказівкою ОСОБА_2 прибув до готелю- ресторану «Раїса», який знаходиться неподалік міста Чернівці, де й відбулася їхня зустріч. Надалі, ОСОБА_2 розповів ОСОБА_5 план своїх злочинних дій та пояснив яким маршрутом та в який час необхідно діставатися до українсько-словацького кордону та перетнути його, після чого пройти по території Словаччини до обумовленого місця, де воно знаходиться він описав схематично. В ході даної розмови було також домовлено, що після прибуття на територію Словаччини до обумовленого місця ОСОБА_5 зателефонує ОСОБА_2 і за вказівкою останнього туди підїде автомобіль на якому відвезуть переправлених громадян Молдови в глиб Словаччини та на якому ОСОБА_5 зможе доїхати назад ближче до словацько - українського кордону з метою його незаконного перетину й повернення на територію України. Ввечері в готелі «Раїса», ОСОБА_2 показав ОСОБА_5 групу громадян Молдови, яких останній повинен незаконно переправити через державний кордон України в Словаччину на території Закарпатської області.
19 листопада 2007 року ОСОБА_2 діючи на реалізацію свого злочинного наміру, організував доставку вищевказаних громадян Молдови на мікроавтобусі «Форд - Транзит» до автовокзалу в м. Івано-Франківськ, де ще раз проінструктував ОСОБА_5 і посадив всіх громадян Молдови на автобус, який їхав до м. Ужгород. Перед відправленням з готелю в vi. Чернівці, ОСОБА_2 забрав у громадян Молдови всі документи. Після прибуття в м. Ужгород, ОСОБА_5, як його інструктував ОСОБА_2, сказав всім розділиться по 3-4особи і на таксі діставатися до ресторану «Шахта». Після того, як група зібралася є зазначеному місці ОСОБА_5 повів її в бік державного кордону України за маршрутом який йому вказав ОСОБА_2 Під час слідування по лісистій місцевості група громадян Молдови неодноразово збивалася з маршруту у звязку з чим ОСОБА_2 неодноразово телефонував ОСОБА_5 уточнював і координував маршрут їхнього слідування та порядок подальших дій.
Після незаконного перетину кордону, перебуваючи на території Словаччини, ОСОБА_5 перетелефонував ОСОБА_2 з метою уточнити місце знаходження автомобіля, що повинен був відвезти групу в глиб Словаччини, але це місце знайти не вдалася й незабаром група була затримана Словацькими поліцейськими.
У судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину у вчинені вищевказаного злочину свою вину не визнав, та показав, що до вчинення даного злочину він ніякого відношення не має, зазначивши при цьому, що організацією незаконного переправлення осіб через державний кордон України він не займався з того часу як в 2007 році був засуджений за вчинення злочину передбаченого ч. 1 ст. 332 КК України.
Незважаючи на те, що підсудний ОСОБА_2 свою вину у вчиненому заперечує його вина стверджується зібраними по справі та перевіреними у судовому засіданні доказами, а саме:
Показами свідка ОСОБА_7, який у судовому засіданні показав, що він працює водієм АТП м. Івано-Франківська., що 19.11.2007 року на автобусі марки «Ікарус» реєстраційний номер «НОМЕР_2» виконуючи рейс за маршрутом «Івано-Франківськ - Ужгород» до нього підійшов невідомий йому чоловік та попросив перевести групу людей до м. Ужгород. Зазначені особи зайшли в автобус і вони відправилися згідно розкладу та маршруту до м. Ужгород. В автобусі один із пасажирів, який їхав у складі групи передав йому гроші за проїзд. Однак про те, що вказана група осіб, які їхали до м. Ужгород являються нелегальними мігрантами з Молдови йому відомо не було.
Показами свідка ОСОБА_8, оголошеними у судовому засіданні який показав, що він займає посаду начальника прикордонної застави «Оноковці», що 20.11.2007 року військовослужбовцями ДПС України, які несли службу в наряді по охороні державного кордону України, в ході перевірки причин спрацювання сигналізаційної системи охорони державного кордону України на напрямку 287 прикордонного знаку прикордонної застави «Оноківці», було затримано 3 громадянок Молдови без документів, які показали, що вони громадянки Молдови і мали намір незаконно потрапити в Словаччину. Одночасно про можливе порушення державного кордону було проінформовано представників прикордонної поліції Словацької Республіки. Цього ж дня від представників прикордонної поліції Словацької Республіки надійшло повідомлення про затримання ними 15 осіб, які назвалися громадянами Молдови.
Показами свідка ОСОБА_9 та ОСОБА_10, оголошеними у судовому засіданні які показали, що 20.11.2007 року вони несли службу в наряді по охороні державного кордону України. В ході перевірки причин спрацювання сигналізаційної системи охорони державного кордону України на напрямку 287 прикордонного знаку ними було виявлено та затримано З осіб жіночої статі без документів, які назвалися громадянками Молдови.
Показами свідка ОСОБА_11, оголошеними у судовому засіданні який показав, що він в період з 19 по 21 листопада 2007 року, на його мобільний телефон неодноразово телефонували незнайомі йому особи, на імя «ОСОБА_2» і «ОСОБА_5», які просили його зустріти в Словаччині групу осіб, однак він, не розуміючи про що йде мова відмовив їм.
Показами свідка ОСОБА_12, оголошеними у судовому засіданні який показав, що він залучався в якості понятого під час проведення слідчої дії - впізнання по фото знімках, яке проводилось по вказаній кримінальній справі. Після закінчення слідчої дії було складено протоколи в яких він своїм підписом засвідчував відповідність записів у протоколі виконаним діям. Ніяких зауважень доповнень та поправок з приводу проведення слідчої дії та змісту протоколів від учасників слідчої дії не надходило. Слідча дія проводилась Російською мовою, оскільки всі громадяни Молдови добре володіли нею. Кожен гр. Молдови, який брав участь у проведенні слідчої дії, після ознайомлення з протоколом слідчої дії засвідчував своїм підписом відповідність записів у протоколі виконаним діям. В протоколі слідчої дії було зафіксовано те, які дії проводилися та їх порядок, а також те, що гр. Молдови впізнали серед предявлених до впізнання осіб особу, яка допомагала їм в незаконному перетині держаного кордону України.
Показами свідка ОСОБА_13, оголошеними у судовому засіданні, який показав, що під час проходження строкової служби (2008) в Чопському прикордонному загоні він залучався в якості понятого при проведенні слідчої дії - в пізнання по фотознімкам. Після закінчення слідчої дій та складення протоколу я своїм підписом засвідчував відповідність записів у протоколі виконаним діям. Зауважень, доповнень та поправок від учасників слідчої дії не надходило. Слідча дія проводилась Російською мовою, оскільки всі громадяни Молдови добре володіли. Кожен гр. Молдови, своїм підписом засвідчував відповідність записів у протоколі виконаним діям. У протоколі було зафіксовано, які саме дії було проведено та те, що гр. Молдови впізнали серед запропонованих зображень на фото таблицях особу, яка допомогла їх незаконно перетнути державний кордон України.
Також вина підсудного ОСОБА_2 доведена і іншими доказами по справі, а саме:
- протоколом огляду місця події від 21.11.2007 року, згідно якого на загороджувальному паркані виявлені сліди пошкодження шляхом розтягування 19 та 20 ниток сигналізаційної системи, а на місцевості виявлено доріжку слідів від проходження групи осіб у кількості близько 15 осіб.
/Том№1, а.с. 16-17/
протоколом предявлення особи до впізнання від 28 грудня 2007 року. Відповідно до якого свідок ОСОБА_7, який працює водієм рейсового автобусу марки «Ікарус» реєстраційний номер «НОМЕР_2» в АТП м. Івано-Франківськ, показав, що серед осіб предявлених на фото таблиці особа зображена на фото № 1 (ОСОБА_2) це особа, яка 19.11.2007 року домовлялася з ним про перевезення групи осіб з міста Івано-Франківськ до м. Ужгород. /Том № 2, а.с. 57-60/
протоколом очної ставки між свідком ОСОБА_7 та обвинуваченим ОСОБА_2 в ході проведення якої свідок ОСОБА_7 показав, що ОСОБА_2 приблизно в листопаді 2007 року, підходив до нього в м. Івано-Фрінківськ та просив забрати групу осіб в кількості близько 15 чоловік до м. Ужгорода. /Том №2, а.с. 61-63/
протоколами предявлення особи до впізнання, в ході проведення яких громадяни Молдови ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_5, ОСОБА_26, ОСОБА_27, які незаконно слідували в складі групи в супроводі ОСОБА_5, впізнали серед предявлених до впізнання осіб ОСОБА_2. як особу на імя «ОСОБА_2», та пояснили, що це саме той чоловік, який організував їх незаконне переправлення через державний кордон України в Словаччину.
/Том №2, а.с. 1-56/
протоколом особистого обшуку ОСОБА_2 від 25.06.2008 року, в ході проведення якого, у ОСОБА_2 виявлено та вилучено мобільний телефон марки «Нокія» 3120 код: НОМЕР_3, яким останній користувався на момент вчинення злочину.
/Том№1, а.с. 139-140/
протоколом огляду предметів від 25.06.2008 року, в ході якого встановлено, що вилучений в ході особистого обшуку громадянина Молдови ОСОБА_2 мобільний телефон марки «Нокія» 3120 містить ідентифікаційний номер: НОМЕР_3, та в даному телефоні знаходиться картка українського оператора мобільного звязку «Лайф» з номером абонента НОМЕР_4. Відповідно до матеріалів справи ОСОБА_2 координував дії ОСОБА_5 в момент вчинення злочину за допомогою саме цього телефону.
/Том №2, а.с. 72-73/
протоколом огляду предмета від 01.12.2007 року, в ході якого встановлено, що в мобільному телефоні марки «Нокія» 3410, який був вилучений у громадянина Молдови ОСОБА_19, який слідував у складі групи нелегальних мігрантів, знаходиться сім - картка українського оператора мобільного звязку «Київстар» з номером абонента НОМЕР_5. Окрім цього, в ході огляду мобільного телефону марки «LG» вилученого у громадянина Молдови ОСОБА_20, який також слідував в складі групи нелегальних мігрантів, встановлено, що в його записній книзі міститься запис «Тоїеа» з номером абонента НОМЕР_6, тобто номер ОСОБА_2, яким він користувався на момент вчинення злочину з метою підтримання звязку з членами групи нелегальних мігрантів та ОСОБА_5 який безпосередньо супроводжував зазначену групу через державний кордон України.
/Том №2, ас. 68-69/
протоколом огляду документів від 16.01.2008 року, в ході якого встановлено, що в телефоні марки «Нокія» 3120 код: НОМЕР_3, який був вилучений в ході особистого обшуку ОСОБА_2, в період з 19.11.07 по 21.11.07, тобто під час незаконного перетину групою громадян Молдови державного кордону України, знаходилася сім картка з номером абонента НОМЕР_6. В той же час, між абонентом № НОМЕР_6 (ОСОБА_2) та абонентом НОМЕР_5 (ОСОБА_19, який слідував у складі групи нелегальних мігрантів) зафіксовано 16 зєднань.
/Том№2, а.с.100-103/
протокол огляду архівної кримінальної справи № 399 по обвинуваченню громадянина Молдови ОСОБА_2 за вчинення ним у червні 2007 року злочину передбаченого ч. 1 ст. 332 КК України. В ході огляду встановлено, що злочин ОСОБА_2 в червні 2007 року був вчинений на території Оноківської сільської ради, Ужгородського району, Закарпатської області, на напрямку 287 прикордонного знаку прикордонної застави «Оноковці» Чопського прикордонного загону. Водночас матеріали даної кримінальної справи, а саме протокол відтворення обстановки та обставин події за участю обвинуваченого ОСОБА_2 свідчить про те, що незаконне слідування через державний кордон України на території м. Ужгорода група нелегальних мігрантів у супроводі ОСОБА_2 розпочала від ресторану «Шахта», після прсюлідувавши лісом дійшли до кільцевої дороги, перетнули її, дісталися до лінії державного кордону України та перетнули його в напрямку 287 прикордонного знаку. Таким чином викладені обставини свідчать про обізнаність ОСОБА_2 щодо способу незаконного переправлення нелегальних мігрантів через державний кордон України та вчинення ним злочину в листопаді 2007 року аналогічно злочину вчиненому ним в червні 2007 року.
/Том№2, а.с. 130-168/
Оцінивши всі зібрані докази в їх сукупності суд приходить до переконання, що підсудний ОСОБА_2 винен у вчиненому злочині передбаченому ст. 332 ч.2 КК України, ознаками якого організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб -доведена повністю.
Обставинами, які помякшують покарання підсудному ОСОБА_2 судом не встановлено.
Обставини, які-б обтяжували покарання підсудного ОСОБА_2, суд визнає скоєння злочину в період іспитового строку.
При призначені виду та розміру покарання підсудному суд враховує суспільну небезпеку скоєного та особу підсудного, яки раніше судимий Ужгородським міскрайонним судом за злочин передбачений ст. 332 ч.1 КК України з іспитовим строком на два роки, а тому суд призначає покарання у вигляді позбавленні волі.
Цивільний позов по справі не заявлявся.
Судові витрат по справі відсутні.
Речові докази: мобільний телефоном «NOKIA» 3410, ІМЕІ: НОМЕР_3, в якому знаходиться сім-карта «Кювстар». Яким користувався громадянин Молдови ОСОБА_19 мобільний телефон «LG», ІМЕІ: НОМЕР_7, в якому знаходиться сім-карта «Лайф», яким користувався громадянин Молдови ОСОБА_20 мобільний телефон марки «Нокія» 3120 код: НОМЕР_3, в якому знаходиться сім - картка «Лайф» з номером абонента НОМЕР_4 знаходяться при справі в паперовому пакеті опечатаному печаткою №12 «Для пакетів».
Запобіжний захід підсудному ОСОБА_2 тримання під вартою, до набрання вироком законної сили залишити без змін.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 - визнати винним та призначити покарання за ч. 2 ст. 332 КК України у вигляді позбавленням волі строком на 3 /три/ роки з конфіскацією засобі вчинення злочину.
На підставі ч. 1 ст. 71 КК України - приєднати не відбуту частину покарання згідно, вироку Ужгородського міськрайонного суду від 09.10.2007 року і остаточно призначити підсудному ОСОБА_2 покарання у вигляді 4 / чотири/ роки позбавлення волі з конфіскацією засобі вчинення злочину.
Речові докази по справі мобільний телефоном «NOKIA» 3410, МЕІ: НОМЕР_3, в якому знаходиться сім-карта «Київстар». Яким користувався громадянин Молдови ОСОБА_19 мобільний телефон «LG», ІМЕІ: НОМЕР_7, в якому знаходиться сім-карта «Лайф», яким користувався громадянин Молдови ОСОБА_20 мобільний телефон марки «Нокія» 3120 код: НОМЕР_3, в якому знаходиться сім - картка «Лайф» з номером абонента НОМЕР_4, які знаходяться при справі в паперовому пакеті опечатаному печаткою №12 «Для пакетів» - звернути в дохід держави.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 тримання під вартою, до набрання вироком законної сили залишити без змін.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_2 рахувати з дати затримання, а саме з 26 червня 2008 року.
Вирок може бути оскаржено в апеляційний суд Закарпатської області через цей суд на протязі 15 днів з моменту його оголошення, а засудженими в той же строк з часу отримання вироку.
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2009 |
Оприлюднено | 23.12.2022 |
Номер документу | 17443021 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Ціцак О.В.
Кримінальне
Кам’янобрідський районний суд м. Луганська
Вишняк Максим Володимирович
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Лила В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні