37/104
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
01025, м.Київ, пров. Рильський, 8 т. (044) 278-46-14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.06.2008 № 37/104
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Капацин Н.В.
суддів:
при секретарі:
За участю представників:
від позивача - Ласкавий В.В. (довір. 29.02.08р.)
відповідача – 1.Магній В.Т. (довір. від 10.12.07р.)
2. не з'явився
третьої особи - Коренчук О.М. (довір. № 74/19/10-08 від 10.01.08)
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю „В.І.П. Інвест”, Державного геофізичного підприємства „Укргеофізика”, Міністерство охорони навколишнього природного середовища України
на рішення Господарського суду м.Києва від 21.04.2008
у справі № 37/104
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "В.І.П. Інвест"
до Державного геофізичного підприємства "Укргеофізика"
Комунального підприємства "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об"єкти нерухомого майна"
третя особа Міністерство охорони навколишнього природного середовища України
про визнання договору укладеним та визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 21.04.2008 року у справі№ 37/104 частково задоволено позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю „В.І.П. Інвест”, зобов'язано Державне геофізичне підприємство „Укргеофізика” укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю „В.І.П. Інвест” договір купівлі-продажу нежитлового приміщення загальною площею 851,6 кв.м., розташованого за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10, літера „Б” на умовах, запропонованих позивачем, визнано дійсним з дати набрання законної сили рішення Господарського суду міста Києва договір купівлі-продажу нежитлового приміщення загальною площею 851,6 кв.м., розташованого за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10, в решті позовних вимог відмовлено, стягнуто з Державного геофізичного підприємства „Укргеофізика” на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „В.І.П. Інвест” судові витрати в розмірі 203 грн.
Рішення суду першої інстанції ґрунтується на тому, що Товариство з обмеженою відповідальністю „В.І.П. Інвест” стало переможцем аукціону, проведеного 24.11.07 Універсального товарною біржею „Національні ресурси”, з продажу нежитлового приміщення загальною площею 851,6 кв.м. за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10, літера „Б”. Відповідно до пункту 45 Порядку відчуження майна об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.07 № 803 суб'єкт господарювання (продавець) зобов'язаний укласти з переможцем аукціону договір купівлі-продажу протягом 10 днів з моменту затвердження продавцем протоколу, складеного за результатами торгів, Відповідач 1 не виконав вимоги закону, договір купівлі-продажу з переможцем конкурсу (аукціону) не уклав, Позивач надав Відповідачеві 1 проект договору купівлі-продажу будівлі та запропонував провести його нотаріальне посвідчення і державну реєстрацію, Відповідач 1 листом № 04.03.08 вдруге відмовився від підписання договору купівлі-продажу.
Судом першої інстанції встановлено, що Державне геофізичне підприємство „Укргеофізика” безпідставно ухиляється від укладення та нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу об'єкту нерухомості, а тому суд зобов'язав Відповідача 1 укласти договір купівлі-продажу і визнав його дійсним з моменту набрання рішенням суду законної сили.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду, Товариство з обмеженою відповідальністю „В.І.П. Інвест”, Державне геофізичне підприємство „Укргеофізика”, Міністерство охорони навколишнього природного середовища України звернулися з апеляційними скаргами, в яких просять Київський апеляційний господарський суд скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 21.04.08р. по справі № 37/104 та прийняти нове рішення, яким: Позивач просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, Відповідач 1 і Третя особа просять в позові відмовити.
ТОВ „В.І.П. Інвест” в апеляційній скарзі вказує на те, що судом першої інстанції не в повному обсязі досліджені норми чинного законодавства, рішення прийнято з порушенням норм матеріального і процесуального права, суперечності в рішенні унеможливлюють його виконання в цілому та не захищають порушеного права та інтересів Позивача, оскільки згідно зі статтею 637 Цивільного кодексу України договір купівлі-продажу нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації, а тому зобов'язання Відповідача 1 укласти договір купівлі-продажу нерухомого майна не відновлює порушеного права позивача.
Державне геофізичне підприємство „Укргеофізика” та Міністерство охорони навколишнього природного середовища України в апеляційних скаргах зазначають, що нежитлове приміщення загальною площею 851,6 кв.м., розташоване за адресою: м. Київ, вул. Софії Петровської, 10, літера „Б” є державною власністю, обліковується на балансі Державного геофізичного підприємства „Укргеофізика”, суб'єктом управління цього приміщення є Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, яке листом від 13.11.07 № 12217/25/10-07 за погодженням з Фондом державного майна України від 25.10.07 № 10-24-16987 надало дозвіл на відчуження вищезазначеної будівлі, але розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.12.07 за № 1231-р „Деякі питання розпорядження об'єктами державної власності” зупинено прийняття рішень про відчуження об'єктів державної власності, відповідно до пункту 6 Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.07 № 803 відчуження майна здійснюється безпосередньо суб'єктом господарювання, на балансі якого перебуває таке майно, лише після надання на це згоди або дозволу відповідного суб'єкта управління майном, який є представником власника і виконує його функції.
Міністерство охорони навколишнього природного середовища України листом від 25.12.07 № 13834/25/10-07 повідомило про необхідність призупинення процедури відчуження об'єкту, цей лист Міністерства охорони навколишнього природного середовища України на даний час не скасовано.
Розгляд апеляційних скарг призначено на 11.06.2008р.
В судове засідання апеляційної інстанції не з'явилися представники Комунального підприємства „Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна”.
Ухвали Київського апеляційного господарського суду від 30.05.08, від 06.06.08 про призначення до розгляду апеляційних скарг на 11.06.08 надіслані всім учасникам даного процесу рекомендованими листами, Відповідач 2 не звернувся до суду із заявою чи клопотанням про неможливість прийняти участь у судовому засіданні 11.06.08, судом не визнано обов'язковою явку представника Відповідача 2 в судове засідання апеляційного суду, а тому колегія суддів вважає можливим здійснити перегляд рішення Господарського суду міста Києва від 21.04.08р. по даній справі без представника Комунального підприємства „Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна”.
Дослідивши доводи апеляційної скарги, наявні матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін і третьої особи, колегія суддів встановила наступне:
20 листопада 2007 року Державне геофізичне підприємство „Укргеофізика” уклало з Універсальною товарною біржею „Національні ресурси” договір „ДВ-01/11-2007 про доручення на організацію та проведення біржових торгів (аукціону) по продажу майна, що перебуває у власності Державного геофізичного підприємства „Укргеофізика”. Об'єктом продажу за цим договором є нежила будівля, що розташована за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10, літера „Б”, площею 851,6 кв.м.
Відповідно до пункту 4.2 Статуту Державного геофізичного підприємства „Укргеофізика” майно Підприємства є державною власністю і закріплене за ним на праві господарського відання, а вступна частина Статуту вказує, що Державне геофізичне підприємство „Укргеофізика” входить до сфери управління Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
Пунктами 10. 11 статті 6 Закону України „Про управління об'єктами державної власності” встановлено, що уповноважені органи управління відповідно до покладених на них завдань здійснюють контроль за діяльністю господарських структур, ведуть облік об'єктів державної власності, що перебувають в їх управлінні, здійснюють контроль за ефективним використанням та збереженням таких об'єктів.
Згідно частини 6 статті 141 Господарського кодексу України відчуження суб'єктом господарювання державного майна, яке належить до основних фондів, здійснюється у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України, продаж суб'єктом господарювання державного майна, яке належить до основних фондів, здійснюється лише на конкурсних засадах.
6 червня 2007 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 803 „Про затвердження Порядку відчуження об'єктів державної власності”, пунктом 6 Порядку відчуження об'єктів державної власності встановлено, що відчуження майна здійснюється безпосередньо суб'єктом господарювання, на балансі якого перебуває таке майно, лише після надання на це згоди або дозволу відповідного суб'єкта управління майном, рішення про надання згоди на відчуження нерухомого майна приймається суб'єктами управління лише за погодженням з Фондом державного майна.
Матеріалами справи встановлено та підтверджується Відповідачем 1 і Міністерством охорони навколишнього природного середовища в апеляційних скаргах те, що Міністерство листом від 13.11.07 № 12217/25/10-07 за погодженням з Фондом державного майна України від 25.10.07р. № 10-24-16987 надало дозвіл на відчуження будівлі по вул. С. Перовської, 10 „Б” в м. Києві.
Пунктом 13 Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.07р. № 803 встановлено, що відчуження майна шляхом його продажу здійснюється на конкурсних засадах – через біржі, на аукціоні.
На підставі договору № ДВ-01/11-2007 від 20.11.07р., укладеного з Державним геофізичним підприємством „Укргеофізика”, Універсальна товарна біржа „Національні ресурси” 24 грудня 2007 року провела біржові торги з продажу на аукціоні нежилої будівлі, що розташована за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10, літера „Б”, інвентарний № 10102 площею 851,6 кв.м. Переможцем торгів стало Товариство з обмеженою відповідальністю „В.І.П. Інвест”.
Відповідно до пункту 45 Порядку відчуження об'єктів державної власності затверджений протокол є підставою для укладення протягом 10 днів договору купівлі-продажу між переможцем аукціону та суб'єктом господарювання.
Протокол № 1 про хід біржових торгів на аукціоні з продажу майна затверджено Державним геофізичним підприємством „Укргеофізика” 24.12.07р.
ТОВ „В.І.П. Інвест” 03.01.08 звернулося з листом № 1 до Державного геофізичного підприємства „Укргеофізика” з вимогою укласти договір купівлі-продажу будівлі, розташованої по вул. Софії Перовської, 10, літера „Б” в місті Києві.
Листом № 2 від 03.03.08р. Позивач надіслав Відповідачеві 1 договір купівлі-продажу будівлі, просив Відповідача 04.03.08р. о 10 годині прибути його представнику до П'ятої Київської державної нотаріальної контори для підписання, нотаріального посвідчення та державної реєстрації цього договору.
Державне геофізичне підприємство „Укргеофізика” відмовило Позивачеві в укладенні і нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу нежилої будівлі по вул. С.Перовської , 10, літ „Б”.
Зокрема, листом № 01-25 від 04.03.08р. Державне геофізичне підприємство „Укргеофізика” повідомило Позивача про те, що Міністерство охорони навколишнього природного середовища листом № 13834/25/10-07 від 25.12.07р. призупинило процедуру відчуження нежитлової 3-х поверхової будівлі, яка розташована за адресою: м. Київ, вул. С.Перовської, 10, літ „Б”.
Діюче законодавство не містить юридичного статусу поняття „призупинити процедуру відчуження майна”. Якщо органи, уповноважені управляти об'єктами державної власності, у відповідності з нормами діючого законодавства дали згоду на відчуження майна і у визначеній законом послідовності проведено аукціон з продажу цього майна, то вплинути на ці процеси Міністерство охорони навколишнього природного середовища уже не вправі, оскільки біржею виданий акт (підписаний учасниками аукціону, біржею та затверджений продавцем протокол № 1 від 24.12.07р.), який лише в судовому порядку може бути скасований чи визнаний недійсним.
Пунктами 4.2, 4.4 Статуту Державного геофізичного підприємства „Укргеофізика” встановлено, що майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання, здійснюючи право господарського відання Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном, а відчужувати, зокрема, нерухоме майно Підприємство має право лише за попередньою згодою Органу управління майном.
Листом № 12217/25/10-07 від 13.11.07р. Міністерство охорони навколишнього природного середовища України надало дозвіл на відчуження будівлі по вул. С.Перовської, 10, літ. „Б” в місті Києві.
В пункті 45 Порядку відчуження об'єктів державної власності визначені істотні умови договору купівлі-продажу, який підлягає укладенню між переможцем аукціону та суб'єктом господарювання, наданий Позивачем проект договору купівлі-продажу відповідає вказаним вимогам, а тому суд першої інстанції обґрунтовано прийшов до висновку про зобов'язання Відповідача 1 укласти договір купівлі-продажу будівлі по вул. С. Перовської, 10, літ. „Б” на умовах запропонованих позивачем.
В силу частини 2 статті 187 Господарського кодексу день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі подання апеляційної скарги, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією. Таким чином, договір купівлі-продажу між Державним геофізичним підприємством „Укргеофізика” і Товариством з обмеженою відповідальністю “В.І.П. Інвест” щодо купівлі-продажу нежитлового приміщення загальною площею 851,6 кв.м., розташованого за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10, літера “Б” слід вважати укладеним з 11.06.08р.
Підлягає задоволенню вимога позивача про визнання договору дійсним з огляду на наступне:
Згідно положень статті 657 Цивільного кодексу України договір купівлі-продажу нерухомого майна укладається в письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. Частиною 2 статті 220 Цивільного кодексу встановлено, що, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилялася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним, у цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Статтею 202 Цивільного кодексу передбачено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Своє волевиявлення на відчуження будівлі Державне геофізичне підприємство “Укргеофізика” започаткувало в договорі № ДВ-01/11-2007 від 20.11.07, укладеному з Універсальною товарною біржею “Національні ресурси” і у відповідності з Порядком відчуження об'єктів державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.07 № 803 після проведення аукціону у Державного геофізичного підприємства “Укргеофізика” виникає обов'язок укласти з переможцем конкурсу договір купівлі-продажу з нотаріальним його посвідченням і державною реєстрацією.
Підтвердженням часткового виконання зобов'язань за договором купівлі-продажу є прийняття Відповідачем часткової оплати вартості будівлі згідно платіжного доручення № 232 від 24.12.07 на суму 375 840 грн., а з урахуванням утриманої біржею суми за оплату послуг біржі, яку мав сплатити Відповідач 1, прийнятий Відповідачем 1 платіж за продану будівлю складає суму 417 600 грн., сплачену позивачем платіжним дорученням № 2 від 17.12.07.
Таким чином, дії Відповідача 1 спрямовані на набуття цивільних прав та обов'язків за договором купівлі-продажу, Відповідач 1 не дав своїх застережень до проекту договору купівлі-продажу запропонованого Позивачем, безпідставно ухиляється від нотаріального посвідчення і державної реєстрації цього договору, а тому суд першої інстанції обґрунтовано визнав дійсним договір купівлі-продажу нежилої будівлі по вул. С. Перовської, 10 літ. “Б”.
Згідно із частиною 3 статті 334 Цивільного кодексу право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
Також нормою спеціального закону (Порядку відчуження об'єктів державної власності) встановлено, що аукціон це спосіб продажу майна, за яким його власником стає покупець, що в ході торгів запропонував за нього найвищу ціну. Пунктом 1.2 договору купівлі-продажу закріплено, що право власності на об'єкт переходить до покупця з моменту набуття законної сили рішенням суду про зобов'язання укласти цей договір.
Відповідно до статті 328 Цивільного кодексу право власності набувається на підставах, що не забороненої законом, зокрема із правочинів, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Приймати рішення про відчуження майна в силу статті 658 Цивільного кодексу має право лише його власник і за договором купівлі-продажу власник або уповноважена ним особа зобов'язані передати покупцеві не лише само майно, а й право власності на нього.
Таким чином, з аналізу норм чинного законодавства і умов договору є підстави визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю “В.І.П. Інвест” право власності на нежитлову будівлю по вул. С. Перовської, 10 літ. “Б” з моменту набрання законної сили рішення суду по даній справі.
Відповідно до пункту 46 Порядку відчуження об'єктів державної власності договір купівлі-продажу є підставою для внесення коштів до банківської установи як оплата за придбане майно, а суб'єкт господарювання здійснює у встановленому порядку передачу майна покупцю тільки після оплати ним коштів у повному обсязі за придбане майно шляхом укладення акта приймання-передачі.
Тобто, продавець об'єкта державної власності вправі не передавати майно покупцю до сплати ним коштів за об'єкт нерухомості в повному обсязі.
Статтею 19 Закону “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” передбачено, що підставою державної реєстрації прав, що посвідчують виникнення, перехід, припинення речових прав на нерухоме майно, обмежень цих прав є рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно, обмежень цих прав, що набрали законної сили. Оскільки, судом першої інстанції було визнано дійсним договір купівлі-продажу об'єкту нерухомості, пунктом 1.2 договору встановлено, що право власності на нежитлове приміщення загальною площею 851,6 кв.м., розташоване за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10 літера “Б” переходить до ТОВ “В.І.П. Інвест” з моменту набрання рішенням суду законної сили, таке рішення стосується речових прав на нерухоме майно і є підставою для державної реєстрації права власності за ТОВ “В.І.П. Інвест” на нежитлове приміщення, розташоване за адресою: м. Київ, вул. С. Перовської, 10, літера “Б”.
Колегія суддів вважає, що позовні вимоги про припинення права державної власності на нежитлову будівлю по даному предмету спору не відноситься до способу захисту порушеного права, а тому згідно статті 16 Цивільного кодексу місцевий господарський суд обґрунтовано залишив без задоволення позовні вимоги ТОВ “В.І.П. Інвест” в частині визнання припиненим права державної власності на нежитлову будівлю по вул. Софії Перовської, 10 літера “Б”.
За таких обставин колегія суддів прийшла до висновку, що рішення Господарського суду міста Києва від 21.04.08 підлягає зміні.
Висновки апеляційного суду ґрунтуються на статті 101 Господарського процесуального кодексу, яка встановлює, що апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційних скарг і перевіряє законність та обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Колегія суддів вважає, що судові витрати слід покласти на учасників процесу в розмірі ними сплачених.
Керуючись ст.ст. 99, 101 – 105 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційні скарги Державного геофізичного підприємства “Укргеофізика” і Міністерства охорони навколишнього природного середовища на рішення Господарського суду міста Києва від 21.04.08р. у справі № 37/104 залишити без задоволення.
2. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю “В.І.П. Інвест” задовольнити частково.
3. Рішення Господарського суду міста Києва від 21.04.08 у справі № 37/104 змінити.
Резолютивну частину рішення викласти у наступній редакції:
3.1. Позов задовольнити частково.
3.2. Зобов'язати Державне геофізичне підприємство “Укргеофізика” (м. Кив, вул. Софії Перовської, 10 код ЄРПОУ 01432761) укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю “В.І.П. Інвест” (м. Київ, бульвар Лесі Українки, 5 „А”, код ЄРПОУ 35633224) договір купівлі-продажу нежитлового приміщення загальною площею 851,6 кв.м., розташованого за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10 літера “Б” в наступній редакції:
„Державне геофізичне підприємство „Укргеофізика”, що знаходиться за адресою Україна, 03057, м. Кив, вул. Софії Перовської, 10 код ЄРПОУ 01432761, (далі за текстом „Продавець”) з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю „В.І.П Інвест”, що знаходиться за адресою Україна, 01033, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 5 „А”, код ЄРПОУ 35633224, (далі за текстом „Покупець”), з другої сторони, виходячи з того, що на аукціоні, проведеному Універсальною товарною біржею „Національні ресурси” за договором № ДВ-01/11-2007 від 20.11.2007 р. про доручення на проведення та організацію біржових торгів (аукціону) по продажу майна, укладеного з Продавцем, 24.12.2007 року Покупець купив, а Продавець продав нерухоме майно — нежилу будівлю (виробничий корпус), що розташована за адресою: Україна, м. Київ, вул. С. Перовської, 10, Літера „Б”, площа — 851,6 кв. м., (далі за текстом „Об'єкт”), уклали цей Договір про нижчевикладене:
1. Мета та предмет цього Договору.
1.1. Продавець зобов'язується передати у власність Покупцю Об'єкт, який є державною власністю на підставі Свідоцтва про право власності, виданого Головним управлінням комунальної власності м. Києва Київської міської державної адміністрації 18 травня 2007 р., а Покупець зобов'язується прийняти Об'єкт, сплатити ціну відповідно до умов, що визначені в цьому Договорі, та здійснити державну реєстрацію права на Об'єкт у Комунальному підприємстві „Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна”.
1.2. Право власності на Об'єкт переходить до Покупця з моменту набуття законної сили рішенням суду про зобов'язання укласти цей Договір.
1.3. Згідно з висновком про вартість Об'єкта, який погоджено Фондом державного майна України 15 жовтня 2007 р. ринкова вартість Об'єкта приватизації становить 4 176 000 (чотири мільйони сто сімдесят шість тисяч) гривень 00 копійок без ПДВ.
При цьому сума податку на додану вартість становить 835 200 (вісімсот тридцять п'ять тисяч двісті) гривень 00 копійок.
1.4. У результаті продажу на аукціоні зазначений в цьому Договорі Об'єкт продано Покупцю за 4 176 000 (чотири мільйони сто сімдесят шість тисяч) грн. без ПДВ.
При цьому сума податку на додану вартість становить 835 200 (вісімсот тридцять п'ять тисяч двісті) гривень 00 копійок.
2. Порядок розрахунків за придбаний Об'єкт.
2.1. Покупець зобов'язаний протягом 15 календарних днів з дня укладення цього Договору внести 835 200 (вісімсот тридцять п'ять тисяч двісті) гривень 00копійок податку на додану вартість за придбаний Об'єкт.
Кошти Покупця в сумі 417 600 (чотириста сімнадцять тисяч шістсот) гривень 00 копійок, перераховані для участі в аукціоні платіжним дорученням № 2 від 17.12.2007р. з розрахункового рахунку Покупця 2600234140 в Акціонерному банку „Діамант” МФО 320854 на рахунок 26500026753031 Універсальної товарної біржі „Національні ресурси” в Печерському відділенні Київської міської філії АКБ „Укрсоцбанк” МФО 322012 відповідно до пункту 4.3.2 договору від 14 грудня 2007 р. № 01/10-02 на участь в аукціоні секції біржових торгів „Державна власність” УТБ Національні ресурси., укладеного між Покупцем та Універсальною товарною біржею „Національні ресурси”, зараховуються Покупцю в рахунок вартості Об'єкта.
Покупець зобов'язаний внести 3 758 400 (три мільйони сімсот п'ятдесят вісім тисяч чотириста) гривень 00 копійок за придбаний Об'єкт протягом 15 календарних днів з дня підписання договору купівлі-продажу.
2.2. Розрахунки за Об'єкт здійснюються з рахунка Покупця № 2600234140 в Акціонерному банку „Діамант” МФО 320854 таким чином:
податок на додану вартість в сумі 835 200 (вісімсот тридцять п'ять тисяч двісті) гривень 00 копійок перераховується Покупцем на рахунок Київської геофізичної розвідувальної експедиції Державного геофізичного підприємства „Укргеофізика” код ЄДРПОУ 01432782 № 26004301260201 в Подільському відділенні Промінвестбанку м. Києва, МФО 322197;
кошти Покупця в сумі 3 758 400 (три мільйони сімсот п'ятдесят вісім тисяч чотириста) гривень 00 копійок перераховуються на рахунок Київської геофізичної розвідувальної експедиції Державного геофізичного підприємства „Укргеофізика” код ЄДРПОУ 01432782 № 26004301260201 в Подільському відділенні Промінвестбанку м. Києва, МФО 322197;
3. Передача Об'єкта
3.1. Об'єкт вважається переданим Продавцем і прийнятим Покупцем з дати укладення цього договору.
4. Права та обов'язки сторін
4.1. Кожна сторона зобов'язується виконувати обов'язки, покладені на неї цим Договором, та сприяти іншій стороні у виконанні її обов'язків.
4.2. Сторони несуть матеріальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього Договору.
5. Обов'язки Покупця
5.1. Покупець зобов'язаний в установлений цим Договором строк сплатити податок на додану вартість та в установленому цим Договором порядку та строки остаточно оплатити вартість Об'єкту.
5.2. Покупець зобов'язаний здійснити реєстрацію Об'єкта в Комунальному підприємстві „Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна” 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4в.
5.3. Покупець зобов'язаний надавати Продавцю необхідні матеріали, відомості, документи тощо про виконання умов цього Договору. Не перешкоджати Продавцю у здійсненні контролю за виконанням умов цього Договору.
5.4 Подальше відчуження та передача в заставу Покупцем Об'єкта до виконання Покупцем зобов'язань, визначених пунктами 2.2, 5.1, 5.2 цього Договору, здійснюються за погодженням Продавця із забезпеченням переходу до нового власника всіх зобов'язань, не виконаних Покупцем на момент такого відчуження, відповідальності за їх невиконання, визначених законодавством та цим Договором прав та обов'язків Покупця згідно з законодавством України.
6. Обов'язки Продавця.
6.1. Продавець зобов'язаний повідомляти Покупця в разі несвоєчасного внесення платежів за Об'єкт, здійснювати контроль за виконанням Покупцем умов цього Договору, надавати Покупцю необхідні матеріали, відомості, документи тощо про виконання умов цього Договору.
6.2. Не перешкоджати Продавцю у користуванні Об'єктом.
7. Відповідальність сторін.
7.1. У разі порушення Покупцем строку оплати за Об'єкт чи строку перерахування податку на додану вартість, вказану в пункті 2.1 цього Договору, він сплачує пеню з сум недоїмки, яка нараховується в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
7.2. У разі, якщо Покупець протягом 60 днів з моменту набуття законної сили рішенням суду про визнання дійсним цього Договору не сплатить встановлену вартість, він сплачує неустойку в розмірі 20 відсотків від вартості Об'єкта з урахуванням податку на додану вартість. При цьому Продавець порушує питання про розірвання цього Договору.
7.3. Сплата штрафних санкцій та відшкодування збитків не звільняє сторони цього договору від виконання договірних зобов'язань.
8. Гарантії та претензії.
8.1. Продавець гарантує, що Об'єкт не є проданим, переданим, заставленим, не перебуває під арештом, судових справ щодо нього немає.
9. Ризик випадкової загибелі Об'єкта.
9.1. Ризик випадкової загибелі або псування Об'єкта несе Покупець з моменту набуття права власності на Об'єкт.
10. Форс-мажорні обставини (непереборна сила).
10.1. Сторони звільняються від відповідальності щодо виконання умов цього Договору у разі виникнення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили). Сторона, яка не може виконати умови цього Договору через виникнення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), повинна повідомити про це іншу сторону.
11. Вирішення спорів
11.1. Усі спори, що виникають при виконанні умов цього Договору або у зв'язку з тлумаченням розділів цього Договору, вирішуються у порядку, встановленому законодавством.
12. Зміни умов цього Договору та його розірвання
12.1. Зміни умов цього Договору здійснюються за погодженням сторін згідно з законодавством України.
12.2. У разі невиконання однією із сторін умов цього Договору він може бути розірваний на вимогу іншої сторони за рішенням суду або господарського суду, а Об'єкт повернутий до державної власності.
13. Додаткові вимоги
13.1. Датою укладення цього договору є дата набуття законної сили рішенням суду про зобов'язання укласти цей Договір.
Адреси сторін:
Продавець: Державне геофізичне підприємство „Укргеофізика” Україна, 03057, м. Кив, вул. С. Перовської, 10 Код ЄРПОУ 01432761.
Покупець: Товариство з обмеженою відповідальністю „В.І.П Інвест” Україна, 01033, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 5 „А” Код ЄРПОУ 35633224.
3.3. Вважати укладеним з 11.06.08 між Державним геофізичним підприємством “Укргеофізика” (м. Кив, вул. Софії Перовської, 10 код ЄРПОУ 01432761) і Товариством з обмеженою відповідальністю “В.І.П. Інвест” (м. Київ, бульвар Лесі Українки, 5 „А”, код ЄРПОУ 35633224) договір купівлі-продажу нежитлового приміщення загальною площею 851,6 кв.м., розташованого за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10 літера “Б” на підставі протоколу № 1 Універсальної товарної біржі “Національні ресурси” секції біржових торгів “Державна власність” про хід біржових торгів на аукціоні з продажу майна від 24.12.07.
3.4. Визнати дійсним договір купівлі-продажу нежитлового приміщення загальною площею 851,6 кв.м., розташованого за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10 літера “Б” укладений між Державним геофізичним підприємством “Укргеофізика” (м. Кив, вул. С. Перовської, 10 Код ЄРПОУ 01432761) та Товариством з обмеженою відповідальністю “В.І.П. Інвест” (м. Київ, бульвар Лесі Українки, 5 „А” Код ЄРПОУ 35633224).
3.5. Визнати право власності за Товариством з обмеженою відповідальністю “В.І.П. Інвест” на нежитлове приміщення загальною площею 851,6 кв.м., розташоване за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10 літера “Б”.
3.6. Зобов'язати Комунальне підприємство “Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна” (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4в, код ЄДРПОУ 03359836) провести державну реєстрацію права власності Товариства з обмеженою відповідальністю “В.І.П. Інвест” (01033, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 5 “А”, код ЄДРПОУ 35633224 на нежитлове приміщення загальною площею 851,6 кв.м., розташоване за адресою: м. Київ, вул. Софії Перовської, 10 літера “Б” та внести відповідні дані до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
3.7. В іншій частині позову відмовити.
4. Видачу наказів на виконання даної постанови доручити Господарському суду міста Києва.
5. Матеріали справи № 37/104 повернути до Господарського суду міста Києва.
Головуючий суддя
Судді
16.06.08 (відправлено)
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2008 |
Оприлюднено | 04.07.2008 |
Номер документу | 1772308 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні