Рішення
від 19.07.2011 по справі 56/207
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

56/207

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  56/207

19.07.11

Господарський суд міста Києва, у складі судді Джарти В.В., при секретарі судового засідання Пархоменко Ю.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали

за позовом     Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Моліс"   

доТовариства з обмеженою відповідальністю "Артамол"

простягнення 16 097,17 грн.

Представники сторін:                     

від позивача      Черноусов О.А. - представник;

від відповідача

    не з‘явились.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Моліс" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Артамол" заборгованості на загальну суму 16 096,74 грн., у тому числі 12 692,72 грн. основного боргу, 3 404,45 грн. - штрафу.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не виконано зобов‘язання  щодо оплати вартості поставленого товару за договором № МТК - 000112 від 07.05.2010 р., а тому позивач  з посиланням на норми Цивільного кодексу України звернувся до суду за захистом своїх вправ.

Відповідач відзив на позов не надав, явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, поважні причини не повідомив.

Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Ухвала суду про порушення провадження, що надсилалась  відповідачу повернута відділенням поштового зв'язку з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

За таких обставин, відповідач про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник позивача клопотання щодо фіксації судового процесу не заявляв, у зв'язку з чим, розгляд справи здійснювався без застосуванням засобів технічної фіксації судового процесу у відповідності до статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України

Відповідно до положень статті 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши подані  позивачем документи і матеріали, заслухавши його пояснення, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд м. Києва

В С Т А Н О В И В:

07.05.2010 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Моліс", як постачальником (позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Артамол", як покупцем (відповідач) укладено договір поставки товару № МТК - 000112, за умовами якого постачальник зобов‘язується передати у власність покупця, а покупець прийняти та оплатити товар на умовах Договору.

На виконання умов договору позивачем поставлено відповідачу товар на загальну суму 13 632,752 грн. згідно видаткових накладних, а саме: № МТК - 019178 від 15.09.2010 р. на загальну суму 10 228,70 грн. та № МТК - 020018 від 24.09.2010 р. на загальну суму 3 404,02 грн.

Відповідно до п. 4.3 Договору покупець зобов‘язаний проводити розрахунки з постачальником за кожну отриману партію товару протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту поставки товару, шляхом перерахування коштів на поточний рахунок постачальника, або шляхом внесення коштів готівкою до каси постачальника.

Відповідач вартість поставленого товару оплатив частково на суму 940,00 грн.

Відповідачем жодних доказів в підтвердження здійснення ним оплати вартості отриманого товару, не надано.

Таким чином, суд приходить до висновку, що матеріалами справи підтверджується розмір заборгованості, якій позивачем заявлений у позові у розмірі 12 692,72 грн.

Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов‘язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 712 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до ст. 662 Цивільного кодексу України продавець зобов'язаний    передати   покупцеві   товар, визначений договором купівлі-продажу. Продавець повинен одночасно з товаром  передати  покупцеві його  приналежності  та  документи (технічний паспорт,  сертифікат якості тощо),  що стосуються товару та підлягають переданню  разом із   товаром   відповідно   до   договору   або  актів  цивільного законодавства.

В ст. 692 Цивільного кодексу України зазначено, покупець  зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або  прийняття  товаророзпорядчих  документів   на   нього,   якщо договором  або  актами  цивільного  законодавства  не встановлений інший строк оплати товару. Покупець  зобов'язаний  сплатити  продавцеві  повну   ціну переданого товару. Договором купівлі-продажу може бути передбачено розстрочення платежу. У разі прострочення  оплати  товару  продавець  має  право вимагати  оплати товару та сплати процентів за користування чужими грошовими коштами.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу  України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні  встановлений  строк  (термін)  його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідач доказів оплати вартості товару на загальну суму 12 692,72 грн. у строки передбачені договором не надав. Отже, факт порушення відповідачем договірних зобов'язань судом встановлений та по суті підтверджений відповідачем, а тому позовні вимоги про стягнення боргу у розмірі 12 692,72 грн. підлягають задоволенню.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача  штраф у розмірі 3 404,45 грн.

Стаття 611 Цивільного кодексу України передбачає, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, якими зокрема є сплата неустойки, відшкодування збитків та моральної шкоди.

Згідно зі ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Частиною 1 статті 230 Господарського кодексу України передбачено, що  штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Згідно ч. 4 ст. 231 Господарського кодексу України у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

Відповідно до п. 8.5 договору за одностороннє необґрунтоване порушення виконання своїх зобов‘язань протягом дії договору, винна сторона сплачує протилежній стороні штраф у розмірі 100% вартості останньої поставленої партії товару.

Перевіривши розрахунок штрафу позивача, суд визнає його арифметично не вірним, оскільки остання поставлена партія товару була зроблена відповідачеві у відповідності до видаткової накладної № МТК - 020018 від 24.09.2010 р. на загальну суму 3 404,02 грн.. а не на 3 404,45 грн.

За таких обставин, вимоги про стягнення штрафу підлягають задоволенню частково на суму 3 404,02 грн.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на сторони пропорційно задоволеним позовним вимогам.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 47, 49, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва          

          В И Р І Ш И В:            

1.          Позов задовольнити частково.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Артамол" (04210, м. Київ, пр-т Героїв Сталінграду, 7 б, кв. 68, ідентифікаційний код 36507827) з будь якого рахунку виявленого державним виконавцем під час виконавчого провадження на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Моліс" (69001, м. Запоріжжя, б-р Т. Шевченка, 31, ідентифікаційний код 34718799) основний борг у розмірі 12 692,72 (дванадцять тисяч шістсот дев'яносто дві) грн. 72 коп., штраф у розмірі 3 404,02 (три тисячі чотириста чотири) грн. 02 коп., державне мито у розмірі 160,96 (сто шістдесят) грн. 96 коп. та 235,99 (двісті тридцять п'ять) грн. 99 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

3.          В іншій частині позову відмовити.

4.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Моліс" (69001, м. Запоріжжя, б-р Т. Шевченка, 31, ідентифікаційний код 34718799) на користь Державного бюджету України 0 (нуль) грн. 01 коп. суму недоплаченого державного мита.

5.          Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

6.          Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня складення повного рішення та може бути оскаржене в порядку та  у строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.

Суддя                            

                          В.В.  Джарти

Дата складання повного рішення 21/072011

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.07.2011
Оприлюднено26.08.2011
Номер документу17854132
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —56/207

Рішення від 19.07.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Джарти В.В.

Ухвала від 01.07.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Джарти В.В.

Постанова від 14.05.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Першиков Є.В.

Ухвала від 16.04.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Першиков Є.В.

Ухвала від 02.04.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Першиков Є.В.

Постанова від 16.02.2009

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Фоміна В.О.

Рішення від 24.11.2008

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кухар Н.М.

Рішення від 02.10.2007

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кухар Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні