КОПІЯ
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 липня 2011 р. Справа № 2a-1870/5120/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства "Капітан" до Ковпаківського відділу Державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції про визнання дій незаконними та стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулося Приватне підприємство "Капітан" з адміністративним позовом до Ковпаківського відділу Державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції про визнання дій незаконними та стягнення коштів з відповідача у розмірі 1 134, 45 грн.
Поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням ст.106 КАС України.
Так, згідно з частиною 1 статті 89 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, повинна сплатити судовий збір.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В порядку адміністративного судочинства судовий збір належить сплачувати в порядку і розмірах, встановлених п. 3 Прикінцевих та перехідних положень КАС України та пп. "б" п. 1 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, відповідно до норм яких розмір судового збору: за подання позову щодо немайнової вимоги становить 0,2 відсотки неоподатковуваного мінімуму доходу громадян, що на даний час становить 3 грн. 40 коп., щодо майнової вимоги - один відсоток від розміру такої вимоги, але не більше 1700,00 грн.
До позовної заяви документ про сплату судового збору не додано. Натомість у позовній заяві позивач на підставі статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України просить відстрочити оплату судового збору до моменту прийняття судом рішення по справі.
При цьому, суд, виходячи із долучених до позовної заяви документів, не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача про відстрочення або звільнення позивача від сплати судового збору, оскільки не наведено достатніх доводів та обставин, що дають підстави для його відстрочення або звільнення від його сплати. Крім того, позивачем не було надано документальних доказів того, що після прийняття рішення по даній справі у позивача з’явиться можливість сплати судового збору.
Частиною 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
В той же час приписами частини 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Відповідно до частини 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Позовна заява у даній справі підписана директором Приватного підприємства "Капітан" ОСОБА_1, однак до позовної заяви не додано документів, що підтверджують повноваження директора, а також те, що цю посаду займає саме ОСОБА_1 (наказ на призначення, протокол зборів, тощо). Отже, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені позивачем шляхом надіслання на адресу суду оригіналу доказу сплати державного мита та доказів в підтвердження повноваження особи, що підписала позов.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Приватного підприємства "Капітан" до Ковпаківського відділу Державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції про визнання дій незаконними та стягнення коштів - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 04.08.2011 р.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п’ятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко
З оригіналом згідно
Суддя Є.Д. Кравченко
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2011 |
Оприлюднено | 20.09.2011 |
Номер документу | 18138938 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
Є.Д. Кравченко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні