Рішення
від 19.06.2006 по справі 13/231-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

13/231-06

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

19.06.06           Справа № 13/231-06.

за позовом          відкритого акціонерного товариства “Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М.В. Фрунзе”

до відповідача: приватного підприємства “Равена”

про  врегулювання переддоговірного спору

                                                                                          СУДДЯ        ЛИХОВИД Б.І.

За участю представників сторін:

від позивача :         Литвиненко Л.М.

від відповідача :     Репетун О.М.

В судовому засіданні, розпочатому 22.05.2006 р. відповідно до ст. 77 ГПК України оголошена перерва до 05.06.2006 р.

В судовому засіданні, розпочатому 05.06.2006 р. відповідно до ст. 77 ГПК України оголошена перерва до 19.06.2006 р.

Суть спору: позивач просить врегулювати переддоговірний спір, який виник при укладенні договору № ПР88-6/113 від 01.10.2005 р. про надання послуг з централізованого опалення  та постачання гарячої води та зобов'язати відповідача укласти договір № ПР88-6/113 від 01.10.2005 р. на умовах, запропонованих позивачем, і зокрема викладених в пунктах 8, 10 та 11 договору.

Відповідач  подав відзив на позов, в якому проти позову заперечує, посилаючись на те, що він відмовився від послуг позивача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши наявні докази по справі, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню, виходячи з наступного :

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що при укладенні  договору від ПР88-6/113 від 01.10.2005р. про надання послуг з централізованого опалення між сторонами виникли розбіжності щодо редакції пунктів 8, 15, підпункту 6 п. 21,  зокрема позивач запропонував укласти пункт 8 в такій редакції: “Розрахунки за Послуги проводяться в грошовій формі на умовах передплати відповідно до встановлених тарифів. Зміна форми розрахунків допускається за згодою Сторін. Споживач має право вносити авансові платежі без обмеження їх граничного розміру. У випадку зімни тарифів на послуги Виконавець здійснює перерахунки із врахуванням п.5 Договору...”.

Пункт 15: “За несвоєчасне внесення плати Споживач сплачує Виконавцю пеню у розмірі 0,5 % від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання”.

Підпункт 6 пункту 21 „Споживач несе відповідальність згідно із законодавством і Договором за споживання Послуг без дозволу Виконавця, - шляхом сплати штрафу у розмірі 200% вартості Послуг (визначеній за нормативами (нормами) споживання - договірними навантаженнями згідно Додатку №1), спожитих споживачем з моменту, коли він був зобов'язаний отримати дозвіл Виконавця до дати отримання дозволу Виконавця; ...”

Відповідач в протоколі розбіжностей запропонував викласти п. 8 в наступній редакції: “ Розрахунки за Послуги проводяться в грошовій формі за фактично отримані послуги від Виконавця протягом 3-х банківських днів з моменту отримання рахунку від Виконавця. У випадку зміни тарифів на Послуги Виконавець здійснює перерахунки із врахуванням п.5 Договору..”. Пункт 15 Договору виключити. Підпункт 6 пункту 21 Договору виключити

Позивач обґрунтовує запропоновану редакцію пункту 8, посилаючись на те, що пунктом 8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - «Послуги»), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. N 630 (далі - «Постанова») встановлено, що «...послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення...»

Пунктом 9 Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого Постановою, передбачається можливість застосування авансової системи оплати за надані Послуги.

Крім того, пунктом 6.1 договору № 06/05-2155ТЕ-29 від 30.12.2005 року на постачання природного газу для вироблення теплової енергії для потреб населення, бюджетних установ та організацій, укладеного між Дочірньою компанією «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» (далі -«Постачальник») та Позивачем, передбачена передплата за газ та послуги з його транспортування в наступному порядку: перша оплата в розмірі 34 (тридцять чотири) відсотки від вартості запланованих місячних обсягів постачання та транспортування газу проводиться не пізніше 10 числа поточного місяця; подальші оплати проводяться плановими платежами по 33 (тридцять три) відсотки від вартості запланованих місячних обсягів постачання та транспортування газу до 20 та 30 (31) числа поточного місяця.

При невиконанні Позивачем Вимог пункту 6.1 вищевказаного договору Постачальник має право обмежити постачання газу Позивачеві або припинити у встановленому законодавством порядку.

Пунктом 18 „Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та води і водовідведення", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.20 630 (далі - Правила) передбачена авансова система оплати послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Пункт 9 Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №630, також передбачає можливість авансової системи оплати.

Таким чином, п. 8 договору викладений у відповідності з вимогами чинного законодавства.

Пунктом 8 „Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 (далі - Правила) встановлено, що «...послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення...»

Відповідно до вимог законодавства, пункт 14 Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №630, передбачає, що за несвоєчасне внесення плати із споживача стягується пеня у встановленому законом розмірі.

Відповідно до пункту 23 Правил, „за несвоєчасну оплату послуг споживач сплачує пеню в установлених законом та договором розмірах..."

Підпункт 5 пункту 30 Правил передбачає, що у разі несвоєчасного внесення плати за послуги споживач зобов'язаний сплачувати пеню у встановленому законом та договором розмірі.

Відповідно до підпункту 1 пункту 31 Правил, у разі несвоєчасного внесення споживачем платежів за надані послуги Виконавець має право нараховувати пеню у розмірі, встановленому законом та договором.

Підпункт 10 пункту 3 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» також передбачено, що у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач сплачує пеню у встановлених законом чи договором розмірах.

Статтею 1 Закону України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових теріторій» передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності за несвоєчасні розрахунки за спожиті комунальні послуги сплачують пеню в розмірі одного відсотка від суми простроченого платежу за кожен день прострочення, якщо інший розмір пені не встановлено угодою сторін, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу".

Таким чином, пункт 15 Договору, який передбачає сплату Відповідачем пені за несвоєчасне внесення плати в розмірі 0,5% від суми несвоєчасно виконаного зобов'язання за кожен день прострочки виконання, відповідає вимогам законодавства.

Підпунктом 6 пункту 21 Договору встановлена відповідальність за «...споживання Послуг без дозволу Виконавця, - шляхом сплати штрафу в розмірі 200% вартості Послуг (визначеній за нормативами (нормами) споживання - договірними навантаженнями згідно Додатку № 1, спожитих Споживачем з моменту, коли він був зобов'язаний отримати дозвіл Виконавця до дати отримання дозволу.....”.

Зазначений розмір відповідальності встановлений Позивачем в зв'язку з тим, що споживання без дозволу Виконавця послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води призведе до перевищення Позивачем лімітів споживання електричної енергії та газу, встановлених відповідними договорами, що, в свою чергу, призведе до відповідальності Позивача за вказаними договорами, а саме:

а) пунктом 4.2.2 договору на постачання електроенергії № ЗК від 29.12.2004 р. розмір відповідальності за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, визначених вказаним договором, становить 5-кратну вартість різниці фактично спожитої та договірної величин (копія договору додається);

б) пунктом 7.4.1 договору на постачання природного газу № 70/77/М від 27.04.2006 р. встановлено, що «...в разі відхилення місячного обсягу Споживання Газу від підтвердженого Постачальником та/або узгодженого Сторонами згідно пункту 2.1.2 цього Договору Планового обсягу поставки більш ніж ±5% Покупець зобов'язується оплатити Постачальнику Газ з урахуванням коефіцієнту нерівномірності.

Таким чином, передбачені підпунктом 6 пункту 21 Договору штрафні санкції, встановлені Позивачем за недотримання та порушення Відповідачем вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг, відповідають вимогам чинного законодавства, тому вимоги Відповідача про виключення підпункту 6 пункту 21 з Договору є безпідставними і незаконними.

Відповідач в заперечення проти позовних вимог зазначив, що відмовився від послуг позивача. Господарський суд не може прийняти до уваги заперечення відповідача, оскільки приміщення, яке займає відповідач, входить централізованої системи опалення, в зв'язку з чим воно не може не опалюватись.

Враховуючи зазначені обставини та беручи до уваги, що редакція спірних пунктів Договору, запропонована позивачем ґрунтується і відповідає вимогам чинного законодавства, господарський суд вважає вимоги позивача обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню шляхом укладення між сторонами договору № ПР88-6/113 від 01.10.2005р. про надання послуг з централізованого опалення, в тому числі стосовно пунктів 8, 15, підпункту 6 п. 21 в редакції, запропонованій позивачем.

Відповідно до ст.49 ГПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті держмита та  судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

 Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 49, 80, 82-85 ГПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

1.          Договір від ПР88-6/113 від 01.10.2005р. про надання послуг з централізованого опалення між відкритим акціонерним товариством "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М.В.Фрунзе" м. Суми  та приватним підприємством “Равена”, в тому числі стосовно пунктів 8, 15, підпункту 6 п. 21, вважати укладеним в редакції відкритого акціонерного товариства “Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М.В.Фрунзе" м. Суми.

2.          Стягнути з приватного підприємства “Равена”  (40000, м. Суми, вул. Металургів, 5/75, код 23049368) на користь відкритого акціонерного товариства "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М.В.Фрунзе" (м. Суми, вул. Горького, 58, код 05747991) витрат по державному миту 85 грн. 00 коп., витрат на  інформаційно - технічне забезпечення судового процесу 118 грн., видати наказ.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення19.06.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу18445
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —13/231-06

Ухвала від 24.10.2006

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь І.А.

Ухвала від 08.08.2006

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь І.А.

Ухвала від 30.08.2006

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь І.А.

Рішення від 07.09.2006

Господарське

Господарський суд Одеської області

Панченко О.Л.

Рішення від 19.06.2006

Господарське

Господарський суд Сумської області

Лиховид Б.І.

Судовий наказ від 07.06.2006

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

Рішення від 07.06.2006

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тісецький С.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні