5/105-А(4/85)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а
УХВАЛА
15 липня 2008 р. Справа № 5/105-А(4/85)
ЗА ПОЗОВОМ: Солочинської сільської Ради с.Солочин,Свалявського району
ДО ВІДПОВІДАЧА: Свалявська районна Рада м.Свалява
ЗА УЧАСТІ 3-ЇОСОБИ НА СТОРОНІ ВІДПОВІДАЧА БЕЗ САМОСТІЙНИХ ВИМОГ:
Голубинська сільська Рада с.Голубине, Свалявського району
Про розгляд заяви Голубинської сільської Ради про перевірку рішення арбітражного суду Закарпатської області від 11.05.2000р. по справі №4/85 за нововиявленими обставинами
Судова колегія у складі:
Головуючого судді О.Йосипчук
Судді С.Швед
Судді В.Русняк
ПРЕДСТАВНИКИ:
ВІД ПОЗИВАЧА : Ступник Т.І.- представник, Куцкір М.Г. - представник.
ВІД ВІДПОВІДАЧА: Фізер В.Г. –представник
У засіданні суду прийняв участь директор Закарпатської філії інституту землеустрою – Пересоляк В.Ю.
Присутній у засіданні суду директор Закарпатської філії інституту землеустрою Пересоляк В.Ю. надав суду пояснення щодо формування територій сорочинської та Голубинської сільських Рад (Лист від 15.07.2008р. №675).
Згідно з даними поясненнями, межі територій встановлено за погодженням між сільськими радами за винятком спільної території –санаторію „Кришталеве джерело”. Крім того, у поясненні йдеться про те, що сільськогосподарські угіддя земель населених пунктів Солочинської сільської Ради, згідно матеріалів землеустрою 1989 року, в той час були розподілені між жителями села Голубине, Солочинська сільська Рада не заперечувала проти залишення їх в адміністративних межах Голубинської сільської Ради, при умові, що територія санаторію „Кришталеве джерело” залишається в адміністративній межі Солочинської сільської Ради.
Із матеріалів справи вбачається, що територіальний розподіл між двома сусідніми населеними пунктами відбувся на підставі висновків Спеціальної комісії по розподілу майна та встановленню меж, утвореної Розпорядженням Голови Свалявської районної ради від 18.10.1999р. №34, якою Свалявській районній раді було рекомендовано провести розмежування територій сільських рад по границі бригад№1 та №2 КСГП „Голубинське”, згідно матеріалів землеустрою, включивши додатково територію, яку займає санаторій профілакторій „Кришталеве джерело” до земель Голубинської сільської ради, а також на підставі відповідних рішень Солрочинської та Голубинської сільських Рад.
На підставі даного висновку спеціальної комісії та відповідних рішень сесій Солочинської та Голубинської сільських Рад, Свалявською районною Радою було прийнято рішення 10 сесії 23 скликання „Про розмежування територій Солочинської та Голубинської сільських рад” згідно з яким встановлення межі відбувся по границі бригад №1 та №2 КСГП „Голубинське” із додатковим включенням до земель Голубинської сільської Ради територію Санаторію „Кришталеве джерело”.
Предметом судового дослідження у даній справі є висновки спеціальної комісії з розподілу майна та встановленню меж утвореної Розпорядженням Голови Свалявської районної ради від 18.10.1999р. №34, картографічні матеріали внутрішньогосподарського землеустрою та господарські книги 1946року та 1954 року, а також проект роздержавлення майна та земель колективного сільськогосподарського підприємства „Голубинське”.
Рішенням арбітражного суду Закарпатської області від 11.05.2000р. було скасоване Рішення Свалявської районної Ради 10 сесії 23 скликання „Про розмежування територій Солочинської та Голубинської сільських рад” в частині віднесення до земель Голубинської сільської ради територію санаторію „Кришталеве джерело”.
Заявник стверджує, що саме проект роздержавлення майна та земель колективного сільськогосподарського підприємства „Голубинське” містить чіткі позначення територіальних меж бригади №1 та бригади №2 КСГП „Голубинське”, за якими територія санаторію „Кришталеве джерело” (контури 1729,1733, 1736, 1740) та територія санаторію „Квітка Полонини”(контури 1718,1720,1721, 1724) відноситься до бригади №1.
Визначення фактичних меж та оцінка достовірності тверджень заявника потребує спеціальних знань, з огляну на що, суд дійшов висновку про призначення судової експертизи.
Заяв чи клопотань щодо призначення експертизи, особи експерта чи питань, які підлягають експертній оцінці, від сторін не поступало.
У попередніх засіданнях суду оголошувались перерви з огляду на клопотання позивача та у зв'язку із викликанням свідка для надання пояснень.
У судовому засіданні судом відхилено:
Клопотання позивача про зупинення провадження у справі від 15.07.2008р., з огляду на те, що обставини, викладені заявником не є підставою для зупинення провадження у справі (ст.156 КАС України).
Клопотання про закриття провадження у справі від 12.05.2008р. №135 та від 04.07.2008р., з огляду на те, що заявлені позивачем обставини закриття суперечать правилам ст..157 КАС України, а також п.7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Клопотання позивача від 26.05.2008р. №153, з огляду на те, що дане клопотання суперечить п.4 та п.6 Кодексу адміністративного судочинства України.
Клопотання позивача про залучення до участі у справі Закарпатський філіал Інституту землеустрою в якості третьої особи без самостійних вимог від 01.07.2008р. №205, з огляду на те, що спір з приводу територіальних меж сільських рад не впливає на права та охоронювані законом інтереси несуб'єкта земельних відносин (ч.2 ст.53КАС України) Окрім того, власного наміру бути учасником процесу не виказав, власне, як запрошений у засідання суду керівник відокремленого підрозділу Інституту землеустрою, так і сама Закарпатська філія інституту землеустрою.
Однак, зважаючи на наведене звернення позивача та мотиви клопотання, у судове засідання в якості свідка був викликаний директор Закарпатської філії інституту землеустрою, який надав письмові пояснення про відомі йому обставини визначення територіальних меж між Голубинською та Солочинською сільськими радами.
Керуючись ст.ст.81, 133 п.2 п.п.3 ст.156 КАС України та ст.ст.4, 7 Закону
України "Про судову експертизу",
СУД УХВАЛИВ:
1. Призначити судово-земельну експертизу.
2. Проведення судово-земельної експертизи Львівському науково-дослідному інституту судових експерти (м.Львів, вул..Соборна,7).
3. На вирішення експерту поставити питання:
- Чи знаходиться територія санаторію „Кришталеве джерело” на території Бригади №1 КСГП „Голубинське”, згідно картографічних матеріалів внутрішньогосподарського землеустрою КСГП „Голубинське” та проекту роздержавлення земель КСГП „Голубинське”;
- Чи знаходиться територія санаторію „Кришталеве джерело” на території Бригади №2 КСГП „Голубинське”, згідно картографічних матеріалів внутрішньогосподарського землеустрою КСГП „Голубинське” та проекту роздержавлення земель КСГП „Голубинське”;
- Чи знаходиться територія санаторію „Кришталеве джерело” на території обох бригад (№1 та №2) КСГП „Голубинське”, згідно картографічних матеріалів внутрішньогосподарського землеустрою КСГП „Голубинське” та проекту роздержавлення земель КСГП „Голубинське”;
- Згідно картографічних матеріалів внутрішньогосподарського землеустрою колгоспу ім..Ілліча (правонаступником якого є КСГП „Голубинське”), проекту роздержавлення земель КСГП „Голубинське”, висновків Спеціальної комісії по розподілу майна та встановленню меж, утвореної Розпорядженням Голови Свалявської районної ради від 18.10.1999р. №34 та з огляду на приписи Вказівок по складанню проектів формування територій і встановленню меж сільських, селищних Рад народних депутатів, затверджених головою Державного комітету України по земельній реформі 30.10.1991р., за якими контурами повинно відбутись розмежування територій Голубинської та Солочинської сільських Рад;
- Чи відповідає Вказівкам по складанню проектів формування територій і встановленню меж сільських, селищних Рад народних депутатів, затверджених головою Державного комітету України по земельній реформі 30.10.1991р., затверджене рішенням Рішення Свалявської районної Ради 10 сесії 23 скликання „Про розмежування територій Солочинської та Голубинської сільських рад” розмежування територій Солочинської та Голубинської сільських рад із віднесенням території санаторію „Кришталеве джерело” до відання Голубинської сільської ради.
4.Попередити експерта про кримінальну відповідальність, відповідно до ст.ст.178, 179 Кримінального Кодексу України.
5.Зупинити провадження у справі до подачі судовим експертом експертного висновку.
6.Заявнику (Голубинська сільська Рада), у випадку необхідності забезпечити попередню оплату за проведення судової експертизи, про що подати суду докази.
7.Копію ухвали надіслати Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз (м.Львів, вул..Соборна,7).
8. У задоволенні клопотань позивача від 15.07.2008р.,12.05.2008р., 04.07.2008р., 26.05.2008р., 01.07.2008р.відмовити.
Головуючий суддя О.С. Йосипчук
Суддя С.Б.Швед
Суддя В.С.Русняк
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2008 |
Оприлюднено | 30.07.2008 |
Номер документу | 1847769 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Йосипчук О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні