ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІ ВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. ка нцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" вересня 2011 р. Справ а № 5023/7137/11
вх. № 7137/11
Суддя господарського суд у Лаврова Л.С.
при секретарі судового зас ідання Васильєва Л.О.
за участю представників ст орін:
позивача - ОСОБА_1, ОСО БА_2 3-ї особи < Текст > відпові дача - не з*явився 3-ї особи < Тек ст >
розглянувши справу за поз овом ФОП ОСОБА_3, с. Більс ьк 3-я особа < Текст >
до ТОВ "РА - 2", м. Харків 3-я о соба < Текст >
про стягнення коштів в сум і 407 203,56 грн.
ВСТАНОВИВ:
Суб*єкт підприємницьк ої діяльності -фізична особа - ОСОБА_3 ( позивач) просить суд стягнути з ТОВ" Ра-2" ( відпов ідача) суму боргу в розмірі 407 20 3,56 грн., витрати пов*язані з над анням юридичної допоги по ве денню справи адвокатом в сум і 3840 грн.
Відповідач в судове засіда ння не з*явився, заперечень що до відсутності боргу не нада в, хоча належним чином був пов ідомлений про дату та час роз гляду справи.
Враховуючи те, що норми ст.38 Г осподарського процесуально го кодексу України, щодо обов `язку господарського суду ви требувати у сторін документи і матеріали, необхідні для ви рішення спору, кореспондують ся з диспозитивним правом ст орін подавати докази, п.4 ч.3 ст. 129 Конституції України визнач ає одним з принципів судочин ства свободу в наданні сторо нами суду своїх доказів і у до веденні перед судом їх перек онливості, суд вважає, що госп одарським судом в межах нада них ним повноважень створені належні умови для надання ст оронами доказів та здійснені всі необхідні дії щодо витре бування додаткових доказів, та вважає за можливе розгляд справи за позовної заявою по зивача за наявними у справі і додатково поданими на вимог у суду матеріалами і докумен тами.
Розглянувши матеріали спр ави та вислухавши пояснення представника позивача, госпо дарським судом встановлено н аступне, що 01.08.10 року між позив ачем та відповідачем було ук ладено договір поставки моло ка за № 01/08/10 (а.с.8-9). У відповіднос ті до умов договору позивач з обов*язався поставити, а відп овідач прийняти у власність та оплатити молочну сировину . Кінцева кількість молока ви значається згідно видаткови х накладних, які мають бути оф ормлені у відповідності до в имог діючого законодавства. Ціна на поставляєме молоко в изначається накладною, яка я вляється невід*ємною частино ю даного договора. Розрахунк и за поставлене молоко здійс нюються в безготівковій форм і на протязі 30 банківських дн ів від дня отримання партії т овару. Право власності на мол око переходить до відповідач а з дати підписання накладно ї.
В обгрунтування позовних в имог позивач надав до матері алів справи : протокол погодж ення договірної ціни на пост авку молока в розмірі 3,46 грн. ( а .с.10), докази часткової сплати в ідповідачем отриманої проду кції ( а.с.12-14) довіреності на пі дставі яких відповідач отрим ував молоко ( а.с.15-16), прибуткові касові ордери ( 17-23). Як встановл ено в судовому засіданні поз ивач передав на підставі тов арно-транспортних накладних на перевезення молочної сир овини: від 28.12.2010 року молока , на суму 39924,94 грн., від 30.12.10 року на сум у 41097,88 грн. ( а.с.24), від 29.12.2010 року на с уму 11539 грн., від 23.12.2010 року на суму 42592,60 грн. ( а.с.25), від 26.12.10 року на сум у 59134,86 грн., від 27.12.10 року на суму 58615, 86 грн. ( а.с.26), від 24.12.2010 року на суму 39523,58 грн., від 25.12.10 року на суму 63338,76 г рн. ( а.с.27), від 21.12.2010 року на суму 8502 6,40 грн.( а.с.28), від 09.12.2010 року на суму 70517,58 грн., від 10.12.2010 року на суму 42274,28 грн.,( а.с.29) всього на загальну с уму 624203,56 грн., сплативши при цьо му 217000 грн., борг на день звернен ня з позовом становить 407203 ,56 грн .
Частина 1 статті 626 Цивільног о кодексу України визначає д оговір як домовленість двох або більше сторін, що спрямов ана на встановлення, зміну аб о припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно ч.1 ст.712 Цивільного ко дексу України за договором п оставки продавець (постачаль ник), який здійснює підприємн ицьку діяльність, зобов'язує ться передати у встановлений строк (строки) товар у власніс ть покупця для використання його у підприємницькій діяль ності або в інших цілях, не пов 'язаних з особистим, сімейним , домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зо бов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну гро шову суму.
За змістом ст. 193 Господарськ ого кодексу України та ст. 525 Ци вільного кодексу України одн остороння відмова від викона ння зобов'язань, крім випадкі в, передбачених законом не до пускається.
Частиною 3 статті 509 Цивільно го кодексу України встановле но, що зобов'язання має ґрунту ватися на засадах добросовіс ності, розумності та справед ливості.
Згідно зі ст. 610 Цивільного ко дексу України, порушенням зо бов"язання є його невиконанн я або виконання з порушенням умов, визначених змістом зоб ов`язання (неналежне виконан ня).
Згідно ст.193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивіл ьного кодексу України, яка мі стить аналогічні положення, зобов`язання повинні виконув атися належним чином відпові дно до закону, інших актів, дог овору, а за відсутності конкр етних вимог щодо виконання з обов`язання - відповідно до ви мог, що у певних умовах звичай но ставляться.
Частиною 1 статті 530 Цивільно го кодексу України передбаче но, якщо у зобов`язанні встано влений строк (термін) його вик онання, то воно відлягає вико нанню у цей строк (термін).
В силу ст. 33 Господарського п роцесуального кодексу Украї ни кожна сторона повинна дов ести ті обставини, на які вона посилається як на підставу с воїх вимог і заперечень. При цьому, згідно ст. 34 Господарсь кого процесуального кодексу України обставини справи, як і відповідно до законодавств а повинні бути підтверджені певними засобами доказуванн я, не можуть підтверджуватис я іншими засобами доказуванн я.
Крім того, згідно статті 43 Го сподарського процесуальног о кодексу України господарсь кий суд оцінює докази за свої м внутрішнім переконанням, щ о ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгл яді в судовому процесі всіх о бставин справи в їх сукупнос ті, керуючись законом. Ніякі д окази не мають для господарс ького суду заздалегідь встан овленої сили.
Враховуючи вищевикладене та те, що сума заборгованості відповідачем не сплачена, бо рг підлягає стягненню в розм ірі 407203,56 грн.
Крім того, позивачем заявле не клопотання щодо забезпече ння позову шляхом накладення арешту на майно та грошові ко шти відповідача.
Відповідно до ст.ст. 66, 67 ГПК Ук раїни господарський суд за з аявою сторони або за своєю ін іціативою має право вжити за ходів до забезпечення позову . Забезпечення позову допуск ається в будь-якій стадії про вадження у справі, якщо невжи ття таких заходів може утруд нити чи зробити неможливим в иконання рішення господарсь кого суду. Позов забезпечуєт ься забороною відповідачев і вчиняти певні дії та ін.
При цьому умовою застосува ння заходів до забезпечення позову повинно бути достатнь о обґрунтоване припущення, щ о на момент виконання рішенн я господарського суду невжи ття заходів може утруднити а бо зробити неможливим викона ння рушення суду.
У пункті 4 постанови Пленум а Верховного Суду України 22.12.20 06 N 9 “Про практику застосуванн я судами цивільного процесуа льного законодавства при роз гляді заяв про забезпечення позову”зазначено, що розгляд аючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з ураху ванням доказів, наданих поз ивачем на підтвердження свої х вимог, пересвідчитися, зок рема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконанн я чи утруднення виконання мо жливого рішення суду про зад оволення позову; з'ясувати об сяг позовних вимог, дані пр о особу відповідача, а тако ж відповідність виду забезпе чення позову, який просить з астосувати особа, котра звер нулася з такою заявою, позовн им вимогам.
Адекватність заходу до заб езпечення позову, що застосо вується господарським судом , визначається його відповід ністю вимогам, на забезпечен ня яких він вживається. Оцінк а такої відповідності здійсн юється судом з урахуванням с піввідношення позовних вимо г з вартістю майна на яке вчин яється накладення арешту та майнових наслідків заборони щодо вчинення певних дій.
Позивачем документально н е обгрунтована заява, на підс таві вищевикладеного, суд ві дмовляє в її задоволені .
Щодо стягнення понесених в итрат на правову допомогу ( по слуги адвоката) в розмірі 3840 гр н у відповідності до угоди пр о надання правової допомоги від 06.07.11. року.
Стаття 44 ГПК України передб ачає, що до складу судових вит рат входить оплата послуг ад воката. В контексті цієї норм и, судові витрати за участь ад воката при розгляді справи п ідлягають сплаті лише в тому випадку, якщо вони сплачені а двокату стороною, котрій так і послуги надавались, та їх сп лата підтверджується відпов ідними фінансовими документ ами.
Відповідно до ст. 28 ГПК Украї ни справи юридичних осіб в го сподарському суді ведуть їх органи, що діють в межах повно важень наданих їм законом та установчими документами, че рез свого представника. Кері вники підприємств та організ ацій, інші особи, повноваженн я яких визначені законодавст вом або установчими документ ами, подають господарському суду документи, що посвідчую ть їх посадове становище. Пре дставниками юридичних осіб м ожуть бути також інші особи, п овноваження яких підтверджу ються довіреністю від імені підприємства, організації. д овіреність видається за підп исом керівника або іншої упо вноваженої ним особи та посв ідчується печаткою підприєм ства, організації.
Відповідно до ч. 3 ст. 48 ГПК Укр аїни витрати, що підлягають с платі за послуги адвоката ви значаються у порядку встанов леному Законом України "Про а двокатуру". Дія вказаного зак ону поширюється тільки на ос іб, які є адвокатами.
Поняття особи, котра є адвок атом наводиться в статті 2 Зак ону України "Про адвокатуру", к отра зазначає, що адвокатом м оже бути громадянин України, який має вищу юридичну освіт у, стаж роботи за спеціальніс тю юриста або помічника адво ката не менше двох років, скла в кваліфікаційні іспити, оде ржав свідоцтво про право на з айняття адвокатською діяльн істю та прийняв Присягу а двоката України. Таким чином ст. 44 ГПК України передбачає в ідшкодування сум як судових витрат, які були сплачені сто роною за отримання послуг, ли ше адвокатам, а не будь - яким п редставникам.
Матеріали справи свідчать про те, що юридичні послуги на давав адвокат ОСОБА_2 .., про свідчить копія свідоцтва пр о право заняття адвокатською діяльністю № 298, яка додана до м атеріалів справи. Крім того, д о матеріалів справи доданий видатковий касовий ордер ві д 06.07.11 року, відповідно якого по зивач сплатив 3840 грн. послуг ад воката. Тому суд знаходить пр авові підстави для задоволен ня вимоги позивача про стягн ення з відповідача платні за юридичне обслуговування у р озмірі 3840,00 грн.
Приписами статей 33, 34 ГПК Укр аїни передбачено, що кожна ст орона повинна довести ті обс тавини, на які вона посилаєть ся як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подають ся сторонами та іншими учасн иками судового процесу.
Витрати по сплаті державно го мита та витрати на інформа ційно-технічне забезпечення судового процесу, відповідн о до статті 49 Господарського п роцесуального кодексу Украї ни, покладаються на відповід ача диференційно сумі задово лених позовних вимог.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 32, 33, 43, 49, 75, ст.ст . 82 - 85 Господарського процесуал ьного кодексу України, суд , -
< Текст >
ВИРІШИВ:
В задоволені клопотан ня позивача щодо забезпеченн я позову - відмовити.
Стягнути з ТОВ"Ра-2" ( м.Харків . вул.Польова,81 р/р 2600501004239 ХФВАТ"Кр едобанк", МФО 350415, іпн 246617620329, код ЄД РПОУ 24661769) на користь СПДФО ОС ОБА_3 ( АДРЕСА_1 код НОМЕ Р_1) суму основного боргу 407203,56 грн., послуги адвоката 3840 грн, д ержавне мито 4073 грн., 236 грн. витр ат на інформаційно-технічне забезпечення судового проце су.
Наказ видати після набранн я рішенням законної сили.
Суддя (підпис< Текст > Лаврова Л.С.
рішення підписане 23.09.11 року .
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2011 |
Оприлюднено | 12.10.2011 |
Номер документу | 18507873 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Лаврова Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні