ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ОКРЕМА УХВАЛА
11 жовтня 2011 р. Справа № 5021/1281/2011
Колегія суддів у складі: головуючий суддя Істоміна О.А., суддя Барбашова С.В. , суддя Білецька А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Піски", с. Піски, Буринський район, Сумська область (вх. № 3791 С/3) на рішення господарського суду Сумської області від 20.06.11р. у справі № 5021/1281/2011
за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Тернопіль
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Піски", с. Піски, Буринський район, Сумська область
про стягнення 74340,00 грн., -
ВСТАНОВИЛА:
Харківським апеляційним господарським судом розглянуто апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Піски", с. Піски, Буринський район, Сумська область на рішення господарського суду Сумської області від 20.06.2011р. у справі № 5021/1281/2011 та за результатами її розгляду прийнято постанову, якою апеляційну скаргу відповідача залишено без задоволення, а оскаржуване рішення господарського суду Сумської області залишено без змін.
Аналізуючи матеріали даної справи та матеріали скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Піски", с. Піски, Буринський район, Сумська область колегія суддів дійшла висновку про те, що відповідач всупереч вимогам статті 22 ГПК України зловживає наданими йому процесуальними правами, а вчинені ним дії/бездіяльність спрямовані, зокрема, на затягування строків розгляду господарської справи, що суперечить, зокрема, вимогам ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасницею якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи упродовж розумного строку.
Про зазначене свідчить наступне.
Частиною 2 статті 22 Господарського процесуального кодексу України стороні надано право на подання доказів.
Згідно з частиною 3 статті 22 Господарського процесуального кодексу України, сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об’єктивного дослідження обставин справи.
Під час здійснення апеляційного провадження колегія суддів визначилась, що відповідач не надав жодних вичерпних заперечень в обґрунтування неправомірності позовних вимог, жодних доказів на підтвердження своєї позиції у справі, а також витребуваних судом апеляційної інстанції додаткових документальних доказів, зокрема акту звірки взаєморозрахунків. При цьому, не направлення відповідачем свого представника у судове засідання суду апеляційної інстанції без поважних причин (неналежне юридичне супроводження справи у суді), подання ним жодним чином необґрунтованої апеляційної скарги, є проявом зловживання відповідачем своїми процесуальними правами, оскільки дають підстави колегії суддів вважати, що вони створюються штучно та вочевидь спрямовані на затягування строків розгляду даної справи, а також свідчать про наявність у діях відповідача ознак неповаги до суду.
Пунктами 2, 3 статті 13 Цивільного кодексу України визначено, що при здійсненні своїх прав особа зобов’язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах.
Всі матеріали справи свідчать про те, що відповідач безвідповідально поставився до своїх обов’язків щодо сплати вартості отриманих ним послуг по збиранню врожаю та навмисно ухиляється від проведення розрахунків з позивачем, а останній вочевидь обмежений у праві на отримання належних йому грошових коштів. Жодних конкретних доказів, які б спростовували наявність документально підтвердженої суми боргу в заявленому розмірі, відповідач як суду першої так і апеляційної інстанції не надав і у справі вони відсутні.
Згідно з частини 5 статті 129 Конституції України за неповагу до суду і судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності.
Відповідні дії або бездіяльність з урахуванням обставин конкретної справи може розцінюватись господарським судом як зловживання процесуальними правами і є підставою для прийняття в установленому порядку згідно зі статті 90 Господарського процесуального кодексу України окремої ухвали, якою керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Піски", с. Піски, Буринський район, Сумська область має бути повідомлено про вказані недоліки, а також про недоліки у юридичному супроводженні участі даного підприємства в господарському процесі - з метою вжиття додаткових заходів щодо підвищення відповідальності та ефективності діяльності посадових осіб, які забезпечують представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю "Піски", с. Піски, Буринський район, Сумська область в судах, а також підвищення якості юридичного супроводження господарської діяльності даного підприємства.
Керуючись статтями 86, 90 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Окрему ухвалу надіслати керівнику Товариства з обмеженою відповідальністю "Піски", с. Піски, Буринський район, Сумська область.
Повідомити керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Піски", с. Піски, Буринський район, Сумська область про вказані недоліки в роботі відповідальних осіб для вжиття організаційно-правових заходів щодо усунення вищезазначених недоліків.
Про прийняті заходи повідомити Харківський апеляційний господарський суд у місячний строк.
Головуючий суддя Істоміна О.А.
Суддя Барбашова С.В.
Суддя Білецька А.М.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2011 |
Оприлюднено | 20.10.2011 |
Номер документу | 18591370 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Барбашова С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні