Рішення
від 14.10.2011 по справі 14/395
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 14/395 14.10.11

За позовом Товари ства з обмеженою відповідаль ністю «Торговий Дім - «Фрег ат»

до Приватного підп риємства «Продтрейд»

про стягне ння 3 197,99 грн.

Суддя: Мельник С.М.

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА _1 - представник за довірен істю;

від відповідача: н е з' явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмежено ю відповідальністю «Торгови й Дім - «Фрегат»звернулось до господарського суду міст а Києва з позовом до Приватно го підприємства «Продтрейд» про стягнення 3 197,99 грн., з яких 2 5 99,69 грн. основного боргу, 266,33 грн. пені, 129,98 грн. штрафу, 75,98 грн. 3 % річ них, 126,01 грн. інфляційних втрат .

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відпо відачем своїх зобов' язань з а договором поставки № 37 (1137ф/10) в ід 20.10.11 р.

Ухвалою господарського су ду міста Києва від 21.09.11 р. поруше но провадження у справі, розг ляд справи призначено на 14.10.2011 р .

У судовому засіданні 14.10.2011 р. п редставник позивача позовні вимоги підтримав у повному о бсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з' явив ся, про причини неявки суд не п овідомив, жодних заяв, клопот ань через відділ діловодства суду від відповідача не надх одило.

До повноважень господарсь ких судів не віднесено устан овлення фактичного місцезна ходження юридичних осіб або місця проживання фізичних ос іб - учасників судового проце су на час вчинення тих чи інши х процесуальних дій. Тому від повідні процесуальні докуме нти надсилаються господарсь ким судом згідно з поштовими реквізитами учасників судов ого процесу, наявними в матер іалах справи.

Особи, які беруть участь у с праві, вважаються повідомлен ими про час і місце її розгляд у судом, якщо ухвалу про поруш ення провадження у справі на діслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві . Примірники повідомлень про вручення рекомендованої кор еспонденції, повернуті орган ами зв' язку з позначками «а дресат вибув», «адресат відс утній»і т. п., з урахуванням ко нкретних обставин справи мож уть вважатися належними дока зами виконання господарськи м судом обов' язку щодо пові домлення учасників судового процесу про вчинення цим суд ом певних процесуальних дій (п. 4 інформаційного листа Вищо го господарського суду Украї ни від 02.06.2006 № 01-8/1228 «Про деякі пита ння практики застосування но рм Господарського процесуал ьного кодексу України, поруш ені у доповідних записках пр о роботу господарських судів у 2005 році», п. 11 інформаційний ли ст Вищого господарського суд у України від 15.03.2007 № 01-8/123 «Про дея кі питання практики застосув ання норм Господарського про цесуального кодексу України , порушені у доповідних запис ках про роботу господарських судів у 2006 році», п. 3.6. роз' ясне ння Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997 р. № 02-5/289 «Про дея кі питання практики застосув ання Господарського процесу ального кодексу України»).

Суд вважає за можливе розгл янути справу за наявними в ні й матеріалами у відповідност і до ст. 75 Господарського проц есуального кодексу України.

В судовому засіданні 14.10.11 р. о голошено вступну та резолюти вну частини рішення.

Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши поясн ення представника позивача, всебічно і повно з' ясувавши всі фактичні дані, на яких ґру нтуються позовні вимоги, об' єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по с уті, суд

ВСТАНОВИВ:

20.10.11 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім - «Фрегат»(на далі - позивач, постачальник ) та Приватним підприємства « Продтрейд»(надалі - відпові дач, покупець) було укладено д оговір поставки № 37 (1137ф/10) (надал і - договір), відповідно до ум ов якого постачальник зобов' язується поставити і передат и у власність покупцю, а покуп ець - прийняти й оплатити това р у повному розмірі на умовах та в порядку, визначених цим д оговором. Постачальник зобов ' язується поставляти товар окремими партіями в кількос ті і асортименті, визначених у заявках замовлення покупц я, що є невід' ємними частина ми даного договору (п. п. 1.1., 1.2. дог овору).

Пунктами 5.1., 5.2., 5.3. договору пер едбачено, що покупець оплачу є поставлені товари за цінам и, вказаними у замовленні та т оваросупроводжувальній док ументації, на умовах даного д оговору в порядку і формах, як і не суперечать чинному зако нодавству України. Розрахунк и за поставлений постачальни ком товар здійснюються протя гом 14 календарних днів з момен ту поставки товару або у інши й строк, попередньо домовлен ий між сторонами. Розрахунок здійснюється в безготівкові й формі в національній грошо вій одиниці України.

Зобов' язанням, згідно ст. 5 09 Цивільного кодексу України , є правовідношення, в якому од на сторона (боржник) зобов' я зана вчинити на користь друг ої сторони (кредитора) певну д ію (передати майно, виконати р оботу, надати послугу, сплати ти гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов' язку.

Як вбачається з матеріалів справи, підтверджено в судов ому засіданні представником позивача та не спростовано у встановленому порядку відпо відачем, позивачем було пост авлено відповідачу товар, за який відповідач на момент зв ернення позивача до суду не р озрахувався у повному обсязі , у зв' язку з чим у відповідач а утворилась заборгованість перед позивачем у розмірі 2 599, 69 грн.

Відповідно до ст. 626 Цивільно го кодексу України, договоро м є домовленість двох або біл ьше сторін, спрямована на вст ановлення, зміну або припине ння цивільних прав та обов'яз ків.

Згідно приписів ст. 629 Цивіль ного кодексу України, догові р є обов' язковим для викона ння сторонами.

Статтею 712 Цивільного кодек су України передбачено, що за договором поставки продавец ь (постачальник), який здійсню є підприємницьку діяльність , зобов' язується передати у встановлений строк (строки) т овар у власність покупця для використання його у підприє мницькій діяльності або в ін ших цілях, не пов'язаних з особ истим, сімейним, домашнім або іншим подібним використання м, а покупець зобов' язуєтьс я прийняти товар і сплатити з а нього певну грошову суму. До договору поставки застосову ються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не в становлено договором, законо м або не випливає з характеру відносин сторін.

Статтею 655 Цивільного кодек су України визначається, що з а договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) пере дає або зобов' язується пере дати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов' язується прийняти майно (тов ар) і сплатити за нього певну г рошову суму.

Згідно ст. 692 Цивільного коде ксу України, покупець зобов' язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документ ів на нього, якщо договором аб о актами цивільного законода вства не встановлений інший строк оплати товару.

В силу положень ст. ст. 525, 526 Цив ільного кодексу України, ст. 19 3 Господарського кодексу Укр аїни передбачено, що зобов' язання має виконуватися нале жним чином відповідно до умо в договору та вимог цього Код ексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутно сті таких умов та вимог - відпо відно до звичаїв ділового об ороту або інших вимог, що звич айно ставляться, односторонн я відмова від зобов' язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо ін ше не встановлено договором або законом.

Порушенням зобов' язання, згідно ст. 610 Цивільного кодек су України, є його невиконанн я або виконання з порушенням умов, визначених змістом зоб ов' язання (неналежне викона ння).

Згідно з п. п. 7.1., 7.2., 7.3. договору, з а недотримання умов даного д оговору сторони несуть відпо відальність згідно з чинним законодавством України; за н есвоєчасну оплату за даним д оговором покупець сплачує по стачальнику пеню в розмірі п одвійної облікової ставки НБ У від простроченої суми за ко жен день прострочення платеж у за весь період; у випадку нес воєчасної оплати товару поку пець зобов'язаний сплатити ш траф в розмірі 5% від вартості неоплаченого товару.

Відповідно до статті 625 Циві льного кодексу України, борж ник не звільняється від відп овідальності за неможливіст ь виконання ним грошового зо бов' язання. Боржник, який пр острочив виконання грошовог о зобов' язання, на вимогу кр едитора зобов' язаний сплат ити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфля ції за весь час прострочення , а також три проценти річних в ід простроченої суми, якщо ін ший розмір процентів не вста новлений договором або закон ом.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 6 11 ЦК України, у разі порушення зобов' язання настають прав ові наслідки, встановлені до говором або законом, зокрема , сплата неустойки.

Згідно ст. 549 ЦК України, неус тойкою (штрафом, пенею) є грошо ва сума або інше майно, які бор жник повинен передати кредит орові у разі порушення боржн иком зобов' язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невикон аного або неналежно виконано го зобов' язання. Пенею є неу стойка, що обчислюється у від сотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов' язання за кожен день простро чення виконання.

В п. 10 роз' яснення Вищого ар бітражного суду України від 29.04.1994 № 02-5/293 «Про деякі питання пр актики застосування майново ї відповідальності за невико нання чи неналежне виконання грошових зобов' язань»визн ачено, що якщо платник необґр унтовано відмовився від опла ти продукції (товарів), робіт ( послуг) і згідно із законом чи договором зобов' язаний спл атити за це штраф, то пеня підл ягає стягненню незалежно від сплати штрафу за ухилення ві д оплати.

Статтею 1 Закону України «Пр о відповідальність за несвоє часне виконання грошових зоб ов' язань»передбачено, що пл атники грошових коштів сплач ують на користь одержувачів цих коштів за прострочу плат ежу пеню в розмірі, що встанов люється за згодою сторін.

Згідно ст. 550 Цивільного коде ксу України, право на неустой ку виникає незалежно від ная вності у кредитора збитків, з авданих невиконанням або нен алежним виконанням зобов'яза ння.

Як вбачається з матеріалів справи, інших договорів чи бу дь-яких домовленостей щодо п оставки товару між сторонами не існує, всі поставки товару відбувались на підставі дог овору № 37 (1137ф/10) від 20.10.11 р. та у меж ах строку його дії.

Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу Укра їни, кожна сторона повинна до вести ті обставини, на які вон а посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

В порядку, передбаченому ст . 43 Господарського процесуаль ного кодексу України, господ арський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанн ям, що ґрунтується на всебічн ому, повному і об' єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сук упності, керуючись законом.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що по справі зібрано достатньо доказів для вирішення спору по суті та прийняття законно го рішення.

Дослідивши обставини спра ви та докази у даній справі, су д вважає позовні вимоги пози вача про стягнення з відпові дача 2 599,69 грн. основного боргу, 266,33 грн. пені, 129,98 грн. штрафу, 75,98 гр н. 3 % річних, 126,01 грн. інфляційних втрат обґрунтованими, підтв ердженими наявними в матеріа лах справи доказами та не спр остованими у встановленому п орядку відповідачем, а відта к такими, що підлягають задов оленню.

У відповідності до ст. 49 ГПК У країни, сплачені позивачем с удові витрати (державне мито та витрати на інформаційно-т ехнічне забезпечення судово го процесу) відшкодовуються йому за рахунок відповідача.

Керуючись ст. ст. 43, 33, 43, 49, 82-85 Госп одарського процесуального к одексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити по вністю.

2. Стягнути з Приватного під приємства «Продтрейд»(03058, м. Ки їв, вул. Борщагівська, буд. 195, ко д 371749024) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім - «Фрегат» (02660, м. Київ, вул. Магнітогорська , буд. 1, код 36100206) 2 599 (дві тисячі п' ятсот дев' яносто дев' ять) грн. 69 коп. основного боргу, 266 (дв істі шістдесят шість) грн. 33 ко п. пені, 129 (сто двадцять дев' ят ь) грн. 98 коп. штрафу, 75 (сімдесят п' ять) грн. 98 коп. 3 % річних, 126 (ст о двадцять шість) грн. 01 коп. ін фляційних втрат, 102 (сто дві) гр н. 00 коп. державного мита, 236 (двіс ті тридцять шість) грн. 00 коп. ви трат на інформаційно-технічн е забезпечення судового проц есу.

3. Видати наказ після набран ня судовим рішенням законної сили.

Суддя С.М. Мельни к

Дата складання та підп исання повного тексту рішенн я: 19.10.2011

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.10.2011
Оприлюднено09.11.2011
Номер документу18974907
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/395

Ухвала від 04.09.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Е.І. Малікова

Ухвала від 19.09.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Е.І. Малікова

Ухвала від 19.09.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Е.І. Малікова

Ухвала від 21.08.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Е.І. Малікова

Ухвала від 05.03.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Панна Світлана Павлівна

Ухвала від 14.02.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Панна Світлана Павлівна

Ухвала від 05.02.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Панна Світлана Павлівна

Ухвала від 21.01.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Панна Світлана Павлівна

Ухвала від 03.11.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Блажівська О.Є.

Рішення від 14.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мельник С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні