10/277-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.07.2008 Справа № 10/277-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Александрової Л.І. при секретарі Шевченко М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Валерія"
до Товарства з обмеженою відповідальністю "Промислова-інвестиційна компанія "АКІНАК"
про стягнення 4250 грн. 48 коп.
за участю представників сторін:
від позивача: Сибірьов І.В. - представник;
від відповідача: не прибув;
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну части рішення після закінчення розгляду справи.
Позивач просить стягнути з розрахункового рахунку відповідача 4250 грн. 48 коп. заборгованості за поставлений товар.
Відповідач був належним чином, двічі ухвалами господарського суду від 02.06.2008 р. та від 24.06.2008 р., повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується витягом з ЄДРПОУ (а.с. 21) відповідно до якого відповідач значиться за адресою вказаною у позовній заяві. Але відповідач від відзиву на позов та витребуваних судом документів не надав, явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив.
У зв'язку з цим справа, відповідно до ст. 75 ГПК України, розглядається за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд
в с т а н о в и в:
ТОВ "Валерія" було поставлено ТОВ "ПІК "Акінак" товар за ціною зазначеною у видатковій накладній № 12677 від 21.11.2007 р. загальною вартістю 4450 грн. 48 коп. Зазначена накладна підписана відповідачем та скріплена його печаткою. Крім того, факт отримання відповідачем товару за вищевказаною накладною підтверджується довіреністю відповідача серії ЯНЦ № 042514 від 21.11.2007 р.
Згідно зі ст.11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
У відповідності зі ст.ст. 202, 205 ЦК України, правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.
В силу ст.207 ЦК України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв'язку.
Поняття зобов'язання та підстави його виникнення встановлені ст.509 ЦК України, згідно якої зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Статтею 173 ГК України визначено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Аналіз фактичних обставин справи в сукупності з наведеними нормами права свідчить про те, що між сторонами виникли господарські відносини, що породили взаємні зобов'язання, а саме: зобов'язання позивача з передачі відповідачу обумовленого товару, та зобов'язання відповідача оплатити отриманий від позивача товар.
До спірних правовідносин підлягають застосування положення діючого законодавства щодо взаємовідносин купівлі-продажу. Так, у відповідності зі ст. 655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
В силу ст. 692 ЦК України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
Відповідно до ч. 2 статті 530 ЦК України якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Позивач 26.02.2008 р. звернувся до відповідача з вимогою про сплату існуючої заборгованості в сумі 4450 грн. 48 коп. (а.с. 8), що підтверджується фіскальним чеком № 0210 від 26.02.2008 р.
Відповідач заборгованість у строк встановлений частино 2 статті 530 ЦК України позивачу не сплатив, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість в сумі 4450 грн. 48 коп.
Заперечень проти позову та доказів розрахунку з позивачем відповідач суду не надав.
За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд
в с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислово-інвестиційна компанія "Акінак" (вул. Пушкіна, 191, м. Каховка Херсонської області, код ЄДРПОУ 34997502, інші реквізити суду не відомі) на користь з обмеженою відповідальністю "Валерія" (вул. Горького, 148, м. Донецьк, код ЄДРПОУ 20366677, р/р 26007416803980 в ФДРУ ТОВ "Фінанси і кредит", м. Донецьк, МФО 335816) - 4450 грн. 48 коп. боргу, 102 грн. витрат по сплаті державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
3. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
4. Копії даного рішення надіслати сторонам у справі.
Суддя Л.І. Александрова
Дата підписання
рішення 29.07.2008 р.
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2008 |
Оприлюднено | 21.08.2008 |
Номер документу | 1914292 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський міжобласний апеляційний господарський суд
Тарасенко К.В.
Господарське
Київський міжобласний апеляційний господарський суд
Тарасенко К.В.
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Александрова Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні