10/199-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01033, м.Київ-33, вул.Комінтерна,16
тел.230-31-73
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
"19" червня 2008 р. Справа № 10/199-08
за позовом Дочірнього підприємства „Київське обласне дорожнє управління” Відкритого акціонерного товариства „Державна акціонерна компанія „Автомобільні дороги України”, м.Київ
до Макарівської селищної ради, смт.Макарів
про стягнення 12026,40грн.
Суддя Тищенко О.В.
Представники:
від позивача: Мошковська Т.В. (довіреність від 14.03.08 №608)
від відповідача: не з'явився.
Обставини справи:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Дочірнього підприємства „Київське обласне дорожнє управління” Відкритого акціонерного товариства „Державна акціонерна компанія „Автомобільні дороги України”, м.Київ до Макарівської селищної ради, смт.Макарів про стягнення 12026,40грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов Договору №24 від 07.11.07р. на виконання робіт по зимовому утриманню вулиць Шевченка, Леніна, Фрунзе, І.Франка в смт Макарів, у зв'язку з чим у відповідача перед позивачем виникла заборгованість в сумі 12 026,40грн.
Ухвалою господарського суду Київської області від 21.04.2008р. порушено провадження в справі та призначено до розгляду на 10.06.2008р.
Ухвалою господарського суду Київської області від 10.06.2008р. у зв'язку із неявкою в судове засідання відповідача, розгляд справ відкладався на 19.06.2008р. о 09:00 год.
Представник позивача в судовому засіданні 19.06.2008р. позовні вимоги підтримав, оскільки вважає їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання без поважних причин повторно не з'явився, письмовий відзив не надав, хоча про час, дату, та місце слухання справи був повідомлений належним чином.
В силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§66 –69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі “Смірнова проти України”).
Відповідно до ст. 75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не надано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.
Оцінюючи наявні в матеріалах справи та досліджені в судових засіданнях докази, господарський суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню. При цьому господарський суд виходить з наступного.
07.11.2007р. між Дочірнім підприємством „Київське обласне дорожнє управління” Відкритого акціонерного товариства „Державна акціонерна компанія „Автомобільні дороги України” (позивач) та Макарівською селищною радою (відповідач) укладено Договір №24 від 07.11.07р. на виконання робіт по зимовому утриманню вулиць Шевченка, Леніна, Фрунзе, І.Франка в смт Макарів (надалі - договір).
Згідно п.1 договору замовник (відповідач) доручає, а підрядник (позивач) забезпечує відповідно до проектної документації та умов Договору виконання робіт по зимовому утриманню вулиць Шевченко, Леніна, Фрунзе, І.Франка в смт. Макарів. Об'єкт будівництва: зимове утримання вулиць Шевченко, Леніна, Фрунзе, І.Франка в смт. Макарів. Адреса розташування об'єкта смт. Макарів Київської області. Склад та обсяги робіт, що доручаються до виконання Підряднику за цим Договором, визначені проектною документацією, яка є невід'ємною частиною Договору. Склад та обсяги робіт можуть бути переглянуті в процесі будівництва у разі внесення змін до проектної документації у порядку, зазначеному у п. 53 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2005 р. N 668
Відповідно до п. 2 договору підрядник розпочинає виконання робіт за цим Договором листопад 2007 року і завершує виконання робіт за цим Договором березень 2008 року. Підрядник може забезпечити дострокове завершення виконання робіт за цим Договором і здачу їх Замовнику. Строки виконання робіт можуть змінюватися із внесенням відповідних змін у Договір у разі виникнення обставин, що можуть вплинути на строки виконання робіт (виникнення обставин непереборної сили; невиконання або неналежного виконання Сторонами своїх зобов'язань за Договором; внесення змін до проектної документації; дій третіх осіб, що унеможливлюють належне виконання робіт, за винятком випадків, коли ці дії зумовлені залежними від Підрядника обставинами; тощо). Строки підписання акту виконаних робіт - 29 листопада 2007 року, 28 грудня 2007 року, 30 січня 2008 року, 28 лютого 2008 року, 28 березня 2008 року.
Як вбачається з п. 3.1, 3.3 договору договірна ціна є приблизною (динамічною) і складає 45 000грн., в тому числі ПДВ в розмірі 7 500 грн. Замовник приймає рішення щодо уточнення договірної ціни і повідомляє про нього підрядника протягом 3 (трьох) днів з дня одержання відповідного повідомлення.
Відповідно до п.5 договору проектну документацію на виконання робіт за цим Договором розробляє Замовником (за домовленістю сторін документація може розроблятися Підрядником з урахуванням вартості проектних робіт у розмірі 3,89% від вартості будівельно-монтажних робіт (за главами 1-9 зведеного кошторису), яка відображається у главі 12 зведеного кошторису, згідно листа Мінбуду України від 28.12.2005 р. №27). Погодження проектної документації з уповноваженими державними органами та органами місцевого самоврядування, а також проведення в установленому порядку експертизи документації, здійснюється Замовником. До початку виконання робіт за цим Договором Замовник передає Підряднику проектну документацію, затверджену відповідно до діючих будівельних норм та інших нормативних документів. Підрядник протягом 5 (п"яти) днів після отримання проектної документації перевіряє її комплектність, відповідність установленим вимогам та надає свої зауваження (у разі їх наявності) Замовнику.
Замовник враховує ці зауваження (у разі їх обгрунтованості) протягом строку необхідного для внесення відповідних змін до проектної документації.
Як вбачається з п.6 договору забезпечення робіт матеріальними ресурсами, зберігання та їх охорона здійснюється Підрядником із урахуванням положень Загальних умов. Підрядник здійснює контроль за якістю, кількістю і комплектністю матеріальних ресурсів та несе відповідальність за неналежне їх використання, втрату, знищення або пошкодження (псування).
Підрядник може залучати до виконання робіт за цим Договором субпідрядників, які повні відповідати кваліфікаційним та іншим вимогам, передбаченим нормативними документами (мати ліцензію (дозвіл) на виконання робіт; мати ресурси (матеріальні, технічні, фінансові), достатні для виконання робіт, тощо). Залучення субпідрядників здійснюється Підрядником без погодження Замовника з дотриманню вимог діючого законодавства. Відносини між субпідрядниками. Замовником та Підрядником положень Загальних умов. (п.7 договору).
Згідно п.8 договору залучення до виконання робіт робочої сили повністю забезпечує підрядник із дотриманням положень Загальних умов.
Відповідно до п.9 договору підрядник виконує роботи за цим Договором у відповідності з проектною документацією, діючими будівельними нормами і правилами. Підрядник забезпечує повне, якісне і своєчасне ведення та зберігання виконавчої документації, що передбачена діючим порядком та цим Договором. Підрядник забезпечує Замовнику можливість вільного доступу в робочий час на об'єкт і здійснення контролю за якістю виконання робіт і матеріальних ресурсів. Інші зобов'язання сторін щодо організації виконання робіт відповідають положенням Загальних умов.
Як вбачається з п. 11.1, 11.2 договору розрахунки за виконані роботи здійснюються з урахуванням положень Загальних умов проміжними платежами в міру виконання робіт на підставі актів приймання-передачі виконаних робіт (за формою КБ-2в) та на підставі довідки про вартість виконаних робіт (за формою КБ-3). Підрядник визначає обсяги та вартість виконаних робіт, що підлягають оплаті, та готує відповідні документи і подає їх для підписання Замовнику. Замовник зобов'язаний підписати подані Підрядником документи, що підтверджують виконання робіт, або письмово обґрунтувати причини відмови від їх підписання протягом 3 (трьох) днів з дня одержання. Оплата виконаних роби здійснюється протягом 3 (трьох) днів з дня підписання документів Замовником.
Згідно п.11.3 –11.4 договору вартість виконаних робіт, що підлягають оплаті, визначається в межах вартості робіт, передбачених договірною ціною, із урахуванням виконаних обсягів робіт та їх вартості за одиницю виміру. Вартість виконаних робіт, що підлягають оплаті, визначаються в порядку визначеному в ДБН Д.1.1-1-2000 з урахуванням доповнень та змін, та ВБН В.3.2-218-180-2003.
Відповідно до п.11.7 договору замовник протягом 3 днів з дня підписання договору сплачує підряднику аванс в розмірі вартості матеріальної складової, вказаної в договірній ціні.
Як вбачається з п.12. 1 договору, приймання –передача виконаних робіт оформлюється актом приймання –передачі (за формою КБ - 2) та довідкою про вартість виконаних робі (за формою КБ - 3) за участю Філії „Макарівське районне дорожнє управління” Дочірнього підприємства „Київське обласне дорожнє управління” Відкритого акціонерного товариства „Державна акціонерна компанія „Автомобільні дороги України” і здійснюється відповідно до вимог загальних умов та інших нормативних актів, які регламентують прийняття закінчених об'єктів в експлуатацію.
Судом встановлено, що позивач належним чином виконав свої зобов'язання за спірним договором, виконав на підставі Договору №24 від 07.11.07р. роботи на загальну суму 12026,40грн., що підтверджується Актом приймання виконаних робіт за листопад 2007р. (7419,60грн.), Довідкою про вартість виконаних підрядних робіт та витрат за листопад 2007року (7419,60грн.) та Актом приймання виконаних робіт за грудень 2007р. (4606,80грн.), Довідкою про вартість виконаних підрядних робіт та витрат за грудень 2007року (4606,80грн.).
Відповідач, в свою чергу, взяті на себе договірні зобов'язання, не виконав належним чином, не сплатив позивачу за виконані підрядні роботи 12026,40грн.
Згідно Акту звірки розрахунків від 04.03.08р., який підписаний і позивачем і відповідачем, заборгованість відповідача перед позивачем станом на 04.03.08р. становить: за листопад 2007р. 7419,60грн. та за грудень 4606,80грн.
Відповідно до статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно ч.2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є зокрема договори та інші правочини.
Згідно зі статтею 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно статті 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Відповідно до статті 843 ЦК України у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення. Якщо у договорі підряду не встановлено ціну роботи або способи її визначення, ціна встановлюється за рішенням суду на основі цін, що звичайно застосовуються за аналогічні роботи з урахуванням необхідних витрат, визначених сторонами. Ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу.
Як вбачається із статті 846 ЦК України строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду.
Згідно статті 854 ЦК України якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково. Підрядник має право вимагати виплати йому авансу лише у випадку та в розмірі, встановлених договором.
За змістом положень частини першої та частини сьомої статті 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається (ст. 525 ЦК України).
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Станом на 19.06.08р. борг відповідача перед позивачем не сплачений та становить 12026,40грн.
За таких обставин, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача 12026,40грн. боргу обґрунтованими, документально підтвердженим, а отже, такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати відповідно до ст. 49 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Макарівської селищної ради (08000, Київська обл., смт Макарів, вул..Фрунзе,32 код ЄДРПОУ 33233986) на користь Дочірнього підприємства „Київське обласне дорожнє управління” Відкритого акціонерного товариства „Державна акціонерна компанія „Автомобільні дороги України” (03151,м.Київ, вул. Народного ополчення,11-А, код ЄДРПОУ 33096517) 12 026,40 грн. боргу, а також судові витрати: 120,26 грн. державного мита та 118 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Дане рішення господарського суду Київської області набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання та може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.
Суддя
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2008 |
Оприлюднено | 01.09.2008 |
Номер документу | 1944934 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Тищенко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні