32/102пн
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
08.08.08 р. Справа № 32/102пн
Господарський суд Донецької області у складі судді Сковородіної О.М. при секретарі судового засідання: Фесечко Ю.П.
за участю представників сторін:
від позивача: Добригін І.П. довіреність від 09.06.08р.
від відповідача: 1 Згінник А.М. довіреність від 06.05.08р.
2. Мірошниченко С.О. довіреність від 02.07.08р.
у справі за позовом: Релігійної громади Великомученика Димитрія Солунського парафії Горлівської єпархії Української Православної Церкви смт. Миронівський
до відповідачів: 1. Відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго”
м. Горлівка
2. Комунального підприємства “Єнакіївське міжміське бюро
технічної інвентаризації” м. Єнакієве
про визнання права власності.
Позивач, Релігійна громада Великомученика Димитрія Солунського парафії Горлівської єпархії Української Православної Церкви смт. Миронівський, 18.06.08р. звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідачів: 1. Миронівської теплової електричної станції смт. Миронівський, 2. Комунального підприємства “Єнакіївське міжміське бюро технічної інвентаризації” м. Єнакієве про визнання права власності та зобов'язання відповідача 2 зареєструвати право власності.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач 2 відмовляється від оформлення правовстановлюючих документів на спірне майно, посилаючись на необхідність звернення до суду з позовом про визнання права власності на нього.
Ухвалою від 02.07.08р. судом було замінено відповідача 1, Миронівську теплову електричну станцію, на належного – Відкрите акціонерне товариство „Донецькобленерго” (далі по тексту – відповідач 1).
Відповідач 1 пояснив суду, що ним в якості благодійної допомоги за згодою Міністерства палива та енергетики України було передана позивачу у власність будівля кінотеатру. Факт передачі посвідчується актом від 13.01.01р. Будь – яких додаткових угод між сторонами не складалось, реконструкція будівлі кінотеатру проводилась позивачем самовільно.
Відповідач 2 пояснив суду, що позивачем проведена часткова реконструкція будівлі та змінено її первісне цільове призначення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив.
06.08.1951р. згідно з рішенням виконкому Артемівської районної ради депутатів трудящих був затверджений акт приймання в експлуатацію будівлі одноповерхового кінотеатру площею 587,7 кв.м., забудовником якої була Дирекція Миронівської ГРЕС.
Між відповідачем 1, Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Донецькій області та Міністерством палива та енергетики відбулось узгодження щодо передачі будівлі кінотеатру позивачу у власність в якості благодійної допомоги, про що свідчать матеріали справи (арк. справи 17-20).
На виконання узгоджень між відповідачем 1 та Горлівською Єпархією Української православної церкві був складений акт приймання – передачі від 13.09.01р.
Такі дії сторін свідчать про укладання між ними правочину, який в силу ст. 204 ЦК України є дійсним.
На підставі розпорядження керуючого Горлівською єпархією Української православної церкви № 3 від 10.06.08р. спірне майно було передане позивачу, що в силу п. 27 статуту є підставою для набуття права власності.
Отримана будівля використовувалась позивачем, як культова споруда.
05.12.01р. були зареєстровані зміни до статуту позивача, в яких зазначалось, що адреса парафії: 87791, Донецька область, м. Дебальцеве, смт. Миронівський, вул. Театральна, 2. Листом № 01-12/508 від 09.06.08р. Миронівська селищна рада підтвердила, що будівля колишнього кінотеатру „Родина”, яка передана Миронівською ТЕС позивачу для розміщення православного храму, розташована за адресою: 87791, Донецька область, м. Дебальцеве, смт. Миронівський, вул. Театральна, 2.
Рішенням Миронівської селищної ради № ІV/23-12 від 05.04.05р. Релігійній громаді Великомученика Димитрія Солунського парафії Горлівської єпархії Української Православної Церкви смт. Миронівський у довгострокову оренду терміном на 25 років була передана земельна ділянка площею 0,3089га для розміщення храму.
На підставі вищезазначеного рішення між позивачем та Миронівською селищною радою був укладений договір оренди землі від 05.05.05р., на якій знаходиться об'єкт нерухомості – храм.
В подальшому, позивачем була проведена часткова реконструкція будівлі.
У технічному висновку Єнакієвського відділу комплексного проектування Акціонерного товариства закритого типу Проектно – виробничого підприємства „Донбасреконструкція” (ліцензія № 102862 серії АБ від 08.04.05р.) зазначено, що технічний стан спірного майна оцінюється як задовільний, будівля храму збудована у відповідності до діючих нормативних документів України та може виконувати покладені на неї функції.
У статті 328 ЦК України зазначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Статтею 392 ЦК України встановлено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб (ч. 5 ст. 376 ЦК України)
Як вказано вище земельна ділянка, на якій знаходиться спірний об'єкт нерухомості, позивачу була надана у відповідному порядку, який встановлений законодавством.
З урахуванням приписів ст. ст. 328, 376, 392 ЦК України, обставин справи та наданих доказів, вимоги позивача про визнання права власності обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Оцінюючи вимогу про зобов'язання відповідача 2 зареєструвати право власності, суд вважає її такою, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обмежень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень.
Відповідно до Прикінцевих положень Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” із змінами і доповненнями до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.
Пунктом 1.3 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5, встановлено, що державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.
Тобто, Комунальне підприємство „Бюро технічної інвентаризації” при проведенні реєстрації щодо прав на об'єкти нерухомості виконує функцію суб'єкта владних повноважень.
Статтею 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності (ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України).
Судові витрати підлягають віднесенню на позивача в порядку, що передбачений ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі ст. ст. 328, 376, 392 ЦК України, керуючись ст. ст. 22, 33, 43, 49, п. 1 ст. 80, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Задовольнити позовні вимоги Релігійної громади Великомученика Димитрія Солунського парафії Горлівської єпархії Української Православної Церкви смт. Миронівський до відповідачів: 1. Відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго” м. Горлівка, 2. Комунального підприємства “Єнакіївське міжміське бюро технічної інвентаризації” м. Єнакієве про визнання права власності.
Визнати право власності за Релігійною громадою Великомученика Димитрія Солунського парафії Горлівської єпархії Української Православної Церкви (87791, Донецька область, м. Дебальцеве, смт. Миронівський, вул. Театральна, 2; ЄДРПОУ 25917656) на об'єкт нерухомості, розташований за адресою: 87791, Донецька область, м. Дебальцеве, смт. Миронівський, вул. Театральна, 2.
Припинити провадження у справі № 32/102пн за позовом Релігійної громади Великомученика Димитрія Солунського парафії Горлівської єпархії Української Православної Церкви смт. Миронівський до відповідачів: 1. Відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго” м. Горлівка, 2. Комунального підприємства “Єнакіївське міжміське бюро технічної інвентаризації” м. Єнакієвепро зобов'язання відповідача 2 зареєструвати право власності у зв'язку з тим, що спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
Рішення набирає законної сили 19.08.08р.
Рішення може бути оскаржено в Донецький апеляційний господарський суд згідно розділу XII ГПК України.
Суддя
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2008 |
Оприлюднено | 02.09.2008 |
Номер документу | 1954035 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Сковородіна О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні