ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" листопада 2011 р. Справа № 5023/8422/11
вх. № 8422/11
Суддя господарського суду Лаврова Л.С.
при секретарі судового засідання Васильєва Л.О.
за участю представників сторін:
позивача - не з*явився 3-ї особи < Текст > відповідача - не з*явився 3-ї особи < Текст >
розглянувши справу за позовом ФОП ОСОБА_1, м. Очаків 3-я особа < Текст >
до ТОВ "Квадро Транс", м. Попасна 3-я особа < Текст >
про стягнення коштів врозмірі 3900 грн.
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( позивач) просить суд стягнути з ТОВ"Квадро Транс" ( відповідача) суму боргу 3900 грн., судові витрати покласти на відповідача.
В обгрунтуваня позовних вимог позивач посилається на разовий договір-заявку про організацію перевезення вантажів автомобільним транспортом у відповідності до якої на виконання замовлення відповідача, позивач здійснив перевезення вантажу в межах України на суму 3700 грн. Відповідач в установлені строки розрахунку за надані послуги з перевезення не провів.
Відповідач в судове засідання не з*явивися, заперечень щодо відсутності боргу не надав.
Згідно положень ст.ст. 4-3, 33 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ч. 3 ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Провадження у справі зупинялось в зв*язку з призначенням судово-бухгалтерської експертизи.
Враховуючи достатність часу, наданого позивачеві та відповідачеві для підготовки до судового засідання та підготовки витребуваних судом документів, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, закріплені п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ст. 4-3 та ст. 33 ГПК України, суд вважає, що господарським судом в межах наданих йому повноважень сторонам створені усі належні умови для надання доказів у справі та є підстави для розгляду справи за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з’ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне, що позивач та відповідач уклали разовий договір-заявку про організацію перевезення вантажів автомобільним транспортом у відповідності до якої на виконання замовлення відповідача, позивач здійснив перевезення за маршрутом Житомир - Миколаїв, дата завантаження 01.04.2011 року, дата вивантаження 04.04.11 року, адреса завантаження АДРЕСА_2, адреса вивантаження м.Миколаїв, згідно ТТН, вантаж- вата мінеральна, вага вантажу - 10 т, 86 м.куб., ставка за перевезення 3700грн. Сторони погодили наступний порядок розрахунків- на протязі 7 днів по оригіналам документів.
За запізнення автомобіля під завантаження більше як на 4 години, на подачу після підписання замовлення, за порушення строків доставки- штраф 200 грн.
В обгрунтування заявлених вимог позивачем надана також товаро-транспортна накладна від 01.04.11 року № Р 1346 на автомобіль ДАФ 13-392 Н!( а.с.14) та докази перевезення вантажу та передачі вантажу. Як доказ доставки вантажу свідчить відмітка в ТТН з посиланням на доручення за № 88 від 31.03.11 року. виданий ТОВ"Будмакс".
В матеріалах справи міститься рахунок-фактура за № 046 від 04.04.11 року на сумму 3700 грн. ( а.с.15).,податкова накладна ( а.с.16), претензія за № 004 та докази її направлення відповідачу ( а.с.17-18).
Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов’язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку. Зобов’язання виникають з підстав, встановлених ст.11 цього Кодексу. Зобов’язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Відповідно до ст. 908 ЦК України перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти здійснюється за договором перевезення. Загальні умови перевезення визначаються цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них. Умови перевезення вантажу, пасажирів і багажу окремими видами транспорту, а також відповідальність сторін щодо цих перевезень встановлюються договором, якщо інше не встановлено цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них.
Положення ст. 909 цього Кодексу встановлюють, що за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. Договір перевезення вантажу укладається у письмовій формі. Укладення договору перевезення вантажу підтверджується складенням транспортної накладної (коносамента або іншого документа, встановленого транспортними кодексами (статутами).
Суд встановив, що відповідач свій обов’язок не виконав, за перевезення не розрахувався .
Згідно зі ст.525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов‘язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України зобов‘язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічні положення містяться і в Господарському кодексі України. Так, відповідно до ч.1ст.193 Господарського кодексу України суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов’язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Судом встановлено, що сторони погодили вартість перевезення, проте відповідач, в порушення вимог чинного законодавства , за перевезення не розрахувався в зв’язку з чим у нього наявна заборгованість в розмірі 3700грн.
Таким чином, суд визнає вимогу позивача про стягнення з відповідача суми заборгованості за надані позивачем послуги, у розмірі 3700,00 грн. - законною, обґрунтованою, доведеною належними та допустимими доказами та такою, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Щодо нарахування штрафних санкцій в сумі 200 грн., то позивачем не доведено матеріалами справи, що відповідач порушив умови доставки, а саме, запізнення на завантаження, порушення строків доставки. В цій частині суд відмовляє в задоволенні.
У відповідності до ст.44 ГПК України, судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст.1,2,33,44,75,82-85 ГПК України, суд
< Текст >
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовільнити частково.
Стягнути з ТОВ"Квадро транс" ( Харківська обл, Попаснянський район, м.Попасна, вул.Некрасова, буд.1 , код 36954057, р/р 26003060437891 в ПАТ КБ"Приват Банк" МФО 304795) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1( АДРЕСА_1 , р/р НОМЕР_2 в "Райффазен Банк Аваль" МФО380805 код НОМЕР_1) суму суму основного боргу 3700 грн., державне мито 102 грн., та 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
В частині стягнення 200 грн.- відмовити.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя (підпис< Текст > Лаврова Л.С.
рішення підпсане 07.11.11 року.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2011 |
Оприлюднено | 20.12.2011 |
Номер документу | 19901884 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Лаврова Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні