Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
09.12.2011 р.
Справа № 2а-8200/11/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Желєзного І.В. розглянувши адміністративну справу в порядку скороченого провадження
за позовом
Прокурора Баштанського району Миколаївської області м. Баштанка, (пров. Пожежний, 3,Баштанка,Баштанський район, Миколаївська область,56100)
в інтересах держави в особі
Миколаївського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, (вул. Чигрина, 20, а/с 112,Миколаїв,54020)
до
Відкритого акціонерного товариства "Елевер", (вул. Приінгульська, 62, с. Христофорівка, Баштанський район, Миколаївська область, 56162)
про
стягнення штрафних санкцій в сумі 1700 гривень,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача штрафу, накладеного постановою №32-МИ від 05.08.2011р. Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в розмірі 1700 грн. за порушення вимог про надання (розкриття) регулярної інформації (річного звіту) шляхом розміщення її у загальнодоступній інформаційній базі даних у встановлений законом строк.
Відповідач у запереченнях проти позову вказав, що оскільки 24 лютого 2011 року відповідач змінив правовий статус з Відкритого акціонерного товариства "Елевер" на Товариство з обмеженою відповідальністю "Елевер", то рішення про стягнення штрафних санкцій в сумі 1700 гривень з Відкритого акціонерного товариства "Елевер" є неправомірним.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог, виходячи з викладеного.
Відповідно до пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати на юридичних осіб штрафи за порушення чинного законодавства про цінні папери.
Згідно ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" емітент повинен надати річну звітність інформацію про результати своєї фінансово-господарської діяльності до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Не розкривши регулярну (річну) інформацію за 2010 рік, шляхом не подання інформації (річного звіту) за 2010 рік до Державної комісії з цінних паперів та Фондового ринку, відповідач вчинив правопорушення на ринку цінних паперів, про що 22.07.11р. був складений акт №37-МИ про правопорушення на ринку цінних паперів.
На виконання вимог ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" позивачем у відношенні відповідача винесено постанову №32-МИ від 05.08.2011р., якою зобов'язано відповідача сплатити до бюджету штраф у розмірі 1700 грн.
Згідно п. 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання цінних паперів в Україні" розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, надіслані емітентам Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, є обов'язковими до виконання.
Відповідач добровільно штраф у сумі 1700 грн. не сплатив, постанову Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у судовому порядку у встановлені законом строки не оскаржив.
Доводи відповідача, вказані в заперечення на позов, про зміну організаційної форми підприємства є невмотивованими, оскільки відповідно до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач має статус Відкритого акціонерного товариства, а запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, яке пов'язано з реорганізацією не є зміною організаційної форми підприємства.
Приймаючи до уваги, що постанова №32-МИ від 05.08.2011р. прийнята в межах компетенції та відповідає вимогам чинного законодавства, позовні вимоги обгрунтовані і підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.3 ст.11 Закону України "Про державне регулювання цінних паперів в Україні", штрафи накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку стягуються в судовому порядку і зараховуються до Державного бюджету України.
Оскільки заперечення відповідача стосовно неправомірності накладених штрафних санкцій спростовуються наявними у справі фактичними даними, а рішення на підставі якого заявлено стягнення (постанову Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №32-МИ від 05.08.2011р.) у встановлений законом строк відповідачем не оскаржено, наведене є підставою для задоволення позову.
Керуючись ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Елевер" (ідентифікаційний код 13868941) на користь Миколаївського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 1700 гривень.
Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя І. В. Желєзний
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2011 |
Оприлюднено | 23.12.2011 |
Номер документу | 19992005 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Желєзний І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні