Рішення
від 19.12.2011 по справі 36/422
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА



 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №  36/422

19.12.11

За позовом         Закритого акціонерного товариства “Ікс 5 Рітейл Груп Україна”

до                       Товариства з обмеженою відповідальністю «Преса - Трейд»

про                       стягнення  40 739,88 грн.

  

                                                                                                      Суддя    Трофименко Т.Ю

Представники:

Від позивача            ОСОБА_1. –по дов.№б/н від 01.06.2011р.

Від відповідача        не з'явився

Обставини справи:

           На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Закритого акціонерного товариства “Ікс 5 Рітейл Груп Україна” про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Преса - Трейд» 40 739,88 грн.

          Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.123.2011р. порушено провадження у справі № 36/422, розгляд справи призначено на 19.12.2011р.

          В судовому засіданні представник позивача  позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

          Відповідач в судове засідання 19.12.2011 не з‘явився, вимог суду викладених в ухвалі про порушення провадження у справі від 02.12.2011 не виконав.

          Відповідач належним чином повідомлений про призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, оскільки ухвала суду про порушення провадження у справі направлялась на адресу відповідача, що зазначена в позовній заяві та витягу з ЄДРПОУ.

         Таким чином, судом були вжиті усі належні заходи для повідомлення відповідача про місце, дату та час проведення судового засідання, шляхом надсилання поштової кореспонденції на адресу визначену за матеріалами справи. Заяв, клопотань від відповідача на адресу суду не надходило.

      

Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Враховуючи, приписи ст. 64 Господарського процесуального кодексу України, а також приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо документів для розгляду спору по суті, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи на підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними матеріалами без участі відповідача.

        Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника  позивача, суд –

ВСТАНОВИВ:

          Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку. Зобов’язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

          Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України договір - є підставою виникнення цивільних прав та обов’язків. Цивільні права і обов’язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.

          Договір - це категорія цивільного права, яка визначається як домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. До зобов’язань, що виникають з договорів, застосовуються загальні положення про зобов'язання, якщо інше не випливає із закону або самого договору. Як і будь-який правочин, він є вольовим актом, оскільки виражає спільну волю сторін, що втілюється у договорі. Змістом договору є, власне, ті умови, на яких сторони погоджуються виконувати договір, і вони мають дотримуватися взятих на себе зобов’язань.

         31.12.2010р. між Закритим акціонерним товариством  «Ікс 5 Рітейл Груп Україна»(надалі позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Твоя преса-B" було укладено Договір суборенди №394-АД.

         Згідно умов Договору TOB "Твоя преса-B" отримало в суборенду 6 кв.м. приміщення за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, буд. 34, що підтверджується актом  приймання –передачі від 31.12.2010р. (додаток №1 до договору).

27.07.2011р. між позивачем, TOB "Твоя преса-B" та Tовариством з обмеженою відповідальністю "Преса-Трейд" (далі - відповідач)  було укладено договір про зміну сторони у зобов'язанні, відповідно до якого з моменту підписання даного договору всі права та обов'язки TOB "Твоя преса-B" по договору суборенди №394- АД перейшли до відповідача (п. 1 договору).

Також  27.07.2011р. між позивачем, TOB "Твоя преса-B" та відповідачем було укладено договір про переведення боргу.

          Відповідно до  умов даного договору :

а)          борг TOB "Твоя преса-B" по договору суборенди №394-АД від 31.12.10р. в сумі 38 004,25 грн. переведено на відповідача ;

б)          відповідач зобов'язався сплатити даний борг 38 004,25 грн. в наступному порядку:

-          18 004,25 грн. - до 15.08.2011р.

-          20 000 грн. - до 22.08.2011р.

Таким чином, з моменту підписання  договору про зміну сторони у зобов'язанні та договору про переведення боргу до відповідач  перейшли всі належні права та обов’язки суборендаря за договором суборенди №394-АД від 31.12.2010р.

Відповідно до вищевказаних договорів  відповідач  зобов'язався:

-          щомісячно сплачувати, згідно Договору суборенди №394-АД, орендну плату в розмірі 4500 грн.

-          до 22.08.2011р. погасити наявний по Договору суборенди №394-АД борг в розмірі 38 004,25 грн. в повному обсязі.

           Згідно ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

   Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов‘язаний передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

   За користування майном з наймодавця справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ч.1 ст. 762 Цивільного кодексу України).

          Згідно п.4.1. Договору суборенди №394-АД від 31.12.10р. суборендар зобов'язаний щомісячно сплачувати орендну плату за користування приміщенням в розмірі 4500 грн. з ПДВ.

          Орендна плата сплачується суборендарем в повному обсязі передоплатою до 20 (двадцятого) числа місяця, що передує місяцю, за який здійснюється такий платіж (п.4.7договору).

           Із наданих позивачем документів судом встановлено, що  починаючи з 27 липня 2011року   відповідач не сплачує позивачу платежів по договору суборенди, у зв’язку з чим виник борг  в сумі 18 725, 80 грн. за період з 27.07.2011року по 30.11.2001р.

         Згідно п. 2 договору про переведення боргу   відповідача зобов»язаввся до 22.08.2011р. сплатити позивачу в повному обсязі борг в розмірі 38 004,25 грн., що виник по договору суборенди №394-АД.

         В порушення умов п. 1 договору про переведення боргу    відповідач перерахував позивачу в рахунок погашення заборгованості 17 604, 25 грн. З огляду на викладене заборгованість відповідача перед позивачем по договору  про переведення боргу   складає на час порушення провадження у справі та розгляду справи 20 400 грн.

Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов’язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.

Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов’язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Аналогічні положення містяться і в Господарському кодексі України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов’язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

Згідно з ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Статтею 286 Господарського кодексу України встановлено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідач заявлених до нього вимог не спростував, відсутність у нього заборгованості станом на день розгляду справи не довів.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем було порушено умови вищевказаних  договорів, а також положення ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України та ст. 193 Господарського кодексу України.  

За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з відповідача  основного боргу в сумі 39 152,80 грн. підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

В п. 5.3 договору про переведення боргу від 27.07.2011р. на несвоєчасне виконання грошових зобов’язань відповідач  сплачує позивачу 30% річних за користування коштами.

         Враховуючи викладене, вимоги позивача в частині стягнення з відповідача 30% річних в сумі  1587, 08игрн.  є обґрунтованими, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи, що відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу  України понесені позивачем витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача відповідно до ст.. 49 господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. ст.  49, 82-85 Господарського процесуального кодексу  України, Господарський суд міста Києва –

ВИРІШИВ:

          Позов задовольнити повністю.

          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Преса Трейд»

(01015, м. Київ, вул. Московська, 37/2, код ЄДРПОУ 35371243) на користь Закритого акціонерного товариства “Ікс 5 Рітейл Груп Україна”  (03022, м. Київ, вул. Васильківська, 34, , код ЄДРПОУ 30725116) 18 752 грн. 80 коп. заборгованості по орендній платі, 20 400 грн. заборгованість по договору про переведення боргу,  1587 грн. 08 коп. - 30% річних, 1 411 грн. 50 коп. судового збору.

         Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

       Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя

Трофименко Т.Ю.

Повний текст рішення складено

20.12.2011р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.12.2011
Оприлюднено23.12.2011
Номер документу19996772
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —36/422

Рішення від 19.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 02.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Рішення від 17.11.2008

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Рішення від 05.11.2007

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Рішення від 04.12.2006

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні