Справа № 1-127/11
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2011 року м.Рівне
Рівненський міський суд
в особі судді Доля В.А.
при секретарі Добридник І.С.,
з участю:
прокурора Козінської Ю. В.,
захисника підсудного –ОСОБА_1 –адвоката ОСОБА_2,
захисника підсудного ОСОБА_3 –адвоката ОСОБА_4,
розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Рівному кримінальну справу про обвинувачення :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Крим, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3, в квартирі № 9, працюючого юрисконсультом у приватному акціонерному товаристві «Рівнебуд», ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, на утриманні 3 неповнолітніх дітей, громадянина України, судимості не має, у вчиненні злочинів, передбачених:
- частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 205 Кримінального кодексу України,
- частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України,
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_7, в квартирі 78, непрацюючого, ІНФОРМАЦІЯ_8, неодруженого, громадянина України,судимості не має, у вчиненні злочинів передбачених:
- частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 205 Кримінального кодексу України,
- частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України,
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_9, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_10, в квартирі № 15, працюючого слюсарем в приватному акціонерному товаристі «Агрресурс», ІНФОРМАЦІЯ_8, неодруженого, громадянина України, раніше не судимого, у вчиненні злочинів, передбачених:
- частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 205 Кримінального кодексу України,
- частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2008 року ОСОБА_1, діючи умисно, з метою протиправного збагачення шляхом створення в м.Рівне суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) для прикриття незаконної діяльності по конвертації безготівкових коштів у готівку, їх легалізації та мінімізації податкових зобов’язань для ряду підприємств і організацій на території Рівненської та інших областей України, за попередньою змовою із ОСОБА_6 створив організовану злочинну групу, до складу якої втягнув ОСОБА_7, а в подальшому ОСОБА_5 і ОСОБА_3.
Згідно злочинного плану ОСОБА_1, який попередньо ним був доведений до відома всіх учасників організованої групи, вони повинні були створити на території м. Рівне фіктивні суб’єкти підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, яка повинна була виражатися у співучасті в ухиленні від сплати податків різними суб’єктами підприємницької діяльності; підробці документів; легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом (проведення фінансово –господарських операцій із грошовими коштами, одержаними внаслідок фіктивного підприємництва); переводі безготівкових грошових коштів в готівку і навпаки, шляхом складання та видачі підроблених документів щодо фіктивних фінансово –господарських операцій, за що члени групи отримували винагороду.
Отримані внаслідок злочинної діяльності кошти, згідно домовленості між членами групи, ОСОБА_1 розподіляв між ними в залежності від ролі кожного в діяльності групи.
Так, 02 жовтня 2008 року ОСОБА_1, діючи як організатор та керівник організованої злочинної групи, до складу якої увійшли ОСОБА_6 та ОСОБА_7, з відома всіх учасників, переслідуючи спільну злочинну мету щодо отримання незаконних доходів на постійній основі шляхом створення суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності по конвертації безготівкових коштів у готівку та мінімізації податкових зобов’язань для різних суб’єктів підприємницької діяльності, створив приватне підприємство “Наурус”, (код ЄДРПОУ 36171041, юридична адреса м. Рівне, вул. Гагаріна, 39), яке зареєстроване 02.10.2008 року в виконавчому комітеті Рівненської міської ради та взято на податковий облік в органах державної податкової служби 03.10.2008 року за № 29-16/4258. Згідно обумовленого розподілу ролей, директором приватного підприємства “Наурус”(надалі –ПП “Наурус”) було призначено ОСОБА_7.
При цьому, ОСОБА_1 відвів собі роль по керівництву діяльністю організованої злочинної групи: вчинення підготовчих дій по реєстрації фіктивного підприємства в органах державної влади та відкриття банківського рахунку; виготовлення підроблених документів щодо проведення фіктивних фінансово –господарських операцій між ПП “Наурус”та різними суб’єктами підприємницької діяльності; ведення бухгалтерського обліку і складання податкової звітності.
ОСОБА_6 згідно відведеної йому ролі в складі групи повинен був здійснювати пошук суб’єктів підприємницької діяльності, які потребували послуги та допомоги у вчиненні незаконних фінансово –господарських операцій, мінімізації податкових зобов’язань; проводити переговори із вказаними суб’єктами та передавати їм підроблені документи щодо проведення фіктивних фінансово –господарських операцій із ПП “Наурус”; доставляти готівкові кошти особам, які користувалися послугами членів організованої злочинної групи та переводити їх на розрахункові рахунки інших суб’єктів підприємницької діяльності з метою їх подальшої легалізації.
ОСОБА_7, згідно відведеної йому ролі у складі організованої групи повинен був з відома всіх учасників групи та під керівництвом ОСОБА_1 подавати документи у державні органи для реєстрації ПП “Наурус”; підписувати документи щодо проведення фіктивних фінансово –господарських операцій між ПП “Наурус”та різними суб’єктами підприємницької діяльності; перераховувати різним суб’єктам підприємницької діяльності грошові кошти на розрахункові банківські рахунки; з метою прикриття незаконної діяльності підприємства підписувати та доставляти до державних органів офіційні документи, як звітність про діяльність ПП “Наурус”.
З метою досягнення злочинного результату, за вказівкою ОСОБА_1, 23.10.2008 року ОСОБА_7 відкрив в Рівненській філії ВАТ “Кредобанк”розрахунковий рахунок № 2600801009551, який в подальшому використовувався членами організованої злочинної групи для конвертації безготівкових грошових коштів у готівку та навпаки.
За період часу з 27.11. 2008 року по 01.07.2009 року на розрахунковий рахунок ПП “Наурус”, з метою конвертації коштів у готівку, незаконно надійшли, начебто як оплата за товарно - матеріальні цінності, виконані роботи та надані послуги від різних суб’єктів підприємницької діяльності, грошові кошти в сумі 1 553 915, 38 грн.
У той же час, з метою приховання незаконної діяльності ПП “Наурус”, керівником організованої групи ОСОБА_1, здійснювалося безпосереднє складання первинних бухгалтерських документів щодо фіктивних господарських операцій ПП “Наурус”та проведення податкового обліку підприємства.
Одержані протягом вищевказаного періоду на розрахунковий рахунок ПП “Наурус”в РФ ВАТ “Кредобанк”безготівкові кошти, під виглядом проведення легальних господарських операцій, перераховувалися ОСОБА_6 на розрахункові рахунки різних суб’єктів підприємницької діяльності з метою їх подальшої легалізації.
Таким чином, членами організованої злочинної групи ОСОБА_6 та ОСОБА_7, під керівництвом ОСОБА_1, в результаті злочинної діяльності, пов’язаної з конвертацією грошових коштів та мінімізації податкових зобов’язань для інших суб’єктів підприємницької діяльності, за період з 02.10. 2008 року по 01.07.2009 року ПП “Наурус”задекларовано податкового кредиту по податку на додану вартість у сумі 1 653 322 грн., чим завищено податковий кредит за вказаний період всього на суму 258 985, 90 грн., що виразилося у ненадходженні до бюджету обов’язкових податкових платежів та заподіяні державі матеріальної шкоди.
Крім того, діючи повторно, 27 липня 2009 року ОСОБА_1, як організатор та керівник організованої злочинної групи, до складу якої увійшли ОСОБА_6 та ОСОБА_5, з відома всіх учасників, переслідуючи спільну злочинну мету щодо отримання незаконних доходів на постійній основі шляхом створення суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності по конвертації безготівкових коштів у готівку та мінімізації податкових зобов’язань для різних суб’єктів підприємницької діяльності, створив приватне підприємство “Немезіда”, (код ЄДРПОУ 36597821, юридична адреса м. Рівне, вул. Гагаріна, 39), яке зареєстроване 27.07.2009 року в виконавчому комітеті Рівненської міської ради та взято на податковий облік в органах державної податкової служби 28.07.2009 року за № 29-16/5185. Згідно обумовленого розподілу ролей, директором приватного підприємства “Немезіда”(надалі –ПП “Немезіда”) було призначено ОСОБА_5.
При цьому, ОСОБА_1 відвів собі роль по керівництву організованою діяльністю злочинної групи; вчинення підготовчих дій по реєстрації фіктивного підприємства в органах державної влади та відкриття банківського рахунку; виготовлення підроблених документів щодо проведення фіктивних фінансово –господарських операцій між ПП “Немезіда”та різними суб’єктами підприємницької діяльності; ведення бухгалтерського обліку і складання податкової звітності.
ОСОБА_6 згідно відведеної йому ролі в складі групи повинен був здійснювати пошук суб’єктів підприємницької діяльності, які потребували послуги та допомогу у вчиненні незаконних фінансово –господарських операцій, мінімізації податкових зобов’язань; проводити переговори із вказаними суб’єктами та передавати їм підроблені документи щодо проведення фіктивних фінансово –господарських операцій із ПП “Немезіда”; доставляти готівкові кошти особам, які користувалися послугами членів організованої злочинної групи та переводити їх на розрахункові рахунки інших суб’єктів підприємницької діяльності з метою їх подальшої легалізації.
ОСОБА_5, згідно відведеної йому ролі у складі організованої групи повинен був з відома всіх учасників групи та під керівництвом ОСОБА_1 подавати документи у державні органи для реєстрації ПП “Немезіда”; підписувати документи щодо проведення фіктивних фінансово –господарських операцій між ПП “Немезіда”та різними суб’єктами підприємницької діяльності; перераховувати різним суб’єктам підприємницької діяльності грошові кошти на розрахункові банківські рахунки; з метою прикриття незаконної діяльності підприємства, підписувати та доставляти до державних органів офіційні документи, як звітність про діяльність ПП “Немезіда”.
З метою досягнення злочинного результату, за вказівкою ОСОБА_1, 19.08.2009 року ОСОБА_5 відкрив в Рівненській філії ВАТ “Кредобанк”розрахунковий рахунок № 2600801011552, який у подальшому використовувався членами організованої злочинної групи для конвертації безготівкових грошових коштів у готівку та навпаки.
За період часу з 19.08.2009 року по 12.07.2010 року на розрахунковий рахунок ПП “Немезіда”, з метою конвертації коштів у готівку, незаконно надійшли, начебто як оплата за товарно - матеріальні цінності, виконані роботи та надані послуги від різних суб’єктів підприємницької діяльності, грошові кошти в сумі 5 130 133, 58 грн.
У той же час, з метою приховання незаконної діяльності ПП “Немезіда”, керівником організованої групи ОСОБА_1 здійснювалося безпосереднє складання первинних бухгалтерських документів щодо фіктивних господарських операцій ПП “Наурус”та проведення податкового обліку підприємства.
Одержані протягом вищевказаного періоду на розрахунковий рахунок ПП “Немезіда”в РФ ВАТ “Кредобанк”безготівкові кошти, під виглядом проведення легальних господарських операцій, перераховувалися ОСОБА_6 на розрахункові рахунки різних суб’єктів підприємницької діяльності з метою їх подальшої легалізації.
Таким чином, членами організованої злочинної групи в складі ОСОБА_6 та ОСОБА_5, під керівництвом ОСОБА_1, в результаті злочинної діяльності, пов’язаної з конвертацією грошових коштів та мінімізації податкових зобов’язань для інших суб’єктів підприємницької діяльності, за період з 27.07. 2009 року по 12.07.2010 року ПП “Немезіда”задекларовано податкового кредиту по податку на додану вартість у сумі 2 790 540 грн., чим завищено податковий кредит за вказаний період всього на суму 766 685 грн., що виразилося у ненадходженні до бюджету обов’язкових податкових платежів та заподіянні державі матеріальної шкоди.
В січні 2010 року ОСОБА_1, діючи повторно, як організатор та керівник організованої ним злочинної групи, переслідуючи злочинну мету щодо отримання незаконних доходів на постійній основі шляхом створення суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності по конвертації безготівкових коштів у готівку та мінімізації податкових зобов’язань для різних суб’єктів підприємницької діяльності, переконав та залучив гр. ОСОБА_8 до створення товариства з обмеженою відповідальністю “Міжрегіональна оптова компанія”, не повідомляючи останнього про злочинні плани організованої групи.
29.01.2010 року, ОСОБА_1, діючи по дорученню від ОСОБА_8, зареєстрував в виконавчому комітеті Рівненської міської ради Товариство з обмеженою відповідальністю “Міжрегіональна оптова компанія”, (код ЄДРПОУ 36922292, юридична адреса м. Рівне, вул. Будівельників, 5). 01.02.2010 року ТзОВ “Міжрегіональна оптова компанія”взято на податковий облік в органах державної податкової служби за № 29-23/5659.
З метою досягнення злочинного умислу на отримання незаконних доходів на постійній основі шляхом створення суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності по конвертації безготівкових коштів у готівку та мінімізації податкових зобов’язань для різних суб’єктів підприємницької діяльності, 24.03.2010 року директором ТзОВ “Міжрегіональна оптова компанія”призначено ОСОБА_3.
При цьому, в діяльності організованої групи, ОСОБА_1 відвів собі роль по її керівництву; вчинення дій по реєстрації фіктивного підприємства в органах державної влади та відкриття банківського рахунку; виготовлення підроблених документів щодо проведення фіктивних фінансово –господарських операцій між ТзОВ “Міжрегіональна оптова компанія”та різними суб’єктами підприємницької діяльності; ведення бухгалтерського обліку і складання податкової звітності.
ОСОБА_6 згідно відведеної йому ролі в складі групи повинен був здійснювати пошук суб’єктів підприємницької діяльності, які потребували послуги та допомоги у вчиненні незаконних фінансово –господарських операцій, мінімізації податкових зобов’язань; проводити переговори із вказаними суб’єктами та передавати їм підроблені документи щодо проведення фіктивних фінансово –господарських операцій із ТзОВ “Міжрегіональна оптова компанія”; доставляти готівкові кошти особам, які користувалися послугами членів організованої злочинної групи та переводити їх на розрахункові рахунки інших суб’єктів підприємницької діяльності з метою їх подальшої легалізації.
ОСОБА_3, згідно відведеної йому ролі у складі організованої групи повинен був з відома всіх учасників групи та під керівництвом ОСОБА_1 підписувати документи щодо проведення фіктивних фінансово –господарських операцій між ТзОВ “Міжрегіональна оптова компанія”та різними суб’єктами підприємницької діяльності; знімати готівку та перераховувати різним суб’єктам підприємницької діяльності грошові кошти на розрахункові банківські рахунки; з метою прикриття незаконної діяльності підприємства, підписувати та доставляти до державних органів офіційні документи, як звітність про діяльність ТзОВ “Міжрегіональна оптова компанія”.
З метою досягнення злочинного результату, 26.01.2010 року ОСОБА_1 відкрито в Рівненській філії ВАТ “Кредобанк”розрахунковий рахунок № 2600601012331, який в подальшому використовувався членами організованої злочинної групи для конвертації безготівкових грошових коштів у готівку та навпаки.
За період часу з 01.02.2010 року по 12.07.2010 року на розрахунковий рахунок ТзОВ “Міжрегіональна оптова компанія”, з метою конвертації коштів у готівку, незаконно надійшли, начебто як оплата за товарно - матеріальні цінності, виконані роботи та надані послуги від різних суб’єктів підприємницької діяльності грошові кошти в сумі 3 191 636,88 грн.
У той же час, з метою приховання незаконної діяльності ТзОВ “Міжрегіональна оптова компанія”, керівником організованої групи ОСОБА_1 здійснювалося безпосереднє складання первинних бухгалтерських документів щодо фіктивних господарських операцій із ТзОВ “Міжрегіональна оптова компанія”та проведення податкового обліку підприємства.
Одержані протягом вище вказаного періоду на розрахунковий рахунок ТзОВ “Міжрегіональна оптова компанія”в РФ ВАТ “Кредобанк”безготівкові кошти, під виглядом проведення легальних господарських операцій, перераховувалися ОСОБА_6 на розрахункові рахунки різних суб”єктів підприємницької діяльності, з метою їх подальшої легалізації.
Таким чином, членами організованої злочинної групи в складі ОСОБА_6 та ОСОБА_3, під керівництвом ОСОБА_1, в результаті злочинної діяльності, пов’язаної з конвертацією коштів та мінімізації податкових зобов’язань для інших суб’єктів підприємницької діяльності, за період з 01.02. 2010 року по 31.08.2010 року ТзОВ “Міжрегіональна оптова компанія”задекларовано податкового кредиту по податку на додану вартість у сумі 299 816 грн., чим завищено податковий кредит за вказаний період всього на суму 299 816 грн., що виразилося у ненадходженні до бюджету обов’язкових податкових платежів та заподіянні державі матеріальної шкоди.
Крім того, ОСОБА_1, як керівник організованої злочинної групи, з метою приховання незаконної діяльності створених ним фіктивних підприємств ПП «Наурус», ПП «Немезіда»та ТзОВ «Міжрегіональна оптова компанія», згідно визначеного розподілу ролей між членами групи, в період з жовтня 2008 року по серпень 2010 року, перебуваючи в приміщенні орендованого ним офісу, що по вул. Гагаріна, 39 у м. Рівне, діючи умисно, повторно, складав бланки офіційних документів щодо здійснення фіктивних господарських операцій вищевказаних підприємств із різними суб»єктами підприємницької діяльності та їх податкової звітності, в які ним вносилися завідомо неправдиві відомості.
В подальшому, підготовлені ОСОБА_1 підроблені документи, що містили в собі завідомо неправдиві відомості, підписувалися директором ПП «Наурус»ОСОБА_7, а також директорами інших фіктивних підприємств ПП «Немезіда»та ТзОВ «Міжрегіональна оптова компанія»ОСОБА_5 і ОСОБА_3 та використовувалися в злочинній діяльності групи, пов’язаної з конвертацією коштів у готівку, їх легалізації та мінімізації податкових зобов’язань для інших суб’єктів підприємницької діяльності.
Підсудний ОСОБА_1 визнав себе винуватим у вчинених злочинах і дав показання аналогічні пред’явленому обвинуваченню. Визнав, що він був організатором злочинної групи. Просить суд не призначати покарання за вчиненні злочини позбавлення волі з відбуванням покарання в кримінально –виконавчій установі.
Підсудний ОСОБА_5 визнав себе винуватим у вчинених злочинах. Дав показання аналогічні пред’явленому обвинуваченню. Визнав, що під час вчинення злочинів він виконував розпорядження ОСОБА_1. Просить суд не призначати покарання за вчиненні злочини позбавлення волі з відбуванням покарання в кримінально – виконавчій установі.
Підсудний ОСОБА_3 визнав себе винуватим у вчинених злочинах. Дав показання аналогічні пред’явленому обвинуваченню. Визнав, що під час вчинення злочинів він виконував розпорядження ОСОБА_1. Просить суд не призначати покарання за вчиненні злочини позбавлення волі з відбуванням покарання в кримінально –виконавчій установі.
Відповідно до частини 3 статті 299 Кримінального процесуального кодексу України суд, за клопотанням учасників судового розгляду, визнав за недоцільне досліджувати докази стосовно всіх фактичних обставин справи, тому що вони ніким не оспорюються.
При цьому суд з'ясував , що підсудні правильно розуміють зміст фактичних обставин справи і немає сумнівів у добровільності та істинності позиції.
Також суд роз'яснив, що учасники судового розгляду будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи у апеляційному порядку.
Суд кваліфікує дії підсудного ОСОБА_1А, як і органи досудового слідства за частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України, як дії, які виразилися складанні та видачі завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки, вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб.
Дії ОСОБА_5, ОСОБА_3, суд кваліфікує, як і органи досудового слідства за частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України, як дії, які виразилися у видачі завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки, вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб.
Суд кваліфікує дії підсудних ОСОБА_1, ОСОБА_5, ОСОБА_3, як і органи досудового слідства за частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 205 КК України, як дії, які виразилися у фіктивному підприємництві, тобто у створенні суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, вчиненими повторно, що заподіяли велику матеріальну шкоду державі, і які вчинені організованою групою. Де ОСОБА_9 був організатором злочинів. ОСОБА_5 та ОСОБА_3 –виконавці.
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів, і те що підсудний був організатором у злочинній групі. Обставин, що обтяжують покарання підсудного суд не вбачає. Пом’якшуючою покарання обставиною суд визнає щире каяття підсудного у вчиненому злочині. Як особа, підсудний по місцю проживання та роботи характеризується позитивно ( Т.11 А.С.169, т. 12 а.с.225 ), в характеристиці з місця проживання вказано, що скарг на його поведінку в організацію, яка обслуговує будинок не поступало. В характеристиці з місця проживання зазначено, що підсудний зарекомендував себе працелюбним, дисциплінованим працівником, користується повагою в колективі. На утриманні у підсудного 3 неповнолітніх дітей ( т.11а.с.170, т.12 а.с.229-230) та вагітна дружина ( т. 12 а.с.231) . Враховуючи вище викладене, суд вважає, що підсудному слід призначити покарання за кожен злочин - позбавлення волі. Призначаючи покарання за сукупністю злочинів, суд враховує роль підсудного у вчинених злочинах, тому вважає, що слід застосувати принцип часткового складання покарань. Дані про особу підсудного дають суду підстави, відповідно до статті 75 КК України звільнити його від відбування призначеного покарання з випробуванням, призначивши іспитовий строк, враховуючи, що підсудний притягувався до кримінальної відповідальності, 2 роки.
Враховуючи об’єктивну сторону вчинених злочинів, суд вважає, що підсудному слід призначити додаткове покарання –позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських обов’язків на максимальний строк встановлений в санкції частини 2 статті 366 КК України.
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_3, суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів. Обставин, що обтяжують покарання підсудного, суд не вбачає. Пом’якшуючою покарання обставиною суд визнає щире каяття підсудного у вчиненому злочині. Як особа, підсудний характеризується позитивно ( т.12 а.с.235) в характеристиці вказано, що здібний фахівець, добре виконує посадові обов’язки, по характеру спокійний, врівноважений. Враховуючи вище викладене, суд вважає, що підсудному слід призначити покарання за кожен злочин - позбавлення волі. Призначаючи покарання за сукупністю злочинів, суд враховує роль підсудного у вчинених злочинах, тому вважає, що слід застосувати принцип часткового складання покарань. Дані про особу підсудного дають суду підстави , відповідно до статті 75 КК України звільнити його від відбування призначеного покарання з випробуванням, призначивши іспитовий строк, враховуючи вік підсудного та те, що він не судимий, 1 рік..
Враховуючи об’єктивну сторону злочину, суд вважає, що підсудному слід призначити додаткове покарання –позбавлення права обіймати посади пов’язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських обов’язків, на максимальний строк, встановлений в санкції частини 2 статті 366 КК України..
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_5, суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів. Обставин, що обтяжують покарання підсудного, суд не вбачає. Пом’якшуючою покарання обставиною суд визнає щире каяття підсудного у вчиненому злочині. Як особа, підсудний характеризується позитивно ( т.11 а.с.193) в характеристиці вказано, що скарг на його поведінку в організацію, яка обслуговує будинок, де проживає, не надходило.. Враховуючи вище викладене, суд вважає, що підсудному слід призначити покарання за кожен злочин - позбавлення волі. Призначаючи покарання за сукупністю злочинів, суд враховує роль підсудного у вчинених злочинах, тому вважає, що слід застосувати принцип часткового складання покарань. Дані про особу підсудного дають суду підстави , відповідно до статті 75 КК України звільнити його від відбування призначеного покарання з випробуванням, призначивши іспитовий строк, враховуючи вік підсудного та те, що він не судимий, 1 рік..
Враховуючи об’єктивну сторону злочину, суд вважає, що підсудному слід призначити додаткове покарання –позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських обов’язків, на максимальний строк встановлений в санкції частини 2 статті 366 КК України..
Керуючись статтями 323, 324 Кримінального процесуального кодексу України суд,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 за:
частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 205 Кримінального кодексу України, до позбавлення волі на строк 4 ( чотири) роки.
частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України до позбавлення волі на строк 3 ( три) роки з позбавленням права обіймати посади пов’язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських обов’язків, в установах, організаціях та на підприємствах незалежно від форми власності, строком на 3 роки.
Відповідно до статті 70 Кримінального кодексу України, шляхом часткового складання призначених покарань, остаточне покарання визначити –позбавлення волі на строк 5 ( п’ять) років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських обов’язків, в установах, організаціях та на підприємствах незалежно від форми власності, строком на 3 ( три) роки.
Згідно статті 75 Кримінального кодексу України звільнити засудженого від призначеного основного покарання з випробуванням, якщо протягом 2 ( двох) років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.
Покласти на засудженого обов’язки встановлені в статті 76 Кримінального кодексу України, а саме:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально –виконавчої системи,
- повідомляти органи кримінально –виконавчої системи про зміну місця проживання.
До вступу вироку в силу закону запобіжний захід залишити попередній –підписка про невиїзд.
ОСОБА_3 за:
частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 205 Кримінального кодексу України, до позбавлення волі на строк 3 ( три) роки,
частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України до позбавлення волі на строк 2 (два) роки з позбавленням права обіймати посади пов’язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських обов’язків, в установах, організаціях та на підприємствах незалежно від форми власності, строком на 3 ( три) роки.
Відповідно до статті 70 Кримінального кодексу України, шляхом часткового складання призначених покарань, остаточне покарання визначити –позбавлення волі на строк 3 ( три) роки і 6( шість) місяців, з позбавленням права обіймати посади пов’язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських обов’язків в установах, організаціях та на підприємствах незалежно від формм власності, строком на 3 ( три) роки.
Згідно статті 75 Кримінального кодексу України звільнити засудженого від призначеного основного покарання з випробуванням, якщо протягом 1 (одного) року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.
Покласти на засудженого обов’язки встановлені в статті 76 Кримінального кодексу України, а саме:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально –виконавчої системи,
- повідомляти органи кримінально –виконавчої системи про зміну місця проживання.
До вступу вироку в силу закону запобіжний захід залишити попередній –підписка про невиїзд.
ОСОБА_5 за:
частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 205 Кримінального кодексу України, до позбавлення волі на строк 3 ( три) роки,
частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України до позбавлення волі на строк 2 (два) роки, з позбавленням права обіймати посади пов’язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських обов’язків, в установах, організаціях та на підприємствах незалежно від форми власності, строком на 3 ( три) роки.
Відповідно до статті 70 Кримінального кодексу України, шляхом часткового складання призначених покарань, остаточне покарання визначити –позбавлення волі на строк 3 ( три) роки і 6( шість) місяців, з позбавленням права обіймати посади пов’язані з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських обов’язків в установах, організаціях та на підприємствах незалежно від форми власності, строком на 3 ( три) роки.
Згідно статті 75 Кримінального кодексу України звільнити засудженого від призначеного основного покарання з випробуванням, якщо протягом 1 (одного) року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.
Покласти на засудженого обов’язки встановлені в статті 76 Кримінального кодексу України, а саме:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально –виконавчої системи,
- повідомляти органи кримінально –виконавчої системи про зміну місця проживання.
До вступу вироку в силу закону запобіжний захід залишити попередній –підписка про невиїзд.
Речові докази: установчі документи, банківські документи, звітність та фінансово –господарські документи ПП «Наурус», ПП «Немезіда», ТзОВ «Міжрегіональна оптова компанія»зберігати в матеріалах кримінальної справи.
Апеляцію на вирок можна подати через Рівненський міський суд до апеляційного суду Рівненської області в строк п’ятнадцять діб з моменту проголошення вироку.
Суддя Доля В.А.
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2011 |
Оприлюднено | 27.12.2011 |
Номер документу | 20065812 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Радехівський районний суд Львівської області
Куцик-Трускавецька О. Б.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Наставний Вячеслав Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні