Рішення
від 29.12.2011 по справі 39/245пд
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

39/245пд

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                  83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

                                                             Р І Ш Е Н Н Я   

                                                            іменем України

29.12.11 р.                                                                                 Справа № 39/245пд                               

Господарський суд Донецької області у складі судді Морщагіної Н.С.

при секретарі Гречух В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні господарського суду справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “ВЕЛЕС-21”,м. Горлівка

до відповідача: Відкритого акціонерного товариства “Донецкглавснаб”, м. Донецьк

про:  визнання договору купівлі-продажу майна реєстр. №  5 від 10.11.2011 р. дійсним та визнання права власності

За участю представників сторін:

від позивача: не з'явився;

від відповідача: не з'явився;

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю “ВЕЛЕС-21”,м. Горлівка, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Відкритого акціонерного товариства “Донецкглавснаб”, м. Донецьк,  про визнання договору купівлі-продажу майна реєстр. №  5 від 10.11.2011 р. дійсним та визнання права власності на будівлі виробничого та підсобного призначення, які розташовані за адресою: Донецька область, м. Горлівка, вул. Інтернаціональна, 12, у тому числі: адміністративну будівлю (літ. БТІ А-ІІ), ворота металеві, огорожу цегляну, будівлю металевого гаражу (літ. Д-1), будівлю металевого складу (літ. В-1), будівлю складу (літ. Г-1), будівлю сторожки (літ. Ж).

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на узгодження сторонами всіх істотних умов спірного договору та дотримання вимог чинного законодавства під час його укладання, внаслідок чого вказаний договір є дійсним та таким, на підставі якого позивач набув право власності на спірне майно.

09.12.2011 р., представником відповідача через канцелярію суду надано заяву, згідно якої останній просив господарський суд розглянути справу без його участі.

Ухвалою від 13.12.2011 р. господарським судом, з метою розв'язання питань, які виникли під час розгляду справи та потребують спеціальних знань, в порядку ст. 41 ГПК України було призначено було призначено судово-будівельну експертизу. Провадження у справі на підставі чп. 1 ч. 2 ст. 79 ГПК України зупинено ухвалою від 13.12.2011 р.

Ухвалою господарського суду від 27.12.2011 р., у зв'язку з закінченням експертного провадження та отримання господарським судом висновку будівельно-технічної експертизи № 27/23/12/11, провадження у справі № 39/245пд на підставі ч. 3 ст. 79 ГПК України поновлено.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, господарський суд встановив.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 17.06.2008р. за заявою Приватного підприємства „Універсальна Бізнес Компанія”, м. Донецьк, порушено справу про банкрутство  Відкритого акціонерного товариства “Донецкглавснаб”, м. Донецьк, на підставі ст.ст. 6, 7, 8, 11, 12 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

17.07.2008р. господарським судом Донецької області винесено ухвалу за результатами підготовчого засідання, введено процедуру розпорядження майном Відкритого акціонерного товариства “Донецкглавснаб”, м. Донецьк, та розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Тарасенко Наталію Григорівну.

Ухвалою господарського суду від 23.10.2008р. за результатами попереднього засідання затверджено реєстр вимог кредиторів Відкритого акціонерного товариства “Донецкглавснаб”, м. Донецьк.

Ухвалою господарського суду від 18.01.2011 р. Відкрите акціонерне товариство „Донецкглавснаб” визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 18.01.2012 р., ліквідатором призначено арбітражного керуючого Харахаш С.Є.

07.10.2011 р. на засіданні комітету кредиторів ВАТ “Донецкглавснаб” прийнято рішення  про продаж активів банкрута шляхом відкритих торгів у формі аукціону у відповідності з діючим законодавством, організацію проведення аукціону доручено ліквідатору Товариства.

Відповідно до ст.23 Закону України „Про відновлення пластоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.

Ліквідатор з дня свого призначення згідно із ст.25 Закону України „Про відновлення пластоспроможності боржника або визнання його банкрутом” здійснює, зокрема, реалізацію майна  банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.

Відповідно до ст.30 Закону України „Про відновлення пластоспроможності боржника або визнання його банкрутом” після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута.

Ліквідатор забезпечує через засоби масової інформації оповіщення про порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна. Порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з комітетом кредиторів.

У разі надходження двох і більше пропозицій щодо придбання майна банкрута ліквідатор проводить конкурс (аукціон). Порядок проведення конкурсу (аукціону) визначається згідно із Законом України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)".

Відповідно до ст.15 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" інформація про об'єкти, що підлягають продажу на аукціоні, за конкурсом, повинна містити такі відомості: назву об'єкта приватизації, його місцезнаходження; обсяг та основну номенклатуру продукції (робіт, послуг), у тому числі експортної; кількість та склад робочих місць; баланс активів і пасивів, рентабельність за останні три роки; відомості про будівлі (споруди, приміщення) та земельну ділянку, на якій розташований об'єкт, умови користування ними; обсяги викидів та скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, утворення і розміщення відходів, стан земельної ділянки, стан природоохоронного обладнання та споруд, сплату екологічних зборів та платежів (у разі їх наявності), інші екологічні відомості; початкову вартість продажу, умови продажу та експлуатації об'єкта; суму грошових коштів, що має вноситися покупцями, у розмірі 10 відсотків початкової вартості продажу об'єкта; назву банку, адресу та номер рахунку, відкритого для розрахунків за придбані об'єкти приватизації; кінцевий термін прийняття заяви на участь в аукціоні, конкурсі; час та місце особистого ознайомлення з об'єктом; час та місце проведення аукціону, конкурсу; адресу, номер телефону, час роботи служби по організації аукціону, конкурсу; іншу інформацію, яку визначає орган приватизації.

Зазначена інформація публікується не пізніш як за 30 календарних днів до дати проведення аукціону, конкурсу в інформаційних бюлетенях органів приватизації, місцевій пресі, інших друкованих виданнях, визначених органами приватизації.

Згідно наявного в матеріалах справи витягу з друкованого засобу масової інформації ліквідатором було надано оголошення про проведення аукціону з реалізації майна Відкритого акціонерного товариства “Донецкглавснаб”.

У вказаному оголошенні було викладено умови участі в аукціоні, термін та місце його проведення, тощо.

Згідно із ст.17  Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" аукціон проводиться відповідним органом приватизації або уповноваженою ним особою.

Уповноваженою юридичною особою – організатором аукціону, згідно з договором № 17 від 07.10.2011 р., укладеного за замовником ВАТ “Донецкглавснаб”, виступила Донецька товарна біржа “Південний Схід”.

Відповідно до ст.17 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" аукціон проводиться безпосередньо ведучим (ліцитатором). До початку торгів ліцитатор описує об'єкт приватизації та умови його продажу. Початком торгів вважається момент оголошення початкової вартості продажу об'єкта. Якщо протягом трьох хвилин після оголошення не буде запропоновано вищу ціну, ліцитатор одночасно з ударом молотка робить оголошення про придбання об'єкта тією особою, яка запропонувала найвищу ціну. При цьому кожна наступна ціна, запропонована покупцями на аукціоні, повинна перевищувати попередню не менш як на 10 відсотків початкової вартості продажу об'єкта. Якщо протягом трьох хвилин після оголошення початкової вартості продажу покупці не висловлюють бажання придбати об'єкт за оголошеною початковою вартістю, ліцитатор, відповідно до умов угоди з органом приватизації, має право знизити ціну об'єкта, але не  більш як на 10 відсотків. Якщо після такого зниження об'єкт не вдається продати, торги припиняються.

Під час аукціону ведеться протокол, до якого заноситься початкова вартість продажу об'єкта, пропозиції учасників аукціону, відомості про учасників аукціону, результат торгів (ціна продажу, відомості про фізичну або юридичну особу, яка одержала право на придбання об'єкта).

Протокол підписується ліцитатором та покупцем (його представником), який одержав право на придбання об'єкта.

Згідно з наданою до матеріалів справи копією протоколу №1 ведення аукціону від 10.11.2011 р., Донецькою товарною біржею “Південний схід” було проведено аукціон з реалізації майна підприємства-банкрута Відкритого акціонерного товариства “Донецкглавснаб”.

Відповідно до вказаного протоколу на продаж було виставлено наступне майно: будівлі виробничого та підсобного призначення, які розташовані за адресою: Донецька область, м. Горлівка, вул. Інтернаціональна, 12, у тому числі: адміністративну будівлю (літ. БТІ А-ІІ), ворота металеві, огорожу цегляну, будівлю металевого гаражу (літ. Д-1), будівлю металевого складу (літ. В-1), будівлю складу (літ. Г-1), будівлю сторожки (літ. Ж) за початковою ціною 173262,00грн.

Участь у вказаному аукціоні приймали ТОВ “ВОСТОК-ШИНА” та Товариство з обмеженою відповідальністю “ВЕЛЕС-21”, позивач.

Переможцем аукціону згідно вказаного вище протоколу визначено Товариство з обмеженою відповідальністю “ВЕЛЕС-21”.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, судом встановлено факт дотримання вимог законодавства під час продажу майна Відкритого акціонерного товариства “Донецкглавснаб”.

За приписом ст.30 Закону України „Про відновлення пластоспроможності боржника або визнання його банкрутом” продаж майна банкрута оформляється договорами купівлі-продажу, які укладаються між ліквідатором і покупцем відповідно до законів України.

Як встановлено судом, за результатами проведеного аукціону 10.11.2011 р. між відповідачем, Відкритим акціонерним товариством „Донецкглавснаб” (Продавець) та позивачем, Товариством з обмеженою відповідальністю „ВЕЛЕС-21” (Покупець) було укладено договір купівлі-продажу майна.

Договір у відповідності зі ст. 15 Закону України „Про товарну біржу”, Правил біржової торгівлі зареєстрований на Донецькій товарній біржі „Південний Схід” 10.11.2011 р. за реєстр. № 5.

Згідно з п. 1.1, 1.2 Договору Продавець зобов'язався передати у власність Покупцю, а Покупець зобов'язався прийняти та оплатити майно, яке знаходиться на балансі підприємства-банкрута ВАТ „Донецкглавснаб”, а саме: будівлі виробничого та підсобного призначення, які розташовані за адресою: Донецька область, м. Горлівка, вул. Інтернаціональна, 12, у тому числі: адміністративну будівлю (літ. БТІ А-ІІ), ворота металеві, огорожу цегляну, будівлю металевого гаражу (літ. Д-1), будівлю металевого складу (літ. В-1), будівлю складу (літ. Г-1), будівлю сторожки (літ. Ж).

Згідно із ст.526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов, зокрема, договору.

Відповідно до ст.525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не припускається.

За вимогами ст.599 Цивільного кодексу України встановлено загальне правило припинення зобов'язання через належне виконання.

Загальна вартість майна згідно з п. 2.1 Договору склала 190588,20грн.

Оплата за придбане майно згідно з п. 2.3 Договору здійснюється Покупцем протягом 10 банківських днів з моменту підписання даного Договору шляхом перерахування грошових коштів на ліквідаційний рахунок Продавця.

Згідно з п. 3.2 Договору Покупець прийняв на себе обов'язок прийняти майно, а Продавець – передати майно, згідно акту приймання-передачі за належними реквізитами протягом 3-х днів з дати оплати суми договору.

Як встановлено судом, згідно з наданою до матеріалів справи копією платіжного доручення № 195 від 03.11.2011 р. позивачем було перераховано гарантійний внесок на участь в аукціоні у розмірі 17326,20грн.

Згідно з платіжним дорученням № 204 від 10.11.2011 р. позивачем також було сплачено відповідачеві грошові кошти за придбане майно в сумі 173262,00грн.

За таких обставин, судом встановлено факт належного виконання позивачем своїх зобов'язань за договором реєстраційний № 5 від 10.11.2011 р.

14.11.2011 р., на виконання п. 3.2 Договору, між сторонами було підписано акт приймання-передачі, у відповідності з яким Відкрите акціонерне товариство „Донецкглавснаб” передало, а Товариство з обмеженою відповідальністю „ВЕЛЕС-21” прийняло у власність об'єкти нерухомості, будівлі виробничого та підсобного призначення, розташовані за адресою: Донецька область, м.  Горлівка, вул. Інтернаціональна, 12, у тому числі: адміністративну будівлю (літ. БТІ А-ІІ), ворота металеві, огорожу цегляну, будівлю металевого гаражу (літ. Д-1), будівлю металевого складу (літ. В-1), будівлю складу (літ. Г-1), будівлю сторожки (літ. Ж), всього на суму 190588,20грн.

Згідно зі ст.628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

За змістом ст.638 Цивільного кодексу України та ст.180 Господарського кодексу України  істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Як встановлено, договір купівлі-продажу майна реєстраційний № 5 від 10.11.2011 р. відповідає вимогам чинного законодавства та містить умови, необхідні для договорів купівлі-продажу.

При цьому, умови спірного договору купівлі-продажу були виконані сторонами, що підтверджується актом приймання-передачі від 14.11.2011 р., платіжними дорученнями 195 від 03.11.2011 р., № 204 від 10.11.2011 р.

За приписом ст.220 Цивільного кодексу України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Таким чином, за змістом ст.220 Цивільного кодексу України сторони можуть звернутися до суду з вимогами про визнання дійсним лише того договору, який підлягає нотаріальному посвідченню.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого майна, згідно зі ст.657 Цивільного кодексу України, укладається у письмовий формі, підлягає нотаріальному посвідченню та державний реєстрації.

Проте, Закон України „Про товарну біржу” встановлює певні особливості укладення договорів на біржах. Зокрема, згідно із ст.15 Закону України „Про товарну біржу” угоди, зареєстровані на біржі, не підлягають нотаріальному посвідченню. Угода вважається укладеною з моменту її реєстрації на біржі. Тобто, біржовий контракт з моменту його реєстрації на біржі є вчиненим правочином.

Одночасно, ч.4 ст.334 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо договір про відчуження майна підлягає державний реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.

Як вбачається з приписів ч.2 ст.210 Цивільного кодексу України, державна реєстрація правочину має проводиться у порядку, встановленому Законом.

Чинний Тимчасовий порядок державної реєстрації правочинів передбачає внесення запису в Державний реєстр правочинів з обов'язковим зазначенням дати нотаріального посвідчення договору та навіть номера бланку. Тобто такий реєстр унеможливлює реєстрацію правочинів, які взагалі не повинні бути посвідчені нотаріально.

З урахуванням викладеного, за висновками суду, договір купівлі-продажу майна реєстраційний № 5 від 10.11.2011 р. на підставі ст.204 Цивільного кодексу України є правомірним правочином. Як наслідок, вказаний договір не підлягає нотаріальному посвідченню.

За таких обставин, за висновками суду, звернення позивача з вимогами про визнання дійсним договору купівлі-продажу майна реєстраційний № 5 від 10.11.2011 р. на підставі норм ст.220 Цивільного кодексу України є неправомірним, а позов в цій частині вимог підлягає залишенню без задоволення.

Відповідно до ст.16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно із ст.1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи,  організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Відповідно до ст.328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Отже, порівняльний аналіз наведених вище норм законодавства дозволяє зробити висновок, що договір купівлі-продажу майна реєстраційний № 5 від 10.11.2011 р., як вчинений (укладений) правомірний правочин, слід вважати підставою, за якою позивачем набувається право власності.

За приписами ч.1 ст.334 Цивільного кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

Пунктом 3.4 Договору встановлено, що право власності у Покупця виникає після підписання акту приймання-передачі, який складається та підписується сторонами протягом 1 дня після повної оплати вартості майна, придбаного Покупцем за цим Договором.

Як було встановлено судом вище, спірне нерухоме майно, яке було предметом договору купівлі-продажу, фактично було прийнято позивачем на підставі акту приймання-передачі - 14.11.2011 р.

При цьому, згідно з наявним в матеріалах справи висновком судової будівельно-технічної експертизи № 27/23/12/11 від 27.12.2011 р., адміністративна будівля (літ А-ІІ), будівля складу, (літ. В-1), будівля складу (літ. Г-1), будівля гаражу (літ. Д-1), електрощитова, огорожа, ворота є об'єктами нерухомого майна, за ступенем капітальності відносяться до першої та третьої групи та мають 100% ступінь готовності. Означені об'єкти, за висновком експерта, відповідають діючим будівельним нормативним правилам, не мають недоліків конструктивно-технічного характеру, та не є аварійними. Конструктивні елементи будівель та споруд виконані з матеріалів, що відповідають встановленим нормам, у відповідності з технологією, яка забезпечує правильне з'єднання конструктивних елементів та не порушує експлуатаційну міцність конструкцій будівель. Будівлі відповідають нормативним вимогам пожежної безпеки, санітарним вимогам та придатні для подальшої експлуатації за призначенням.

За таких обставин, враховуючи положення ст.ст.328, 334 Цивільного кодексу України, а також факт розрахунку між сторонами за укладеним договором та передання майна за актом приймання-передачі, суд дійшов висновку, що внаслідок підписання та повного виконання договору купівлі-продажу майна реєстраційний № 5 від 10.11.2011 р., позивач набув право власності на спірні об'єкти нерухомості, розташовані за адресою: Донецька область, м. Горлівка, вул. Інтернаціональна, 12.

З огляду на наведене, позовні вимоги в частині визнання права власності на будівлі виробничого та підсобного призначення, які розташовані за адресою: Донецька область, м. Горлівка, вул. Інтернаціональна, 12, а саме: адміністративну будівлю (літ. А-ІІ) загальною площею 671,3 кв.м., будівлю металевого гаражу (літ. Д-1) загальною площею 78,4 кв.м., будівлю металевого складу (літ. В-1) загальною площею 257,5 кв.м., будівлю складу (літ. Г-1) загальною площею 110,8 кв.м., будівлю сторожки (літ. Ж), ворота металеві, огорожу цегляну, підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають віднесенню на відповідача в порядку, що передбачений  ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі ст.ст. 220, 525, 526, 628, 638, 655-697 ЦК України, ст. ст. 173, 180, 181, 193, Господарського кодексу України, керуючись ст.ст.22, 33, 36, 43, 47, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “ВЕЛЕС-21”,м. Горлівка – задовольнити частково.

Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю “ВЕЛЕС-21”, м. Горлівка право власності на будівлі виробничого та підсобного призначення, які розташовані за адресою: Донецька область, м. Горлівка, вул. Інтернаціональна, 12, а саме: адміністративну будівлю (літ. А-ІІ) загальною площею 671,3 кв.м., будівлю металевого гаражу (літ. Д-1) загальною площею 78,4 кв.м., будівлю металевого складу (літ. В-1) загальною площею 257,5 кв.м., будівлю складу (літ. Г-1) загальною площею 110,8 кв.м., будівлю сторожки (літ. Ж), ворота металеві, огорожу цегляну.

В іншій частині позовних вимог – відмовити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Донецкглавснаб”, м. Донецьк на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ВЕЛЕС-21”,м. Горлівка судовий збір в сумі 705,75грн.

В судовому засіданні оголошено повний текст рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття і може бути оскаржене через господарський суд Донецької області в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня прийняття рішення.

          

Суддя                                                               Морщагіна Н.С.           

< Список >                                                                  < Довідник >     

< Список >                                                                  < Довідник >    

< Текст >

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення29.12.2011
Оприлюднено16.01.2012
Номер документу20745154
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —39/245пд

Ухвала від 20.04.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Соболєва С.М.

Рішення від 29.12.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Морщагіна Н.С.

Ухвала від 27.12.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Морщагіна Н.С.

Ухвала від 13.12.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Морщагіна Н.С.

Ухвала від 13.12.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Морщагіна Н.С.

Ухвала від 06.12.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Морщагіна Н.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні