Ухвала
від 16.01.2012 по справі 2-4467/11
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОСОБА_1

                                                                                  Справа№2-4467/11

 

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          16.01.2012 року

                    Київський районний суд м. Одеси в складі:

                    головуючого –судді                                      Петренка В.С.

          за участю секретаря –                                   Сушко М.О.,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом

кредитної спілки «Вітязь»

до ОСОБА_2

про стягнення заборгованості за кредитним договором,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Кредитна спілка «Вітязь»звернулася до Київського районного суду м. Одеси з позовною заявою до ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в якій просила суд стягнути у солідарному порядку з відповідачів заборгованість за кредитним договором у розмірі 36 959, 01грн., а також стягнути у солідарному порядку з відповідачів судові витрати.

В обґрунтування заявленого позову позивач посилається на те, що 07.02.2008року між КС «Вітязь»та відповідачем –ОСОБА_2 було укладено кредитний договір №048КР00005-8, відповідно до умов якого, кредитодавець зобов'язується надати позичальникові грошові кошти у розмірі та на умовах строковості, цільового характеру використання, платності та забезпеченості, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти за користування ним відповідно до умов, визначених договором. Сума кредиту за цим договором становить 25 000грн.

У забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором, 07.02.2008року між КС «Вітязь», боржником –ОСОБА_2 та поручителем –ОСОБА_3 був укладений договір поруки №048КР00005-8, відповідно до умов якого, поручитель зобов'язується відповідати перед кредитором в повному обсязі за виконання боржником взятого на себе грошового зобов'язання за договором про видачу кредиту №048КР00005-8, укладеним між боржником і кредитором 07.02.2008р. На умовах цього договору поручитель також зобов'язується відповідати перед кредитором за виконання боржником умов договору про видачу кредиту в разі збільшення розміру кредиту внаслідок видачі додаткової суми кредиту, зміни розміру відсоткової ставки, зміни строків користування та/або погашення кредиту та/або сплати процентів за його користування.

Невиконання відповідачами зобов'язань по укладеним договорам зумовило звернення КС «Вітязь»до суду із відповідним позовом.

09.11.2011року від представника позивача до канцелярії суду надійшла заява про уточнення позовних вимог, в якій позивач просив суд стягнути з ОСОБА_2 заборгованість за кредитним договором у розмірі 74 535, 09грн., яка складається з: 18 802, 02грн. –заборгованість за кредитом, 55 733, 07грн. –заборгованість по процентам за користування кредитом, а також просив суд стягнути з відповідача судові витрати.

Враховуючи, що відповідно до ч.2 ст. 31 ЦПК України позивач  має право протягом усього часу розгляду справи збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитися від позову, а також до початку розгляду судом справи по суті позивач має право шляхом подання письмової заяви змінити предмет або підставу позову, суд надає юридичну оцінку позовним вимогам з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 08.11.2011року (вх. суду №58941 від 09.11.2011р.).

У судовому засідання 16.01.2012року представник позивача позовні вимоги з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог підтримав у повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Відповідач –ОСОБА_2 про час та місце судових засідань повідомлений належним чином шляхом надсилання судової ухвали та повісток на адресу, зазначену у позовній заяві та договорах, яка не змінювалась, про що свідчить довідка з адресно –довідкового бюро ГУМВС України в Одеській області, у судові засідання не з'явився, про поважність причин відсутності не повідомив, заперечення на позовну заяву не надав.

Факт отримання відповідачем судової повістки підтверджується повідомленням про врученням поштового відправлення (а.с. 27).

При цьому суд зазначає, що відповідно до п. 5 ст. 74 ЦПК України судова повістка разом із  розпискою, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі.

У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Приймаючи до уваги, що декілька судових відправлень були повернуті поштою із відміткою «за закінченням терміну зберігання», суд вважає за можливе розглядати справу без участі відповідача за наявними в ній матеріалами.

Відповідно до ст.ст. 224, 225 ЦПК України за згодою представника позивача Київським районним судом м. Одеси постановлена ухвала про заочний розгляд справи.   

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову, виходячи з наступного.

Як вбачається із матеріалів справи, 07.02.2008року між Кредитною спілкою «Кредіт Юніон»та відповідачем – ОСОБА_2 було укладено кредитний договір №048КР00005-8, відповідно до умов якого, кредитодавець зобов'язується надати позичальникові грошові кошти у розмірі та на умовах строковості, цільового характеру використання, платності та забезпеченості, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти за користування ним відповідно до умов, визначених договором. Цільове призначення кредиту: розвиток бізнесу. Сума кредиту за цим договором становить 25 000грн. Кредит надається строком на 24 місяці.

Відповідно до п.п. 3.1. –3.4. кредитного договору, за користування кредитом позичальник сплачує кредитодавцеві проценти за ставкою 79% річних, які нараховуються на залишок заборгованості за кредитом. Нарахування процентів здійснюється за кожний день користування кредитом, починаючи з наступного дня після отримання позичальником суми кредиту, а припиняється в день остаточного розрахунку за кредитом. Повернення частини кредиту та сплата процентів за користування кредитом здійснюється позичальником у розмірі та в терміни, встановлені графіком платежів, який є невід'ємною частиною цього договору. У разі порушення графіку платежів проценти за користування кредитом нараховуються за ставкою 99% річних з першого по останній день порушення включно.

Згідно п. 4.1. кредитного договору №048КР00005-8 від 07.02.2008р., з метою своєчасного повернення кредиту і сплати процентів за користування ним, позичальник забезпечує виконання своїх зобов'язань, оформленим відповідно до вимог чинного законодавства України, договором поруки.

Відповідно до п.п. 5.2.1., 5.3.2. зазначеного договору, позичальник зобов'язується використати кредит на зазначені у договорі цілі і забезпечити повернення одержаного кредиту та сплату нарахованих процентів на умовах, передбачених цим договором. Кредитодавець має право достроково розірвати договір в односторонньому порядку у разі не виконання позичальником умов договору та зажадати негайного повернення залишку кредиту, сплати поточної заборгованості по процентам, а також інших платежів, пов'язаних з виконанням цього договору.

П.п. 7.1., 7.5. зазначеного договору передбачено, що договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами і діє до повного погашення виконання позичальником взятих на себе зобов'язань. Сторони несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов договору згідно чинного законодавства України.

У забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором, 07.02.2008року між КС «Кредіт Юніон», боржником –ОСОБА_2 та поручителем –ОСОБА_3 був укладений договір поруки №048КР00005-8, відповідно до умов якого, поручитель зобов'язується відповідати перед кредитором в повному обсязі за виконання боржником взятого на себе грошового зобов'язання за договором про видачу кредиту №048КР00005-8, укладеним між боржником і кредитором 07.02.2008р. На умовах цього договору поручитель також зобов'язується відповідати перед кредитором за виконання боржником умов договору про видачу кредиту в разі збільшення розміру кредиту внаслідок видачі додаткової суми кредиту, зміни розміру відсоткової ставки, зміни строків користування та/або погашення кредиту та/або сплати процентів за його користування. Грошове зобов'язання боржника перед кредитором за кредитним договором складається з наданого боржнику кредиту в сумі 25 000грн., процентів за користування кредитом, нарахованих за весь період дії кредитного договору, з розрахунку 0, 216% щоденно від фактично залишеної суми боргу, а також всіх інших платежів, передбачених кредитним договором. ОСОБА_3 виконання зобов'язання за договором про видачу кредиту складає 24 місяці з 07 лютого 2008року по 07 лютого 2010року, і діє до повного виконання боржником зобов'язань.

Відповідно до п. 2.1. договору поруки, поручитель несе солідарну з боржником відповідальність перед кредитором за виконання грошового зобов'язання за договором про видачу кредиту.  

Невиконання відповідачем - ОСОБА_2 своїх зобов'язань по вищезазначеним договорам, зумовило звернення КС «Вітязь»до суду із відповідним позовом.

Згідно витягу з протоколу №1 від 24.05.2008року чергових загальних зборів членів Кредитної спілки «Кредіт Юніон», змінено назву Кредитна спілка «Кредіт Юніон»на Кредитна спілка «Вітязь», та зареєстровано відповідні зміни назви в Статут та Положення кредитної спілки, затверджено в новій редакції статут КС «Вітязь»та положення про спостережну раду КС «Вітязь», положення про правління КС «Вітязь», положення про кредитний комітет КС «Вітязь», положення про ревізійну комісію КС «Вітязь».

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання  або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні  встановлений строк (термін)  його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно ч.1 ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно ч.1, ч. 2 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і з неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.

Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення  параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Так, відповідно до ст.ст. 1046, 1047 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти  або  інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Відповідно до ч. 1 ст. 1048, ч. 1 ст. 1049 ЦК України позикодавець має право на  одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі  або речі, визначені родовими ознаками,  у  такій  самій кількості,  такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Згідно ч. 1, 2 ст. 1050 ЦК України якщо позичальник своєчасно не повернув  суму позики,  він зобов'язаний  сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з   розстроченням),  то  в  разі прострочення повернення чергової частини  позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Згідно ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Крім того, відповідно до п.п. 3.1., 3.4. кредитного договору, за користування кредитом позичальник сплачує кредитодавцеві проценти за ставкою 79% річних, які нараховуються на залишок заборгованості за кредитом. У разі порушення графіку платежів проценти за користування кредитом нараховуються за ставкою 99% річних з першого по останній день порушення включно.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Як вбачається із наданого представником позивача розрахунку боргу позичальника (а.с. 42), у відповідача – ОСОБА_2 наявна заборгованість за кредитним договором, яка дорівнює 74 535, 09грн., та складається з: 18 802, 02грн. –заборгованість за кредитом, 55 733, 07грн. –заборгованість по процентам за користування кредитом.

Доказів сплати зазначеної суми відповідачем, в порушення вимог ст. 60 ЦПК України, суду не надано.

З урахуванням викладеного, вимоги позивача про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 18 802, 02грн., заборгованості по процентам за користування кредитом у розмірі 55 733, 07грн., заявлені на підставі розрахунку, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, витрати по сплаті судового збору у розмірі 369, 59грн. та витрати на інформаційно –технічне забезпечення підлягають стягненню з відповідача на користь позивача -  кредитної спілки «Вітязь», а недоплачена сума судового збору підлягає стягненню з відповідача на користь державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 88, 213, 215, 226 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов кредитної спілки «Вітязь» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором –задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (зареєстрований за адресою: 65059, АДРЕСА_1, паспорт серії КК №558136, виданий Київським РВ УМВС України в Одеській області 19.12.2000року) на користь кредитної спілки «Вітязь» (65045, АДРЕСА_2) загальну суму заборгованості за кредитним договором №048КР00005-8 від 07.02.2008року в розмірі 74 535 (сімдесят чотири тисячі п'ятсот тридцять п'ять) грн. 09 коп., яка складається з:

-  18 802 (вісімнадцять тисяч вісімсот дві) грн. 02 коп. –заборгованість за кредитом;

- 55 733 (п'ятдесят п'ять тисяч сімсот тридцять три) грн. 07 коп. –заборгованість по процентам за користування кредитом,

на наступні реквізити для перерахування сум грошових вимог за кредитом: 65045, АДРЕСА_2, МФО 328384, код ЄДРПОУ 33314324, р/р 26502020176001 в АКБ «ІМЕКСБАНК».

Стягнути з ОСОБА_2 (зареєстрований за адресою: 65059, АДРЕСА_1, паспорт серії КК №558136, виданий Київським РВ УМВС України в Одеській області 19.12.2000року) на користь кредитної спілки «Вітязь» (65045, АДРЕСА_2, МФО 328384, код ЄДРПОУ 33314324, р/р 26502020176001 в АКБ «ІМЕКСБАНК») 369 (триста шістдесят дев'ять) грн. 59 коп. витрат по сплаті судового збору та 120 (сто двадцять) грн. 00 коп. витрат по сплаті збору на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Стягнути з ОСОБА_2 (зареєстрований за адресою: 65059, АДРЕСА_1, паспорт серії КК №558136, виданий Київським РВ УМВС України в Одеській області 19.12.2000року) на користь державного бюджету України судовий збір у розмірі 375 (триста сімдесят п'ять) грн. 76 коп.

Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача шляхом звернення із заявою про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.   

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня оголошення ухвали про залишення заяви без задоволення.  

Суддя :                                           Петренко В.  С.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення16.01.2012
Оприлюднено20.01.2012
Номер документу20923886
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-4467/11

Ухвала від 29.03.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 09.02.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 05.06.2022

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 05.06.2022

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 24.11.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 30.09.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 30.09.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 27.09.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 27.08.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 14.07.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні