10/101
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
16.09.08 р. Справа № 10/101
Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді Приходько І.В.;
при секретарі судового засідання – Ярош В.В..;
за участю представники сторін:
від позивача – Ластовецький В.В. – довіреність;
від відповідача - Дермайнер А.Г. – керівник;
розглянув у відкритому судовому засіданні суду справу
за позовом Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» м.Горлівка в особі Донецьких електричних мереж м.Донецьк,
до відповідача Обласного благодійного фонду «Обеліск» м.Донецьк,
про стягнення 8 295, 05 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
До господарського суду звернувся позивач, Відкрите акціонерне товариство «Донецькобленерго» м.Горлівка в особі Донецьких електричних мереж м.Донецьк, з позовом до відповідача, Обласного благодійного фонду «Обеліск» м.Донецьк, про стягнення 8 295, 05 грн. за спожиту недораховану електричну енергію за Актом № 025528 від 27.11.2007 р.
В обґрунтування позовних вимог, позивач посилався на Акт № 025528 від 27.11.2007 р., порушення відповідачем Правил користування електричною енергією, розрахунок суми позову.
Представник відповідача у відзиві на позовну заяву № б/н від 16.09.2008 р. та в судових засіданнях позовні вимоги визнав у повному обсязі. Клопотав про розстрочку виконання рішення на 12 місяців.
За клопотанням сторін на підставі положень статті 69 Господарського процесуального кодексу України термін розгляду справи продовжувався на 2 місяці.
Розглянув матеріали справи, додатково представлені документи, заслухав пояснення сторін, посадової особи, оцінив докази за своїм внутрішнім переконанням, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 27.11.2007 р. представниками постачальника за адресою пр.Ватутіна, 18 у м.Донецьку було складено акт № 025528 (далі – Акт), з якого убачається, що Обласний благодійний фонд «Обеліск» у порушення Правил користування електричною енергією (далі Правила) здійснив самовільне підключення токоприймачів до мережі електропередавальної організації.
Вказаний Акт підписаний сторонами без жодних зауважень, з боку відповідача першим керівником – директором Дермайнер А.Г.
07.12.2007 р. відбулось засідання комісії позивача та згідно з виявленим порушенням, яке було зафіксовано у Акті № 025528, та у відповідності до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 року N 562 (далі – Методики), відповідачу був нарахований обсяг недоврахованої електричної енергії 19 932 кВт.год та сума збитків у розмірі 8 295,05 грн.
Присутній на засіданні комісії директор відповідача Дермайнер А.Г., отримав особисто рахунок- фактуру № 9002 на суму 8 295,05 грн. про що на копії рахунку мається відповідний запис.
Приймаючи рішення, суд враховує наступне.
Відповідно ст. 26 Закону України „Про електроенергетику” та п.5.1 Правил, споживання електричної енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником; споживання електричної енергії без договору не допускається.
Згідно положень ст. 27 Закону України „Про електроенергетику”, правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є у тому числі й самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.
Відповідно до положень Правил постачальник електричної енергії має право здійснювати технічну перевірку, яка є комплексом робіт що здійснюються для визначення відповідності стану засобу обліку електричної енергії та схеми його підключення, а також відповідності стану електропроводки та електроустановок від межі баклагової належності до дочки обліку.
Відповідно до положень пункту 3.18 Правил визначено, що технічна перевірка здійснюється електропередавальною організацією (постачальником електричної енергії) не рідше одного разу на три роки. Роботи з контрольного огляду засобу обліку та технічної перевірки розрахункових засобів обліку електричної енергії проводяться у присутності уповноважених представників споживача.
Положеннями п.6.40 Правил встановлено, що у разі виявлення у споживача пошкоджень або зриву пломб електропередавальної організації та/або пломб держперевірки або за умови збереження цілісності пломб держповірки та електропередавальної організації пошкодження розрахункових приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу приладу обліку тощо), встановлення перемички, шунтуючої коло струму лічильника, використання різного роду пристроїв з метою зменшення показів приладів обліку, несанкціонованого втручання у параметри багатофукціональних лічильників, порушення цілісності ізоляції вторинних кіл трансформаторів струму чи напруги, знеструмлення кіл струму або кіл напруги приладу обліку, самовільного встановлення споживачем трансформаторів струму чи напруги, коефіцієнти трансформації яких не відповідають указаним в паспорті (таблиці) трансформатора та /або вказаним у договорі про постачання, інші дії або бездіяльність споживача з метою зниження значення показів засобу обліку, покази розрахункового засобу обліку не враховуються, а електропередавальна організація здійснює перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії та його вартості відповідно до Методики, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням.
Відповідно до п.6.41 Правил, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформлюється двосторонній акт порушення.
Як убачається з Акту № 025528, представниками позивача, Терещенко С.А., Белоус В.О. 27.11.2007 р. на об'єкті по пр.Ватутіна, 18 у м.Донецьку, у присутності керівника відповідача був складений акт про порушення Правил користування електричною енергією.
Як убачається зі змісту вказаного Акту було виявлено порушення, а саме самовільне підключення токоприймачів до мережі електропередавальної організації, яке здійснено кабелем 2х1.5 мм, мідь, в електрощитовій житлового будинку по пр.Ватутіна, 18, а також бездоговірне та безоблікове споживання електричної енергії.
Зазначений Акт підписаний відповідачем без будь-яких зауважень.
Враховуючи викладене, дослідивши зміст Акту, суд вважає його погодженим та таким, що є належним доказом здійснення відповідачем порушення Правил користування електричною енергією (п.6.40), який містить всі необхідні дані для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії за вчинення виявленного порушення відповідно до Методики. Крім того, суд зазначає, що проти факту самовільного підключення та споживання електричної енергії без договору не заперечував і сам відповідач.
Отже вимоги позивача в частині факту вчинення відповідачем відповідного порушення, яке передбачене пунктом 6.40 Правил користування електричною енергією, є доведеним.
Відповідачем не доведено відсутність вини у вчинені відповідного порушення.
Як того вимагають положення п.6.42 Правил, на підставі Акту порушень, на засіданні комісії з розгляду актів про порушення визначається обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Відповідно до п.6.43 Правил, споживач зобов'язаний оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунку.
Представник позивача надав до суду копію рахунку-фактури № 9002, з якого убачається, що відповідач, директор Дермайнер А.Г. особисто отримав рахунок для сплати недоврахованої електричної енергії у сумі 8 295, 05 грн.
На час звернення позивача до суму кошти за вказане порушення на рахунок позивача від відповідача не надходили.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або за заперечень.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані, доведені належним чином та підлягають задоволенню.
Що стосується клопотання відповідача про розстрочку виконання рішення на 12 місяців, суд враховує наступне.
Відповідно до положень статті 83 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, приймаючи рішення, має право відстрочити або розстрочити виконання рішення.
Як визначено положеннями статті 121 цього ж кодексу, господарський суд вказане питання розглядає при наявності обставин, що ускладняють виконання рішення або роблять його неможливим.
Будь-яких доказів у підтвердження наявності обставин, що ускладняють виконання рішення або роблять його неможливим у розумінні статті 121 ГПК України, відповідач до суду не надав.
Судові витрати підлягають віднесенню на відповідача у порядку передбаченому ст.49 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі статей 26, 27 Закону України „Про електроенергетику”, Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 року N 562, Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ № 28 від 31.07.1996р., керуючись ст.ст. 22, 33, 43, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
В И Р І Ш И В:
Задовольнити позовні Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» м.Горлівка в особі Донецьких електричних мереж м.Донецьк, до Обласного благодійного фонду «Обеліск» м.Донецьк, про стягнення 8 295, 05 грн. за спожиту недораховану електричну енергію за Актом № 025528 від 27.11.2007 р.
Стягнути з Обласного благодійного фонду «Обеліск» м.Донецьк (83055, м.Донецьк, вул.50-річчя СРСР, 144, кв.51, ЄДРПОУ 25794811), на користь Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» м.Горлівка в особі Донецьких електричних мереж м.Донецьк ( 83000, м.Донецьк, вул.Постишева, 99, р/р 260383011297 в ДОУ ВАТ «Державний ощадний банк України, МФО 335106, ЄРПОУ 00131469), недораховану електричну енергію у розмірі 8 295, 05 грн. за Актом № 025528 від 27.11.2007 р.
Стягнути з Обласного благодійного фонду «Обеліск» м.Донецьк 83055, м.Донецьк, вул.50-річчя СРСР, 144, кв.51, ЄДРПОУ 25794811), на користь Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» м.Горлівка в особі Донецьких електричних мереж м.Донецьк (83000, м.Донецьк, вул.Постишева, 99, р/р 26004301745393 в філії ГУ ПІБ України в Донецькій області, МФО 334635, ЄДРПОУ 00131469) державне мито у розмірі 102 грн. та інформаційно-технічні витрати у розмірі 118 грн.
В судовому засіданні за згодою сторін оголошено вступну та резолютивну частину рішення. Повний текст підписано 18.09.2008 р.
Суддя
Пом.Ярош В.В.
305-75-46,
1 прим- позивачу,
1 прим.- відповідачу,
1 при.- до справи.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2008 |
Оприлюднено | 13.10.2008 |
Номер документу | 2110539 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Пархоменко Наталія Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні