УХВАЛА
18 листопада 2011 року
Справа № 2-а-459/08
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мачульського В.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку заяву управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області про відстрочення виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок та виплату підвищення до пенсії як дитині війни,
ВСТАНОВИВ:
11.11.2011 року управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області звернулося в суд із заявою про відстрочення виконання судового рішення, ухваленого Волинським окружним адміністративним судом.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 29.12.2008 року у справі №2а-459/08/0370 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок та виплату підвищення до пенсії як дитині війни, позовні вимоги задоволено частково. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області провести нарахування підвищення ОСОБА_1 за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.10.2009 року постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29.12.2008 року скасовано та прийнято нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково, визнано протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області та зобов'язано нарахувати та виплатити в користь ОСОБА_1 щомісячне підвищення пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з 22.12.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року до 30.11.2008 року включно, з врахуванням уже виплачених сум.
11.11.2011 року управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі звернулося із заявою про відстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 29.12.2008 року у даній справі. Просить відстрочити до 01.05.2012 року виконання судового рішення згідно виконавчого листа №1633 від 05.04.2011 року посилаючись на те, що у бюджеті Пенсійного фонду України відсутні кошти на фінансування даного виду виплат. Тому, просить заяву задовольнити.
В судове засідання 18.11.2011 року позивач не прибула, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце судового розгляду справи.
Відповідач у судове засідання також не з'явився, хоча у своїй заяві про відстрочення виконання судового рішення, просить суд, проводити розгляд даної заяви у відсутності їх представника.
Згідно із частиною другою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання позивач та представник відповідача не прибули, що не перешкоджає судовому розгляду, тому розгляд заяви про відстрочення виконання судового рішення здійснено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Заява Управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі про відстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 29.12.2008 року не підлягає до задоволення, з огляду на таке.
Згідно із частиною другою статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до частини першої статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження – із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Як вбачається із матеріалів справи постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.10.2009 року постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29.12.2008 року скасовано та прийнято нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково, визнано протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області та зобов'язано нарахувати та виплатити в користь ОСОБА_1 щомісячне підвищення пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з 22.12.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року до 30.11.2008 року включно, з врахуванням уже виплачених сум.
Крім того, в матеріалах справи міститься постанова головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Камінь-Каширського районного управління юстиції про закінчення виконавчого провадження ВП №25708424 від 30.08.2011 року, з якої вбачається, що управлінням Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі проведено ОСОБА_1 нарахування та виплату підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 741 грн. 39 коп.
Суд не бере до уваги копію банківської виписки за 01.11.2011 року, як доказ того, що на розрахунковому рахунку № 256007122247 в управлінні Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області відсутні кошти для виплати даної категорії, оскільки відповідачем не надано суду жодних доказів того, що в управлінні Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області дійсно є тільки один рахунок, на якому і відсутні кошти для виплати допомоги дітям війни.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про безпідставність заяви про відстрочення виконання судового рішення, оскільки управлінням Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі не надано жодних доказів на підтвердження обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, та які б давали підстави відстрочити його виконання.
Суд також звертає увагу на те, що постанова Волинського окружного адміністративного суду від 29.12.2008 року набрала законної сили 22.10.2009 року, тобто з моменту набрання законної сили рішенням у даній справі минуло два року, проте за збігом значного проміжку часу воно не виконане, чим порушені норми КАС України про обов'язковість виконання судових рішень, а також права позивача на отримання виплат. Відтак, у задоволенні заяви про відстрочення виконання судового рішення слід відмовити.
Керуючись статтями 165, 263 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області про відстрочення виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Камінь-Каширському районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок та виплату підвищення до пенсії як дитині війни, відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду
Головуючий
Суддя В.В. Мачульський
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2011 |
Оприлюднено | 23.02.2012 |
Номер документу | 21492100 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Великоновосілківський районний суд Донецької області
Єфименко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні