ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а/2470/3182/11 Головуючий у 1-й інстанції: Григораш В.О.
Суддя-доповідач: Драчук Т. О.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2012 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Драчук Т. О.
суддів: Гонтарука В. М. , Боровицького О.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м.Чернівці на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2011 року у справі за адміністративним позовом приватного підприємства "Єврофасадбуд" до управління Пенсійного фонду України у м.Чернівці, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача управління Державного казначейства у м.Чернівці про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії , -
В С Т А Н О В И В :
В жовтні 2011 року приватне підприємство «Єврофасадбуд»звернулося до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Чернівці, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління державного казначейства у м. Чернівці про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови в поверненні надміру сплачених страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язання відповідача повернути ці кошти.
Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 25.11.2011 року адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправною відмову УПФ України в м. Чернівці повернути надміру сплачені ПП «Єврофасадбуд»страхові внески від 22.09.2011 року вих.№12642/03; зобов'язано УПФ України в м. Чернівці повернути надміру сплачені кошти в сумі 77206,43 грн. ПП «Єврофасадбуд», шляхом їх перерахування на розрахунковий рахунок позивача; стягнуто з Державного бюджету України на користь ПП «Єврофасадбуд»судові витрати в розмірі 775,46 грн.
Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч.4 ст.196 КАС України, визнала можливим проводити розгляд апеляційної скарги за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю доповідача, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд прийшов до висновку проте, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Так, ухвалюючи постанову про задоволення позовних вимог ПП «Єврофасадбуд», суд першої інстанції встановив, що станом на 01.01.2011 року, позивач, за період з 01.09.2009 року по 31.12.2010 року здійснив переплату по внескам на загальнообов'язкове пенсійне страхування в сумі 77206,43 грн, яка має бути повернута позивачу.
Колегією суддів встановлено, що станом на 01.01.2011 року ПП «Єврофасадбуд», яке є платником єдиного податку, виникла переплата по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період 01.09.2009 року по 31.12.2010 року. Загальна сума надміру сплачених страхових внесків до УПФ України у м. Чернівці становить 77206,43 грн.
Факт наявності надміру сплачених позивачем страхових внесків за період з 01.09.2009 року по 31.12.2010 року відповідачем не оспорюється та підтверджено Довідкою №59 від 05.05.2011 року, складеної відповідачем за результатами позапланової перевірки з питань дотримання позивачем вимог законодавства щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.09.2009 року по 01.01.2011 року (а.с.18-20).
08.09.2011 року позивач надіслав відповідачу Лист вих.№12/9, в якому просив повернути кошти в сумі 77206,43 грн., надміру сплачені в рахунок страхових внесків за період з 01.09.2009 року по 31.12.2010 року.
У відповідь на вказаний лист позивача, Пенсійний орган відмовив у поверненні вказаних коштів (Лист №12642/03 від 22.09.2011 року), при цьому, зазначив, що повернення платникам помилково та/або надміру сплаченого єдиного податку здійснюється органами Державного казначейства України згідно вимог Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевого бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 10.12.2002 року №226 (далі –Порядок №226).
Не погоджуючись із відповіддю відповідача щодо відмови в поверненні надміру сплачених страхових внесків, позивач оскаржив таке рішення в судовому порядку.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, які регулюють спірні правовідносини, колегія суддів повністю погоджується з висновками суду першої інстанції щодо протиправності відмови УПФ України у м. Чернівці повернути ПП «Єврофасадбуд»надміру сплачені страхові внески в сумі 77206,43 грн. та необхідності зобов'язання відповідача повернути позивачу вказану суму коштів.
Відповідно до ч. 13 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми надміру сплачених чи помилково сплачених страхових внесків до солідарної системи повертаються страхувальникам або за їх згодою зараховуються в рахунок майбутніх платежів страхових внесків у порядку і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, затверджена Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України. Зазначеною інструкцією, п. 11.17. встановлено, що суми надміру сплачених чи помилково сплачених страхових внесків та інших платежів (в тому числі частина єдиного та фіксованого податків, що надходить за найманих працівників суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали відповідний особливий спосіб оподаткування), повертаються страхувальникам або за їх згодою зараховуються в рахунок майбутніх платежів страхових внесків.
Також Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 січня 2002 року № 2-4, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01 березня 2002 року за № 121/6500, затверджено Порядок ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження платежів зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів. Пунктом 7 цього Положення встановлений порядок обліку та повернення платнику сум переплат.
Зазначено, що повернення платнику зайво або помилково внесених сум платежів до Пенсійного фонду України або зарахування переплат у рахунок сплати інших платежів в особових рахунках платників проводиться органом Пенсійного фонду України на підставі заяви платника.
Надміру сплачені суми платежів, що обліковуються в особових рахунках платників більше 1095 днів без руху (відсутні нарахування або зменшення та сплата), за умови відсутності заяви платника про повернення зараховуються до бюджету відповідного органу Пенсійного фонду України. Зарахування здійснюється на підставі висновку, складеного органом Пенсійного фонду України.
Колегією суддів встановлено, що УПФ України у м.Чернівці не заперечує проти наявності надміру сплачених страхових сум.
Крім того, відповідно п.5 Порядку №226, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів (обов‘язкових платежів) та інших доходів бюджетів, здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
Враховуючи вище зазначене, суд першої інстанції визнав доводи відповідача відносно того, що сплачені страхові внески в складі єдиного податку повинні повертатись податковим органом безпідставними та необґрунтованими, оскільки податковий орган, відповідно до Закону, не здійснює контроль за сплатою страхових внесків, натомість, такий обов'язок покладений на відповідача.
Суд апеляційної інстанції погоджується з такими висновками суду першої інстанції та вважає їх правомірними, такими, що повноцінно вмотивовані в постанові суду від 25.11.2011 року.
Згідно з ч. 2 ст. 159 КАС України, законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм адміністративного процесуального права.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.198, ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи наведене вище, колегія суддів прийшла до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, у зв'язку з чим, відповідно до ст. 200 КАС України, це є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м. Чернівці залишити без задоволення, а постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2011 року –без змін.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.
Головуючий Драчук Т. О.
Судді < Список > Гонтарук В. М.
Боровицький О. А.
Суд | Вінницький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2012 |
Оприлюднено | 24.02.2012 |
Номер документу | 21527934 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Драчук Т. О.
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні