Постанова
від 16.11.2011 по справі 2а-0870/7603/11
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

              

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2011 року                                 Справа №  2а-0870/7603/11

   (10 год. 15 хв.)

Запорізький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Щербака А.А., при секретарі Сподінової А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольпромкомплект» про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольпромкомплект» про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 463 грн. 80 коп.

Позивач у позовній заяві зазначив, що товариство з обмеженою відповідальністю «Мелітопольпромкомплект» зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Якимівській міжрайонній виконавчій дирекції Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, реєстраційний код страхувальника № 402. Загальна заборгованість перед фондом відображена в звіті Ф4-ФСС з ТВП за дев'ять місяців 2003 року, та станом на 08.09.2011 року не погашена. Просить стягнути заборгованість у розмірі 463 грн. 80 коп.

Представник позивача до суду не з'явився. Надав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, зазначає, що станом на 16.11.2011 року заборгованість відповідача не погашена.

Представник відповідача до суду також не з'явились. Про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

З урахуванням викладеного та враховуючи клопотання представника позивача, суд відповідно до ст. 128 КАС України розглянув справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.

Відповідно до п.1 ст.41 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги  підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Мелітопольпромкомплект» зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Якимівській міжрайонній виконавчій дирекції Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, реєстраційний код страхувальника № 402.

Прострочена заборгованість в сумі 463 грн. 80 коп. включає в себе суму заборгованості  по страховим внескам, які не було сплачено при  виплаті заробітної плати найманим працівникам в розмірі 349 грн. 06 коп. и, а також суму штрафу в розмірі 70 грн. 74 коп. та пені в розмірі 44 грн. 00 коп.

Прострочена заборгованість підтверджується в звіті Ф4-ФСС з ТВП за дев'ять місяців 2003 рік та станом на 16.11.2011 року складає 463 грн. 80 коп. Таким чином, заборгованість відповідача, що підлягає примусовому стягненню у судовому порядку, що мала місце станом на 01.01.2011 року, складає 463 грн. 80 коп.

Відповідно до п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464 від 08.07.2010 року «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2004 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

Згідно з нормами ст. 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.

Згідно зі ст. 9 Закону (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості) Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники та застраховані особи; страхувальники - юридичні та фізичні  особи  набувають статусу платників страхових внесків до Фонду з дня їх реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду (частини 1, 2 ст. 22 Закону “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості)).

У відповідності з приписами ст. 23 Закону №2240-ІІІ (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості), страхувальники-роботодавці перераховують страхові внески у встановлених розмірах шляхом безготівкових розрахунків один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 27 вищезгаданого Закону (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості), страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати страхові внески.

На підставі ч.2 ст. 30 Закону України № 2240-ІІІ (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості) не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, зазначена заборгованість підлягає примусовому стягненню на користь фонду.

На підставі викладено, ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Мелітопольпромкомплект» (72400, Запорізька область, Приазовський район, смт. Приазовське, вул. Горького, буд. 79, ЄДРПОУ 31022768) на користь Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції  (69600, м. Запоріжжя, вул. Сєдова, 12, р/р 37179200900001 у ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 20485413) заборгованість по страховим внескам у розмірі 463 грн. 80 коп. (чотириста шістдесят три гривні вісімдесят копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо  його не скасовано, набирає законної сили після повернення  апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного  провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було  повідомлено про можливість отримання копії постанови суду  безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне  оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії  постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                             А.А. Щербак

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.11.2011
Оприлюднено05.03.2012
Номер документу21686521
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-0870/7603/11

Ухвала від 22.11.2024

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Лазаренко Максим Сергійович

Ухвала від 14.11.2024

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Лазаренко Максим Сергійович

Ухвала від 22.11.2017

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Бойченко Юлія Петрівна

Ухвала від 17.11.2017

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Бойченко Юлія Петрівна

Постанова від 16.11.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Щербак Андрій Анатолійович

Ухвала від 01.11.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Щербак Андрій Анатолійович

Ухвала від 12.10.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Щербак Андрій Анатолійович

Ухвала від 21.09.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Щербак Андрій Анатолійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні