Постанова
від 15.02.2012 по справі 2а/0570/518/2012
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 15 лютого 2012 р.                                                             справа № 2а/0570/518/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:   

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  Аканов О.О.

при секретарі          Скокіні О.Л.

Приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови : 14 год. 00 хвл.

Донецький окружний адміністративний суд в складі : головуючого судді Аканова О.О., при секретарі Скокіні О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Калінінського району міста Донецька  в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька до Приватного підприємства «Параді-М» про стягнення недоїмки  зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 54737,49 грн.,

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Калінінського району міста Донецька  в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька звернувся до суду з позовом до Приватного підприємства «Параді-М» про стягнення недоїмки  зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 54737,49 грн.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідно до ч.2 ст. 20  Закону України від 09.07.2003 року № 1058-ІУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі Закон № 1058) страхувальник самостійно визначає суму внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, які підлягають сплаті в строк не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення звітного періоду.

Сума заборгованості Приватного підприємства «Параді-М» перед бюджетом Пенсійного фонду за період з травня 2010 року по січень 2011 склала 86461,34 грн. Вказана сума  заборгованості складається з недоїмки у розмірі 54737,49 грн., штрафних санкцій у розмірі 6623,67 грн. та пені у розмірі 25100,18 грн.

Однак сума заборгованості до цього часу не сплачена.

Просив стягнути з Приватного підприємства «Параді-М» заборгованість зі сплати страхових внесків період з травня 2010 року по січень 2011 у розмірі 54737,49 грн.

Представник позивача у судовому засіданні надав заяву про зменшення позивних вимог, в якому просять стягнути з відповідача 54737,49 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні надав заяву, в якій визнає позовні вимоги у повному обсязі у розмірі 54737, 49 грн.

             Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову адміністративного позову чи визнання  адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

              Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

               Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову продовжує розгляд адміністративної справи, якщо відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.   

              Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки  визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Дослідивши матеріали справи, доводи позовної заяви, суд встановив.

Приватне підприємство «Параді-М» зареєстровано як юридична особа та включено в Єдиного державного реєстру підприємств та організацій за ідентифікаційним кодом 35637260, є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Позивач є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього п. 12  Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до п. 12 “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно  зі п. 1 “Положення про Пенсійний фонд України”, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001, з наступними змінами та доповненнями  (далі “Положення), Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.

Згідно п. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п. п. 5 п. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону № 1058 страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.                                        

Згідно ч. 4 ст. 20 Закону № 1058 сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду.

На підставі ч. 6 ст. 20 Закону № 1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.                    

Відповідно до ч. 12 ст. 20 Закону № 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.                    

Відповідно до наданих Приватного підприємства «Параді-М» розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягає сплаті за період з травня 2010 року по січень 2011 року у сумі 54737,49 грн.

Частиною 2 ст.106 Закону № 1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмки) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.          З урахуванням встановлених обставин  у справі суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Прокурора Калінінського району міста Донецька  в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька до Приватного підприємства «Параді-М» про стягнення недоїмки  зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з травня 2010 року по січень 2011 року у сумі 54737,49 грн. підлягають задоволенню.

Питання розподілу судових витрат вирішити у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 17-20, 69-72, 86, 94, 158-164, 167,  254, 257 КАС України, суд, –

П О С Т А Н О В И В :

          Позовні вимоги Прокурора Калінінського району міста Донецька  в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька до Приватного підприємства «Параді-М» про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. – задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Параді-М» (адреса: 83003, м. Донецьк, Калінінський район, проспект Ілліча, 89, ідентифікаційний код 35637260)  на користь Управління Пенсійного фонду України у Калінінському районі м. Донецька (р/р 256003122001 у ДОУ ВАТ “Державний ощадний банк України”, МФО 335106, код ЄДРПОУ 21956234) заборгованість по страховим внескам за період з травня 2010 року по січень 2011 року у сумі 54737,49 грн.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 15 лютого 2012 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.  

  

Суддя                                                                                      Аканов О.О.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.02.2012
Оприлюднено19.03.2012
Номер документу21892104
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/518/2012

Ухвала від 05.03.2012

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Юрко Ирина Володимирівна

Ухвала від 08.05.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Аканов О.О.

Ухвала від 12.04.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Аканов О.О.

Ухвала від 14.03.2012

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Юрко І.В.

Ухвала від 05.03.2012

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Юрко І.В.

Постанова від 15.02.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Аканов О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні