Справа № 0803/154/2012
№ 2/0803/33/2012
У Х В А Л А
про повернення заявнику заяви про забезпечення позову
07 березня 2012 року селище ОСОБА_1
Суддя Великобілозерського районного суду Запорізької області Яцун О.О., розглянувши заяву ОСОБА_2 про забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Імені Гагаріна»про повернення земельної ділянки та зобов'язання приведення її в рівноцінний стан, що мав місце до передачі в оренду. До позовної заяви позивачем надана заява про забезпечення позову в якій позивач просить суд заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Імені Гагаріна»здійснювати будь-які дії на земельній ділянці загальною площею 11,5540 га, кадастровий номер 2321187400:06:005:0003, що належить позивачу на праві власності, крім приведення земельної ділянки в рівноцінний стан, що мав місце до передачі земельної ділянки в оренду відповідно до умов договору оренди земельної ділянки № 326 від 25.08.2005 року.
Розглянувши матеріали справи та надану заяву, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_2 про забезпечення позову підлягає поверненню заявникові, оскільки вона подана без додержання вимог, встановлених процесуальним законом.
За правилами ч. 3 ст. 151 ЦПК України, забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 151 ЦПК України, у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
У поданій до суду заяві позивач, обґрунтовуючи необхідність застосування вищезазначеного виду забезпечення позову щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «Імені Гагаріна»відносно якого він просить вжити заходи забезпечення позову, обмежився припущенням можливих дій відповідача щодо знецінення вартості землі, в результаті незаконного використання останнім належної позивачеві земельної ділянки, в тому числі й шляхом нового насадження сільськогосподарської продукції, що в свою чергу може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Проте, позивач, в порушення вимог п.) 2 ч. 2 ст. 151 ЦПК України, не навів жодного доводу в обґрунтування необхідності вжиття, зазначеного в заяві виду забезпечення позову відносно Товариства з обмеженою відповідальністю «Імені Гагаріна», стосовно якого просить вжити заходи забезпечення позову.
Відсутність зазначених відомостей в заяві про забезпечення позову позбавляє суд можливості дійти висновку про наявність достатнього обґрунтування того, що невжиття заходів забезпечення позову може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Крім того, за правилами ч. 4 ст. 151 ЦПК України, до заяви про забезпечення позову додаються її копії відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити заходи забезпечення позову, та документ, що підтверджує сплату судового збору за подання заяви про забезпечення позову. Отже, враховуючи викладене, позивач, при зверненні до суду з заявою про забезпечення позову, повинна була сплатити судовий збір в розмірі, передбаченому п. 13) ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», виходячи з 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
В порушення зазначеної процесуальної норми позивачем до заяви про забезпечення позову не додано копію заяви про забезпечення позову для відповідача та документ, що підтверджує сплату судового збору.
У відповідності до ч. 8 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявникові.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Повернути заяву ОСОБА_2 про забезпечення позову заявникові.
Роз'яснити заявникові, що він не позбавлений можливості, усунувши вказані недоліки заяви про забезпечення позову, повторно звернутися до суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно
Суддя О.О. Яцун 2/0803/33/2012
07.03.2012
Суд | Великобілозерський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2012 |
Оприлюднено | 17.01.2014 |
Номер документу | 21919061 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великобілозерський районний суд Запорізької області
Яцун О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні