34/169-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
16.10.08р.
Справа № 34/169-08
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮДК", м. Дніпропетровськ
до Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ
про зобов'язання укласти договір
Суддя Примак С.А.
Представники:
від позивача - Лапко О.І., предст., дов. б/н від 12.08.2008рр
відвідповідача - Бірюк Л.В., предст., дов. №4/11-556 від 28.12.2007р.
СУТЬ СПОРУ:
ТОВ „ЮД К” звернулось до суду з позовом до Дніпропетровської міської ради про зобов'язання укласти строком на два роки договір оренди земельної ділянки, що розташована по вул. Комісара Крилова у районі будинку №7 (Самарський район) у м. Дніпропетровську, загальною площею 1,2783 га, кадастровий номер 1210100000:09:473:0029.
15.09.2008 року від позивача надійшло уточнення до позовної заяви, згідно з яким він просить суд визнати укладеним договір оренди вищевказаної земельної ділянки строком на два роки.
Відповідач надав до суду відзив в якому він зазначив , що данні позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав: так відповідно до вимог ст.12 Земельного кодексу України до повноважень сільських , селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ , міст належать розпорядження землями територіальних громад, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до ЗК України, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу. Також відповідач зазначив що відповідно до вимог п.34 ст.26 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні” питання регулювання земельних відносин, у тому числі надання земельної ділянки в оренду та поновлення договору оренди земельної ділянки вирішується на пленарному засіданні ради-сесії, а спори про поновлення порушених прав юридичних осіб, що виникають в результаті рішень , дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку. І таким чином на погляд відповідача що способом волевиявлення ради, яка здійснює право власності від імені відповідної територіальної громади, щодо регулювання земельних відносин є прийняття рішення сесії. Відповідач у відзиві просить суд відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до вимог ч.3 ст.69 ГПК України термін розгляду справи був продовжений до 30.10.2008р.
У відповідності з вимогами ст.75 ГПК України суд розглядає справу за наявністю матеріалів у справі.
Відповідно до вимог ст.85 ГПК України у судовому засіданні 16.10.2008р. було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -
ВСТАНОВИВ:
27 червня 2007 року Відповідачем було прийнято рішення № 164/16 про передачу земельної ділянки по вул. Комісара Крилова у районі будинку № 7 (Самарський район) в оренду ТОВ „ЮД К”, код ЄДРПОУ 33384219, для проектування та будівництва виробничої бази з виготовлення залізобетонних виробів.
У рішенні № 164/16 про передачу земельної ділянки по вул. Комісара Крилова у районі будинку № 7 (Самарський район) в оренду ТОВ „ЮД К”, код ЄДРПОУ 33384219, для проектування та будівництва виробничої бази з виготовлення залізобетонних виробів у передбачених законом порядку та формі (а саме, письмовій) досягнуто згоди щодо усіх істотних умов Договору оренди землі (а саме, щодо предмету, ціни та строку дії договору).
Відповідно до п. 1 вищезазначеного рішення було затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, та вирішено передати ТОВ „ЮД К” в оренду строком на два роки земельну ділянку площею 1,2783 га (кадастровий номер 1210100000:09:473:0029), для проектування та будівництва виробничої бази з виготовлення залізобетонних виробів по вул. Комісара Крилова у районі будинку № 7, код цільового використання землі (УКЦВЗ) 1.10.5 (підприємства іншої промисловості).
Пунктом 3.7. цього ж рішення Позивача було зобов'язано у тримісячний строк з моменту прийняття цього рішення (тобто до 27.09.2007 року) укласти з Дніпропетровською міською радою у встановленому порядку договір оренди земельної ділянки та в установленому чинним законодавством порядку зареєструвати нотаріально посвідчений договір оренди земельної ділянки.
28 листопада 2007 року Відповідачем було прийнято рішення № 113/25 про продовження строку укладання договорів оренди земельних ділянок та зміни ставок річної орендної плати.
Відповідно до п. 1 рішення № 113/25 було продовжено строк укладання договорів оренди земельних ділянок відповідно до рішень міської ради на три місяці з моменту прийняття цього рішення (тобто до 28.02.2008 року) та внести зміни до рішень міської ради у частині орендної плати, визначивши ставку річної орендної плати відповідно до мети використання земельної ділянки.
Також судом було встановлено, що 13.02.2008 року Дніпропетровською міською радою було прийняте Рішення № 31/28 «Про приведення деяких рішень міської ради з питань передачі в оренду земельних ділянок діючих договорів оренди землі у відповідність до вимог чинного законодавства». Пунктом 2 зазначеного рішення строк укладання договорів оренди землі, стосовно яких договори оренди знаходяться в процесі оформлення та не пройшли державну реєстрацію, було продовжено на три місяці з моменту прийняття цього рішення, тобто до 15.05.2008р.
Вислухавши пояснення представників сторін та вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги ТОВ „ЮД К” підлягають задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.
Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України „Про оренду землі”, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Згідно зі ст.792 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату.
Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності, відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.
Відповідно до ст.116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Згідно з ч.1 ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її користувачем документа, що посвідчує право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.
Згідно ч.1 статті 6 Закону України „Про оренду землі” орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.
Відповідно до статті 13 Закону України „Про оренду землі” договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно статті 35 Закону України „Про оренду землі” спори, пов'язані з орендою землі, вирішуються у судовому порядку.
Відповідно до ч.2 ст.180 Господарського кодексу України господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
Відповідно до ч.3 ст.180 Господарського кодексу України при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
В рішенні відповідача № 164/16 від 27 червня 2007 року про передачу земельної ділянки по вул. Комісара Крилова у районі будинку № 7 (Самарський район) в оренду ТОВ „ЮД К” для проектування та будівництва виробничої бази з виготовлення залізобетонних виробів у передбачених законом порядку та формі (а саме, письмовій) фактично досягнуто згоди щодо усіх істотних умов Договору оренди землі (а саме, щодо предмету, ціни та строку дії договору).
Відповідно до ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Згідно із п. 5 ст. 16 Цивільного України одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Типова форма договору оренди земельної ділянки, відповідно до якої має бути визнано укладеним спірний договір оренди, затверджена Постановою Кабінету Міністрів України № 220 від 3 березня 2004 року (зі змінами і доповненнями). Відповідно до цієї форми і має бути визнано укладеним спірний договір оренди земельної ділянки.
Доводи відповідача про певні труднощі при застосуванні законодавчих норм та відсутність відповідних механізмів для укладення договорів оренди землі суд вважає недоцільними та такими, що спростовуються висновками суду, викладеними вище.
З огляду на вищевикладене та керуючись ст..ст.93, 102-1, 116, 124, 125 Земельного кодексу України, ст. ст. 15, 16, 792 Цивільного кодексу України, ст.180 Господарського кодексу України, ст.6, 13, 35 Закону України „Про оренду землі”, ст.ст. 1, 2, 5, 6, 7, 54, 55, 61, 64, 84-86 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ВИРІШИВ:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю „ЮД К” задовольнити у повному обсязі.
2. Визнати укладеним договір оренди земельної ділянки, що розташована по вул. Комісара Крилова у районі будинку № 7 у м. Дніпропетровську, загальною площею 1,2783 га, кадастровий номер 1210100000:09:473:0029 між Товариством з обмеженою відповідальністю „ЮД К” та Дніпропетровською міською радою строком дії на два роки на нижченаведених умовах:
Д О Г О В І Р
оренди землі
м. Дніпропетровськ число місяць дві тисячі восьмого року
Орендодавець, Дніпропетровська міська рада, яка діє на підставі Закону України ”Про місцеве самоврядування в Україні”, Земельного кодексу України, Закону України, ”Про оренду землі”, що знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, просп. Карла Маркса, 75, в особі першого заступника міського голови Афанасьєва Олександра Анатолійовича, який зареєстрований та проживає за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Прогресивна, б. 1, кв. 133, з одного боку, та Орендар Товариство з обмеженою відповідальністю „ЮД К”, що діє на підставі Статуту, яке знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Собінова, буд. 1, в особі Генерального директора Чабаненко Вадима Валентиновича, який зареєстрований та проживає за адресою: м. Дніпропетровськ, просп. Воронова, буд. 75, кв. 76, з другого боку, уклали цей договір про нижченаведене:
1. Предмет договору
1.1. Орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Комісара Крилова у районі будинку № 7 (Самарський район) і зареєстрована в Державному реєстрі земель за кадастровим номером 1210100000:09:473:0029.
1.2. Цільове використання земельної ділянки за цим договором (УКЦВЗ) 1.10.5 (підприємства іншої промисловості).
1.3. Підставою для надання земельної ділянки в оренду є рішення міської ради від 27.06.07 № 164/16.
2. Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається земельна ділянка, загальною площею 1,2783 га.
2.2. На земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна, інші об'єкти інфраструктури, які зазначені в акті приймання-передачі земельної ділянки.
2.3. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на час укладення цього договору становить 2 691 072 грн. 40 коп.
2.4. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини: не визначені.
3. Строк дії договору
3.1. Договір укладено на два роки.
3.2. Після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки відповідно до умов договору, продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і письмово, не пізніше, ніж за 3 місяці до закінчення строку договору, звернувся до міської ради з клопотанням щодо продовження його дії, то за відсутності письмових заперечень орендодавця та відповідного рішення міської ради договір оренди земельної ділянки може бути продовжено або поновлено на той строк і на тих самих умовах, які були передбачені попереднім договором.
3.3. У разі продовження на новий строк дії або поновлення договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо істотних умов договору оренди землі орендар після письмового повідомлення орендодавця втрачає переважне право на його поновлення.
4. Орендна плата
4.1. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях), у розмірі мінімальної ставки орендної плати, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», незалежно від мети використання, згідно з чинним законодавством.
4.2. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
4.3. Зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.
4.4. Орендар повинен щорічно, протягом першого кварталу, надавати до земельного управління Дніпропетровської міської ради копію довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
4.5. Орендна плата вноситься орендарем, незалежно від результатів діяльності Орендаря у розмірі однієї дванадцятої річної суми за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок Орендодавця: Дніпропетровська міська рада, р/р 33210812700010, відкритий у відділенні Держказначейства за місцезнаходженням земельної ділянки в Самарському районі м. Дніпропетровська, код ЄДРПОУ 24232376, МФО 805012, код платежу 13050200, і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року. За неповний календарний місяць орендна плата сплачується за дні фактичного користування земельною ділянкою із розрахунку тривалості місяця у 30 днів.
4.6. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, що визначаються у встановленому порядку.
4.7. Платіжне доручення або квитанція мають містити в кодовому рядку обов'язкову інформацію про номер державної реєстрації договору оренди земельної ділянки, за яку справляється плата, та строк, за який здійснюється платіж.
4.8. Розмір орендної плати переглядається щорічно, або у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- змін у цільовому використанні земельної ділянки;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції;
- зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.
4.9. У разі несплати орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня на суму боргу орендної плати за кожний календарний день прострочення у розмірі 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення боргу або на день його повного погашення, і застосовується та величина ставки, яка є більшою.
4.10. Зміна банківських реквізитів отримувача може здійснюватися Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього договору. Про зміни цих реквізитів Орендодавець повідомляє Орендаря через газету ”Наше місто”, або інше місцеве друковане видання.
4.11. Орендар зобов'язується уточнювати платіжні реквізити і назву отримувача орендної плати перед внесенням платежу.
5. Умови використання земельної ділянки
5.1. Земельна ділянка передається в оренду: для проектування та будівництва виробничої бази з виготовлення залізобетонних виробів.
5.2. Цільове призначення земельної ділянки: землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: повернути земельну ділянку у стані, придатному для подальшого її використання.
5.4. Орендар зобов'язаний забезпечити збереження стану земельної ділянки відповідно з чинним законодавством.
6. Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду
6.1. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється за проектом її відведення.
6.2.Підставою для розроблення проекту відведення земельної ділянки є: рішення міської ради від 01.03.06 № 441/34 „Про погодження Товариству з обмеженою відповідальністю „ЮД К” місця розташування виробничої бази з виготовлення залізобетонних виробів по вул. Комісара Крилова в районі буд.№7 (Самарський район)”.
6.3. Організація розроблення проекту відведення земельної ділянки покладається на орендодавця або уповноважений ним орган, а витрати, пов'язані з цим, покладаються на орендаря.
6.4. Інші умови передачі земельної ділянки в оренду:
- забезпечити збереження та вільний доступ до мереж міських інженерних комунікацій, якi проходять по та уздовж переданої території, для проведення ремонтних і профілактичних робіт;
- забезпечити завчасне виконання умов, викладених у висновках ГоловАПУ міської ради від 22.06.05 №03/1317, від 16.02.06 № Пр-32, Державного управління екології та природних ресурсів в Дніпропетровській області від 07.07.05 № 4-2024-12-3 і від 12.12.05 № 4-4484-12-3, відділу Державного пожежного нагляду м. Дніпропетровська від 14.11.06 № 25/188, Постанові Кабінету Міністрів України від 28.12.01 № 1789, ст. 48 Закону України „Про охорону земель”, і всіх інших вимог, передбачених чинним законодавством, що регулюють діяльність у певних сферах господарювання.
6.5. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю „ЮД К”:
- замовити у ГоловАПУ міської ради „Містобудівний паспорт”;
- замовити у спеціалізованій проектній організації, яка має ліцензію на проектування, проектну документацію;
- проектну документацію погодити з ГоловАПУ міської ради;
-одержати в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю міської ради дозвіл на проведення будівельних робіт;
- вирішити питання водовідведення з Міською санітарно-епідеміологічною станцією;
- отримати технічні умови МКП по ремонту та експлуатації гідроспоруд на організацію відведення поверхневих вод;
- розміщення об'єкта передбачити з дотриманням нормативних вимог стосовно існуючого електрокабелю. При необхідності передбачити працевлаштування мережі за узгодження із власником.
6.6. Протягом десяти днів з моменту введення в експлуатацію об'єкта звернутися до міської ради для забезпечення оформлення документів на право користування земельною ділянкою по фактичному розміщенню об'єкта.
6.7. У складі першочергових робіт виконати заходи щодо інженерного захисту території відповідно до погодженої проектної документації.
6.8. До державної реєстрації договору оренди земельної ділянки приступати до її використання забороняється.
6.9. Встановити, що у разі виникнення необхідності ТОВ „ЮД К” може бути укладено з міською радою сервітутний договір для забезпечення будівельного процесу в установленому порядку з урахуванням погодженої проектної документації.
6.10. Самоврядний контроль за належним використанням земельної ділянки, що передається за цим договором, відповідно до її цільового призначення, умов цього договору та вимог чинного законодавства здійснюється районною у місті радою та її виконавчими органами згідно з повноваженнями, визначеними міською радою.
6.11. Початком виникнення права користування земельною ділянкою, що передається в оренду згідно з п. 1.1 цього договору, вважати дату державної реєстрації договору оренди земельної ділянки.
6.12. Передача земельної ділянки орендарю здійснюється у 5-денний строк після державної реєстрації цього договору за актом її приймання-передачі.
7. Умови повернення земельної ділянки
7.1. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
7.2. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами, якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.
7.3. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, не підлягають відшкодуванню. Умови, обсяги і строки відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки визначаються окремою угодою сторін.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов'язань, передбачених цим договором.
7.6. Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання орендодавцем умов договору.
7.7. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
7.8. Повернення земельної ділянки здійснюється за актом приймання-передачі.
8. Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
8.1. На орендовану земельну ділянку встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки, що передається згідно п.1.1 цього договору, укласти (у разі виникнення необхідності) сервітутні договори з власниками інженерних мереж, які проходять по та уздовж зазначеної території, і звернутися до Дніпропетровського міського управління земельних ресурсів для забезпечення державної реєстрації цих сервітутних договорів.
8.2. Підстави встановлення обмежень (обтяжень): рішення міської ради від 27.06.07 № 164/16.
8.3. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
9. Інші права та обов'язки сторін
9.1. Орендодавець має право вимагати від орендаря:
- використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди;
- дотримання екологічної безпеки землекористування та додержання державних стандартів, норм і правил, у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів;
- своєчасного внесення орендної плати.
9.2. Орендодавець зобов'язаний:
- передавати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою.
9.3. Орендар земельної ділянки має право:
- самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі.
9.4. Орендар земельної ділянки зобов'язаний:
- приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;
- дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
- у разі зміни банківських реквізитів, юридичної адреси, назви, організаційно-правової форми тощо, переходу права власності або права користування на будівлі чи споруди, що розташовані на наданій земельній ділянці, у 10-денний строк з моменту настання таких змін письмово повідомити про це орендодавця;
- своєчасно вносити орендну плату;
- у п'ятиденний строк після державної реєстрації цього договору надати копію договору у державну податкову інспекцію за місцем розташування земельної ділянки;
- укласти договір на вивезення ТПВ.
9.5. Інші права та обов'язки сторін визначаються відповідно до діючого законодавства.
9.6. Передача в суборенду земельної ділянки, що передається в оренду відповідно до п. 1.1 цього договору, забороняється.
10. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар.
11. Страхування об'єкта оренди
Згідно з цим договором об'єкт, який передається в оренду, може бути застрахованим на період дії цього договору за згодою сторін у порядку, встановленому законодавством України.
12. Зміна умов договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
12.2. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.3. Дія договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання орендарем земельної ділянки у власність;
- викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.4. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.5. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.6. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи Орендаря є підставою для зміни умов або розірвання договору.
13. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
13.3. Усі спори, що пов'язані із виконанням умов цього договору, вирішуються судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього договору.
13.4. Орендар несе відповідальність за заростання земельної ділянки відповідно до Кодексу України про адміністративні порушення.
14. Прикінцеві положення
14.1. Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.
14.2. Цей договір укладено у 4-х примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий –в орендаря, третій –у Дніпропетровському міському управлінні земельних ресурсів, четвертий –у справах нотаріуса.
14.3. Невід'ємними частинами договору є:
- акт приймання-передачі об'єкта оренди;
- акт обстеження земельної ділянки (з додатками);
- розрахунок розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена;
- довідка про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;
- рішення міської ради про передачу в оренду земельної ділянки;
- план або схема земельної ділянки;
- акт встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
- кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених і зареєстрованих у відповідному порядку земельних сервітутів;
- матеріали проекту відведення земельної ділянки.
14.4. Усі витрати щодо оформлення та державної реєстрації цього договору несе ”Орендар”.
Реквізити та підписи сторін:
Орендодавець: Орендар:
Дніпропетровська міська рада
Адреса юридична: 49011, м. Дніпропетровськ, просп. Карла Маркса, 75 ЄДРПОУ міської ради 26510514Одержувач орендної плати:Відділення Державного казначействаУкраїни в Бабушкінському районікод ЄДРПОУ 24245686 р/р 33215812700004, в УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012
Перший заступник міського голови
Товариство з обмеженою відповідальністю „ЮД К”
Адреса юридична:49083, м. Дніпропетровськ,вул. Собінова, буд. 1код ЄДРПОУ 33384219п/р 2600831129 в ДФАБ „Південний” МФО 306458
Директор
3. Судові витрати стягнути з відповідача.
Суддя
С.А. Примак
Рішення підписано 22.10.2008р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2008 |
Оприлюднено | 31.10.2008 |
Номер документу | 2204616 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Стрелець Тетяна Геннадіївна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Євстигнеєв Олександр Сергійович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Євстигнеєв Олександр Сергійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак Сергій Анатолійович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Євстигнеєв Олександр Сергійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні