Рішення
від 09.10.2008 по справі 21/116
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

21/116

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  

09 жовтня 2008 р.   Справа № 21/116   

Господарський суд Івано-Франківської області у складі суду: судді  Скапровської  Ірини Михайлівни при секретарі судового засідання  Чверенчук Р. Р.   розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали  справи   за позовом   Товариства з обмеженою відповідальністю  "Горгани"  с. Н.Мізунь, Долинський район, Івано-Франківська область,77500

до відповідача  Старомізуньської  сільської Ради   с.Старий Мізунь, Долинський район, Івано-Франківська область,77543

про визнання права власності на свердловину  № 10 , яку зареєстровано 26.01.2007р. за № 30/07 Геолого-економічним центрром  Львівської ГРЕ , що знаходиться в с. Новий  Мізунь Долинського району , Івано - Франіквської області  за товариством з обмеженою відповідальністю " Горгани " код ЄДРПОУ 25073218

За участю представників сторін :

Від ТзОВ "Горгани":  представник не з"явився,  

Від ДП " Західукргеологія":  Слобода Зеновій Ількович, довіреність № 22/66 від 15.02.08р.

Від Старомізунської сільської ради:  Костів Олександра Ярославівна, довіреність № 376 від 18.09.08р.

          В судовому засіданні 24.09.2008р., в присутності представника  позивача, суд оголосив дату наступного судового засідання.

СУТЬ СПОРУ:     Заявлено вимогу про визнання права власності на свердловину  № 10 , яку зареєстровано 26.01.2007р. за № 30/07 Геолого-економічним центром  Львівської ГРЕ , що знаходиться в с. Новий  Мізунь Долинського району , Івано - Франіквської області  за товариством з обмеженою відповідальністю " Горгани " код ЄДРПОУ 25073218 ,

                    В обгрунтування своїх вимог позивач  зазначив , що   Старомізунська сільської рада   відмовила йому в оформлені права власності на свердловину на воду № 10 , оскільки відсутні документи , які посвідчують право  на свердловину .  

       Позивач також зазначив ,  що  технічна та інша документація підтверджує  належність споруди  підприємству.Доказом того, що дану  споруду  побудовано товариством  є наявність  паспорта, де на стр. 9 зазначено, що  свердловину  зареєстровано  26.01.2007р.  №30/07 Геолого- екологічним центром Львівської ГРЕ.

           Відповідач в судовому засіданні та відзиві на позов проти позову заперечив,  при цьому послався на те, що Тимчасовим  положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно , затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002р. № 7/5 передбачено, що  оформлення права власності на об"єкти нерухомого майна  з видачею свідоцтва про право власності  органами місцевого самоврядування фізичними особами та юридичними особами на новозбудовані, перебудовані або реконструйовані об"єкти  нерухомого майна за наявності акта на право власності на землю або рішення про відведення земельної ділянки для цієї мети та за наявності акта комісії про прийняття об"єкта і введення його в експлуатацію.

          Відповідач також зазначив , що посилання позивача на наявність    технічного паспорта на свердловину, як на підставу виникнення права власності, також є безпідставиним , оскільки  паспорт свердловини на воду № 10.

          Представник Державного геологічного підприємства " Західукргеологія"  Львівської геологорозвідувальної експедиції, повідомив суд  проте , що  технічний паспорт свердловини на воду  № 10  видано ТзОВ " Мізунь ".

                    Підставою  виготовлення технічної документації ТзОВ " Мізунь " була заява   директора ТзОВ " Мізунь " на виготовлення паспорта свердловин  Новомізунського родовища  міненральних вод св. № № 1,2,3,4, 5, 8-Г, 10 для проведення дослідно- промислової розробки , згідно ліцензії № 2500 від 25.07.2004р.

          Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення відповідача та представника  Державного геологічного підприємства " Західукргеологія"  Львіської геологорозвідувальної експедиції, суд встановив, що в позові слід відмовити. При цьому суд врахував наступне:   Вимога позивача  про визнання права власності на свердловину  на воду  № 10,  що знаходиться в с. Новинь Мізунь, Долинського району, Івано -Франківської області грунтується на наявності  у позивача технічної та іншої документації,  зокрема договір підряду № 21  від 12.11.2000р. та  паспорт свердловини на воду № 10 .

          Договором  підряду   укладеного між Державним геологічним підприємством " Західукргеологія"  та  ТзОВ " Горгани ",   передбачено  виготовлення проектно –кошторисної документації  та буріння пошуково- експлуатаційної свердловини для  водопостачання ТзОВ

" Горгани " в с. Мізунь  Долинського району.

         Щодо  паспорта свердловини на воду №10, який поданий як доказ  права власності на свердловину, слід зазначити, позивачем подано  дублікат паспорт в якому зазначено назву об"єкту якому  видано паспорт:ТзОВ"Горгани".

            Враховуючи, що відповідач зазначив, що паспорт  сведловини на воду №10  є паспортом ТзОВ"Мізунь",а представник Державного геологічного підприємства " Західукргеологія"  подав суду на ознайомлення  також дублікат Паспорта  свердловини на воду №10 в якому  вказується вже назва об"єкту ТзОВ "Мізунь", господарський суд  на виконання приписів передбачених ГПК України, ухвалою суду  від 24.09.2008р.  витребував оригінал паспорта свердловини  №10 для ознайомлення та   документи, що підтвердять  право власності або рішення виконавчого комітету про відведення земельної ділянки на на якій розміщена свердловина № 10, баланс підприємства в якому відображена  вартість свердловини , докази того , що ТзОВ " Горгани " замовляли виконання підрядних робіт саме по свердловині № 10.

           Позивач вищеперелічені документи суду не подав.

                    Натомість, представник Державного геологічного підприємства " Західукргеологія" подав суду документи, які підтверджують   підстави  виговлення  паспорта  свердловини на воду №10 для ТзОВ"Мізунь", зокрема заява  товариства з обмеженою відповідальністю " Мізунь "  на виготовлення паспорта  свердловини  Новомізуньського родовища мінеральних вод № 1,2, 3, 8Г, 10 для проведення  дослідно - промислової  розробки  згідно  ліцензії №2500 від 20.07.2004р. та угода  від 20.12.2007р.  про  умови користування  ділянкою надр  укладену  між  міністерством  охорони  навколишнього середовища України та надрокористувачем ТОВ"Мізунь", якою Міністерство надає  надрокористувачу право користуватись  надрами  Ново- Мізуньського родовища (свердловин №1,2,3,4,5,8-Г,10) Представник також повідомив суд, що  паспорт сведловини  на воду №10  для ТзОВ "Горгани " не виготовлявся і документи , які могли би бути  підставою  для виговлення  такого паспорта  також відсутні.

                    Актом прийому - передачі геологічних  результатів пошуків мініральних вод в районі с .  Новий Мізунь Долинського району Івано - Франіквської області від  06.01.2007р.  директор ТзОВ " Стако " здав  а директор тЗОв " Мізунь " прийняв звіт  Львівської геологорозвідувальної експедиції про пошуки мінеральних вод типу " Настуся " та інших типів в районі села Новий Мізунь , Долинського району.

    За наведених обставин  дублікат паспорта  свердовини на воду №10, де назва об"єкту зазначено: ТзОВ"Горгани " не може бути належним доказом у справі.

      Приписами  ст. 331 ЦК України встановлено,що право  власності  на нову річ,  яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі. Право власності на новостворене  нерухоме  майно  (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

    Договір підряду  на виготовлення проектно- кошторисної документації та буріння  пошуково-експлуатаційної  свердловини для водопостачання ТзОВ"Горгани"не  підтверджує  створення  саме серловини№10, відповідно  також не може бути, доказом який містить відомості  про факти, що  входять у предмет  доказування у справі.

    Слід також зазначити, що вимога позивача полягає у визнанні права власності на свердловину, а відповідно до Гірничого Закону України свердловина це циліндрична гірнича  виробка,  створена  бурами або іншими буровими інструментами.

                    П. 1.6. Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно , реєстрації  підлягають права власності тільки на об'єкти нерухомого майна, будівництво яких закінчено та які прийняті в експлуатацію у встановленому порядку, тобто право власності може бути зареєстроване лише на постійні нерухомі споруди, пов'язані фундаментом. Не підлягають реєстрації тимчасові споруди, а також - споруди, не пов'язані фундаментом із землею.

          Статтею  33 ГПК  України  встановлено , що кожна сторона повинна довести ті обставини,  на  які вона  посилається  як на підставу своїх вимог  і  заперечень.

          За наведених обставин, суд дійшов висновку про  відсутність правових підстав для задоволення  позовних  вимог. В позові слід відмовити.

          Щодо заяви  позивача про  залишення  позовної заяви  без розгляду, у зв"язку із  поданням до Господарського суду  Львівської області позовної заяви про зобов"язання Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Західукргеологія" скасувати реєстрацію свердловини на воду № 10 ( реєст. № 30/07 від 26.01.2007р." яка знаходиться в с. Новий Мізунь Долинського району Івано - Франківської обл. за товариством  з обмеженою відповідальністю  " Мізунь ",  слід зазначити , що ст. 81 передбачено вичерпний перелік підстав для залишення позовної заяви без розгляду , зокрема  Господарський суд залишає позов без розгляду, якщо:

    1) позовну заяву підписано особою, яка не має права підписувати її, або особою, посадове становище якої не вказано;

    2) у провадженні господарського суду або іншого органу, який діє в межах своєї компетенції, є справа з господарського спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав;

    3) позивач не звертався до установи банку за одержанням з відповідача заборгованості, коли вона відповідно до законодавства мала бути одержана через банк;

    4) позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору;

   5) громадянин відмовився від позову, який було подано у його інтересах прокурором.                              В даному випадку,   позивачем   не наведено жодну із перелічених підстав. Отже , в задоволенні заяви слід відмовити.

          Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

                    ВИРІШИВ:

в позові відмовити.

          Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Суддя                                                                            І. М. Скапровська

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

Г.Р. Кіндрат  

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення09.10.2008
Оприлюднено05.11.2008
Номер документу2233248
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —21/116

Ухвала від 20.07.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пелипенко Н.М.

Ухвала від 05.07.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пелипенко Н.М.

Ухвала від 20.07.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пелипенко Н.М.

Ухвала від 23.09.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пелипенко Н.М.

Рішення від 05.11.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Ярема В.А.

Ухвала від 08.10.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Ярема В.А.

Ухвала від 12.03.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Митрохіна А.В.

Ухвала від 22.02.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Митрохіна А.В.

Ухвала від 09.02.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Митрохіна А.В.

Ухвала від 16.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Митрохіна А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні