ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
про відмову у прийнятті позовної заяви
30.03.2012 р.№ 05-6-14/102
Суддя Мельник С.М., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Легіон-С"
до Дамрі Інвестмент Лімітед
про стягнення 16 148 305,50 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Легіон-С" звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Дамрі Інвестмент Лімітед про стягнення 16 148 305,50 грн. за контрактом № 29/07/11-1 від 29.07.11 р.
Відповідно до ст.124 Господарського процесуального кодексу України, підсудність справ за участю іноземних суб'єктів господарювання визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про міжнародне приватне право", до питань, що виникають у сфері приватноправових відносин з іноземним елементом, цей Закон застосовується, зокрема, щодо підсудності судам України справ з іноземним елементом.
Згідно зі ст.76 Закону України "Про міжнародне приватне право", суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у таких випадках: 1) якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону; 2) якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи - відповідача; 3) у справах про відшкодування шкоди, якщо її було завдано на території України; 4) якщо у справі про сплату аліментів або про встановлення батьківства позивач має місце проживання в Україні; 5) якщо у справі про відшкодування шкоди позивач - фізична особа має місце проживання в Україні або юридична особа - відповідач - місцезнаходження в Україні; 6) якщо у справі про спадщину спадкодавець у момент смерті був громадянином України або мав в Україні останнє місце проживання; 7) дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території України; 8) якщо у справі про визнання безвісно відсутнім або оголошення померлим особа мала останнє відоме місце проживання на території України; 9) якщо справа окремого провадження стосується особистого статусу або дієздатності громадянина України; 10) якщо справа проти громадянина України, який за кордоном діє як дипломатичний агент або з інших підстав має імунітет від місцевої юрисдикції, відповідно до міжнародного договору не може бути порушена за кордоном; 11) в інших випадках, визначених законом України та міжнародним договором України.
Відповідно до ст. 77 Закону України "Про міжнародне приватне право», підсудність судам є виключною у таких справах з іноземним елементом: 1) якщо нерухоме майно, щодо якого виник спір, знаходиться на території України; 2) якщо у справі, яка стосується правовідносин між дітьми та батьками, обидві сторони мають місце проживання в Україні; 3) якщо у справі про спадщину спадкодавець - громадянин України і мав в ній місце проживання; 4) якщо спір пов'язаний з оформленням права інтелектуальної власності, яке потребує реєстрації чи видачі свідоцтва (патенту) в Україні; 5) якщо спір пов'язаний з реєстрацією або ліквідацією на території України іноземних юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців; 6) якщо спір стосується дійсності записів у державному реєстрі, кадастрі України; 7) якщо у справах про банкрутство боржник був створений відповідно до законодавства України; 8) якщо справа стосується випуску або знищення цінних паперів, оформлених в Україні; 9) справи, що стосуються усиновлення, яке було здійснено або здійснюється на території України; 10) в інших випадках, визначених законами України.
Пунктом 8.2. Контракту № 29/07/11-1 від 29.07.11 р. передбачено, що будь-який спір, який виникає по даному Контракту або у зв'язку з ним, підлягає передачі на розгляд та кінцеве вирішення в Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України. Сторони погоджуються з тим, що в процесі розгляду та вирішення спору буде застосовуватись Регламент Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Правом, що регулює даний Контракт, являється матеріальне право України. Місце проведення засідання Арбітражного суду - м. Київ. Мова арбітражного провадження російська.
У частині першій статті 7 Закону України "Про міжнародний комерційний арбітраж" арбітражна угода визначається як угода сторін про передачу до арбітражу всіх або певних спорів, які виникли або можуть виникнути між ними в зв'язку з будь-якими конкретними правовідносинами, незалежно від того, чи мають вони договірний характер чи ні. Арбітражна угода може бути укладена у вигляді арбітражного застереження в контракті або у вигляді окремої угоди.
За таких обставин, спір має бути передано на розгляд Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Вищого господарського суду України № 05-6-38/238 від 01.03.11 р.
Крім того, суд звертає увагу заявника на те, що підвідомчість і підсудність справ за участю іноземних підприємств і організацій визначається за правилами, встановленими в статтях 12-17 Господарського процесуального кодексу України; відповідно до частини 1 статті 15 Господарського процесуального кодексу України справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні господарських договорів, розглядаються господарськими судами за місцезнаходженням сторони, зобов'язаної за договором здійснити певні дії (передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо). Зі змісту позовної заяви вбачається, що особою, зобов'язаною здійснити дії за договором між сторонами, є відповідач, що не передав оплачене майно та не повернув сплачені за нього кошти.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України, суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. У прийнятті позовної заяви відмовити.
2. Позовну заяву з доданими до неї документами повернути позивачу.
3. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Легіон-С" (03039, м. Київ, пров. Червоноармійський, 14, код ЄДРПОУ 32557000) з Державного бюджету України (ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, р/р 31215206783001, код ЄДРПОУ 37993783) 64 400 (шістдесят чотири тисячі) грн. 00 коп. судового збору, сплаченого платіжним дорученням № 1237 від 29.03.12 р.
Суддя С.М. Мельник
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2012 |
Оприлюднено | 11.04.2012 |
Номер документу | 22475054 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні