РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-3054/2011
22.12.2011 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. С імферополя АР Крим у складі:
головуючої судді - Кагітіної І.В.,
за участю секретаря судово го засідання - Якушевої Г-М.М.,
розглянувши у відкритому с удовому засіданні в м. Сімфер ополі цивільну справу за поз овом ОСОБА_1 до Відділу де ржавної реєстрації актів про народження Сімферопольськ ого міського управління юсти ції АРКрим, ОСОБА_2, третя о соба - ОСОБА_7, про встано влення факту батьківства, по кладення обов' язку, -
встановив:
у липні 2011р. ОСОБА_1 зверну лась до суду з зазначеним поз овом, в якому просить встанов ити факт батьківства, а саме, щ о ОСОБА_5 (ОСОБА_5 - до з міни прізвища), який помер І НФОРМАЦІЯ_3 року, був її бать ком. Позовні вимоги мотивова ні тим, що ОСОБА_5 з 1987 року п роживав однією сім' єю з її м атір' ю - ОСОБА_7, ІНФОР МАЦІЯ_4 у них народилась дон ька ОСОБА_1. Оскільки шлюб між ОСОБА_7 та ОСОБА_5 н е був зареєстрований, відомо сті про батька у свідоцтві пр о народження позивачки були внесені зі слів її матері. Не д ивлячись на те, що 10.02.1990р. мати по зивачки вийшла заміж, ОСОБА _5 визнавав себе батьком О СОБА_1., займався її вихованн ям, забезпечував матеріально та до сьогодні не виникало пи тання щодо юридичного оформл ення батьківства. 12.08.1994 р. ОСОБ А_5 змінив прізвище на «ОС ОБА_5». Померлий завжди нази вав позивачку дочкою, а вона й ого - батьком. Також, як онуку позивачку визнавали і батьк и ОСОБА_5 - ОСОБА_8, яки й помер ІНФОРМАЦІЯ_6. та ОСОБА_9, яка померла ІНФОР МАЦІЯ_5 До того ж позивачка у зяла всі витрати, пов' язані з похованням ОСОБА_9, на се бе. За життя ОСОБА_5 виявив бажання встановити своє бат ьківство відносно позивачки , проте не встиг, бо трагічно з агинув. Встановлення факт ба тьківства необхідно позивач ці для оформлення спадщини п ісля смерті ОСОБА_5 Також позивачка просила зобов' яз ати відділ державної реєстра ції актів про народження Сім феропольського міського упр авління юстиції АРКрим внест и відповідні зміни до актово го запису №610 та видати нове св ідоцтво про народження, запи савши у книзі реєстрації нар оджень «батько - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, Українець, г ромадянин України».
У судовому засіданні позив ачка та її представник позов підтримали з наведених вище підстав, додатково зазначив ши, що зібрані по справі письм ові докази та показання свід ків підтвердили факт батьків ства.
Третя особа ОСОБА_7 підт римала позов, зазначивши, що б атьком її доньки ОСОБА_1 б ув ОСОБА_5. Він не був запис аний у свідоцтві про народже ння батьком, оскільки це було небезпечно у наслідок його д іяльності.
Представник Відділу держа вної реєстрації актів про на родження Сімферопольського міського управління юстиції АРКрим у судовому засіданні заперечень проти позову не н адала. Підставою для внесенн я змін до актового запису про народження є судове рішення .
Представник відповідача ОСОБА_10 повідомлена належн им чином, надала заяву про від кладення розгляду справи у з в' язку з її хворобою. Суд роз глянув справу на підставі на явних у ній даних та доказах у відсутність представника ві дповідача, оскільки вона пов торно не з' явилась в судове засідання, що не суперечить ч . 4 ст. 169 ЦПК України.
Заслухавши сторін, допитав ши за встановленою процедуро ю свідків, вивчивши матеріал и справи, суд приходить до нас тупного висновку.
Судом встановлено, що ІНФ ОРМАЦІЯ_2 року в м.Сімферопо лі Автономної Республіки Кри м народилась ОСОБА_1, про щ о у Книзі реєстрації народже нь 23.02.1989 року зроблено відповід ний актовий запис за №610. У сві доцтві про народження позива чки у графі «мати» записано « ОСОБА_7», у графі «батько» - «ОСОБА_20» (а.с. 15).
Як убачається з копії запис у акту про народження №610 від 23. 02.1989 року та Витягу з Держа вного реєстру актів цивільно го стану громадян про народж ення із зазначенням відомост ей про батька відповідно до ч астини першої статті 135 Сімейн ого Кодексу України від 27.01.2010 ро ку, відомості про батька ОС ОБА_1. записані за вказівкою матері (заява матері від 23.02.1989р .) (а.с. 14, 27).
Звертаючись до суду із заяв ою про встановлення батьківс тва, позивачка посилається н а ту обставину, що її мати здій снила запис у графі «батько д итини» на ім' я ОСОБА_20., о скільки з її біологічним бат ьком ОСОБА_5 вона не переб увала у зареєстрованому шлюб і. Проте, за життя ОСОБА_5 ви знавав себе батьком позивачк и, постійно проявляв турботу по відношенню до неї, займавс я вихованням та допомагав як морально, так і матеріально.
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, зм інив прізвище з «ОСОБА_5» на «ОСОБА_5», про що свідчи ть відповідна копія свідоцтв а серії НОМЕР_2. (а.с. 11). Згід но свідоцтва про смерть сері ї НОМЕР_1 ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, про що в Книзі реєстрації смерті 07.12.2009 р оку зроблено відповідний акт овий запис за №4649 ( а.с.58)
01.10.2011р. позивачка зареєструва ла шлюб із ОСОБА_13, у зв' яз ку з чим змінила прізвище на « ОСОБА_1», про що свідчить в ідповідне свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_3 та паспортн і дані (а.с. 112, 113).
При вирішенні питання, норм ами якого матеріального прав а регулюються правовідносин и, що виникли між сторонами по справі, суд виходить з наступ ного.
За загальним правилом дії з аконів та інших нормативно - п равових актів у часі (ч.1 ст.58 Ко нституції України) норми Сім ейного кодексу України засто совуються до сімейних віднос ин, які виникли після набранн я ним чинності, тобто не раніш е 1 січня 2004 року. Відповідно до п.1 "Прикінцевих положень" Сім ейного Кодексу України цей к одекс набрав чинності з 1 січн я 2004 року і за загальним правил ом його норми застосовуються до сімейних відносин, які вин икли після набрання ним чинн ості.
До сімейних відносин, які вж е існували на зазначену дату , норми Сімейного кодексу Укр аїни застосовуються в частин і лише тих прав і обов'язків, щ о виникли після набрання ним чинності. Ці права і обов'язки визначаються на підставах, п ередбачених СК України, що пр ямо передбачено п.1 постанови Пленуму Верховного Суду Укр аїни від 15 травня 2006 року № 3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу Укра їни при розгляді справ щодо б атьківства, материнства та с тягнення аліментів".
У абзаці 2 пункті 3 зазначено ї постанови роз' яснено, що п ри розгляді справ про встано влення батьківства щодо дити ни, яка народилася до 01 січня 200 4 року, необхідно застосовува ти відповідні норми Кодексу про шлюб та сім' ю України, бе ручи до уваги всі докази, що до стовірно підтверджують визн ання відповідачем батьківст ва, в їх сукупності, зокрема, с пільне проживання й ведення спільного господарства бать ків дитини до її народження, с пільне виховання або утрима ння ними дитини.
З огляду на те, що позовні ви моги стосуються встановленн я факту батьківства ОСОБА _5 відносно ОСОБА_1, ІНФ ОРМАЦІЯ_2, застосуванню під лягають діючи на час народже ння позивача норми Кодексу п ро шлюб та сім'ю України.
Відповідно до частин 2-3 стат ті 53 Кодексу про шлюб та сім'ю У країни в разі народження дит ини у батьків, які не перебува ють у шлюбі, при відсутності с пільної заяви батьків батькі вство може бути встановлене в судовому порядку за заявою одного з батьків або опікуна (піклувальника) дитини, особи , на утриманні якої знаходить ся дитина, а також самої дитин и після досягнення нею повно ліття.
При встановленні батьківс тва суд бере до уваги спільне проживання та ведення спіль ного господарства матір'ю ди тини і відповідачем до народ ження дитини, або спільне вих овання чи утримання ними дит ини, або докази, що з достовірн істю підтверджують визнання відповідачем батьківства.
При цьому, доказами визнанн я (встановлення) батьківства можуть бути листи? заяви, інші документи, а також покази сві дків, пояснення самих сторін , які достовірно підтверджую ть визнання особою батьківст ва.
Встановлюючи характер від носин між ОСОБА_5 та ОСОБ А_1, судом приймаються до ув аги отримані за встановленою процедурою показання свідкі в.
Свідок ОСОБА_14 в судовом у засіданні показала, що знає позивачку з момен ту її навча ння в п'ятому класі школи № 10 м. Сімферополя, була її класним керівником. Батько ОСОБА_1 - ОСОБА_5 періодично з'яв лявся до школи, відвідував ба тьківські збори, надавав мат еріальну допомогу класу. Сві док впізнала на фотокартках, наданих позивачем, зо бражен ня ОСОБА_1 та її батька О СОБА_5.
Свідок ОСОБА_17, який був однокласником померлого О СОБА_5, показав, що ОСОБА_1 була донькою ОСОБА_5, про щ о він казав йому при житті.
Свідок ОСОБА_18, ОСОБА_11 , ОСОБА_19, які були сусіда ми померлого ОСОБА_5 показ али, що знають ОСОБА_1 як до ньку ОСОБА_5, неодноразово ба чив її у його батьків на А ДРЕСА_1. Дівчина називала йо го батьком, а він її - донькою . ОСОБА_5 опікувався нею на протязі усього життя. Батьки ОСОБА_5 також визнавали ОСОБА_1 своєю онукою.
Суд бере до уваги зазначені показання свідків, які не є за цікавленими особами та родич ами сторін, на підтвердження обставини визнання ОСОБА_5 ОСОБА_1 своєю донькою, ос кільки вони підтверджені і і ншими письмовими доказами.
На фотографіях особистого характеру позивачка та ОСО БА_5 зображені в різних житт євих ситуаціях, у різні періо ди життя, в колі рідних, у тому числі відповідача ОСОБА_2 . Змістовне навантаження цих фотознімків, на думку суду, св ідчить про те, що ОСОБА_5 ви знавав позивачку своєю доньк ою (а.с. 34-36).
Крім того, з рахунків - зам овлень на ритуальні послуги та квитанцій до прибуткового касового ордера убачається, що витрати на поховання мате рі ОСОБА_5 - ОСОБА_9 не сла ОСОБА_7, яка є матір' ю позивачки (а.с.7).
Таким чином, судом достовір но встановлено, що відносини між ОСОБА_5 та ОСОБА_1 м али систематичний характер, що супроводжувалось взаємни м піклуванням один про одног о. Такі відносини свідчать пр о те, що ОСОБА_5 за життя виз навав себе батьком позивачки та приймав участь в її вихова нні.
З огляду на викладене позов ні вимоги позивачки про вста новлення факту батьківства п ідлягають задоволенню з покл аденням на відділ реєстрації актів про народження Сімфер опольського МУЮ України в АР Крим обов' язку внести зміни в актовий запис про народжен ня та видати нове свідоцтво п ро народження.
На стягненні судових витра т позивачка не наполягала.
На підставі викладеного, ке руючись ст. 53 Кодексу про шлюб та сім'ю України, постановою П ленуму Верховного Суду Украї ни від 15 травня 2006 року № 3 "Про за стосування судами окремих но рм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо бать ківства, материнства та стяг нення аліментів", статтями 10, 11, 60, 169, 209, 212-215, 218 Цивільного процесуа льного кодексу України, суд,-
вирішив:
Позов ОСОБА_1 - задовол ьнити.
Встановити факт батьківст ва ОСОБА_5, який помер ІН ФОРМАЦІЯ_3 року, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 рок у народження, актовий запис п ро народження №610 від 23 лютого 1989 року, складений Відділом ре єстрації актів про народженн я Сімферопольського міськог о управління юстиції Автоном ної Республіки Крим.
Зобов' язати Відділ держа вної реєстрації актів про на родження Сімферопольського міського управління юстиції АРКрим у свідоцтві про народ ження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІ Я_2 року народження, в графі « батько» вказати: «ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народже ння, громадянин України», про що внести зміни в актовий зап ис про народження №610 від 23 люто го 1989 року, складений Відділом реєстрації актів про народж ення Сімферопольського місь кого управління юстиції Авто номної Республіки Крим, вида ти нове свідоцтво про народж ення, анулювавши первісне св ідоцтво про народження.
Рішення може бути оскаржен е до Апеляційного суду АРК че рез Київський районний суд м . Сімферополя АРК шляхом пода чі апеляційної скарги протяг ом десяти днів з дня його прог олошення. Особи, які брали уча сть у справі, але не були прису тні у судовому засіданні під час проголошення судового р ішення, можуть подати апеляц ійну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії ць ого рішення.
Суддя
Суд | Київський районний суд м. Сімферополя |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2011 |
Оприлюднено | 18.04.2012 |
Номер документу | 22555629 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Сімферополя
Кагитина І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні