29/297-07
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2008 р. № 29/297-07
Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
Бернацької Ж.О. –головуючої (доповідач),
Малетича М.М.,
Остапенка М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Видавничо-комерційне підприємство "Паритет-ЛТД" на окрему ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 22.07.2008 в справі господарського суду Харківської області № 29/297-07 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Ц-Л Україна" до товариства з обмеженою відповідальністю "Видавничо-комерційне підприємство "Паритет-ЛТД" про стягнення суми та за зустрічним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Видавничо-комерційне підприємство "Паритет-ЛТД" до товариства з обмеженою відповідальністю "Ц-Л Україна", третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача за зустрічним позовом: приватне підприємство "Вером-Спорт" про розірвання договору купівлі-продажу
за участю представників сторін:
від позивача: не з'явилися,
від відповідача: не з'явилися, -
від третьої особи: не з'явилися, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 22.07.2008 залишено без змін рішення господарського суду Харківської області від 08.04.2008, яким первісний позов задоволено та стягнуто 10977,26 грн. заборгованості; в задоволенні зустрічних позовних вимог відмовлено.
Окремою ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 22.07.2008 (судді: Такмаков Ю.В. –головуючий, Барбашова С.В., Пушай В.І.) повідомлено керівника товариства з обмеженою відповідальністю “Видавничо-комерційне підприємство “Паритет - ЛТД” про недоліки в роботі відповідальних за правову роботу посадових осіб товариства для вжиття організаційно-правових заходів з усунення цих недоліків, про виконання вимог якої необхідно було та зобов'язано про вжиття вказаних заходів повідомити Харківський апеляційний господарський суд у місячний термін.
Не погоджуючись з прийнятою окремою ухвалою, відповідач звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою про її скасування.
В обґрунтування касаційних вимог скаржник посилається на неповне з'ясування судом апеляційної інстанції обставин, що мають значення для справи, та порушення норм процесуального права.
Обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування норм процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Харківським апеляційним господарським судом за результатами розгляду апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю “Видавничо-комерційне підприємство “Паритет - ЛТД” на рішення господарського суду Харківської області від 08.04.2008, винесена постанова про залишення її без задоволення, а рішення господарського суду Харківської області –без змін.
Суд апеляційної інстанції під час розгляду справи встановив, що дії відповідача призвели до затягування терміну розгляду справи, майже на рік. Окрім того, відповідачем не виконувалися вимоги суду.
Таким чином, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про недобросовісне використання товариством з обмеженою відповідальністю "Видавничо-комерційне підприємство "Паритет-ЛТД" процесуальних прав, у зв'язку з чим виніс окрему ухвалу від 22.07.2008.
Однак, згідно статті 22 Господарського процесуального кодексу України, сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Тобто подача клопотань, заперечень проти доводів інших учасників судового процесу, оскарження судових рішень господарського суду в установленому порядку є правом сторони, передбаченим статтею 22 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що окрема ухвала апеляційного господарського суду підлягає скасуванню.
Керуючись статтями 90, 1115, 1117, 1119-11113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Видавничо-комерційне підприємство "Паритет-ЛТД" задовольнити.
Окрему ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 22.07.2008 в справі господарського суду Харківської області № 29/297-07 скасувати.
Головуючий, суддя:
Ж. Бернацька
Судді:
М. Малетич
М. Остапенко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2008 |
Оприлюднено | 13.11.2008 |
Номер документу | 2286223 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Бернацька Ж.O.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні