2/84
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" червня 2006 р. Справа № 2/84
Суддя господарського суду Чернівецької області Скрипничук Iван Васильович
розглядаючи справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аделія-Плюс"
до відповідача Кіцманської міської ради
про визнання незаконною відмови у продажу земельної ділянки юридичнійособі, яка має право на набуття ділянки у власність
за участю представників:
позивача: - Хімчинський Ю.Г. - представник за довіреністю від 14.06.06р.
відповідача: – Сікорська Т.В. - представник за довіреністю
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аделія-Плюс" м. Кіцмань (інд.код 22833574) звернулось з позовом відповідно до ст. 104 КАС України до Кіцманської міської ради про визнання незаконною відмови у продажу земельної ділянки, яка має право на набуття ділянки, що розташована по вул. Незалежності, 71 у м. Кіцмань, у власність.
В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на те, що п. 5 ст. 128 Земельного кодексу України передбачені виключні підстави для відмови в продажу земельної ділянки, які розширенню не підлягають.
Вказані відповідачем підстави про відмову позивачу у продажу земельної ділянки є незаконними.
Відповідач заперечує вимоги позивача посилаючись на те, що ним не порушено норм діючого законодавства. Так, згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Земельного кодексу України, землі, які знаходяться в межах населеного пункту (міста) належать територіальній громаді, а міська рада відповідно до своїх повноважень розпоряджається землями територіальних громад (ст. 12 Земельного кодексу України). Заява ТОВ "Аделія-Плюс" розглянута на сесії Кіцманської міської ради і було відмовлено у продажі земельної ділянки, і запропоновано передати земельну ділянку на умовах оренди.
Представникам сторін роз'яснено права та обов'язки передбачені ст.ст. 49, 51 КАС України і задоволено клопотання про відмову від технічної фіксації процесу.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з урахуванням наступних підстав.
Так, згідно статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
У відповідності до вимог п. 2 ст. 128 Земельного кодексу України, 12 вересня 2005 року Мале колективне підприємство "Сервіс" (надалі після реорганізації ТОВ "Аделія-Плюс") звернулося до Кіцманської міської ради із заявою про передачу земельної ділянки шляхом викупу площею 0,1865 га.
Кіцманська міська рада відмовила передати у власність земельну ділянку, що розташована по вул. Незалежності, 71 у м. Кіцмань шляхом викупу, на якій розміщені нежитлові будівлі загальною вартістю 276907грн., і які є власністю позивача (ТОВ "Аделія-Плюс), що підтверджується свідоцтвом про право власності на нежитлові будівлі від 17 грудня 1999 року, яке видане на підставі рішення Кіцманської міської ради від 08 грудня 1999 року за № 338/12.
Відмовляючи ТОВ "Аделія-Плюс" м. Кіцмань у продажу шляхом викупу земельної ділянки, Кіцманська міська рада у своєму листі від 26.12.05р. за № 1128 адресованого позивачу, зазначає, що на сесії ХХІV сесії Кіцманської міської ради ІV скликання відмовлено у дозволі на викуп земельної ділянки, з приводу того, що земельна ділянка на якій розміщені нежитлова двоповерхова будівля, сарай та котельня не мають особливої цінності, відповідно оцінка такої земельної ділянки буде нижча, що призводить зменшення надходжень до місцевого бюджету від сплати на землю.
Дана відмова ТОВ "Аделія-Плюс" у викупі земельної ділянки з посиланням на вказані підстави є незаконною, оскільки п. 5 ст. 128 Земельного кодексу України передбачено, що виключними підставами для відмови в продажу земельної ділянки є:
а) неподання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу такої земельної ділянки;
б) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах;
в) якщо щодо суб'єкта підприємницької діяльності порушена справа про банкрутство або припинення його діяльності.
Також статтею 127 Земельного кодексу України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності громадянам та юридичним особам, які мають право набуття земельних ділянок у власність, а також іноземним державам відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робите те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 159, 160 161, 162, 163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, с у д –
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Визнати незаконною відмову Кіцманської міської ради у продажу земельної ділянки ТОВ "Аделія-Плюс" м. Кіцмань (код 22833574), що розташована по вул. Незалежності, 71 у м. Кіцмань, яке має право на набуття ділянки у власність.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи у апеляційній інстанції та залишенні даної постанови у силі..
Відповідно до ст. 185, ч.1-3, 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судо-чинства України сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання апеляційної заяви або апеляційної скарги, які подаються в апеляційну інстанцію через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану постанову.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.В. Скрипничук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 23116 |
Судочинство | Господарське |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сакалош Володимир Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні