Ухвала
від 05.11.2008 по справі 10/39-726
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

10/39-726

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ

           УХВАЛА          

        

05 листопада 2008 р.                                                                                   № 10/39-726  

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого:суддів:

Панової І.Ю.,Продаєвич Л.В.,Хандуріна М.І.

перевіривши матеріали касаційної скаргиТовариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал", м. Тернопіль

на постановуЛьвівського апеляційного господарського суду від 13.08.2008

у справі№10/39-726 господарського суду Тернопільської області

за позовом

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал", м. Тернопіль1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Крис-Бег", м. Хоростків, Тернопільська обл.2. Акціонерного товариства закритого типу "Кристал", м. Київ

провизнання недійсним правочину

ВСТАНОВИВ:

Постанова Львівського апеляційного господарського суду, якої залишено без змін рішення господарського суду Тернопільської області від 07.04.2008,  прийнята 13.08.2008 і набрала законної сили за приписами статті 105 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно зі статтею 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Скаржник звернувся з касаційною скаргою 08.10.2008, про що свідчить поштовий штемпель на конверті, тобто з пропуском строку, встановленого статтею 110 Господарського процесуального кодексу України для її подання, та без клопотання про відновлення процесуального строку.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга (подання) не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу (подання) подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання або таке клопотання відхилено про відновлення цього строку.

Згідно з частиною 4 статті 111 Господарського процесуального кодексу України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, до скарги додаються, зокрема, докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

У наданих скаржником до Вищого господарського суду України матеріалах касаційної скарги відсутні докази надіслання її копії              відповідачу-І –Товариству з обмеженою відповідальністю "Крис-Бег",                   м. Хоростків, Тернопільська обл.

Зазначене є підставою для повернення касаційної скарги на підставі пункту 3 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України.

Крім того, колегія суддів касаційної скарги зазначає, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга за змістом повинна містити вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального права, тобто має чітко викладатися зміст порушення з обґрунтуванням порушених норм законодавчих актів та вказуватися конкретні їх пункти та статті.

У поданій до Вищого господарського суду України касаційній скарзі скаржник у порушення вищевказаних вимог не зазначає суті порушення норм матеріального та процесуального права, допущені апеляційним господарським судом при прийнятті оскаржуваного судового акта, не вказує, які конкретно норми і якого закону були порушені, а лише посилається на встановлення господарськими судами певних фактів, з якими не погоджується, тобто скарга стосується спростування обставин справи, встановлених при прийнятті оскаржуваного судового акта.

Проте, згідно імперативних вимог частини 2 статті 1117  Господарського процесуального кодексу України, касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були

встановлені у судовому рішенні чи відхилені судом, вирішувати питання про

перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази чи додатково

перевіряти докази.

Отже, скаржником не зазначено суті порушення або неправильного застосування судами норм матеріального чи процесуального права, що згідно з пунктом 6 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України є підставою для повернення касаційної скарги.

Допущені скаржником порушення приписів розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України є підставою для неприйняття касаційної скарги до розгляду і повернення її скаржнику.

Керуючись статтями 86, 110, 111, пунктами 3, 5, 6 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України

У Х В А Л И В :

Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Арсенал" на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 13.08.2008 у справі №10/39-726 – повернути скаржнику.

Головуючий:                                                                                   І.Панова

Судді:                                                                                         Л. Продаєвич

                                                                                                    

                                                                                                     М. Хандурін

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення05.11.2008
Оприлюднено22.11.2008
Номер документу2347045
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —10/39-726

Постанова від 17.02.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Продаєвич Л.В.

Ухвала від 27.01.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Продаєвич Л.В.

Ухвала від 05.11.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Продаєвич Л.В.

Постанова від 13.08.2008

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Городечна М.І.

Ухвала від 09.07.2008

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Городечна М.І.

Ухвала від 30.05.2008

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Городечна М.І.

Рішення від 07.05.2008

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні