Ухвала
від 11.05.2012 по справі 7/17-3107-2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про припинення провадження у справі

"11" травня 2012 р. Справа № 7/17-3107-2011

За заявою боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю „Реліант" (м.Одеса, вул. Космонавтів, буд. 36. Код ЄДРПОУ 34445350)

про визнання банкрутом

Господарський суд Одеської області у складі:

судді Антощук С.І.

при секретарі судового засідання Чернишовій О.А.

Представники сторін:

від боржника: не з'явилися

СУТЬ СПОРУ: про визнання банкрутом

Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю „Реліант" звернувся до суду із заявою про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „Реліант" банкрутом у зв`язку з неспроможністю товариства сплатити заборгованість перед кредиторами та недостатністю майна для повного задоволення вимог кредитора у порядку ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою господарського суду Одеської області від 08.08.2011р. порушено провадження у справі №7/17-3107-2011 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю „Реліант" у порядку статті 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; заборонено боржнику та іншим особам вчиняти будь-які дії по відчуженню майна боржника де б воно не знаходилось та в якому б вигляді воно не було, здійснювати дії по реорганізації боржника, внесення майна та інших активів як внеску у підприємства, організації, що засновується.

08.09.2011р. у справі №7/17-3107-2011 прийнято постанову про визнання ТОВ „Реліант" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії гр. Шелепова Андрія Юрійовича.

Ухвалою від 25.10.2011р. затверджено звіт ліквідатора; затверджено ліквідаційний баланс ТОВ „Реліант"; припинено юридичну особу ТОВ „Реліант"; зобов'язано державного реєстратора провести державну реєстрацію припинення юридичної особи; кредиторську заборгованість списано, як безнадійну, вимоги, не задоволені за відсутністю майна, вирішено вважати погашеними; припинено повноваження ліквідатора; провадження у справі припинено.

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 19.03.2012р. апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси задоволено повністю, постанову господарського суду Одеської області від 08.09.2011р. скасовано.

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 19.03.2012р. у справі №7/17-3107-2011 апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси задоволено частково, ухвалу суду від 25.10.2011р. скасовано, справу передано на розгляд до господарського суду Одеської області.

На підставі розподілу справи між суддями за допомогою системи автоматичного розподілу справу №7/17-3107-2011 передано на розгляд судді Антощук С.І.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 28.03.2012р. справу №7/17-3107-2011 прийнято до провадження та призначено розгляд справи на 18.04.2012р.

Боржник у засідання суду не з`явився, хоча про час та місце судового засідання був належним чином повідомлений, про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення (т.1 а.с.100); відзив на заяву не надав. Відповідно до ч.12 статті 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відсутність відзиву боржника не зупиняє провадження у справі у зв'язку з чим справу розглянуто за наявними в ній матеріалами у відповідності зі ст.75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву боржника з доданими документи , суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ч.1 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 6 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка регулює загальні, основні підстави для порушення справи про банкрутство, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора ( кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Стаття 51 „Особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником" Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлює особливі підстави для порушення справи про банкрутство, а саме: якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

З метою відтворення реального фінансово-економічного стану товариства (співвідношення його активу та пасиву), який господарському суду необхідний для дослідження та оцінки при розгляді питання щодо наявності або відсутності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство у порядку ст. 51 "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заявник зобов'язаний вжити заходи, передбачені положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Цивільного та Господарського кодексів України, Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", що регулюють етапи проведення досудової процедури ліквідації товариства у загальному порядку.

Так, комісія з припинення юридичної особи, призначена у зв'язку з прийняттям товариством рішення про ліквідацію, повинна здійснити слідуючі заходи:

- подати державному реєстратору документи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи власником (учасником) згідно вимог ч.1 ст. 34 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців";

- опублікувати в друкованих засобах масової інформації в порядку ст. 105 Цивільного кодексу України повідомлення про припинення товариства з метою виявлення його кредиторів та персонально у письмовій формі повідомити явних (відомих) кредиторів відповідно до ч.3 ст. 60 ГК України;

- повідомити орган державної податкової служби про ліквідацію підприємства з метою проведення податковим органом позапланової перевірки товариства, передбаченої податковим законодавством;

- отримати заяви кредиторів та прийняти рішення щодо їх обґрунтованості (необґрунтованості);

- провести оцінку вартості наявного у товариства рухомого та нерухомого майна, а також інших майнових активів, в порядку ст.60 Господарського кодексу України;

- скласти проміжний ліквідаційний баланс відповідно до ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами, який повинен містити відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду;

- прийняти рішення про затвердження проміжного ліквідаційного балансу у відповідності з вимогами ст. 111 ЦК України;

- провести аналіз виявлених активів та пасивів товариства; у разі виявлення неможливості задоволення виявлених вимог кредиторів через недостатність вартості майна товариства прийняти у зв'язку з вказаними обставинами рішення щодо звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.

Зазначені вище норми законодавства вимагають від заявника подати докази здійснення вказаних заходів на момент звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

Як вбачається з матеріалів справи Товариством з обмеженою відповідальністю „Реліант" під час звернення до господарського суду Одеської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство не було дотримано вимог вищезазначених норм законодавства, а саме: заявником не надано доказів подання державному реєстратору документів для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи власником (Витягу/Довідки з ЄДР); доказів письмового повідомлення всіх можливих кредиторів про припинення ТОВ „Реліант", зокрема ФОП ОСОБА_2, яка зазначена у заяві про порушення справи, як кредитор. Відсутні докази повідомлення ДПІ у Малиновському районі м.Одеси, як податкового органу, що зобов'язаний провести позапланову податкову перевірку, передбачену законодавством; ліквідаційний баланс, який повинен містити показники виявлення кредиторської заборгованості та результати проведеної інвентаризації майна боржника. Тому, з огляду на вищевикладене, суд не розглядає рішення ліквідатора про звернення до суду з заявою про порушення справи у порядку ст. 51 "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", як належну підставу для звернення, оскільки воно не обґрунтоване доказами належного проведення ліквідаційних заходів у добровільній процедурі припинення боржника.

Таким чином, судом встановлено, що звернення Товариства з обмеженою відповідальністю „Реліант" до господарського суду Одеської області із заявою про визнання його банкрутом у порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є безпідставним.

Відповідно до ч.36 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18 грудня 2009 року „Про судову практику в справах про банкрутство" у разі коли, законом не врегульовано подальший перебіг провадження у справі у випадках, коли у встановленому законодавством порядку виявлено безпідставність вимог кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) було порушено справу про банкрутство боржника, або коли порушено провадження у справі про банкрутство підприємств, стосовно яких діє законодавча заборона порушувати справи про банкрутство, судам слід припиняти провадження у справі про банкрутство на підставі п. 7 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (за відсутності інших підстав для такого припинення) та пункту 1 1 ч.1 ст. 80 ГПК України (за відсутністю предмету спору). Вказана позиція викладена, зокрема у постанові Вищого господарського суду України від 30.03.32010р. по справі №Б-13/200.

Враховуючи викладене, господарський суд припиняє провадження по справі №717-3107-2011 на підставі п. 7 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та п.1 1 ч.1 ст. 80 ГПК України.

Керуючись п. 7 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.1 1 ч.1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1.Припинити провадження у справі №717-3107-2011 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю „Реліант" (м.Одеса, вул. Космонавтів, буд. 36. Код ЄДРПОУ 34445350).

2.Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою суду від 08.08.2011р.

3.Скасувати заборону боржнику та іншим особам вчиняти будь-які дії по відчуженню майна боржника, де б воно не було, здійснювати дії по реорганізації боржника, внесення майна та інших активів як внеску у підприємства, організації, що засновуються, накладену ухвалою суду від 08.08.2011р.

Копію ухвали надіслати: заявнику (боржнику), державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору Виконавчого комітету Одеської міської ради, Другому Малиновському ВДВС Одеського МУЮ.

У відповідності до ч.2 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ухвалу може бути оскаржено у встановленому порядку.

Повну ухвалу складено 11.05.2012р.

Суддя Антощук С.І.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення11.05.2012
Оприлюднено15.05.2012
Номер документу23942753
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —7/17-3107-2011

Ухвала від 11.05.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 27.04.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 18.04.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 28.03.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Постанова від 19.03.2012

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Сидоренко М.В.

Постанова від 19.03.2012

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Сидоренко М.В.

Ухвала від 05.03.2012

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Сидоренко М.В.

Ухвала від 05.03.2012

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Сидоренко М.В.

Ухвала від 01.03.2012

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Сидоренко М.В.

Ухвала від 25.10.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лепеха Г.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні