13/258
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
21.08.2008 Справа №13/258
за позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ,м. Полтава
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Червона зірка", с. Михайлівка-Перша
про стягнення 4258,68 грн.
Суддя Босий В.П.
Секретар судового засідання Жорняк Тетяна Сергіївна
Представники:
від позивача: Белько І.В., дор. від 08.01.2008р.
від відповідача: не з"явився.
Обставини справи: Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій в сумі 4137,50 грн. та 121,18 грн. пені.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач не скористався наданими йому правами для захисту своїх інтересів, а саме: його представник в судове засідання не з'явився, хоча був повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (в матеріалах справи), відзив на позов не надав, вимог ухвал суду не виконав.
Згідно ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Крім того, статтею 122 КАС України передбачено, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена у строк не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі.
В зв'язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів наявних в матеріалах справи достатньо, і господарський суд повідомив належним чином відповідача про час, дату і місце проведення судового засідання, згідно з п. 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України (від 10.12.2002р. №75), а неявка відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті, то справа розглядається за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд встановив: Статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (в редакції Закону № 2606-111 від 05.07.2001 р.) передбачено, що для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця, якщо інше не передбачено законом.
Згідно "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік" відповідача середньооблікова чисельність штатних працівників на підприємстві відповідача в 2007 році становила 16 осіб.
Таким чином, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів на підприємстві відповідача у 2007 році згідно проведеного розрахунку складає 1 робоче місце.
Фактично в 2007 році у відповідача інваліди не працювали.
Згідно зі статтею 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (в редакції Закону № 2606-14 від 05.07.2001 р.) підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Виходячи із середньорічної заробітної плати на підприємстві відповідача, відповідач повинен був перерахувати позивачу за незайняте інвалідами 1 робоче місце - 4137,50 грн.
Згідно ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" та Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженим наказом Мінпраці України від 15.05.2007р. № 223, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Позивачем нарахована пеня в розмірі 121,18 грн.( розрахунки в матеріалах справи).
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Згідно ст. 71 КАС України позивач довів ті обставини, на яких грунтується його вимога.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги стосовно стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 4137,50 грн. та 121,18 грн. пені обгрунтовані, підтверджені наданими доказами та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
1. Задовольнити позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Червона зірка".
2. Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Червона Зірка" (с. Михайлівка Перша Котелевського району Полтавської області, МФО 331661, р/р 26003000921006 АТ "Індекс-Банк", код ЄДРПОУ 04528330) - на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Полтава, вул. Зигіна, 1, рахунок 31216230700208 УДК в Котелевському районі, банк отримувача: ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019)- адміністративно-господарських санкцій в сумі 4137,50 грн. та 121,18 грн. пені.
Виконавчий лист видається після набрання постановою законної сили за заявою стягувача.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України –з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Босий В.П.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2008 |
Оприлюднено | 04.12.2008 |
Номер документу | 2430422 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні