ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 8/305 18.08.11
за позовом Стрийського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі
1) Стрийської районної ради
2) Комунального закладу "Стрийська центральна районна лікарня"
до Приватного акціонерного товариства "Європейський страховий альянс"
про стягнення 96343,64 грн.
Суддя Катрич В.С.
Представники:
від прокуратури Лиховид О.С. -за посвідченням № 210;
від позивача 1 не з'явився;
від позивача 2 не з'явився;
від відповідача не з'явився.
В судовому засіданні 18.08.11, в порядку ч. 1 ст. 85 ГПК України, було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
обставини справи :
Стрийський міжрайонний прокурор звернувся до Господарського суду міста Києва в інтересах держави в особі Стрийської районної ради та Комунального закладу "Стрийська центральна районна лікарня" з позовом до Приватного акціонерного товариства "Європейський страховий альянс" про стягнення 96343,64 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.06.2011 р. порушено провадження у справі, призначено розгляд справи на 08.07.2011 р. в судовому засіданні, зобов'язано сторони виконати певні дії.
В судове засідання 08.07.2011 р. представники прокуратури та сторін не з'явилися, вимог ухвали не виконали, про причини неявки суд не повідомили, про час і місце судового засідання були повідомлені судом належним чином.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.07.2011 р. відкладено розгляд справи на 22.07.2011 р.
В судове засідання 22.07.2011 р. представники прокуратури та сторін не з'явилися, вимог ухвали не виконали, про причини неявки суд не повідомили, про час і місце судового засідання були повідомлені судом належним чином.
Враховуючи нез'явлення представників прокуратури та сторін, неподання витребуваних документів, необхідних для вирішення спору, з метою створення сторонам необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, забезпечення рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, керуючись ст. ст. 65, 77, 86 ГПК України, суд відклав розгляд справи на 18.08.11.
Через загальний відділ діловодства від позивача-1 надійшли документи на виконання вимог ухвали суду, а також клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.
В судове засідання 18.08.11 представник прокуратури з'явився, надав документи на виконання вимог ухвали суду, позовні вимоги підтримав. Представники сторін не з'явилися, вимог ухвали не виконали, про причини неявки суд не повідомили, про час і місце судового засідання були повідомлені судом належним чином.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (роз'яснення Президії Вищого арбітражного суду України від 18.09.97 № 02-5/289 із змінами «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України»).
Відповідно до вимог ст. 75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами. Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку про достатність матеріалів справи для її розгляду по суті за відсутності представника відповідача та його відзиву на позовну заяву.
Судом заслухані пояснення представника прокуратури, досліджені надані суду докази та матеріали. В результаті дослідження наданих суду доказів та матеріалів, суд встановив:
21.12.2009 року між комунальним підприємством «Стрийська центральна районна лікарня» (медичний заклад) та ЗАТ «Європейський страховий альянс», яке змінило своє найменування на ПрАТ «Європейський страховий альянс», (страховик) було укладено договір № 161-09П про надання медичних послуг застрахованим в ЗАТ «Європейський страховий альянс»(далі -договір).
Відповідно до п.1.1 договору страховик доручає, а медичний заклад бере на себе зобов'язання в разі настання страхового випадку надавати медичну допомогу громадянам, які уклали зі страховиком на підставі правил добровільного медичного страхування № 0307 від 23.11.01, договори добровільного медичного страхування.
Згідно з п.1.4 договору страховик відшкодовує медичному закладу вартість наданої застрахованому за страховим випадком медичної допомоги згідно з умовами цього договору.
Страховик покриває витрати медичного закладу, що понесені ним і результаті виконання своїх зобов'язань щодо надання медичних послуг застрахованим. Страховик покриває ці витрати шляхом перерахування відповідної суми на рахунок медичного закладу протягом 20 банківських днів після отримання відповідних рахунків та медичної документації, що підтверджують настання страхового випадку та надання застрахованому медичної допомоги за договором страхування (загальний рахунок, перелік наданих послуг з розбиттям за датами, виписка з медичної картки застрахованого, акт виконаних робіт тощо) (п.5.2 договору).
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов договору від 21.12.09 № 161-09П позивач-2 поніс витрати на надання медичної допомоги застрахованим громадянам в розмірі 96343,64 грн., однак в порушення п.1.4, п.5.2 договору відповідач не оплатив вартість наданої позивачем-2 медичної допомоги застрахованим громадянам на підставі пред'явлених до оплати рахунків
За твердженням позивача, яке не спростоване відповідачем, останній у встановлений договором строк свого зобов'язання щодо відшкодовування медичному закладу вартості наданої застрахованим медичної допомоги, не виконав.
27.01.11 позивач-2 направив на адресу відповідача претензію щодо сплати заборгованості в сумі 96343,64 грн. Листом № 557/7 від 08.02.11 відповідач визнав вказану суму заборгованості перед позивачем-2 та зобов'язався погасити її частинами в строк до 15.04.11. Проте станом на момент вирішення спору оплата здійснена не була.
Відповідно до частини 1 ст. 11 Цивільного Кодексу України (далі ЦК України), цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цивільними актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Згідно з частиною 2 зазначеної статті, підставою виникнення взаємних цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно зі ст.. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
З наданих прокуратурою та позивачем-2 доказів вбачається, що позивач-2 виконав свої зобов'язання по договору, в той час як відповідачем не надано жодних заперечень та доказів на спростування наявної заборгованості, викладених у позовній заяві.
Як визначено частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до частини 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ст. 901 ЦК України). Згідно статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до статті 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема розірвання договору.
Відповідно до статті 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Факт наявності заборгованості у відповідача перед позивачем-2 в сумі 96343,64 грн. належним чином доведений, документально підтверджений і відповідачем не спростований, тому позовні вимоги визнаються судом обґрунтовані та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 44 ГПК України судові витрати складаються з державного мита, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката, витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, підлягають стягненню з відповідача в доход бюджету.
На підставі викладеного, керуючись ст. 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд м. Києва,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Європейський страховий альянс» (04050 м. Київ, вул. Глибочицька, 33-37, код ЄДРПОУ 19411125) з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем в процесі виконання рішення, до місцевого бюджету Стрийського району в особі розпорядника бюджетних коштів -Комунального закладу «Стрийська центральна районна лікарня»(р/р 35423004001961 в ГУ ДКУ у Львіській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 13802089) заборгованість по відшкодуванню вартості наданої медичної допомоги застрахованим громадянам в розмірі 96343 (дев'яноста шість тисяч триста сорок три) грн. 64 коп.
3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Європейський страховий альянс» (04050 м. Київ, вул. Глибочицька, 33-37, код ЄДРПОУ 19411125) з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем в процесі виконання рішення, до Державного бюджету України витрати по сплаті державного мита в сумі 963 (дев'ятсот шістдесят три) грн. 44 коп. та 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Після набрання рішенням законної сили видати накази.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо останню не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя В.С. Катрич
Дата підписання: 11.04.2012 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2011 |
Оприлюднено | 05.06.2012 |
Номер документу | 24380214 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Катрич В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні