Постанова
від 22.05.2012 по справі 2а/0370/1337/12
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2012 року Справа № 2а/0370/1337/12

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Каленюк Ж.В.,

розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Луцьку до Орендного будівельно-монтажного управління "Репер" про стягнення пені у сумі 189,63 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Луцьку (далі - Фонд, позивач) звернулося з адміністративним позовом до Орендного будівельно-монтажного управління "Репер" (далі - ОБМУ "Репер", відповідач) про стягнення пені зі сплати страхових внесків у сумі 189,63 грн.

В обґрунтування позову позивач вказав, що згідно зі звітом щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за перший квартал 2012 року заборгованість відповідача зі сплати пені становить 189,63 грн., яку позивач просить стягнути в примусовому порядку.

Представник позивача в судове засідання не прибув, однак у письмовому клопотанні просив розгляд справи проводити за його відсутності.

В судове засідання представник відповідача не прибув з невідомих причин. Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. До такого висновку суд дійшов на підставі частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

Частиною четвертою статті 128 КАС України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, а відповідно до частини шостої цієї статті якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, оскільки в судове засідання представники сторін не прибули (при цьому, від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника), що не перешкоджає судовому розгляду, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження, відповідно до ухвали суду від 22 травня 2012 року.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ОБМУ "Репер" зареєстроване як юридична особа 31 березня 1994 року, що підтверджується спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.11-12).

З 01 квітня 2001 року ОБМУ "Репер" взяте на облік як платник страхових внесків до Фонду, що стверджується страховим свідоцтвом № 0310001987 від 01 вересня 2006 року (а.с.6).

Відповідно до пунктів 2, 7 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (далі - Закон) роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків, а також подавати звітність робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у строки, в порядку та за формою, що встановлені цим Фондом.

Статтею 47 Закону визначено, що розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 року № 1423. Розміри страхових внесків страхувальників обчислюються для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.

Відповідно до пункту 4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12 липня 2007 року № 36, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. При проведенні оплати праці з готівкової виручки чи в натуральній формі платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.

Пунктом 7.5 цієї Інструкції передбачено, що юридичні особи - платники страхових внесків щокварталу у двох примірниках складають розрахункову відомість про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду, один примірник якої подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем обліку страхувальника в такі строки: до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня поточного року, до 25 січня року, наступного за звітним.

Згідно із пунктами 5.1, 5.2 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк. Пеня нараховується з наступного дня після одержання заробітної плати до дня сплати недоїмки включно. Пеня на пеню не нараховується.

Згідно зі звітом щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за перший квартал 2012 року, поданого відповідачем, заборгованість зі сплати пені становить станом на 19 квітня 2011 року 189,63 грн. Відповідно до розрахунку ціни позову зазначена сума пені відповідачем не сплачена (а.с.5).

Враховуючи те, що в добровільному порядку відповідачем пеню у сумі 189,63 грн. зі сплати страхових внесків не сплачено, то суд приходить до висновку про підставність позовних вимог про її стягнення з відповідача на користь Фонду.

Керуючись статтями 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з орендного будівельно-монтажного управління "Репер" на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Луцьку пеню зі сплати страхових внесків у сумі 189,63 грн. (сто вісімдесят дев'ять грн. 63 коп.)

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ж.В.Каленюк

Дата ухвалення рішення22.05.2012
Оприлюднено05.06.2012
Номер документу24384133
СудочинствоАдміністративне